Primera Division: 36. kolejka
11 lip 2020 19:30
90+2'

Łatwo poczynali sobie gospodarze w polu karnym Dumy Katalonii. Marc-Andre ter Stegen musi do ostatniego gwizdka sędziego naprawiać błędy swoich obrońców.

4
2
1
90'

Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

1
1
2
1
88'

Pozostało kilka minut spotkania i coraz więcej wskazuje na to, że FC Barcelona zachowa skromne prowadzenie. Zadanie będzie wykonane, ale podopieczni Quique Setiena nie mogą liczyć na pochwały od swoich sympatyków.

6
3
1
3
84'

Kolejne dośrodkowania szybują w pole karne FC Barcelona. Jedna z wrzutek okazała się zdecydowanie za głęboka i została wyłapana przez odpowiednio ustawionego Marca-Andre ter Stegena.

4
3
2
82'

Real Valladolid domaga się podyktowania rzutu karnego za zagranie ręką w polu karnym. Sędziowie przy monitorach zabrali się żwawo do analizowania powtórek i dali arbitrowi na boisku do zrozumienia, że nie ma podstaw do wskazania na 11. metr.

2
2
1
1
2
80'

Real Valladolid. Schodzi: Oscar Plano. Wchodzi: Waldo Rubio.

wchodzi Wchodzi
Waldo Rubio #23
schodzi Schodzi
Oscar Plano #10
1
1
78'

Żółtą kartkę otrzymał Jordi Alba za niegrzeczne dyskusje z arbitrem.

FC Barcelona
76'

Prerwa na napoje.

2
74'
72'

Nie może podobać się druga połowa w wykonaniu podopiecznych Quique Setiena. Lionel Messi i spółka nie starają się o strzelenie drugiego gola. Czas pokaże, czy kunktatorski pomysł na grę okaże się skutecznym rozwiązaniem.

2
1
1
68'

Enes Unal wniósł duże ożywienie w poczynania ofensywne gospodarzy. Z kolei FC Barcelona nie traktuje poważnie kolejnych ostrzeżeń wysyłanych przez Real Valladolid. Wyrównanie w przynajmniej dwóch sytuacjach wisiało w powietrzu.

1
1
1
1
2
65'

Żółtą kartkę otrzymał Kike za przewinienie za Sergim Roberto w centrum boiska.

2
61'

Real Valladolid. Schodzi: Sergio Guardiola. Wchodzi: Sandro Ramirez.

Sergio Guardiola #7
3
1
1
60'

Żółtą kartkę otrzymał Sergio Busquets za faul.

3
1
1
1
2
60'

Marc-Andre ter Stegen interweniował po groźnym rozegraniu rzutu wolnego. Enes Unal uciekł Sergio Busquetsowi i zatrudnił niebezpiecznym uderzeniem bramkarza z Barcelony. Piękna parada!

2
1
58'

Niecelne uderzenie z dystansu. Futbolówka przeleciała co prawda w bezpiecznej dla Marca-Andre ter Stegena odległości od bramki FC Barcelona, ale Real Valladolid od czasu do czasu wysyła ostrzeżenia uczestnikowi Ligi Mistrzów.

2
57'

FC Barcelona. Schodzi: Clement Lenglet. Wchodzi: Ronald Araujo.

Ronald Araujo #33
1
1
3
57'
51'

Podobna sytuacja po przeciwnej stronie boiska. Enes Unal zameldował się na boisku po wejściu z ławki rezerwowych przewidywalnym strzałem z dystansu. Marc-Andre ter Stegen nie miał problemu z poskromieniem futbolówki.

3
1
48'

Pierwsze uderzenie w drugiej połowie oddane na bramkę Realu Valladolid. Bramkarz gospodarzy nie miał problemu z powstrzymaniem piłki, które poleciała w oczywistym kierunku i wcale nie z przerażającą prędkością.

1
1
2
46'

Piłka ponownie w grze.

4
1
46'

Real Valladolid. Schodzi: Joaquin Fernandez. Wchodzi: Pablo Hervias.

Pablo Hervias #11
Joaquin Fernandez #24
1
1
46'

Real Valladolid. Schodzi: Ruben Alcaraz. Wchodzi: Enes Unal.

Ruben Alcaraz #14
1
1
46'
Czy Real Valladolid wyrówna po przerwie?
5
4
2
45'

Doliczone cztery minuty.

2
45'

Żółtą kartkę otrzymał Ruben Alcaraz za faul na Arturo Vidalu.

1
1
1
43'

Ostatnie minuty rywalizacji w pierwszej połowie. Duma Katalonii wymienia podania i może jeszcze pokusi się o stworzenie jednej sytuacji podbramkowej.

2
40'

Żółtą kartkę otrzymał Clement Lenglet za faul.

