2
3
90'

Gol! Strzelił Hirving Lozano. Asystował mu Faouzi Ghoulam.

W ostatniej minucie podstawowego czasu wyjaśniło się, że SSC Napoli wróci z Werony z kompletem punktów. Bardzo agresywne dośrodkowanie Faouziego Ghoulama z rzutu rożnego zostało zamknięte blisko dalszego słupka przez Hirvinga Lozano.

13
5
3
2
3
87'

Nie wolno do końca rywalizacji zlekceważyć beniaminka. Azzurri nie zatroszczyli się o podwojenie swojego prowadzenia, a to powoduje, że każdy ich fałszywy ruch może się skończyć wyrównaniem. W szesnastkę SSC Napoli szybują dośrodkowania i musi popracować David Ospina.

1
1
1
2
81'

Ciekawsza minuta spotkania. David Ospina poskromił biegnącego w kierunku jego bramki przeciwnika. SSC Napoli błyskawicznie odpowiedziało atakiem, który zakończył się strzałem obok bramki.

1
1
1
80'

Skłamie ten, kto powie, że pojedynek ma temperaturę wrzenia. Hellas Werona szuka wyrównania a to prawym skrzydłem, a to lewą stroną boiska, ale prawda jest taka, że sporadycznie dzieje się coś pasjonującego w pobliżu bramki SSC Napoli.

1
3
1
77'

Hellas Werona. Schodzi: Valerio Verre. Wchodzi: Matteo Pessina.

wchodzi Wchodzi
Matteo Pessina #32
schodzi Schodzi
1
75'

Przerwa na napoje.

2
74'

Arkadiusz Milik zakończył mecz z jednym golem!

4
1
2
72'
72'
70'

Hellas Werona. Schodzi: Samuel Di Carmine. Wchodzi: Giampaolo Pazzini.

Samuel Di Carmine #10
70'

Hellas Werona. Schodzi: Mattia Zaccagni. Wchodzi: Eddie Salcedo.

Eddie Salcedo #29
68'

Obserwujemy próby wyrównania Hellasu Werona. Piłka już raz znalazła się w bramce strzeżonej przez Davida Ospinę, jednak trafienie nie zostało uznane. Przed momentem uderzył Amir Rrahmani, jednak nie zaskoczył Kolumbijczyka.

1
67'
66'

SSC Napoli. Schodzi: Allan. Wchodzi: Fabian Ruiz.

1
1
1
63'

Gra wznowiona i nie ma w drugiej połowie zmiany wyniku. Pierwsza akcja Piotra Zielińskiego powstrzymana faulem Sofyana Amrabata w centrum boiska.

1
2
3
2
61'

Hellas Werona skierował piłkę do bramki kilka sekund po godzinie spotkania. Davide Faraoni główkował z bliska do siatki, ale po weryfikacji wideo trafienie zostało anulowane. Powodem jest wcześniejsze zagranie ręką.

2
1
3
1
58'

Żółtą kartkę otrzymał Kalidou Koulibaly za przerwanie ręką akcji Hellasu Werona.

3
2
1
56'

Bałagan w centralnej części boiska. W ostatnich minutach najgroźniejsze było uderzenie Giovanniego Di Lorenzo, które poskromił odpowiednio ustawiony Marco Silvestri. Sposobił się do wykonania dobitki Arkadiusz Milik, jednak futbolówka uciekła autorowi dotychczas jedynego gola.

1
2
2
53'

Żółtą kartkę otrzymał Davide Faraoni za faul na Lorenzo Insigne.

Hellas Werona
3
3
1
1
52'

Kolejne uderzenie oddane przez Miguela Veloso. Pomocnik Hellasu Werona trafił zza pola karnego dokładnie w miejsce zajmowane przez Davida Ospinę.

4
1
1
50'

Gwizdek sędziego po konfrontacji w polu karnym Hellasu Werona. Przewinienie popełnione przez Giovanniego Di Lorenzo i boczny defensor musiał gnać z najwyższą możliwą prędkością w stronę własnej bramki.

2
1
47'

Akcja po przerwie przeprowadzona przez podopiecznych Gennaro Gattuso. Blisko Arkadiusza Milika był obrońca Hellasu Werona i tym razem uniemożliwił oddanie uderzenia. Znalazł się jeszcze na zamknięciu akcji Allan, którego próba została poskromiona.

1
1
46'

Druga połowa. Tym razem od środka grający w białych strojach Hellas Werona.

1
komentarz

Hellas nie powstrzymał Arkadiusza Milika.

1
2
komentarz

Długa pierwsza połowa z polskim golem!

1
1
Czy Arkadiusz Milik jest najlepszy środkowym napastnikiem w Serie A?
2
4
1
3
1
45'

Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

1
2
43'

Miguel Veloso mógł wyrównać jeszcze w pierwszej połowie. Po potężnym strzale południowca z dystansu piłka szybowała pod poprzeczkę w bramce SSC Napoli, ale doskonale ustawiony David Ospina zdążył zareagować i sparować ją na korner.

1
1
2
42'

Arkadiusz Milik otworzył wynik starcia w Weronie!

5
4
1
1
40'

"Dycha" stuknęła w tym sezonie ligowym Arkadiuszowi Milikowi. Z tej okazji całkiem eleganckie trafienie.

13
6
1
1
38'

Gol! Strzelił Arkadiusz Milik. Asystował mu Matteo Politano.

