Bundesliga: 29. kolejka
31 maj 2020 18:00
90+1'

Gol! Strzelił Jadon Sancho. Asystował mu Mateu Morey. Błyskawiczna kontra Borussii. Morey posłał długą piłkę w kierunku Sancho. Ten był sam na sam z bramkarzem i skompletował hat-tricka.

Borussia Dortmund
22
9
4
2
2
90'

Sędzia doliczył trzy minuty.

6
3
3
4
6
89'

Gol! Strzelił Marcel Schmelzer. Asystował mu Axel Witsel. Witsel kapitalnym podaniem obsłużył Schmelzera. Ten zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie.

7
10
6
2
5
88'

Reyna blisko zdobycia gola. Zingerle uratował zespół od straty bramki.

1
1
2
2
1
88'

Jastrzembski dośrodkował w pole karne. Piłkę wybił Piszczek.

1
1
3
86'
1
1
1
3
2
84'

Gol! Strzelił Achraf Hakimi. Asystował mu Marcel Schmelzer. Borussia dobiła rywala. Schmelzer wykorzystał błąd Proegera, przebiegł z piłką wzdłuż linii pola karnego, dograł do Hakimiego, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza.

11
7
5
1
3
83'

SC Paderborn 07. Schodzi: Sebastian Vasiliadis. Wchodzi: Abdelhamid Sabiri.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Sebastian Vasiliadis #39
1
1
1
83'

SC Paderborn 07. Schodzi: Christopher Antwi-Adjei. Wchodzi: Dennis Jastrzembski.

Christopher Antwi-Adjei #22
2
2
2
1
1
82'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Mohamed Draeger.

Mohamed Draeger #25
SC Paderborn 07
1
1
1
77'

Fatalne podanie Draegera do Zingerle. Bramkarz wyszedł jednak z bramki i uratował swój zespół przed stratą gola.

4
3
1
2
2
76'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Mats Hummels.

3
1
3
2
2
74'

SC Paderborn 07. Schodzi: Gerrit Holtmann. Wchodzi: Kai Proeger.

Kai Proeger #9
1
74'

Gol! Strzelił Jadon Sancho. Asystował mu Thorgan Hazard. Szybka odpowiedź Borussii. Hazard ze skrzydła dograł do Sancho. Ten strzelił po długim słupku, piłka przeleciała po ręku bramkarza i wpadła do siatki.

8
4
3
2
4
72'

Gol! Strzelił Uwe Huenemeier. Gracz Borussii pewnie wykorzystał jedenastkę.

11
3
5
3
9
71'

Żółtą kartkę za dyskusje z sędzią otrzymał Emre Can.

1
1
2
2
71'

Jak pokazują powtórki Can został trafiony piłką w łokieć. Arbiter nie ma wątpliwości, jest rzut karny.

3
1
1
1
2
70'

Sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką w wykonaniu Cana.

69'

Strzał Cana po ziemi. Piłkę złapał Zingerle.

5
2
1
1
2
69'

Borussia nie forsuje tempa, Paderborn częściej przy piłce, ale nie potrafi stworzyć zagrożenia.

1
1
68'
2
2
1
2
1
65'

SC Paderborn 07. Schodzi: Streli Mamba. Wchodzi: Sven Michel.

Sven Michel #11
2
1
1
1
65'

SC Paderborn 07. Schodzi: Dennis Srbeny. Wchodzi: Ben Zolinski.

Ben Zolinski #31
2
2
1
1
65'

Bez zagrożenia po wrzutce w pole karne w wykonaniu gospodarzy.

62'

Piłka w bramce Borussii. Strzelał Srbeny, ale był na spalonym. Gol nie został uznany.

1
1
1
4
59'

Borussia kontroluje sytuację na boisku. Paderborn ma podcięte skrzydła.

2
1
57'

Żółtą kartkę za zdjęcie koszulki po zdobyciu gola otrzymał Jadon Sancho. Anglik na koszulce przekazał wsparcie George'owi Floydowi, który zmarł w areszcie w Minneapolis.

