Bologna FC
35' Roberto Soriano
Juventus FC
23' Cristiano Ronaldo 36' Paulo Dybala 65' Mattia De Sciglio 69' Rodrigo Bentancur 83' Danilo 90+1' Danilo
0:2

Koniec! Juventus FC może dostać pozytywną notę za swój występ w Bolonii, choć nikogo nie rzucił na kolana. W pierwszej połowie zapewnił sobie zwycięstwo 2:0 strzałami Cristiano Ronaldo oraz Paulo Dybali. Bologna FC niczym nie odpowiedziała i Wojciech Szczęsny zachował czyste konto.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Danilo za faul na Musie Jawarze. Świetne wejście z ławki rezerwowych.

Doliczone pięć minut.

Piłka w bramce Łukasza Skorupskiego po strzale Cristiano Ronaldo. Nie ma gola. Gianluca Rocchi nie mógł wskazać na środek boiska z powodu wcześniejszego spalonego Douglasa Costy.

Po festiwalu zmian pozostało jeszcze kilka minut rywalizacji. Bologna FC na połowie Bianconerich, ale krąży piłka, od czasu do czasu ktoś odda uderzenie, ale Wojciech Szczęsny już raczej nie zmęczy się w swoim pierwszym występie po restarcie calcio.

Żółtą kartkę otrzymał Danilo za ostre przewinienie na granicy czerwonego kartonika.

Bologna FC. Schodzi: Gary Medel. Wchodzi: Andrea Poli.

Bologna FC. Schodzi: Riccardo Orsolini. Wchodzi: Musa Juwara.

Bologna FC. Schodzi: Nicola Sansone. Wchodzi: Gianmarco Cangiano.

Juventus. Schodzi: Paulo Dybala. Wchodzi: Douglas Costa.

Wojciech Szczęsny uruchomiony podaniem przez Juana Cuadrado. Tym razem reprezentant Polski nie kombinował i nie podpalił sytuacji we własnym polu karnym. Po prostu wyekspediował futbolówkę jak najdalej potrafił.

Bologna FC. Schodzi: Roberto Soriano. Wchodzi: Nicolas Dominguez.

Cristiano Ronaldo ułożył sobie piłkę na stopie przed polem karnym gospodarzy. Uderzenie Portugalczyka, po ziemi, metr obok bramki strzeżonej przez Łukasza Skorupskiego. CR7 chciałby zdobyć gola z ruchomej piłki, ale cały czas czegoś brakuje.

Juventus. Schodzi: Miralem Pjanić. Wchodzi: Aaron Ramsey.

Juventus. Schodzi: Adrien Rabiot. Wchodzi: Blaise Matuidi.

Żółtą kartkę otrzymał Rodrigo Bentancur za przewinienie taktyczne.

Juventus. Schodzi: Mattia De Sciglio. Wchodzi: Danilo.

Żółtą kartkę otrzymał Mattia De Sciglio za zbędne komentarze.

Mattia de Sciglio złapał się za udo i Maurizio Sarri będzie zmuszony do wprowadzenia zmiennika za kontuzjowanego obrońcę.

Bologna FC przejęła inicjatywę w ostatnich minutach i zorganizowała festiwal stałych fragmentów gry. Trochę chaosu w polu karnym Bianconerich, ale Wojciech Szczęsny może być dumny ze skuteczności swoich defensorów.

Gospodarze wrócili na boisko z szatni. Riccardo Orsolini dostał piłkę blisko pola karnego i tym razem znalazł miejsce do oddania uderzenia. Futbolówka przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką w bramce Wojciecha Szczęsnego.

Niebezpiecznie po zagraniu z rzutu rożnego. Dośrodkowanie przepuszczone przez Rodrigo Palacio do Musy Barrowa, któremu w ostatnim momencie oddanie strzału utrudnił Mattia de Sciglio.

Bologna FC. Schodzi: Mattias Svanberg. Wchodzi: Rodrigo Palacio.

Coraz trudniej nadążyć za kolejnymi atakami podopiecznych Maurizio Sarrego. Chyba po dwóch golach nie zarządzili sobie w szatni hamowania. Z kolei Bologna FC jeszcze w katakumbach Stadio Renato dall'Ara.

