7
3
8
88'

Przewinienie blisko linii pola karnego Fortuny Duesseldorf. Szansa na zaskoczenie Floriana Kastenmeiera z rzutu wolnego. Odchodząca wrzutka została jednak powstrzymana przez podopiecznych Uwe Roeslera.

7
6
7
9
10
86'

Nie ma powodu, żeby przedłużać to rozstrzygnięte w pierwszej połowie spotkanie. Zarówno piłkarze Bayernu Monachium, jak i ich rywale najchętnie udaliby się już do domów.

13
7
5
4
6
83'

Robert Lewandowski strzelił w tym meczu dwa gole. To oznacza, że minimum raz trafił do bramki wszystkich klubów będących obecnie w Bundeslidze. Polak ma oczywiście ogromny apetyt na gole i jeszcze stara się zmobilizować swoj odmłodzony zespół do ataku.

31
16
4
3
4
80'

Otwarte pozostaje pytanie o rozmiar zwycięstwa mistrza Niemiec oraz lidera Bundesligi. Pozostało 10 minut do końca podstawowego czasu, jednak ostatnie ataki podopiecznych Hansiego Flicka są zbyt egoistyczne, albo wręcz przeciwnie przekombinowane. Trudno o złoty środek.

6
15
5
7
13
78'
ZMIANA

Bayern Monachium. Schodzi: Serge Gnabry. Wchodzi: Oliver Batista Meier.

10
77'

Coraz więcej zmian w obu jedenastkach, ale nie zmienia się obraz tego spotkania. Bayern Monachium z kolosalną przewagą w statystyce posiadania piłki i w swoim tempie przybliża się do widowiskowego zwycięstwa.

16
7
1
4
6
75'
ZMIANA
74'

Korner dla Bayernu Monachium. Florian Kastenmeier nie musiał interweniować, ponieważ przeciągnięte dośrodkowanie ominęło wszystkich zainteresowanych nim piłkarzy ofensywnych.

1
2
3
6
9
73'
ZMIANA

Fortuna Duesseldorf. Schodzi: Marcel Sobottka. Wchodzi: Thomas Pledl.

Thomas Pledl #18
5
2
70'

Szansa Roberta Lewandowskiego na skompletowanie hat-tricka, jednak tym razem Florian Kastenmeier zdążył zauważyć piłkę, która ominęła stłoczonych w pobliżu jego bramki obrońców. Reprezentantowi Polski pozostało jeszcze 20 minut na zdobycie trzeciego gola.

17
7
6
13
13
69'

Oliver Kahn spokojnie obserwuje wydarzenia na murawie. Bayern Monachium ma w kieszeni czwarty komplet punktów po restarcie Bundesligi i bardzo sporadycznie dopuszcza do głosu swojego nieporadnego przeciwnika.

17
9
1
2
3
66'
ZMIANA
4
1
4
2
3
65'

Podwójna zmiana dodała odrobiny otuchy przyjezdnym. Do przetrwania mają jeszcze ponad 20 minut i są świadomi, że nie mogą powalczyć w Monachium o nic innego niż honorowa bramka.

3
4
2
2
7
63'

Nieudane uderzenie z woleja Thomasa Muellera. Król asyst w tym sezonie Bundesligi miał tym razem szansę na zakończenie ataku Bayernu Monachium uderzeniem do siatki. Zabrakło dokładności doświadczonemu pomocnikowi.

4
2
12
5
7
62'
ZMIANA
62'
ZMIANA
59'

Nowym piłkarzom Fortuny Duesseldorf obecnym na boisku zostało powierzone zadanie - uratowanie honoru klubu. Andre Hoffmann miał szansę na zdobycie bramki honorowej po wrzutce z rzutu wolnego. Uderzenie z ostrego kąta mogło zakończyć lot między słupkami. Tak blisko gola przyjezdni jeszcze tego popołudnia nie byli.

4
1
10
9
6
57'
ZMIANA
55'

Alphonso Davies włączył się w kanonadę swojego zespołu. Najlepszym strzelcem spotkania pozostaje jego kompan ze zdjęcia Robert Lewandowski.

