Bundesliga: 30. kolejka
06 cze 2020 15:30
90+2'

Bayern Monachium wpuścił przeciwnika we własne pole karne, za co dostał nauczkę w postaci gola Floriana Wirtza. Podopieczni Hansiego Flicka nauczyli się czegoś na swoim błędzie i w doliczonym czasie pozostaje po przeciwnej stronie boiska.

10
7
5
5
9
90'

Doliczone cztery minuty.

8
4
7
7
10
89'

Gol! Strzelił Florian Wirtz. Asystował mu Paulinho.

Co prawda nie jest to wydarzenie przełomowe, ale poprawia samopoczucie podopiecznym Petera Bosza oraz obserwującym ich kibiców. Paulinho uruchomił Floriana Wirtza, a utalentowany młodzian z Leverkusen technicznym strzałem przelobował Manuela Neuera. Eleganckie trafienie. Takie strzały można zapętlać.

39
87'

Robert Lewandowski dobiegł do linii bramkowej, a tam został powstrzymany przez interweniujących ostatkami sił przeciwników. Po przechwycie akcja Bayeru 04 Leverkusen zakończona nieskutecznym strzałem przez Moussę Diaby'ego.

3
4
5
4
9
85'
83'

Piłka krąży między gospodarzami, ale nie ma się co oszukiwać, że w tym spotkaniu wydarzy się jeszcze coś przełomowego, a Bayern Monachium stracił kontrolę nad sytuacją. To wyczekiwanie na ostatni gwizdek i możliwość dopisania liderowi kolejnego kompletu punktów.

6
2
1
1
4
81'

Wymiana podań na obrzeżach pola karnego Bayernu Monachium. Futbolówka trafiła do najlepiej ustawionego podopiecznego Petera Bosza, którego uderzenie zostało zablokowane w ostatnim momencie. Manuel Neuer już sposobił się do wykonania interwencji.

5
3
3
2
4
78'

Moussa Diaby zgubił piłkę, ponieważ prowadził ją za długo w centralnej części boiska. Na podanie oczekiwał od dłuższego czasu Kevin Volland, mimo to kompan nie znalazł sposobu, a może nawet chęci na dodarczenie mu futbolówki

11
8
3
3
3
76'
5
2
3
4
5
74'
12
5
4
4
4
74'
14
6
4
5
7
74'

Żółtą kartkę otrzymał Aleksandar Dragović za przewinienie taktyczne.

9
3
4
3
5
72'

Wymiana podań grających w czerwonych strojach gospodarzy. W szeregach Bayeru 04 Leverkusen nie ma już wiary w możliwość zapunktowania kosztem mistrza Niemiec. Tym razem Aptekarze nie zaszkodzili Bawarczykom.

3
3
2
5
4
70'

Podanie na wolne pole, ale szykujący się do oddania strzału piłkarz Bayeru 04 Leverkusen robił to zdecydowanie zbyt anemicznie i pozwolił na powrót przeciwnikom.

7
5
5
7
10
68'

30. gol w sezonie Roberta Lewandowskiego po 20. asyście Thomasa Muellera.

77
35
9
7
9
67'
66'

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Asystował mu Thomas Mueller.

Nieco ponad godzinę trzeba było poczekać na gola kapitana reprezentanta Polski. Po dośrodkowaniu Thomasa Muellera z prawego skrzydła Robert Lewandowski oderwał się od obrońców Bayeru 04 Leverkusen i przymierzył głową. Leon Goretzka nie wchodził w paradę najlepszemu snajperowi Bundesligi i uchylił się.

377
148
32
21
25
62'

Bayer 04 Leverkusen. Schodzi: Julian Baumgartlinger. Wchodzi: Paulinho.

2
62'

Przekombinowane rozegranie Bayeru 04 Leverkusen, a całe zamieszanie na połowie przeciwnika zostało wyjaśnione chwytem przez odpowiednio ustawionego Manuela Neuera.

7
8
2
4
9
60'

Robert Lewandowski czeka w przodzie na dokładne podania. Na razie musi toczyć, czasami skazane na niepowodzenie, pojedynki z przeważającymi siłami przeciwnikami.

8
4
3
7
7
58'

Nie ma fajerwerków piłkarskich w tym fragmencie spotkania. Bayern Monachium pozwala obcować z piłką przeciwnikom, co nie oznacza, że daje zezwolenie na stwarzanie sytuacji podbramkowych.

