Cagliari Calcio
26' Luca Cigarini 39' Nahitan Nandez 60' Luca Pellegrini
AC Milan
46' Rafael Leao 61' Ismael Bennacer 64' Zlatan Ibrahimović
0:2
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec. AC Milan zwyciężył dzięki trafieniom swoich napastników Zlatana Ibrahimovicia oraz Rafaela Leao.

Jeszcze jedno dośrodkowanie w kierunku Joao Pedro, ale nie zostało nawet podsumowane uderzeniem i Gianluigi Donnarumma spokojnie sprzątnął piłkę. Końcówka rywalizacji.

Cagliari Calcio szuka sposobu na strzelenie przynajmniej pierwszego gola w 2020 roku. Po dośrodkowaniu sytuację wyjaśnił jednak Gianluigi Donnarumma, który na dodatek był faulowany przez Lucasa Castro.

Doliczone sześć minut.

Milan. Schodzi: Rafael Leao. Wchodzi: Ante Rebić.

Luca Pellegrini powstrzymany na skrzydle przez Andreę Contego oraz Francka Kessiego. Na dodatek obrońca wypożyczony z Juventusu FC sfaulował byłego pomocnika Atalanty.

Korner dla Rossoblu. Głębokie dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry zostało przechwycone przez Francka Kessiego.

Piłka w bramce gospodarzy po raz trzeci. Zaczął przypominać się mecz Cagliari z Juventusem. Tym razem jednak bramka nieuznana z powodu spalonego Zlatana Ibrahimovicia w momencie dośrodkowania z lewego skrzydła.

Piłka w posiadaniu zawodników w białych strojach. Podopiecznych Rolando Marana było stać w tym sezonie na kilka imponujących finiszów, ale w tym spotkaniu nie zapowiada się na przełom. Cagliari jest w dołku.

Paolo Farago nie główował celnie po wrzutce z rzutu wolnego. Gianluigi Donnarumma ma w tym meczu mało okazji do interweniowania i także tym razem nie został zmuszony do wysiłku.

Cagliari Calcio. Schodzi: Marko Rog. Wchodzi: Lucas Castro.

Milan. Schodzi: Davide Calabria. Wchodzi: Andrea Conti[/p]

Nieudane ataki gospodarzy, a czas ucieka. Prawdopodobnie Stefano Pioli wprowadzi zmiennika za kontuzjowanego Davide Calabrię.

Zlatan Ibrahimović przypomniał o sobie golem.

Gol! Strzelił Zlatan Ibrahimović. Asystował mu Theo Hernandez.

Pierwsze trafienie Szweda po powrocie do Mediolanu. Zlatan Ibrahimović podał na lewe skrzydło do Theo Hernandeza i jakby niezauważony wbiegł w pole karne Cagliari Calcio. Po podaniu zwrotnym od Francuza gwiazdor Milanu skierował piłkę w kierunku dalszego narożnika bramki Robina Olsena. AC Milan blisko zwycięstwa na Sardynii.

Milan. Schodzi: Hakan Calhanoglu. Wchodzi: Giacomo Bonaventura.

Nieporozumienie Rossonerich na połowie gospodarzy. Rafael Leao skierował piłkę pod nogi Luki Pellegriniego. Ostra walka zamiast składnych ataków w ostatnich minutach.

Żółtą kartkę otrzymał Ismael Bennacer za faul na Marko Rogu.

Żółtą kartkę otrzymał Luca Pellegrini za faul na skrzydle.

Szansa dla Milanu po faulu Fabio Pisacane na Zlatanie Ibrahimoviciu blisko pola karnego gospodarzy. Od początku było wiadomo, że do strzału szykuje się nowy-stary napastnik Rossonerich. Trafił jednak w gąszcz przeciwników ustawionych przez Robina Olsena w murze.

Luca Pellegrini dostał podanie na lewym skrzydle. Zbyt krótko wybite dośrodkowanie i jeden z gospodarzy miał jeszcze szansę na pokonanie Gianluigiego Donnarummy strzałem z dystansu. Paolo Farago nie trafił jednak w lustro bramki.

Cagliari Calcio musi się budzić po mocnym ciosie otrzymanym krótko po przerwie. Giovanni Simeone dostał podanie od Radji Nainggolana i złożył się do uderzenia przewrotką. Piłka przeleciała ponad bramką Gianluigiego Donnarummy.

Rafael Leao dał prowadzenie Rossonerim.

Gol! Strzelił Rafael Leao. Asystował mu Samuel Castillejo.

Piłka w bramce krótko po przerwie. AC Milan znalazł sposób na pokonanie Robina Olsena. Szwed zresztą nie zachował się idealnie i dał się zaskoczyć rykoszetem po uderzeniu Rafaela Leao. Portugalczyk dość szczęśliwie przelobował bramkarza Cagliari Calcio po podaniu z głębi pola Samuela Castillejo.

Druga połowa.

Czekamy na przełom po przerwie.

Czy po przerwie padnie minimum gol?

Przerwa i wciąż bezbramkowo.

Wrzutka w kierunku Samuela Castillejo. Blisko Hiszpana był Luca Pellegrini i wybił futbolówkę na korner. Już piąty taki stały fragment gry zakończył się strąceniem Zlatana Ibrahimovicia obok bramki Cagliari Calcio.