20
8
1
2
3
52'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Alphonso Davies.

Wesoła twórczość w obronie Fortuny Duesseldorf. Bayern Monachium nie skończył cieszyć się z jednego gola, a już strzelił kolejnego. Alphonso Davies odzyskał piłkę na obrzeżach pola karnego, a później pobiegł na przebój w pobliże bramki. Nikt nie potrafił go zatrzymać i po strzale przebojowego defensora zrobiło się 5:0! Przyjezdni na kolanach.

Bayern Monachium
126
49
16
7
11
50'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Asystował mu Serge Gnabry.

Polak nie ma litości dla Fortuny Duesseldorf. Raz trafionego przeciwnika nie zamierza oszczędzać. Bajeczna technika, bajeczna! Robert Lewandowski strzelił gola "krzyżakiem" po podaniu Serge'a Gnabry'ego. Supersnajper Bayernu Monachium przypilnował, żeby nie znaleźć się na spalonym, a następnie oddał popisowe uderzenie z bliska na 4:0!

348
150
32
9
15
47'

Faul na Robercie Lewandowskim tuż obok dobrze ustawionego sędziego. Głośny gwizdek sędziego i Bayern Monachium wznowi atak pozycyjny od rzutu wolnego.

15
9
4
3
9
46'

Od środka tym razem Bayern Monachium. Druga połowa w stolicy Bawarii.

1
4
2
1
komentarz

Tak cieszył się z gola Robert Lewandowski. Za moment druga połowa!

23
7
1
3
3
Czy Robert Lewandowski strzeli drugiego gola po przerwie?
komentarz

Robert Lewandowski umacnia się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców Bundesligi! 28. trafienie w sezonie i to nie musi być jego ostatnie słowo.

49
19
6
1
5
43'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Asystował mu Thomas Mueller.

Na to czekali sympatycy Bayernu Monachium, fani Roberta Lewandowskiego. Po raz pierwszy w karierze kapitan reprezentacji Polski umieścił piłkę w siatce Fortuny Duesseldorf. Najlepszy snajper Bundesligi wbiegł w odpowiednim momencie w pole karne przeciwnika i mocnym uderzeniem do odsłoniętej bramki podsumował efektowną akcję zespołową zespołu z Bawarii. Dłonie same składały się do oklasków, kiedy piłka sunęła między gospodarzami. Król asyst Thomas Mueller ponownie wykonał decydujące podanie.

401
158
29
13
17
40'

Pięć minut do końca podstawowego czasu w pierwszej połowie, a i do doliczania nie ma specjalnego powodu. Fortuna Duesseldorf nie potrafiła przed momentem wyprowadzić piłki z własnej części boiska, choć próbowała to zrobić a to lewą, a to prawą stroną.

6
9
2
3
4
38'

Leon Goretzka popracował w obronie i wydatnie się tam przydał. Pomocnik z Bawarii wykonał przechwyt, a zainicjowana przez niego akcja zakończyła się uderzeniem Serge'a Gnabry'ego. Zabrakło dokładności, żeby piłka po raz trzeci znalazła się w bramce Fortuny Duesseldorf.

4
4
4
10
35'

Odrobinka, ale to odrobinka spokoju w poczynaniach Bayernu Monachium. Gospodarze wymienili podania w centrum boiska i zmusili do biegania już nieco zrezygnowanych podopiecznych Uwe Roeslera.

7
4
3
2
6
31'

Benjamin Pavard podwoił zaliczkę Bayernu!

7
1
2
4
29'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Benjamin Pavard. Asystował mu Joshua Kimmich.

Benjamin Pavard tym razem nie musi nerwowo oczekiwać, czy bramka zostanie mu zapisana i nie musi złościć się na nadgorliwego przeciwnika. Francuz uciekł obrońcom Fortuny Duesseldorf i soczyście główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Tym razem Florian Kastenmeier nie zdążył z wykonaniem interwencji na linii.