8
3
1
1
4
54'

Krótka przerwa w grze po ostrym zderzeniu. Piłkarze podnieśli się w boiska, a wcześniej odpowiedzieli negująco na pytanie sędziego, czy jest niezbędne wezwanie pomocy medycznej.

5
2
3
3
1
52'

Ciekawe, co jest w stanie zaproponować Bayer 04 Leverkusen w drugiej połowie spotkania. Wynik nie krzepi, a podjęcie nadmiernego ryzyka i odsłonięcie się przez Bayernem Monachium, może być bardzo kosztowne. Na razie dość spokojnie po przerwie.

3
1
2
4
4
48'

Thomas Mueller zdecydował się na uderzenie z dystansu w kierunku bramki zespołu z Leverkusen. Asystowanie wychodzi doświadczonemu Niemcowi lepiej od zdobywania goli. Przynajmniej w tym sezonie.

2
12
3
1
2
46'

Po festiwalu zmian w drużynie gospodarzy rozpoczęła się druga połowa.

4
5
2
2
8
46'
46'
3
2
3
6
2
46'

Bayer 04 Leverkusen. Schodzi: Karim Bellarabi. Wchodzi: Florian Wirtz.

6
1
2
4
1
komentarz

Nie można było narzekać na brak wrażeń w pierwszej połowie meczu. Bayer 04 Leverkusen wcześnie wyszedł na prowadzenie i wydawało się, że swoim golem doda pikanterii widowisku. Przez pewien czas faktycniebyło ciekawie, ale Bayern Monachium wrzucił wyższy bieg i odrobił poniesione straty z nawiązką.

16
6
2
2
6
45'

Doliczone dwie minuty.

16
9
7
2
4
45'

Gol! Strzelił Serge Gnabry. Asystował mu Joshua Kimmich.

Błędy, pomyłki, nieporozumienia wśród Aptekarzy. Bayern Monachium oczywiście z tego korzysta, ponieważ to zbyt doświadczona drużyna, żeby tego nie robić. Serge Gnabry wystartował do podania szybującego przez 70 metrów, nie miał obok siebie przeciwnika i wykonał lobika ponad Lukasem Hradeckim na 3:1.

74
34
10
5
6
42'

Gol! Strzelił Leon Goretzka. Asystował mu Thomas Mueller.

Bayern Monachium zdążył objąć prowadzenie w pierwszej połowie. Zespół z Bawarii już zdobył zaliczkę pomimo falstartu. Leon Goretzka skorzystał z miejsca wywalczonego przez Roberta Lewandowskiego i po podaniu Thomasa Muellera pokonał Lukasa Hradeckiego uderzeniem zza pola karnego. Pomocnik dorzucił gola do asysty. Mueller ponownie z ostatnim podaniem.

104
58
8
6
10
40'

Żółtą kartkę otrzymał Thomas Mueller za zachowanie po gwizdku sędziego. Były reprezentant Niemiec nie pozwolił na szybkie wznowienie gry. W tej sytuacji Bayern Monachium zagra w kolejnym spotkaniu bez Roberta Lewandowskiego oraz Thomasa Muellera. Tego podobno, zdaniem niemieckich mediów, obawiał się Hansi Flick.

Bayern Monachium
6
4
7
12
28
39'

Jeszcze kilka minut pozostało zawodnikom na objęcie prowadzenia w pierwszej połowie. David Alaba uruchomił podaniem z głębi pola Roberta Lewandowskiego. Supersnajper przyjął piłkę na klatkę piersiową, po czym natychmiast oddał płaskie uderzenie. Pudło!

6
3
5
12
9
38'

Moussa Diaby dostał podanie przed polem karnym Bayernu Monachium. Dubler Kaia Havertza znalazł miejsca do oddania strzału, ale to wszystko jednak odrobinę zbyt banalne, żeby zaskoczyć odpowiednio ustawionego Manuela Neuera.

7
3
2
3
4
35'

Żółtą kartkę otrzymał Karim Bellarabi, który przesadził w szarpaninie z przeciwnikiem. Piłkarz Bayeru 04 Leverkusen wykorzystywał wszystkie chwyty, żeby zatrzymać przeciwnika. Również te niedozwolone w przepisach.

12
5
6
9
12
33'

Robert Lewandowski nie zagra z powodu nadmiaru kartek w kolejnym spotkaniu. Nie trzeba dodawać, jak duża to strata dla jego klubu.

11
8
19
42
33
32'

Żółtą kartkę otrzymał Robert Lewandowski za faul na własnej połowie.