6
1
57'

Gol! Strzelił Jadon Sancho. Asystował mu Julian Brandt. Delaney uruchomił Brandta, ten wyłożył piłkę Sancho, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza.

15
8
1
2
6
54'

Gol! Strzelił Thorgan Hazard. Borussia wreszcie się doczekała. Can dośrodkował w pole karne, tam piłkę przed siebie odbił bramkarz. Skorzystał z tego Hazard, któremu pozostało już tylko wpakować piłkę do pustej bramki.

18
9
1
3
7
52'

Sancho podał w tempo do hazarda, ten uderzył tuż obok słupka. Brakuje Borussii skuteczności.

1
1
49'

Hakimi przed szanstą na zdobycie gola. Świetną interwencją popisał się bramkarz.

1
2
1
48'

Antwi-Adjej i Mamba nie zrozumieli się i przeszkadzali sobie w walce o przejęcie piłki. Mamba tylko zmierzył klubowego kolegę wzrokiem.

1
46'

Początek drugiej połowy.

1
1
1
45'

Tym razem strzał z dystansu oddał Brandt. Efekt taki sam jak w przypadku strzału Cana.

1
1
44'

Potężny strzał Cana. Była to bardzo nieudana próba. Piłka przeleciała wysoko nad bramką.

41'

Antwi-Adjej ruszył lewą stroną. Oddał strzał tuż nad poprzeczką.

39'

Hakimi zagrał wzdłuż pola karnego. Do piłki nie dopadł żaden z graczy gości.

1
1
1
36'

Po wrzutce Hazarda z rzutu rożnego głową uderzył Can. Piłka przeleciała dwa metry obok słupka.

33'

Borussia długo rozgrywa swoje akcje, lecz ma problem z oddaniem strzału.

1
3
30'

Ależ błąd gospodarzy. Zbyt delikatne podanie głową do bramkarza. Do piłki dopadł Hazard, lecz nie zdołał skierować jej do bramki.

2
2
1
1
26'

Goście blisko zdobycia gola. Brandt wycofał do Guerreiro, ale ten spudłował.

1
25'

Antwi-Adjej szukał w polu karnym jednego z kolegów. Piłkę przejął Hummels.

24'

Po wrzutce Collinsa w pole karne piłkę złapał Burki.

1
20'

Ambitnie grają gospodarze. Po obu drużynach nie widać, że są na przeciwnych biegunach tabeli.

1
1
1
17'

I mamy już pierwszy groźny strzał Borussii. Piszczek dograł do Hazarda, ale ten przegrał pojedynek z Zingerle.

2
3
15'

W pierwszym kwadransie Borussia nie oddała strzału. SC Paderborn ma na swoim koncie dwa.

1
2
2
1
1
11'

Akcja gospodarzy, ale Antwi-Adjei strzelił obok słupka.

1
1
9'

Borussia cierpliwie rozgrywa piłkę i czeka na błąd popełniony przez rywali.

1
2
1
6'

Ambitnie grający gospodarze na początku spotkania na niewiele pozwalają rywalom w ofensywie. Borussia ma problem, by przedrzeć się przed pole karne gospodarzy.

1
1
4'

Dogranie do Hazarda, ale ubiegł go jeden z obrońców gospodarzy.

2
1
1
1
1
2'

Gospodarze zaczęli mecz z nastawieniem na wysoki pressing.

1
czas Start meczu
17:20

Nie zagra za to kontuzjowany Erling Haaland.

1
1
2
17:20

W podstawowym składzie gości znalazł się Łukasz Piszczek. Polak będzie kapitanem Borussii.

6
5
1
1
17:20

Mecz odbędzie się przy pustych trybunach.

17:20

Z kolei SC Paderborn 07 to autsajder niemieckiej ekstraklasy, który ma tylko matematyczne szanse na utrzymanie.

2
17:20

Zdecydowanym faworytem spotkania jest Borussia Dortmund, która zajmuje drugie miejsce w tabeli Bundesligi i do Bayernu Monachium traci 10 punktów. Dortmundczycy mają jednak rozegrany o jeden mecz mniej niż mistrzowie Niemiec.