1
1
2
2
2
38'

Pierwsza w meczu tak niebezpieczna akcja Realu Valladolid. Kike miał dzięki niej szansę na doprowadzenie do remisu. Pomylili się Gerard Pique oraz Clement Lenglet, jednak ich przeciwnik zarył w ziemię zamiast oddać strzał w sytuacji sam na sam z Marciem-Andre ter Stegenem.

3
1
1
1
35'

Piłkarze powrócili do walki po krótkiej rozmowie ze szkoleniowcami oraz po uraczeniu się orzeźwiającymi napojami. FC Barcelona ponownie w ataku pozycyjnym między stłoczonymi jak w tramwaju w godzinach szczytu przeciwnikami.

4
4
3
2
2
32'

Przerwa na napoje.

5
30'

FC Barcelona niezmiennie przeważa pod względem posiadania futbolówki. Gospodarze nie zamierzają brawurowo ruszyć do ataku i za wszelką cenę starać się o wyrównanie już w pierwszej połowie.

4
2
2
2
1
27'

Ostatnie minuty zdominowane przez spowodowaną urazem zmianę w Realu Valladolid. Po niej jedna akcja przeprowadzona przez zawodników z Barcelony, ale o drugiego gola muszą się jeszcze zdecydowanie mocniej postarać.

5
3
2
25'

Real Valladolid. Schodzi: Raul Garcia. Wchodzi: Nacho.

Nacho #22
4
1
4
1
1
19'

Reprezentant Francji nie popisał się w polu karnym Realu Valladolid. Antoine Griezmann zmarnował szansę na oddanie strzału z bliska do bramki. Tym razem nieumiejętnie dostawiał stopę do płaskiego dośrodkowania.

1
1
5
1
18'

Arturo Vidal rozpoczął strzelanie. FC Barcelona prowadzi 1:0!

11
8
3
15'

Gol! Strzelił Arturo Vidal. Asystował mu Lionel Messi.

Pierwszy kwadrans spotkania podsumowany golem dla Dumy Katalonii. Potrzeba było niekonwencjonalnych rozwiązań i właśnie ofensywne wejście Lionela Messiego można takim nazwać. Po wymianie podań z Argentyńczykiem płaskie uderzenie do siatki oddał Arturo Vidal. FC Barcelona ma wymarzone prowadzenie na terenie przeciwnika.

28
22
4
4
7
13'

Zdecydowana przewaga podopiecznych Quique Setiena pod względem posiadania futbolówki. Potrzeba niekonwencjonalnych rozwiązań na połowie Realu Valladolid, na której długimi fragmentami potrafi przebywać jednocześnie nawet 21 zawodników.

7
4
1
2
12'

Antoine Griezmann nie obsłużył podaniem Lionela Messiego. Zdecydowanie za długo zwlekał reprezentant Francji i musiał za to przepraszać Argentyńczyka. Łupem po kontynuowanym jeszcze ataku przyjezdnych jest wyłącznie korner.

2
1
10'

FC Barcelona będzie w tym meczu przedzierać się prez ciasno ustawionych na obrzeżach własnego pola karnego obrońców. Real Valladolid rozpoczął spotkanie z zaledwie jednym zawodnikiem na desancie. Pozostali mają za priorytet utrzymanie zera z tyłu.

1
1
2
5'

Riqui Puig strzelał po podaniu Nelsona Semedo. Młodemu zawodnikowi Dumy Katalonii zabrakło precyzji w stopie, a szansa na zdobycie prowadzenia była naprawdę dogodna.

1
4
1
1
3'

Real Valladolid występuje w pasiakach w biało-błękitnych barwach. FC Barcelona wybiegła na boisko w żółtych koszulkach oraz spodenkach z granatowo-bordowym pasem poprzecznym.

00:08

W poprzednim spotkaniu Real Valladolid poniósł porażkę 1:2 z Valencia CF na Estadio de Mestalla. Miał czego żałować, ponieważ decydująca bramka dla Nietoperzy padła dopiero w końcówce podstawowego czasu po strzale Lee Kangina.

2
1
1
1
00:08

Real Valladolid znajduje się na 14. miejscu w tabeli La Liga. Najbliższy przeciwnik Dumy Katalonii ma siedem punktów przewagi nad otwierającym strefę spadkową imiennikiem Realem Mallorca.

2
00:08

W piątek po komplet punktów sięgnął Real Madryt, a La Liga nie zwalnia.

2
1
00:08

W poprzednim meczu w La Liga piłkarze FC Barcelona odnieśli zwycięstwo 1:0 z Espanyolem. Derby rozstrzygnął Luis Suarez swoim uderzeniem, kiedy podopieczni Quique Setiena musieli rywalizować dziesięciu na jedenastu po czerwonej kartce dla Ansu Fatiego.