Zostało kilka minut do końca wyrównanej pierwszej połowy. Sam początek dla zawodników z Sardynii, ale z czasem to AC Milan stał się groźniejszy, oddał premierowe celne uderzenie, a także strzał w słupek.

Żółtą kartkę otrzymał Nahitan Nandez za ostre zagranie.

Gianluigi Donnarumma sam wzniecił pożar i ugasił go. Golkiper Milanu wrócił w odpowiednim czasie do odsłoniętej przez siebie bramki i nie pozwolił futbolówce przekroczyć linii po uderzeniu Nahitana Nandeza.

Tym razem wrzutka w pole karne Cagliari z rzutu wolnego i zakotłowało się trochę mniej niż kilka minut wcześniej. AC Milan męczy obrońców z Sardynii zagraniami ze stałych fragmentów gry.

Zlatan Ibrahimović główkował w zewnętrzną część słupka po precyzyjnej wrzutce Rafaela Leao! Gospodarzom pomogła parada Robina Olsena, a po rzucie rożnym ponownie mieli szczęście. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry mogło być zakończone strzałem z bliska do siatki Rafaela Leao.

Luca Cigarni dośrodkował prosto w rękawice Gianluigiego Donnarummy z rzutu wolnego. Bramkarz Rossonerich natychmiast próbował uruchomić poderwanych do kontrataku kompanów z pola.

Po szybkim rozegraniu rzutu wolnego uderzenie Samuela Castillejo wyraźnie obok bramki Cagliari Calcio.

Żółtą kartkę otrzymał Luca Cigarini za faul na Ismaelu Bennacerze.

Gianluigi Donnarumma popisał się chwytem po odbitym rykoszetem dośrodkowaniu Giovanniego Simeone. Po interwencji reprezentanta Włoch przerwa spowodowana urazem Francka Kessiego.

Tak koncentrowali się gospodarze przed meczem.

Nieporozumienie Gianluigiego Donnarummy z Alessio Romagnolim po dośrodkowaniu Luki Pellegriniego i Rossoneri mieli szczęście, że nie było zawodnika Cagliari zdolnego do wymierzenia kary za nierozsądne zachowanie.

Theo Hernandez oddał pierwsze celne uderzenie i musiał interweniować Robin Olsen. Po obronie Szweda seria rzutów rożnych dla Milanu i całe zamieszanie zakończyło się dośrodkowaniem Hakana Calhanoglu do koszyczka bramkarza Cagliari Calcio.

AC Milan gra w czarnych koszulkach i spodenkach z czerwonymi wstawkami. Od czasu do czasu podrywają się podopieczni Stefano Piolego, jednak wszystko dość daleko od bramki strzeżonej przez Robina Olsena.

Franck Kessie interweniował blisko własnego pola karnego i nie pozwolił na uderzenie Marko Rogowi. W odpowiedzi szybki wypad zawodników z Mediolanu, jednak Rafael Leao nie dostarczył idealnego podania Iworyjczykowi.

Ciekawsze od ataków Milanu są szybkie wypady zawodników z Cagliari, jednak również oni nie oddali jeszcze w tym spotkaniu niebezpiecznego uderzenia.

Zlatan Ibrahimović na obrzeżach pola karnego przeciwnika, a tam doświadczonemu napastnikowi Rossonerich odebrał piłkę czujny i pracowity Luca Cigarini.

Próby uruchomienia Giovanniego Simeone. Argentyńczyka wyprzedził brawurowo interweniujący na przedpolu Gianluigi Donnarumma. Wcześniej synowi trenera Atletico nie udało się wykonać celnego dośrodkowania.

Dwa dośrodkowania po przeciwnych stronach boiska. Hakan Calhanoglu zagrał lepiej od przeciwnika, ale futbolówkę sprzątnął mu Robin Olsen.

Pierwsza akcja Cagliari Calcio i Joao Pedro został zatrzymany dopiero w pobliżu pola bramkowego Milanu. Gospodarze grają w białych strojach z czerwono-czarnym krzyżem przygotowanych na 100. rocznicę powstania klubu.

Pierwszy gwizdek.

Czy Zlatan Ibrahimović strzeli gola w meczu z Cagliari Calcio?

Rozpoczynająca się kolejka przyniesie aż cztery mecze między drużynami będącymi obecnie w górnej połowie tabeli.

Słońce świeci, jupitery także.

AC Milan nie wygrał meczu od trzech kolejek. Nie wiodło mu się przed transferem Zlatana Ibrahimovicia i jeszcze nie zachwycił po powrocie doświadczonego Szweda. Niespełna tydzień temu Rossoneri zremisowali bezbramkowo na własnym stadionie z Sampdorią.

Piłkarze z Cagliari na stadionie.

Cagliari Calcio złapało zadyszkę. Drużyna Rolando Marana zdobyła punkt w trzech meczach zamykających 2019 rok, a niespełna tydzień temu oberwało 0:4 od Juventusu FC. Sardyńczycy prezentowali się w Turynie bezbarwnie i zostali wypunktowani przez mistrza Włoch.

Ostatnia kolejka ligi włoskiej przed półmetkiem sezonu rozpocznie się w Cagliari. Sardyńczycy zmierzą się z totalnie rozczarowującym w tym sezonie Milanem.