1.FC Koeln
7' Jhon Cordoba 30' Toni Leistner 55' Anthony Modeste 62' Dominick Drexler
RB Lipsk
20' Patrik Schick 38' Christopher Nkunku 50' Timo Werner 57' Dani Olmo 89' Emil Forsberg
2:4
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Widowiskowe spotkanie w Kolonii. Co prawda gospodarze wyszli na prowadzenie, ale już przed przerwą zaliczkę miał RB Lipsk. Podopieczni Juliana Nagelsmanna nie oddali raz zdobytej przewagi i dlatego to oni wzbogacili się w poniedziałek o komplet punktów.

Doliczone cztery minuty.

Żółtą kartkę otrzymał Emil Forsberg za przewinienie w centrum boiska.

Anthony Modeste nie trafił w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Szansa na pokonanie Petera Gulacsiego była ogromna. Aż trudno uwierzyć, że piłka nie znalazła się w siatce. Koszmarne pudło. Aż trudno uwierzyć, że ten sam zawodnik wcześniej strzelił gola ze znacznie większego dystansu.

RB Lipsk. Schodzi: Dani Olmo. Wchodzi: Emil Forsberg.

Marcel Sabitzer tym razem trafił w lustro bramki przeciwnika, ale Timo Horn nie miał problemu z zatrzymaniem sunącej po murawie z niską prędkością futbolówki.

Ostatnie szanse na poprawienie i tak efektownego rezultatu. RB Lipsk w posiadaniu futbolówki i stara się nie dopuszczać do głosu swojego przeciwnika.

Timo Werner zaplątał się w polu karnym przeciwnika, a szansa na strzelenie drugiego gola w tym spotkaniu była wyśmienita. Najlepszy snajper RB Lipsk miał już bramkarza na łopatkach, mimo to nie przymierzył do siatki.

1.FC Koeln. Schodzi: Ismail Jakobs. Wchodzi: Simon Terodde.

1.FC Koeln. Schodzi: Benno Schmitz. Wchodzi: Jorge Mere.

Przez moment wydawało się, że sędzia przyzna gospodarzom rzut karny, ale po zobaczeniu powtórek szybko zrezygnował z tego pomysłu. Piłka dla Petera Gulacsiego.

Nie można narzekać na poziom emocji oraz jakość konfrontacji w Kolonii. Piłkarze tak rozpieścili, że zaczyna dłużyć się kilkanaście minut bez kolejnego gola. 1.FC Koeln jeszcze szuka sposobu na zapunktowanie.

RB Lipsk. Schodzi: Patrik Schick. Wchodzi: Amadou Haidara.

Dani Olmo powiększył prowadzenie RB Lipsk!

Żółtą kartkę otrzymał Dominick Drexler krótko po wejściu na boisko z ławki rezerwowych.

RB Lipsk. Schodzi: Konrad Laimer. Wchodzi: Tyler Adams.

1.FC Koeln. Schodzi: Florian Kainz. Wchodzi: Jan Thielmann.

1.FC Koeln. Schodzi: Elvis Rexhbecaj. Wchodzi: Dominick Drexler.

Gol! Strzelił Dani Olmo.

RB Lipsk ekspresowo odzyskał dwubramkowe prowadzenie. Dani Olmo wreszcie w centrum wydarzeń. Hiszpan znany z występów w Dinamie Zagrzeb okazał się najsprytniejszy w zamieszaniu po stałym fragmencie gry.

Gol! Strzelił Anthony Modeste.

Trafienie kontaktowe i jeszcze może być interesująco w końcówce spotkania. Piłka trafiła przed pole karne RB Lipsk do Anthony'ego Modeste'a, którego uderzenie z dystansu okazało się nie do obrony dla Petera Gulacsiego. 1.FC Koeln nie składa broni w walce o punkty.

Peter Gulacsi nie tylko precyzyjnie wykopuje piłkę, ale również sprawnie interweniuje we własnym polu karnym. Dobre zachowanie bramkarza RB Lipsk po uderzeniu Elvisa Rexhbecaja z kilkunastu metrów.

25. trafienie w tym sezonie Bundesligi najlepszego napastnika RB Lipsk.

Gol! Strzelił Timo Werner. Asystował mu Peter Gulacsi.

Wyborna asysta bramkarza RB Lipsk. Precyzja w stopie godna poklasku. Peter Gulacsi wyłapał dośrodkowanie Floriana Kainza z rzutu wolnego, po czym wykopał ją na połowę 1.FC Koeln. Timo Werner musiał już wyłącznie wykorzystać sytuację sam na sam z Timo Hornem. Zrobił to w podręcznikowy sposób.

Na początek drugiej połowy Christopher Nkunku spróbował pokonać Timo Horna z dystansu. Futbolówka nie poszybowała w lustro bramki 1.FC Koeln.

Druga połowa starcia zamykającego kolejkę.

Tak padła dotychczas ostatnia bramka. Za moment druga połowa.

Tylko do momentu zejścia Jhona Cordoby mecz układał się po myśli gospodarzy.

Czy 1.FC Koeln wyrówna po przerwie?

RB Lipsk schodzi do szatni z przewagą gola. Drużyna walcząca o awans do Ligi Mistrzów rozpoczęła od falstartu, ale zdążyła jeszcze przed zmianą stron odwrócić wynik na swoją korzyść. Generalnie wyrównane spotkanie, ale trochę konkretniejsi podopieczni Juliana Nagelsmanna.

Przed przerwą podopieczni Juliana Nagelsmanna mogli jeszcze wyraźniej przybliżyć się do zwycięstwa w Kolonii. Zabrakło jednak chętnego do strzelenia gola z bliska po miękkiej wrzutce Angelino.

Doliczone trzy minuty.

