3
3
3
88'

Anthony Modeste nie trafił w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Szansa na pokonanie Petera Gulacsiego była ogromna. Aż trudno uwierzyć, że piłka nie znalazła się w siatce. Koszmarne pudło. Aż trudno uwierzyć, że ten sam zawodnik wcześniej strzelił gola ze znacznie większego dystansu.

3
3
3
2
6
85'

RB Lipsk. Schodzi: Dani Olmo. Wchodzi: Emil Forsberg.

4
4
3
3
4
82'

Marcel Sabitzer tym razem trafił w lustro bramki przeciwnika, ale Timo Horn nie miał problemu z zatrzymaniem sunącej po murawie z niską prędkością futbolówki.

5
3
2
2
2
80'

Ostatnie szanse na poprawienie i tak efektownego rezultatu. RB Lipsk w posiadaniu futbolówki i stara się nie dopuszczać do głosu swojego przeciwnika.

3
3
3
3
8
78'

Timo Werner zaplątał się w polu karnym przeciwnika, a szansa na strzelenie drugiego gola w tym spotkaniu była wyśmienita. Najlepszy snajper RB Lipsk miał już bramkarza na łopatkach, mimo to nie przymierzył do siatki.

4
3
3
2
4
75'

1.FC Koeln. Schodzi: Ismail Jakobs. Wchodzi: Simon Terodde.

2
75'

1.FC Koeln. Schodzi: Benno Schmitz. Wchodzi: Jorge Mere.

1
1
1
1
1
73'

Przez moment wydawało się, że sędzia przyzna gospodarzom rzut karny, ale po zobaczeniu powtórek szybko zrezygnował z tego pomysłu. Piłka dla Petera Gulacsiego.

4
3
1
1
5
70'

Nie można narzekać na poziom emocji oraz jakość konfrontacji w Kolonii. Piłkarze tak rozpieścili, że zaczyna dłużyć się kilkanaście minut bez kolejnego gola. 1.FC Koeln jeszcze szuka sposobu na zapunktowanie.

3
1
1
1
3
68'

RB Lipsk. Schodzi: Patrik Schick. Wchodzi: Amadou Haidara.

64'

Dani Olmo powiększył prowadzenie RB Lipsk!

2
1
2
2
8
62'

Żółtą kartkę otrzymał Dominick Drexler krótko po wejściu na boisko z ławki rezerwowych.

Dominick Drexler #24
1.FC Koeln
1
2
59'

RB Lipsk. Schodzi: Konrad Laimer. Wchodzi: Tyler Adams.

Tyler Adams #14
1
1
2
2
4
58'

1.FC Koeln. Schodzi: Florian Kainz. Wchodzi: Jan Thielmann.

Jan Thielmann #29
3
2
3
1
2
58'

1.FC Koeln. Schodzi: Elvis Rexhbecaj. Wchodzi: Dominick Drexler.

2
1
1
2
2
57'

Gol! Strzelił Dani Olmo.

RB Lipsk ekspresowo odzyskał dwubramkowe prowadzenie. Dani Olmo wreszcie w centrum wydarzeń. Hiszpan znany z występów w Dinamie Zagrzeb okazał się najsprytniejszy w zamieszaniu po stałym fragmencie gry.

9
7
4
3
9
55'

Gol! Strzelił Anthony Modeste.

Trafienie kontaktowe i jeszcze może być interesująco w końcówce spotkania. Piłka trafiła przed pole karne RB Lipsk do Anthony'ego Modeste'a, którego uderzenie z dystansu okazało się nie do obrony dla Petera Gulacsiego. 1.FC Koeln nie składa broni w walce o punkty.

13
11
2
1
4
54'

Peter Gulacsi nie tylko precyzyjnie wykopuje piłkę, ale również sprawnie interweniuje we własnym polu karnym. Dobre zachowanie bramkarza RB Lipsk po uderzeniu Elvisa Rexhbecaja z kilkunastu metrów.