24
14
25
41
56
30'

Żółtą kartkę otrzymał Nadiem Amiri za nieprzepisowe przytrzymanie przeciwnika.

1
1
2
30'

Kingsley Coman doprowadził do remisu! Teraz Bayern Monachium stara się pójść za ciosem.

9
2
2
4
2
27'

Gol! Strzelił Kingsley Coman. Asystował mu Leon Goretzka.

Ekipa z Monachium przyspieszyła i już druga sytuacja podbramkowa została przez nią wykorzystana. Bayern doprowadził do remisu. Kingsley Coman dostał podanie prostopadłe od Leona Goretzki i w sytuacji sam na sam sprawnie ominął swoim uderzeniem Lukasa Hradeckiego. Bayer 04 Leverkusen musi przynajmniej na razie zapomnieć o swoim prowadzeniu.

106
43
14
8
16
24'

Nie ma gola po serii strzałów Bayernu Monachium. Szczęśliwie wybronił to Lukas Hradecky. Nie pokonali go ani Thomas Mueller, ani Kigsley Coman, ani nawet Robert Lewandowski. Tak gorąco jeszcze nie było pod bramką Bayeru 04 Leverkusen!

13
4
5
6
13
23'

Płaskie uderzenie Joshuy Kimmicha z linii pola karnego. Futbolówka ugrzęzła między ciasno ustawionymi defensorami z Leverkusen. Na razie gospodarze nie pozwalają sobie na chwile słabości.

4
3
3
9
5
20'

Bayern Monachium w rozegraniu futbolówki na połowie przeciwnika. Drużyna z Bawarii szuka sposobu na dostarczenie piłki Robertowi Lewandowskiemu. Blisko lidera klasyfikacji strzelców tradycyjnie cała grupka przeciwników.

11
6
6
3
3
18'

Konfrontacje w centrum boiska i Bayer 04 Leverkusen absolutnie nie pęka w starciach z takimi zawodnikami jak Joshua Kimmich czy Leon Goretzka. Na ławce rezerwowych czeka na swoją szansę powracający po kontuzji Thiago Alcantara.

6
3
2
2
7
15'

Dośrodkowanie z prawego skrzydła zostało przechwycone przez aktywnego na przedpolu Manuela Neuera. Aptekarze zorganizowali się żwawo do kontrataku.

6
3
3
3
3
14'

Dośrodkowanie Thomasa Muellera w kierunku centralnie ustawionego w polu karnym przeciwnika Roberta Lewandowskiego. Futbolówka została wybita na korner i nie dotarła do kapitana reprezentacji Polski.

2
3
3
4
13
12'

Nie ma na boisku Kaia Havertza z powodu problemów mięśniowych, ale są inni gospodarze zdolni do zaskoczenia lidera Bundesligi. Lucas Alario pokonał Manuela Neuera i Bayer Monachium musi gonić swojego przeciwnika.

3
1
3
5
7
9'

Gol! Strzelił Lucas Alario. Asystował mu Julian Baumgartlinger.

Lucas Alario trafił do bramki Manuela Neuera! 1:0 dla Aptekarzy i robi się interesująco. Radość piłkarzy z Leverkusen, choć początkowo przerwana gwizdkiem. Sędziowie obecni na boisku uznali, że szczęśliwy strzelec był na spalonym. Specjaliści w wozie zabrali się żwawo do analizowania powtórek i zobaczyli, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

36
12
18
29
61
8'

Żółtą kartkę otrzymał Kingsley Coman za próbę wymuszenia rzutu wolnego blisko szesnastki.

3
3
5
8
18
8'

Peter Bosz podniósł się natychmiast z ławki rezerwowych i stara się wspomagać wskazówkami swoich podopiecznych. Trener Bayeru 04 Leverkusen zdaje sobie sprawę doskonale, że powstrzymanie ataków mistrza Niemiec jest skomplikowanym zadaniem.

9
2
1
3
4
5'

Spokojne otwarcie pojedynku. Bayer 04 Leverkusen zapędził się w pobliże pola karnego przeciwnika, ale nie zdołał tam zdobyć przewagi liczebnej i wykreować sytuacji podbramkowej. Skoncentrowana defensywa zespołu Hansiego Flicka.

6
3
1
1
1
3'

Gospodarze występują w tym meczu w czerwonych koszulkach i spodenkach z białymi akcentami, a Bayern Monachium tym razem w ciemnych strojach.

11
2
2
3
2
Czy Robert Lewandowski strzeli gola w meczu z Bayerem 04 Leverkusen?