Christopher Nkunku zapewnił prowadzenie RB Lipsk.

Gol! Strzelił Christopher Nkunku. Asystował mu Konrad Laimer.

Po bardzo miernym wybiciu piłki przez Timo Horna ekipa z Lipska przechwyciła ją na połowie 1.FC Koeln. Później wystarczyły dwa podania, żeby Christopher Nkunku wybiegł sam na sam z golkiperem. Francuz miał trochę czasu i zgrabnie przelobował przeciwnika. W ten sposób RB Lipsk już zdobył prowadzenie, choć jako pierwszy w tym spotkaniu stracił gola.

Generalnie wyrównane spotkanie, w którym ani jedni, ani drudzy nie zachowują się kunktatorsko, a przeciwnie - wyszli na boisko z zamiarem zdobycia kompletu punktów.

Na razie wynik ustalony przez Patrika Schicka, ale czasu jeszcze sporo.

Trochę spokoju na murawie, ale to literalnie trochę. Po prostu dynamiczni od początku rywalizacji piłkarze przestali stwarzać sytuacje podbramkowe i przenieśli się do centrum pola.

Żółtą kartkę otrzymał Toni Leistner za ostre przewinienie.

Ponownie Patrik Schick i jeszce raz strzelał głową, ale tym razem odrobinę zdezorientowany, odwrócony plecami do celu, nie przymierzył pod poprzeczkę w bramce Timo Horna.

Zmiana wśród gospodarzy spowodowana kontuzją. Zejście Jhona Cordoby jest dużym osłabieniem 1.FC Koeln.

1.FC Koeln. Schodzi: Jhon Cordoba. Wchodzi: Anthony Modeste.

Patrik Schick przymierzył na 1:1. Ponownie remis w Kolonii.

Gol! Strzelił Patrik Schick. Asystował mu Angelino.

1.FC Koeln był na boisku w dziesięciu, kiedy stracił gola na 1:1. Patrik Schick przymierzył głową do siatki po dośrodkowaniu Angelino z lewego skrzydła. Pozycja nie była banalna, mimo to Czech specjalizuje się w takim wykańczaniu akcji RB Lipsk. Podopieczni Juliana Nagelsmanna już dopadli przeciwnika.

Przerwa w grze spowodowana urazem strzelca dotychczas jedynego gola Jhona Cordoby.

Piłkarze stawiają na ofensywę, dlatego dużo dzieje się w obu szesnastkach. Marcel Sabitzer postanowił tym razem nie wbiegać w pole karne przeciwnika, a strzelił z dystansu wyraźnie obok bramki Timo Horna.

Gospodarze potrafią niebezpiecznie zaatakować. Jhon Cordoba próbował podwoić przewagę 1.FC Koeln, jednak Peter Gulacsi wyłapał futbolówkę po strzale głową. Centrował Elvis Rexhbecaj.

RB Lipsk zamierza żwawo odpowiedzieć przeciwnikowi. Patrik Schick główkował ponad bramką Timo Horna po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Ekipa z Kolonii ma czego bronić po piorunującym otwarciu spotkania.

Gol! Strzelił Jhon Cordoba.

Elegancka akcja 1.FC Koeln podsumowana uderzeniem z centrum pola karnego do siatki. Jhon Cordoba strzelił 12. gola w sezonie. Znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie, żeby wykonać dobitkę po próbie Elvisa Rexhbecaja w słupek. Obrona RB Lipsk została totalnie rozmontowana i cała drużyna ma problem.

Pierwsza szansa Timo Wernera na pokonanie Timo Horna. Niewykorzystana. Podanie Christophera Nkunku zostało przepuszczone w środek pola karnego przez Daniego Olmo, ale supersnajper RB Lipsk trafił z bliska w nogi bramkarza 1.FC Koeln.

Gracze 1.FC Koeln podeszli wysoko, a to sprowokowało do błędu przy wybiciu piłki Petera Gulacsiego. Nie było surowej kary dla doświadczonego bramkarza za pomyłkę i Julian Nagelsmann mógł ponownie usiąść spokojnie na ławce.

Gospodarze w białych koszulkach, a także czerwonych spodenkach i getrach. RB Lipsk w ciemnych strojach z czerwonymi akcentami.

Od środka drużyna z Lipska.

Czy Timo Werner strzeli gola w meczu z 1.FC Koeln?

Piłkarze z Lipska w Kolonii.

Gospodarze oczekują na pierwszy gwizdek.

Sędzia: Christian Dingert

Przygotowania RB Lipsk przed wyprawą do Kolonii.

RB Lipsk jest niepokonany po restarcie Bundesligi, ale wygrał tylko jedno z trzech spotkań, co zminimalizowało szansę na zdobycie mistrzostwa Niemiec. W poniedziałek podopieczni Juliana Nagelsmanna powalczą o powrót na trzecie miejsce w tabeli.

Trener gospodarzy przed pojedynkiem z ćwierćfinalistą Ligi Mistrzów.

W rundzie jesiennej RB Lipsk nie miał problemu z pokonaniem przeciwnika z Kolonii. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1. Dwa gole strzelił Emil Forsberg, a po jednym dorzucili Timo Werner oraz Konrad Laimer.

1.FC Koeln przegrał poprzednie spotkanie.

1.FC Koeln nie potrafi zwyciężyć od czterech kolejek. W tym okresie zdobył dwa z możliwych 12 punktów za remisy 2:2 z 1.FSV Mainz 05 oraz Fortuną Duesseldorf. W poprzedniej kolejce poniósł porażkę 1:3 z Hoffenheim.

Do ostatniego pojedynku w 29. kolejce Bundesligi dojdzie w Kolonii. 1. FC Koeln podejmie walczących o awans do Ligi Mistrzów piłkarzy RB Lipsk.