","datePublished":"2019-10-19T22:53:27+02:00"},{"@type":"BlogPosting","articleBody":"Pierwsza porażka Realu Madryt stała się faktem. Los Blancos polegli 0:1 z Realem Mallorca.","datePublished":"2019-10-19T20:35:06+02:00"}],"name":"RCD Mallorca - Real Madryt","coverageStartTime":"2019-10-19T21:00:00+02:00","headline":"RCD Mallorca - Real Madryt","description":"RCD Mallorca - Real Madryt","about":{"@type":"SportsEvent","name":"RCD Mallorca - Real Madryt","startDate":"2019-10-19 21:00","location":{"@type":"Place","name":"Iberostar Estadi w Palma de Mallorca"},"awayTeam":{"@type":"SportsTeam","name":"Real Madryt"},"homeTeam":{"@type":"SportsTeam","name":"RCD Mallorca"}},"@id":"https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/relacja/100343/mallorca-real-madryt"}
1
90+5'

3
90+2'

Eder Militao uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Manolo Reina nie dał się zaskoczyć.

9
5
4
5
2
90'

Sędzia doliczył cztery minuty.

7
7
6
4
8
89'

Na Majorce zaczyna się fiesta. Kibice zaczynają powoli świętować. Do końca podstawowego czasu gry została ponad minuta.

12
9
8
7
6
87'

Rzut wolny dla Realu. Dośrodkowanie, a w polu karnym pada Sergio Ramos. Sędzia nie dopatrzył się tam przewinienia. Gramy dalej.

13
12
5
7
7
85'

Thibaut Courtois musiał wyjść spod własnej bramki. Belg daleko od własnego pola karnego głową wybijał piłkę zagraną przez rywali.

3
4
5
4
3
83'

Real Madryt coraz rozpaczliwiej liczy na przebłysk geniuszu swojego kapitana. W tej kadrze nikt tak jak Sergio Ramos nie wie, jak ratować drużynę przed porażką.

2
3
1
3
2
81'

. Schodzi: Vinicius Junior. Wchodzi: Brahim Diaz.

80'

Mallorca. Schodzi: Lago Junior. Wchodzi: Aleksandar Trajkovski.

4
77'

Madrytczycy dalej walą głową w mur. Nieudana wrzutka z lewej strony od Marcelo.

5
6
4
8
7
74'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Alvaro Odriozola. Hiszpan spóźnionym wślizgiem zaatakował Lago Juniora.

16
13
7
11
8
73'

Aż oczy bolą. Alvaro Odriozola męczył się z piłką przed polem karnym Majorki. Zanim uderzył, piłkę zdążył mu odebrać Salva Sevilla.

7
7
4
9
7
69'

Nieźle zapowiadająca się kontra Realu Madryt. Karim Benzema zagrał na prawą stronę do Viniciusa Juniora. Brazylijczyk koszmarnie dośrodkował, prosto w Lumora  Agbenyenu.

5
5
4
3
5
66'

. Schodzi: Luka Jović. Wchodzi: Fede Valverde.

11
11
3
1
1
66'

. Schodzi: Isco. Wchodzi: Rodrygo Goes.

8
11
2
1
1
64'

Nieudana próba Sergio Ramosa z rzutu wolnego. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

6
6
1
3
3
62'

Pierwszy kontakt z piłką Takefusy Kubo. Japończyk niecelnie zagrywał w pole karne do kolegi.

1
1
1
2
1
59'

Mallorca. Schodzi: Aleix Febas. Wchodzi: Takefusa Kubo.

Aleix Febas #23
3
2
2
2
5
58'

To mogło być 2:0! Ante Budimir uderzył głową w polu karnym, piłka przeleciała obok słupka, ale po chwili sędzia odgwizdał spalonego.

1
1
3
3
3
57'

Królewscy ruszyli z kolejnym jałowym atakiem. Po dośrodkowaniu z lewej strony żaden z gości nie oddał strzału na bramkę Manolo Reiny.

2
2
3
5
4
55'

Dobre piąstkowanie Thibaut Courtois. Belg wybił dośrodkowanie Salvy Sevilli.

1
1
1
1
1
53'

Manolo Reina pewny. Bramkarz łapie kolejny strzał rywala z dystansu. Tym razem próbował Karim Benzema.

