Serie A: 19. kolejka
11 sty 2020 15:00
90+4'

Jeszcze jedno dośrodkowanie w kierunku Joao Pedro, ale nie zostało nawet podsumowane uderzeniem i Gianluigi Donnarumma spokojnie sprzątnął piłkę. Końcówka rywalizacji.

1
1
2
3
3
90+2'

Cagliari Calcio szuka sposobu na strzelenie przynajmniej pierwszego gola w 2020 roku. Po dośrodkowaniu sytuację wyjaśnił jednak Gianluigi Donnarumma, który na dodatek był faulowany przez Lucasa Castro.

2
1
2
1
90'

Doliczone sześć minut.

3
2
1
90'

Milan. Schodzi: Rafael Leao. Wchodzi: Ante Rebić.

5
3
5
4
6
87'

Luca Pellegrini powstrzymany na skrzydle przez Andreę Contego oraz Francka Kessiego. Na dodatek obrońca wypożyczony z Juventusu FC sfaulował byłego pomocnika Atalanty.

1
1
3
3
4
85'

Korner dla Rossoblu. Głębokie dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry zostało przechwycone przez Francka Kessiego.

2
1
1
1
2
82'

Piłka w bramce gospodarzy po raz trzeci. Zaczął przypominać się mecz Cagliari z Juventusem. Tym razem jednak bramka nieuznana z powodu spalonego Zlatana Ibrahimovicia w momencie dośrodkowania z lewego skrzydła.

4
3
2
2
7
80'

Piłka w posiadaniu zawodników w białych strojach. Podopiecznych Rolando Marana było stać w tym sezonie na kilka imponujących finiszów, ale w tym spotkaniu nie zapowiada się na przełom. Cagliari jest w dołku.

2
1
1
2
3
77'

Paolo Farago nie główował celnie po wrzutce z rzutu wolnego. Gianluigi Donnarumma ma w tym meczu mało okazji do interweniowania i także tym razem nie został zmuszony do wysiłku.

3
1
1
2
1
76'
2
1
1
2
3
76'
73'

Milan. Schodzi: Davide Calabria. Wchodzi: Andrea Conti[/p]

71'

Nieudane ataki gospodarzy, a czas ucieka. Prawdopodobnie Stefano Pioli wprowadzi zmiennika za kontuzjowanego Davide Calabrię.

3
1
2
2
2
69'
67'

Zlatan Ibrahimović przypomniał o sobie golem.

20
6
4
5
11
64'

Gol! Strzelił Zlatan Ibrahimović. Asystował mu Theo Hernandez.

Pierwsze trafienie Szweda po powrocie do Mediolanu. Zlatan Ibrahimović podał na lewe skrzydło do Theo Hernandeza i jakby niezauważony wbiegł w pole karne Cagliari Calcio. Po podaniu zwrotnym od Francuza gwiazdor Milanu skierował piłkę w kierunku dalszego narożnika bramki Robina Olsena. AC Milan blisko zwycięstwa na Sardynii.

60
29
10
21
34
64'

Milan. Schodzi: Hakan Calhanoglu. Wchodzi: Giacomo Bonaventura.

63'

Nieporozumienie Rossonerich na połowie gospodarzy. Rafael Leao skierował piłkę pod nogi Luki Pellegriniego. Ostra walka zamiast składnych ataków w ostatnich minutach.

3
1
1
3
1
61'

Żółtą kartkę otrzymał Ismael Bennacer za faul na Marko Rogu.

4
1
1
4
1
60'

Żółtą kartkę otrzymał Luca Pellegrini za faul na skrzydle.

Cagliari Calcio
7
2
3
1
1
57'

Szansa dla Milanu po faulu Fabio Pisacane na Zlatanie Ibrahimoviciu blisko pola karnego gospodarzy. Od początku było wiadomo, że do strzału szykuje się nowy-stary napastnik Rossonerich. Trafił jednak w gąszcz przeciwników ustawionych przez Robina Olsena w murze.

4
6
1
2
4
55'

Luca Pellegrini dostał podanie na lewym skrzydle. Zbyt krótko wybite dośrodkowanie i jeden z gospodarzy miał jeszcze szansę na pokonanie Gianluigiego Donnarummy strzałem z dystansu. Paolo Farago nie trafił jednak w lustro bramki.

3
2
3
1
51'

Cagliari Calcio musi się budzić po mocnym ciosie otrzymanym krótko po przerwie. Giovanni Simeone dostał podanie od Radji Nainggolana i złożył się do uderzenia przewrotką. Piłka przeleciała ponad bramką Gianluigiego Donnarummy.

2
1
1
1
48'

Rafael Leao dał prowadzenie Rossonerim.

2
2
1
2
7
46'

Gol! Strzelił Rafael Leao. Asystował mu Samuel Castillejo.

Piłka w bramce krótko po przerwie. AC Milan znalazł sposób na pokonanie Robina Olsena. Szwed zresztą nie zachował się idealnie i dał się zaskoczyć rykoszetem po uderzeniu Rafaela Leao. Portugalczyk dość szczęśliwie przelobował bramkarza Cagliari Calcio po podaniu z głębi pola Samuela Castillejo.