Federico Bernardeschiego tym razem nie bawił się w poszukiwanie żadnego kompana z zespołu. Akcja indywidualna Włocha zakończona atomowym strzałem z kilkunastu metrów w słupek! Fura szczęścia Łukasza Skorupskiego.

Podanie Federico Bernardeschego na wolne pole do nieobstawionego w szesnastce Cristiano Ronaldo. Gwiazdor Bianconerich chciał w sytuacji sam na sam dziobnąć piłkę obok Łukasza Skorupskiego do siatki, ale ominął oba cele.

Juventus FC w kolejnym rozegraniu po zablokowaniu strzału przeciwnika. Każda minuta, przez którą Bianconeri będą obcować z piłką, to minuta mniej szans Bologni FC na zdobycie gola kontaktowego.

Łukasz Skorupski powstrzymał piłkę sunącą po murawie w kierunku bramki Bologna FC po chaotycznym i pozbawionym pomysłu wstrzeleniu Federico Bernardeschiego.

Druga połowa i Juventus FC powrócił na boisko z zamiarem dowiezienia korzystnego wyniku. Ekipa z Bolonii postara się jeszcze coś zmienić. Może inspiracją będzie UC Sampdoria z niedzielnego spotkania z Interem Mediolan.

Stara Dama konsekwentnie w kierunku zwycięstwa.

Czy Wojciech Szczęsny zachowa czyste konto w meczu z Bologna FC?

Przerwa. Bologna FC rozpoczęła mecz odważnie, ale szybko dostała po nosie. Juventus FC prowadzi 2:0 dzięki uderzeniom Cristiano Ronaldo oraz Paulo Dybali. Nie wygląda na to, żeby poniedziałek w calcio zakończył się niespodzianką.

Wrzutka z rzutu wolnego poskromiona przez Wojciecha Szczęsnego. Jeszcze uderzenie Mattiasa Svanberga z dystansu obok bramki strzeżonej przez byłego golkipera AS Roma.

Doliczone dwie minuty.

Riccardo Orsolini był na linii pola karnego i dwukrotnie przekładał tam sobie futbolówkę. Leonardo Bonucci wiedział, co się święci i zablokował młodego Włocha. Głośne gratulacje od Wojciecha Szczęsnego dla środkowego defensora Juventusu.

Po drugim golu piłkę przechwyciła Bologna FC. Jeszcze jest kilka minut, ale mało wskazuje na to, że Rossoblu poprawią wynik w pierwszej połowie. Było co prawda nieźle wyglądające uderzenie, ale obok bramki Wojciecha Szczęsnego.

Paulo Dybala i 2:0 dla Juventusu!

Gol! Strzelił Paulo Dybala. Asystował mu Federico Bernardeschi.

Ładna asysta, jeszcze ładniejsze uderzenie, a może na odwrót i to dogranie było piękniejsze. Trudno ocenić, ale fakty są takie, że Federico Bernardeschi uruchomił krzyżakiem Paulo Dybalę, a Argentyńczyk pokonał Łukasza Skorupskiego strzałem zza pola karnego. Juventus FC jest coraz bliżej zgarnięcia kompletu punktów.

Wojciech Szczęsny tak nudzi się, że postanowił dostarczyć sobie trochę wrażeń i porcji adrenaliny. Gary Medel mógł oddać uderzenie do odsłoniętej przez Polaka bramki, ale kopnął piłkę tak anemicznie, że skończyło się bez katastrofy dla Bianconerich.

Żółtą kartkę otrzymał Roberto Soriano za ostre przewinienie na Miralemie Pjaniciu.

Nie jest to konfrontacja obfitująca w celne uderzenia. Może i chęci do ataku nie brakuje po obu stronach boiska, jednak fakty są takie, że Łukasz Skorupski interweniował raz, a Wojciech Szczęsny nie ma specjalnie nic do roboty w bramce lidera.

Gianluca Rocchi odwiedził ławkę rezerwowych Juventusu FC i odesłał jednego ze współpracowników Maurizio Sarrego na trybuny. Tam będzie mógł przymyśleć swoje awanturnicze zachowanie i używanie niewyparzonego języka.

Po zmianie wyniku podopieczni Maurizio Sarrego postanowili pograć na utrzymanie piłki na połowie przeciwnika. Beznadziejne, juniorskie zachowanie Stefano Denswila podcięło skrzydła gospodarzom.

Cristiano Ronaldo dał prowadzenie Bianconerim! 0:1 w Bolonii.

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo.

Tym razem gwiazdor Juventusu FC nie pozwolił sobie na błąd jak w półfinałowym rewanżu Coppa Italia z AC Milanem. Cristiano Ronaldo oddał uderzenie z rzutu karnego do siatki po zmyleniu Łukasza Skorupskiego. 21. mecz reprezentanta Polski z minimum jednym straconym golem. Stara Dama przerwała niemoc w ofensywie.

Sędziowie rozważali podyktowanie rzutu karnego po faulu Stefano Denswila na Matthijsie de Ligcie. Będzie jedenastka dla zespołu z Turynu po przejrzeniu powtórek!

Podobna liczba ataków po obu stronach boiska. Z korzyścią dla widowiska podopieczni Sinisy Mihajlovicia grają z wysoko podniesionymi głowami oraz bez kompleksów i jeżeli tak pozostanie, będzie interesująco.

Po przewinieniu na Cristiano Ronaldo sam poszkodowany zabrał się za wykonanie rzutu wolnego. Próba Portugalczyka w jego stylu, czyli albo w mur albo wysoko w powietrze. Tym razem drugi wariant Cristiano Ronaldo.

Kolejna szansa na zagrożenie Wojciechowi Szczęsnemu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Tym razem za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się Musa Barrow, którego dośrodkowanie zostało wyekspediowane przez obrońców Juventusu FC.

Matthijs de Ligt interweniował we własnym polu karnym po wrzutce. Po wybiciu reprezentanta Holandii gospodarze mieli jeszcze korner, ale przeciągnięte dośrodkowanie nie wymagało nic ponad odprowadzenie wzrokiem poza boisko.

Po przeciwnej stronie boiska dotychczas jedna zablokowana próba zatrudnienia Wojciecha Szczęsnego przez Musę Barrowa. Początek konfrontacji generalnie wyrównany i podopieczni Sinisy Mihajlovicia starają się wychodzić wysoko.

Łukasz Skorupski interweniował jako pierwszy w pojedynku reprezentacyjnych bramkarzy. Zawodnik z Bolonii poradził sobie z kąśliwym uderzeniem Cristiano Ronaldo, który zamierzał pokonać Polaka z kilkunastu metrów.

Ekipa ze Stadio Renato dall'Ara w czerwono-czarnych strojach jak przystało na Rossoblu. Również Juventus FC w biało-czarnych koszulkach adekwatnych do przydomka Bianconeri.

Początek konfrontacji. Bologna FC zamierza pokusić się o niespodziankę w swoim pierwszym meczu po restarcie Serie A. Juventus FC spróbuje poprawić się w porównaniu ze spotkaniami w Coppa Italia.

Łukasz Skorupski i Wojciech Szczęsny w podstawowych składach swoich drużyn.

W sobotę i w niedzielę ligowcy nadrobili nagromadzone z powodu epidemii zaległości.

Sędzia: Gianluca Rocchi

Bianconeri w drodze na mecz.

Klub z Turynu rywalizuje o mistrzostwo Włoch głównie z Lazio oraz z Interem Mediolan. Nad przeciwnikiem z Rzymu lider ma w tabeli punkt przewagi, a nad zespołem z Lombardii sześć.

Juventus FC spróbuje odnieść przekonujące zwycięstwo. Ostatnie dni minęły w Turynie na nieustannych atakach medialnych na Maurizio Sarrego, który przegrał już finały Pucharu oraz Superpucharu Włoch.

Sinisa Mihajlović przed pojedynkiem z najsilniejszym klubem calcio.

Stara Dama nie rzuciła na kolana swoim futbolem zaprezentowanym w półfinałowym rewanżu i w finale Pucharu Włoch. Dwukrotnie zremisowała bezbramkowo i ostatecznie trofeum uciekło jej wskutek porażki z SSC Napoli w konkursie rzutów karnych.

Bologna FC zagra po raz pierwszy po ponad trzymiesięcznej przerwie w rozgrywkach. Drużyna ze Stadio Renato dall'Ara znajduje się na 10. miejscu w tabeli. Nie potrafi zwyciężyć od trzech kolejek.

Na zakończenie poniedziałku w Serie A dojdzie do pojedynku na Stadio Renato dall'Ara. Bologna FC zmierzy się z mistrzem Włoch oraz liderem ligi Juventusem FC.