Fiorentina. Schodzi: Dalbert Henrique. Wchodzi: Federico Ceccherini.

Dalbert Henrique #29
2
2
85'

Lorenzo Insigne wykonał beznadziejnie rzut wolny. Wrzawa na trybunach, ale absolutnie nie ma tam pozytywnych odczuć.

5
3
1
1
84'

Żółtą kartkę otrzymał Dalbert Henrique za faul na Hirvingu Lozano.

ACF Fiorentina
7
2
1
80'

Zostało kilka minut, ale nadzieja w Neapolu gaśnie. W ostatnim czasie było bardziej interesująco w pobliżu bramki Davida Ospiny niż Bartłomieja Drągowskiego.

4
5
2
2
78'

Fiorentina. Schodzi: Federico Chiesa. Wchodzi: Riccardo Sottil.

Riccardo Sottil #11
5
6
74'

Gol! Strzelił Dusan Vlahović.

Perfekcyjne uderzenie zmiennika. Napastnik Fiorentiny ułożył sobie piłkę na lewej stopie i dokręcił piłkę technicznym kopnięciem obok Davida Ospiny w narożnik bramki. Bierni obrońcy Napoli przyglądali się przeciwnikowi, który miał pomysł na swoją akcję i wiedział, jak wdrożyć go w życie.

Dusan Vlahović #28
10
7
3
5
6
72'

Bartłomiej Drągowski złapał piłkę po dośrodkowaniu Elseida Hysaja. Kolejne zagranie w kierunku Arkadiusza Milika zostało przechwycone przez rodaka grającego w klubie ze Stadio Artemio Franchi.

7
5
70'

Coraz mniej czasu pozostaje gospodarzom na zapunktowanie w tym meczu. Była szansa na zagrożenie Bartłomiejowi Drągowskiemu po wrzutce z rzutu wolnego, jednak radzą sobie zawodnicy w czerwonych strojach.

5
5
1
3
68'

Gwizdek sędziego po przewinieniu Arkadiusza Milika, który starł się w polu karnym przeciwnika z Dalbertem Henrique osłaniający wszystkimi możliwymi sposobami piłkę.

6
6
1
2
2
66'

Żółtą kartkę otrzymał Diego Demme za przewinienie taktyczne.

SSC Napoli
5
5
1
1
66'

Fiorentina. Schodzi: Patrick Cutrone. Wchodzi: Dusan Vlahović.

5
4
1
63'
61'

Żółtą kartkę otrzymał Elseid Hysaj za przewinienie taktyczne.

6
6
1
2
1
58'

Podanie blisko bramki Bartłomieja Drągowskiego do Arkadiusza Milika, któremu nie udało się oddać uderzenia w gąszczu przyjezdnych.

8
7
1
1
3
56'

SSC Napoli. Schodzi: Allan. Wchodzi: Diego Demme.

6
6
1
1
1
56'

Piękna wymiana podań Gaetano Castovillego z Federico Chiesą, po której ten drugi dopadł do piłki przerzuconej ponad głowami Azzurrich i miał szansę na pokonanie osamotnionego Davida Ospiny. Napoli uratowała interwencja Kolumbijczyka.

8
7
2
1
3
54'

Fiorentina strzela najwięcej goli w lidze po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry, ale w Neapolu jeszcze nie stworzyła w ten sposób poważnego niebezpieczeństwa.

7
6
1
52'

Słupek! Piłka musnęła zewnętrzną część obramowania po uderzeniu Lorenzo Insigne zza pola karnego, które zostało nieco zlekceważone przez Bartłomieja Drągowskiego. Bramkarz Violi odetchnął z ulgą, kiedy zobaczył gdzie wylądowała futbolówka.

6
5
1
2
51'

Bartłomiej Drągowski złapał piłkę po przyblokowanym strzale Fabiana Ruiza. Wcześniej za długo kombinował Allan, a po podaniu prostopadłym Lorenzo Insigne otworzyła się niezła możliwość pokonania Bartłomieja Drągowskiego.

6
5
50'

Dwa nieudane dośrodkowania po przeciwnych stronach boiska. Allanowi nie udało się dopaść do piłki w szesnastce Napoli tak jak Patrickowi Cutrone po zagraniu Federico Chiesy.

5
6
1
47'

Allan nie uruchomił dobrym podaniem szeroko ustawionego kompana z zespołu. Pierwsza okazja do wyrażenia poirytowania na trybunach Stadio San Paolo.