Dopiero co poganialiśmy zawodników do przeprowadzenia skutecznego ataku i jest jak na zawołanie. Ładne uderzenie Arkadiusza Milika i SSC Napoli zdobyło zaliczkę w kwadransie poprzedzającym przerwę. Najskuteczniejszy zawodnik Azzurrich w Serie A złożył się idealnie i główkował w narożnik bramki po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Pierwsze trafienie Polaka po restarcie Serie A.

120
62
18
1
4
36'

Wymiana podań w wykonaniu podopiecznych Gennaro Gattuso. Zmienia się inicjatywa w tym spotkaniu, ale żadna z drużyn nie potrafi przeprowadzić skutecznego ataku zakończonego strzałem do bramki.

1
2
1
34'

Hellas Werona pozwolił na początku konfrontacji rozgrywać przyjezdnym, ale w ostatnich minutach postanowił zaproponować swoje warunki i wymienił podania na połowie zespołu grającego w ciemnozielonych strojach.

1
29'

Kolejna sytuacja podbramkowa stworzona przez Hellas Werona. Samuel Di Carmine dostał podanie w pole karne SSC Napoli i jego płaskie uderzenie w kierunku bliższego słupka musiał powstrzymać David Ospina!

1
1
26'

Szybka wymiana podań. Wyglądało to wszystko obiecująco i zostało wykonane w dobrym tempie. Wmieszali się jednak gospodarze w odpowiednim momencie i zneutralizowali ten atak.

22'

Ogromna szansa Valerio Verre, żeby zapewnić prowadzenie Hellasowi Werona. Aż trudno uwierzyć, że napastnik gospodarzy nie wpakował futbolówki z najbliższej odległości do bramki odsłoniętej już w 90 procentach przez Davida Ospinę.

1
20'

Rozczarowująca decyzja sędziego dla Valerio Verre. Fabrizio Pasqua odrobinę irytuje podopiecznych Ivana Juricia, ale najlepiej będzie, jeżeli skoncentrują się oni na swoich obowiązkach boiskowych, a nie recenzowaniu decyzji arbitra.

1
19'

Ładna akcja w wykonaniu Lorenzo Insigne i po raz pierwszy w tym meczu tak mocno zapachniało prowadzeniem Napoli. Nawet jednak gdyby futbolówka zaliczyła lądowanie w siatce, nie byłoby gola z powodu spalonego.

1
18'

Miguel Veloso biega za przeciwnikami z Neapolu i sprowadza ich do parteru. Ofiarą agresywnej gry środkowego pomocnika beniaminka był tym razem Diego Demme. Od rzutu wolnego posiadacz Pucharu Włoch.

1
15'

Piotr Zieliński zdecydował się na brawurowe uderzenie ze znacznego dystansu. Marco Silvestri wyglądał na dosć przerażonego, ale na koniec rozchmurzył się, kiedy zobaczył, że futbolówka kopnięta przez reprezentanta Polski poszybowała poza lustro bramki Hellasu.

1
1
13'

Korner po tym jak Samuel Di Carmine starał się nietypową ścieżką przebić w pole karne SSC Napoli. Interweniowali środkowi defensorzy Kalidou Koulibaly oraz Nikola Maksimović. Poradzili sobie przyjezdni również po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry.

1
1
10'

Przewinienie w centrum boiska. Przesadził tam Miguel Veloso. Przynajmniej dał czas na ustawienie się w defensywie pozostałym zawodnikom Hellasu Werona. Sędzia Fabrizio Pasqua na razie nie temperuje Portugalczyka żółtą kartką.

7'

Wymiana podań Piotra Zielińskiego z Allanem. Tylko dobrze zapowiadał się ten atak w wykonaniu SSC Napoli. Dośrodkowanie zostało sprzątnięte przez rozgrzanego od pierwszych minut spotkania Marco Silvestrego.

1
1
5'

Marco Silvestri zatrudniony po raz pierwszy w bramce Hellasu Werona. Golkiper gospodarzy nie musiał zdawać skomplikowanego egzaminu, ale widać już, że zobligowani początkowo do prowadzenia gry będą wicemistrzowie Włoch.

2
1
19:02

Rozgrzewka na stadionie w Weronie.

1
18:39

Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik zagrają od początku meczu. Mariusz Stępiński rozpocznie spotkanie na ławce rezerwowych Hellasu Werona.

2
1
13:27

Sędzia: Fabrizio Pasqua

1
13:27

Azzurri zagrają z nietypowym elementem na koszulkach.

1
13:27

Hellas Werona również zaprezentował się już po restarcie calcio. W zaległym meczu 25. kolejki Serie A zwyciężył 2:1 z Cagliari. Bardzo mocno otworzył ten pojedynek, ale po czerwonej kartce dla Fabio Boriniego musiał skoncentrować się na defensywie.

1
13:27

Tak Arkadiusz Milik pieczętował zwycięstwo Napoli w finale Pucharu Włoch z Juventusem.

13:27

Za SSC Napoli nie tylko dwa zwycięskie remisy w Pucharze Włoch, ale również seria trzech wygranych w lidze. Przed ponad trzymiesięczną przerwą w Serie A podopieczni Gennaro Gattuso pokonali kolejno Cagliari Calcio, Brescię Calcio oraz Torino FC.

1
13:27

W tabeli Serie A między klubami jest zaledwie punkt różnicy. SSC Napoli znajduje się na szóstym miejscu, a Hellas Werona na ósmym. W razie zwycięstwa w bezpośrednim pojedynku beniaminek może wyprzedzić triumfatora Coppa Italia.

2
13:27

Opromieniony zdobyciem Pucharu Włoch zespół z Neapolu powraca do rywalizacji o punkty w Serie A. Podopieczni Gennaro Gattuso zmierzą się na wyjeździe z Hellasem Werona.