2
1
3
2
1
51'

Na taką grę Realu Madryt nie da się patrzeć. Goście z Madrytu niemiłosiernie męczą się z beniaminkiem.

2
1
1
2
1
48'

Zbyt niska centra Viniciusa Juniora z lewej strony. Piłka odbiła się od rywali.

3
1
1
1
46'

Pierwsza okazja gospodarzy po przerwie. Odważny strzał z dystansu w wykonaniu Lumora  Agbenyenu.

2
46'

Wracamy na drugą połowę. Majorka wznowiła grę.

6
1
1
1
1
46'

Mallorca. Schodzi: Joan Sastre. Wchodzi: Lumor Agbenyenu.

Joan Sastre #2
2
1
20:35

Jeśli goście chcą wywieźć z San Moix jakiekolwiek punkty, Casemiro powinien sobie przypomnieć, jak strzelać tak efektowne gole.

3
1
1
1
45'

Gospodarze dośrodkowali z dalekiej odległości z rzutu wolnego. Thibaut Courtois odetchnął z ulgą, piłka nie dotarła do jego bramki.

2
1
41'

Madrytczycy walą głową w mur. Majorka skutecznie zepchnęła gości na środek boiska. Niebywałe męczarnie faworytów na San Moix.

5
3
1
1
38'

Kolejna próba Los Blancos. Tym razem nieudanie uderzył Casemiro.

1
1
2
37'

Popisał się Manolo Reina. Bramkarz złapał piłkę po kąśliwym, płaskim strzale Marcelo z dystansu.

2
1
1
33'

Majorka przetrwała najtrudniejszy moment na początku spotkania. Real Madryt po stracie bramki już nie napiera na jej bramkę tak ochoczo.

2
1
2
3
29'

Żółtą kartkę otrzymał Vinicius Junior.

5
4
1
5
9
26'

Karim Benzema! Francuz po podaniu Jamesa Rodrigueza uderzył na bramkę Majorki. Poprzeczka!

8
7
7
8
5
25'

Kolejna niezbyt udana decyzja Viniciusa Juniora. Brazylijczyk urwał się rywalom, ale piłka po jego strzale przeleciała obok słupka.

7
1
1
3
2
23'

James Rodriguez dośrodkował z dalekiego rzutu wolnego. Eder Militao próbował uderzyć głową, ale dał się złapać na spalonym.

2
2
2
1
1
21'

Vinicius Junior długo dryblował na lewej stronie, ale jego płaski strzał trafił w rywala.

1
2
1
19'

Żółtą kartkę otrzymał Alvaro Odriozola.

1
2
4
5
19'

James Rodriguez miał problemy na prawej stronie. Kolumbijczyk nie wygrał walki przy linii autu z Franem Gamezem.

2
2
3
16'

Majorka dalej poluje na drugie trafeinie. Z prawej strony dośrodkował Lago Junior, ale piłki nie sięgnął w polu karnym Ante Budimir.

1
1
1
15'

Vinicius Junior musi popracować nad celnością. Brazylijczyk dostał podanie od Alvaro Odriozoli, ale przestrzelił nad bramką.

1
14'

Co za błąd Edera Militao! Obrońca nie opanował piłki, przejął ją rywal i dograł do Ante Budimira. Napastnik trafił do siatki, ale był na spalonym.

2
1
1
1
2
12'

Nieudany atak gości. Manolo Reina łapie dośrodkowanie z lewej strony.

1
1
9'

Pierwsza odpowiedź wicelidera La Liga. James Rodriguez dośrodkował z narożnika boiska, a Karim Benzema niecelnie uderzył głową.

1
1
7'

Gol! Strzelił Lago Junior.

Dobra indywidualna akcja skrzydłowego Majorki. Lago Junior zszedł z piłką do środka, minął Alvaro Odriozolę i oddał w polu karnym precyzyjny strzał. 1:0 dla beniaminka.

29
22
5
11
18
6'

I pierwszy atak Majorki. Ante Budimir nie zdążył do podania prostopadłego. Szybszy okazał się Thibaut Courtois.

5
2
1
2
6'

Piłka wybita przez gospodarzy. Madrytczycy muszą budować atak od nowa.

3
1
1
1
4
5'

Gospodarze zamknięci na własnej połowie. Królewscy mają rzut rożny.

5
1
2'

Pierwszy strzał na bramkę Majorki. Isco uderzył zza pola karnego, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć.