Primera Division: 31. kolejka
23 cze 2020 22:00
komentarz

FC Barcelona swoim zwycięstwem ponownie wywarła presję na rywalu do zdobycia mistrzostwa Hiszpanii - Realu Madryt. Athletic Bilbao został poskromiony po pięciu kolejkach bez porażki.

1
1
90+4'

FC Barcelona przebywa w pobliżu bramki przeciwnika zgodnie z postanowieniem "najlepszą obroną jest atak". Piłka zatrzymywana przez Unaia Simona, a także przez słupek. Zabrakło centymetrów, żeby spotkanie zostało zamknięte przed ostatnim gwizdkiem Jesusa Gila Manzano.

2
1
1
90+1'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Ivan Rakitić za atak wślizgiem w nogi przeciwnika. Już nie przebierają w środkach podopieczni Quique Setiena. Priorytetem jest utrzymanie minimalnej zaliczki do ostatniego gwizdka.

FC Barcelona
5
1
1
2
90'

Doliczone pięć minut. To szansa dla Athleticu na wyrównanie, ale czy będzie jeszcze w stanie zbliżyć się do bramki strzeżonej przez Marca-Andre ter Stegena, nie wiadomo.

2
87'

Gerard Pique trzyma się za mięsień. Wygląda to niepokojąco dla szkoleniowca zespołu z Katalonii. Quique Setien wprowadził dotychczas co prawda tylko czterech zmienników, ale wykorzystał wszystkie dozolone pauzy i doświadczony defensor musi pozostać na murawie.

2
85'
ZMIANA
84'

FC Barcelona pozwoliła wymienić podania swoim przeciwnikom. Athletic stara się ostatkiem sił przedrzeć pod bramkę zespołu z Katalonii. Była nawet szansa na wyrównanie po dośrodkowaniu, jednak Raul Garcia nie oddał strzału głową z bliska po błędzie Marca-Andre ter Stegena. Piłka tylko musnęła czuprynę zmiennika, a powinien to wykorzystać.

78'
ZMIANA

Athletic Bilbao. Schodzi: Ohian Sancet. Wchodzi: Raul Garcia.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Ohian Sancet #34
1
1
77'

Athletic jeszcze naradzał się w czasie przerwy i zamierzał wymyślić plan na wyrównanie. W drugiej połowie przyjezdni mało zaproponowali w ofensywie i muszą się prędko obudzić. W przeciwnym razie trafienie Ivana Rakiticia będzie na wagę kompletu punktów dla wirtualnego lidera La Liga.

1
1
1
75'

Przerwa na napoje. Ekipa z Bilbao starała się jeszcze zmobilizować. Piłkarze stanęli blisko siebie i wysłuchali uwag swojego szkoleniowca. Po zmianie wyniku Athletic nie może ograniczać się do bronienia dostępu do własnej bramki.

2
1
1
1
73'

Ivan Rakitić późno, bo późno, ale otworzył wynik na Camp Nou.

4
1
1
71'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Ivan Rakitić. Asystował mu Lionel Messi.

FC Barcelona "wymęczyła" tego gola i znalazła się na prowadzeniu. Zaledwie kilkanaście minut do ostatniego gwizdka i gospodarze odetchnęli z ulgą. W pole karne wbiegł dynamicznie zmiennik Ivan Rakitić i po podaniu Lionela Messiego oddał uderzenie w sytuacji sam na sam obok Unaia Simona. Mocnym akcentem zameldował się na murawie Chorwat.

34
25
5
6
6
69'
ZMIANA
69'
ZMIANA

Athletic Bilbao. Schodzi: Inaki Williams. Wchodzi: Asier Villaibre.

Asier Villaibre #25
1
66'

Lionel Messi ponownie w centrum wydarzeń, ale jego rozegranie przyniosło Dumie Katalonii tylko korner. Po stałym fragmencie gry blisko piłki w polu karnym znalazł się Ansu Fati i gdyby lepiej przymierzył głową, to zaliczyłby piorunujące wejście z ławki rezerwowych na boisko.

2
1
65'
ZMIANA
64'
ZMIANA
62'

Żółtą kartkę otrzymał Unai Nunez za ostre przewinienie. Jeszcze miał dużo do powiedzenia Jesusowi Gilowi Manzano, ale decyzja jest nieodwołalna, a arbiter o słabych nerwach mógłby pokazać defensorowi drugi kartonik.

Athletic Bilbao
1
61'

Minęła ponad godzina konfrontacji w Barcelonie. Robi się coraz bardziej nerwowo gospodarzom. Duża liczba ich podań nie przekłada się na dużą liczbę strzałów niebezpiecznych dla Athleticu. Drużyna z Kraju Basków jest uskrzydlona dotychczasowym przebiegiem starcia.

2
2
57'
ZMIANA
56'
ZMIANA

FC Barcelona. Schodzi: Arthur Melo. Wchodzi: Riqui Puig.

54'

Lionel Messi wykonał podanie w pole karne do Antoine'a Griezmanna. Francuz za długo zwlekał z oddaniem uderzenia z dogodnej pozycji i pozwolił na skuteczną interwencję w sytuacji sam na sam Unaiowi Simonowi. Francuz ponownie rozczarował w ważnym dla Blaugrany momencie.

1
1
1
1
3
51'

Konfrontacje w centralnej części boiska. Ofiarnie zachowują się w destrukcji piłkarze Athleticu. Było to widać, kiedy dwóch zawodników ruszyło jednocześnie wślizgiem pod nogi gospodarzy. FC Barcelona nieustannie czuje na plecach oddech konkurenta.

5
1
1
50'

Arthur Melo chciał uruchomić miękkim podaniem Nelsona Semedo. Piłka ponownie uciekła zawodnikom FC Barcelona, a ich szkoleniowiec aż złapał się za głowę po zobaczeniu tego nieporadnego ataku. W taki sposób podopieczni Quique Setiena na pewno nie rozstrzygną meczu.

2
6
1
48'

Zbyt czytelne rozegranie zespołu z Katalonii. Jordi Alba wrzucił piłkę "na aferę" w kierunku bramki Unaia Simona, a ten może liczyć na wsparcie swoich odpowiednio skoncentrowanych obrońców. FC Barcelona została wygoniona z okolic pola karnego Athleticu.

2
1
3
46'

Piłka ponownie w grze. Pozostało 45 minut obu drużynom na rozstrzygnięcie konfrontacji. Przed przerwą nie zarysowała się wyraźna przewaga którejkolwiek ze stron. Zapewnie więcej uwag miał do swoich podopiecznych Quique Setien.