35
17
8
2
9
28'

Thomas Mueller zrobił wszystko dobrze. Tak przynajmniej się wydawało, ale nie ma gola. Uderzenie byłego reprezentanta Niemiec zostało obronione w efektowny sposób przez Floriana Kastenmeiera. Korner dla zespołu z Bawarii.

3
3
3
26'

Żółtą kartkę otrzymał Kenan Karaman za zbyt wysoko podniesioną nogę i kopnięcie w twarz Lucasa Hernandeza.

8
2
2
3
4
24'

Bayern przestał przyglądać się dość nieśmiałym przeciwnikom i sam zabrał się za rozgrywanie piłki.

12
3
2
3
3
22'

Fortuna Duesseldorf utrzymała się w posiadaniu piłki. To dobra dla jej kibiców informacja. Gorsza jest taka, że wszystko to odbywało się na jej połowie pod bezpieczną kontrolą podopiecznych Hansiego Flicka.

4
2
1
2
20'

Przeciwnik Bayernu nie może ograniczać się do murowania dostępu do własnej bramki. Tylko przez kwadrans udało mu się przetrwać z kompromisowym rezultatem. Teraz Fortuna Duesseldorf musi pomyśleć też o atakowaniu, tyle że wiadomo z jak ogromnym ryzykiem wiąże się to w jaskini lwa.

6
3
2
2
3
17'

Faworyt potrzebował kwadransa, żeby wyjść na prowadzenie!

12
3
4
2
13
15'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Mathias Jorgensen.

Bayern jest już na prowadzeniu! Kwadrans może nie ogromnej, ale ewidentnej przewagi gospodarzy udokumentowany pierwszym golem. Zgrabnie przyspieszona akcja z wykorzystaniem obu skrzydeł zakończyła się strzałem Benjamina Pavarda. Futbolówkę dotknął jeszcze niefortunnie Mathias Jorgensen i wpakował do własnej bramki obok zdezorientowanego Floriana Kastenmeiera.

58
28
15
12
24
12'

Sędzia asystent zasygnalizował spalonego Serge'a Gnabry'ego. Nie ma żadnych wątpliwości - dynamiczny pomocnik Bayernu Monachium zagapił się i nie przypilnował linii.

4
3
4
6
12
10'

Lider z Monachium wychodzi wysoko i stara się wcześnie odbierać piłkę swoim przeciwnikom. Tak, żeby zmasowana defensywa Fortuny Duesseldorf nie zdążyła okopać się na swoich stanowiskach.

8
5
2
3
6
8'

Piłka szybuje w pole karne podopiecznych Uwe Roeslera po dośrodkowaniach. Na razie piłkarze Fortuny Duesseldorf są odpowiednio ustawieni oraz zaangażowani, więc radzą sobie.

6
4
5
2
12
6'

Niebezpiecznie wyglądające zderzenie Roberta Lewandowskiego z Florianem Kastenmeierem. Na szczęście obaj piłkarze są cali i zdrowi, więc pozostają na swoich posterunkach.

8
4
2
3
9
4'

Fortuna Duesseldorf w ciemnych strojach z białymi wstawkami. Alfredo Morales sprawdził Manuela Neuera strzałem zza pola karnego. Niemiec mógł zrobić przewrót w przód przed wykonaniem chwytu, ponieważ piłka szybowała w jego kierunku tak powoli.

10
4
4
3
3
2'

Bayern Monachium w czerwonych strojach z białymi akcentami. Gospodarze, a konkretnie Robert Lewandowski miał już szansę na wpakowanie piłki z bliska do siatki po dośrodkowaniu Alphonso Daviesa. Polak minimalnie spóźnił się, a na dodatek wcześniej był spalony, więc gola i tak nie byłoby.

13
4
7
4
7
18:03

Piłkarze wyszli z szatni na boisko i są już w pełni przygotowani do rozpoczęcia walki. Oliver Kahn rozsiadł się wygodnie na trybunach.

6
2
3
1
7
Czy Bayern Monachium wygra mecz z Fortuną Duesseldorf?