23
14
9
19
28
46'

2
44'

Wrzutka w kierunku Samuela Castillejo. Blisko Hiszpana był Luca Pellegrini i wybił futbolówkę na korner. Już piąty taki stały fragment gry zakończył się strąceniem Zlatana Ibrahimovicia obok bramki Cagliari Calcio.

4
2
2
4
41'

Zostało kilka minut do końca wyrównanej pierwszej połowy. Sam początek dla zawodników z Sardynii, ale z czasem to AC Milan stał się groźniejszy, oddał premierowe celne uderzenie, a także strzał w słupek.

4
2
1
1
4
39'

Żółtą kartkę otrzymał Nahitan Nandez za ostre zagranie.

4
1
2
1
1
37'

Gianluigi Donnarumma sam wzniecił pożar i ugasił go. Golkiper Milanu wrócił w odpowiednim czasie do odsłoniętej przez siebie bramki i nie pozwolił futbolówce przekroczyć linii po uderzeniu Nahitana Nandeza.

3
1
1
2
35'

Tym razem wrzutka w pole karne Cagliari z rzutu wolnego i zakotłowało się trochę mniej niż kilka minut wcześniej. AC Milan męczy obrońców z Sardynii zagraniami ze stałych fragmentów gry.

1
3
1
31'

Zlatan Ibrahimović główkował w zewnętrzną część słupka po precyzyjnej wrzutce Rafaela Leao! Gospodarzom pomogła parada Robina Olsena, a po rzucie rożnym ponownie mieli szczęście. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry mogło być zakończone strzałem z bliska do siatki Rafaela Leao.

2
2
2
2
3
29'

Luca Cigarni dośrodkował prosto w rękawice Gianluigiego Donnarummy z rzutu wolnego. Bramkarz Rossonerich natychmiast próbował uruchomić poderwanych do kontrataku kompanów z pola.

2
2
27'

Po szybkim rozegraniu rzutu wolnego uderzenie Samuela Castillejo wyraźnie obok bramki Cagliari Calcio.

2
1
26'

Żółtą kartkę otrzymał Luca Cigarini za faul na Ismaelu Bennacerze.

1
24'

Gianluigi Donnarumma popisał się chwytem po odbitym rykoszetem dośrodkowaniu Giovanniego Simeone. Po interwencji reprezentanta Włoch przerwa spowodowana urazem Francka Kessiego.

1
2
1
1
1
22'

Tak koncentrowali się gospodarze przed meczem.

4
1
1
20'

Nieporozumienie Gianluigiego Donnarummy z Alessio Romagnolim po dośrodkowaniu Luki Pellegriniego i Rossoneri mieli szczęście, że nie było zawodnika Cagliari zdolnego do wymierzenia kary za nierozsądne zachowanie.

2
1
1
2
18'

Theo Hernandez oddał pierwsze celne uderzenie i musiał interweniować Robin Olsen. Po obronie Szweda seria rzutów rożnych dla Milanu i całe zamieszanie zakończyło się dośrodkowaniem Hakana Calhanoglu do koszyczka bramkarza Cagliari Calcio.

3
1
1
1
16'

AC Milan gra w czarnych koszulkach i spodenkach z czerwonymi wstawkami. Od czasu do czasu podrywają się podopieczni Stefano Piolego, jednak wszystko dość daleko od bramki strzeżonej przez Robina Olsena.

2
2
1
1
1
12'

Franck Kessie interweniował blisko własnego pola karnego i nie pozwolił na uderzenie Marko Rogowi. W odpowiedzi szybki wypad zawodników z Mediolanu, jednak Rafael Leao nie dostarczył idealnego podania Iworyjczykowi.

3
3
1
2
1
11'

Ciekawsze od ataków Milanu są szybkie wypady zawodników z Cagliari, jednak również oni nie oddali jeszcze w tym spotkaniu niebezpiecznego uderzenia.

4
3
1
1
1
9'

Zlatan Ibrahimović na obrzeżach pola karnego przeciwnika, a tam doświadczonemu napastnikowi Rossonerich odebrał piłkę czujny i pracowity Luca Cigarini.

2
4
1
1
6'

Próby uruchomienia Giovanniego Simeone. Argentyńczyka wyprzedził brawurowo interweniujący na przedpolu Gianluigi Donnarumma. Wcześniej synowi trenera Atletico nie udało się wykonać celnego dośrodkowania.

4
2
1
1
2
4'

Dwa dośrodkowania po przeciwnych stronach boiska. Hakan Calhanoglu zagrał lepiej od przeciwnika, ale futbolówkę sprzątnął mu Robin Olsen.

3
1
2
1
2
2'

Pierwsza akcja Cagliari Calcio i Joao Pedro został zatrzymany dopiero w pobliżu pola bramkowego Milanu. Gospodarze grają w białych strojach z czerwono-czarnym krzyżem przygotowanych na 100. rocznicę powstania klubu.

6
3
2
2
2
Czy Zlatan Ibrahimović strzeli gola w meczu z Cagliari Calcio?
5
2
1
3
2
14:21

Rozpoczynająca się kolejka przyniesie aż cztery mecze między drużynami będącymi obecnie w górnej połowie tabeli.