1
1
1
1
4
52'

25. trafienie w tym sezonie Bundesligi najlepszego napastnika RB Lipsk.

1
5
50'

Gol! Strzelił Timo Werner. Asystował mu Peter Gulacsi.

Wyborna asysta bramkarza RB Lipsk. Precyzja w stopie godna poklasku. Peter Gulacsi wyłapał dośrodkowanie Floriana Kainza z rzutu wolnego, po czym wykopał ją na połowę 1.FC Koeln. Timo Werner musiał już wyłącznie wykorzystać sytuację sam na sam z Timo Hornem. Zrobił to w podręcznikowy sposób.

12
6
2
2
12
47'

Na początek drugiej połowy Christopher Nkunku spróbował pokonać Timo Horna z dystansu. Futbolówka nie poszybowała w lustro bramki 1.FC Koeln.

1
1
2
1
2
46'

Druga połowa starcia zamykającego kolejkę.

1
1
komentarz

Tak padła dotychczas ostatnia bramka. Za moment druga połowa.

1
2
komentarz

Tylko do momentu zejścia Jhona Cordoby mecz układał się po myśli gospodarzy.

Czy 1.FC Koeln wyrówna po przerwie?
1
1
45+1'

Przed przerwą podopieczni Juliana Nagelsmanna mogli jeszcze wyraźniej przybliżyć się do zwycięstwa w Kolonii. Zabrakło jednak chętnego do strzelenia gola z bliska po miękkiej wrzutce Angelino.

2
2
2
2
3
45'

Doliczone trzy minuty.

1
1
1
1
2
40'

Christopher Nkunku zapewnił prowadzenie RB Lipsk.

1
1
38'

Gol! Strzelił Christopher Nkunku. Asystował mu Konrad Laimer.

Po bardzo miernym wybiciu piłki przez Timo Horna ekipa z Lipska przechwyciła ją na połowie 1.FC Koeln. Później wystarczyły dwa podania, żeby Christopher Nkunku wybiegł sam na sam z golkiperem. Francuz miał trochę czasu i zgrabnie przelobował przeciwnika. W ten sposób RB Lipsk już zdobył prowadzenie, choć jako pierwszy w tym spotkaniu stracił gola.

37'

Generalnie wyrównane spotkanie, w którym ani jedni, ani drudzy nie zachowują się kunktatorsko, a przeciwnie - wyszli na boisko z zamiarem zdobycia kompletu punktów.

1
34'

Na razie wynik ustalony przez Patrika Schicka, ale czasu jeszcze sporo.

1
32'

Trochę spokoju na murawie, ale to literalnie trochę. Po prostu dynamiczni od początku rywalizacji piłkarze przestali stwarzać sytuacje podbramkowe i przenieśli się do centrum pola.

1
1
2
1
2
30'

Żółtą kartkę otrzymał Toni Leistner za ostre przewinienie.

2
26'

Ponownie Patrik Schick i jeszce raz strzelał głową, ale tym razem odrobinę zdezorientowany, odwrócony plecami do celu, nie przymierzył pod poprzeczkę w bramce Timo Horna.

1
24'

Zmiana wśród gospodarzy spowodowana kontuzją. Zejście Jhona Cordoby jest dużym osłabieniem 1.FC Koeln.

1
1
1
2
2
24'
22'

Patrik Schick przymierzył na 1:1. Ponownie remis w Kolonii.

1
1
1
1
2
20'

Gol! Strzelił Patrik Schick. Asystował mu Angelino.

1.FC Koeln był na boisku w dziesięciu, kiedy stracił gola na 1:1. Patrik Schick przymierzył głową do siatki po dośrodkowaniu Angelino z lewego skrzydła. Pozycja nie była banalna, mimo to Czech specjalizuje się w takim wykańczaniu akcji RB Lipsk. Podopieczni Juliana Nagelsmanna już dopadli przeciwnika.

6
5
4
3
17'

Przerwa w grze spowodowana urazem strzelca dotychczas jedynego gola Jhona Cordoby.

2
2
3
4
2
16'

Piłkarze stawiają na ofensywę, dlatego dużo dzieje się w obu szesnastkach. Marcel Sabitzer postanowił tym razem nie wbiegać w pole karne przeciwnika, a strzelił z dystansu wyraźnie obok bramki Timo Horna.

2
1
2
1
1
14'

Gospodarze potrafią niebezpiecznie zaatakować. Jhon Cordoba próbował podwoić przewagę 1.FC Koeln, jednak Peter Gulacsi wyłapał futbolówkę po strzale głową. Centrował Elvis Rexhbecaj.

3
2
2
3
2
12'

RB Lipsk zamierza żwawo odpowiedzieć przeciwnikowi. Patrik Schick główkował ponad bramką Timo Horna po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

2
2
3
2
2
9'

Ekipa z Kolonii ma czego bronić po piorunującym otwarciu spotkania.

3
2
2
2
2
7'

Gol! Strzelił Jhon Cordoba.

Elegancka akcja 1.FC Koeln podsumowana uderzeniem z centrum pola karnego do siatki. Jhon Cordoba strzelił 12. gola w sezonie. Znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie, żeby wykonać dobitkę po próbie Elvisa Rexhbecaja w słupek. Obrona RB Lipsk została totalnie rozmontowana i cała drużyna ma problem.

13
8
2
1
1
4'

Pierwsza szansa Timo Wernera na pokonanie Timo Horna. Niewykorzystana. Podanie Christophera Nkunku zostało przepuszczone w środek pola karnego przez Daniego Olmo, ale supersnajper RB Lipsk trafił z bliska w nogi bramkarza 1.FC Koeln.

1
1
2
3'

Gracze 1.FC Koeln podeszli wysoko, a to sprowokowało do błędu przy wybiciu piłki Petera Gulacsiego. Nie było surowej kary dla doświadczonego bramkarza za pomyłkę i Julian Nagelsmann mógł ponownie usiąść spokojnie na ławce.

1
2'

Gospodarze w białych koszulkach, a także czerwonych spodenkach i getrach. RB Lipsk w ciemnych strojach z czerwonymi akcentami.

Czy Timo Werner strzeli gola w meczu z 1.FC Koeln?
1
19:57

Piłkarze z Lipska w Kolonii.

19:57

Gospodarze oczekują na pierwszy gwizdek.

19:14

Sędzia: Christian Dingert

19:14

Przygotowania RB Lipsk przed wyprawą do Kolonii.

1
19:14

RB Lipsk jest niepokonany po restarcie Bundesligi, ale wygrał tylko jedno z trzech spotkań, co zminimalizowało szansę na zdobycie mistrzostwa Niemiec. W poniedziałek podopieczni Juliana Nagelsmanna powalczą o powrót na trzecie miejsce w tabeli.

1
1
1
19:14

Trener gospodarzy przed pojedynkiem z ćwierćfinalistą Ligi Mistrzów.

19:14

W rundzie jesiennej RB Lipsk nie miał problemu z pokonaniem przeciwnika z Kolonii. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1. Dwa gole strzelił Emil Forsberg, a po jednym dorzucili Timo Werner oraz Konrad Laimer.

19:14

1.FC Koeln przegrał poprzednie spotkanie.

19:14

1.FC Koeln nie potrafi zwyciężyć od czterech kolejek. W tym okresie zdobył dwa z możliwych 12 punktów za remisy 2:2 z 1.FSV Mainz 05 oraz Fortuną Duesseldorf. W poprzedniej kolejce poniósł porażkę 1:3 z Hoffenheim.

19:14

Do ostatniego pojedynku w 29. kolejce Bundesligi dojdzie w Kolonii. 1. FC Koeln podejmie walczących o awans do Ligi Mistrzów piłkarzy RB Lipsk.