Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

SSC Napoli. Schodzi: Fabian Ruiz. Wchodzi: Allan.

2
3
85'

Czas pracuje na korzyść podopiecznych Gennaro Gattuso. Po wejściu z ławki rezerwowych Piotr Zieliński oraz Arkadiusz Milik mają zatroszczyć się minimum o utrzymanie zaliczki, a najlepiej o jej podwyższenie dzięki jakiemuś błyskotliwemu atakowi na finiszu.

4
3
82'
82'
82'

Genoa CFC. Schodzi: Davide Biraschi. Wchodzi: Paolo Ghiglione.

wchodzi Wchodzi
Paolo Ghiglione #18
schodzi Schodzi
Davide Biraschi #14
2
82'

Genoa CFC. Schodzi: Andrea Pinamonti. Wchodzi: Andrea Favilli.

Andrea Favilli #30
1
78'

Dośrodkowanie w kierunku Andrei Pinamontiego, któremu nie udało się opanować futbolówki w konfrontacji z Nikolą Maksimoviciem. Strata byłego młodzieżowego reprezentanta Włoch i SSC Napoli ponownie przeszło po niej do ataku pozycyjnego.

2
75'

Kwadrans do końca podstawowego czasu i Genoa CFC ma mało do zaoferowania w ostatnich minutach spotkania, jednak jedna z sytuacji w drugiej połowie pokazała, że nie można skreślać gospodarzy dopóki wynik pozostaje na styku.

2
2
1
72'

Żółtą kartkę otrzymał Edoardo Goldaniga za faul.

70'
68'

Kolejne sytuacje podbramkowe stwarzane przez podopiecznych Gennaro Gattuso. SSC Napoli nie opuszcza połowy przeciwnika po odzyskaniu prowadzenia i przybliża się dużymi krokami do odniesienia zwycięstwa.

2
66'

Gol! Strzelił Hirving Lozano.

Meksykanin trochę zaplątał się po podaniu z głębi pola w szesnastce Genoi CFC, ale ostatecznie poskromił futbolówkę i oddał uderzenie do bramki w sytuacji sam na sam z Mattią Perinem. Piorunujące wejście Hirvinga Lozano z ławki rezerwowych na boisko, a SSC Napoli odzyskało prowadzenie stracone na początku drugiej części spotkania.

18
13
2
2
5
64'
2
2
1
1
2
64'
64'
60'

Piłka krążyła między zawodnikami SSC Napoli po obrzeżach pola karnego Genoi CFC. Uderzenie zza szesnastki zostało przyblokowane, co ułatwiło przechwycenie futbolówki przez Mattię Perina.

4
2
1
1
1
58'

Azzurri pogubili się po kwadransie spędzonym w przerwie, ale już starają się przejąć inicjatywę z rąk rozentuzjazmowanych wyrównaniem podopiecznych Davide Nicoli.

3
1
1
1
2
54'

Coraz więcej do powiedzenia mają napastnicy z Genui. Strzelił po przerwie Andrea Pinamonti, uderzył również Antonio Sanabria, ale Paragwajczyk spudłował ponownie jak młody Włoch. Nie zmienia to faktu, że gospodarze przebudzili się.

2
1
1
1
1
52'

Genoa CFC nabrała pewności siebie po doprowadzeniu do remisu. Podopieczni Davide Nicoli zaczęli wymieniać podania, a SSC Napoli rozpoczęło drugą połowę podobnie źle jak w poprzednim spotkaniu wyjazdowym z Atalantą.

2
1
1
1
1
49'

Gol! Strzelił Edoardo Goldaniga. Asystował mu Lasse Schone.

Nie tylko nie ma powiększenia przewagi SSC Napoli, ale na dodatek jest wyrównanie. Edoardo Goldaniga poradził sobie z obrońcami z Kampanii i główkował precyzyjnie do siatki obok Alexa Mereta po dośrodkowaniu Lasse Schone z rzutu rożnego. 1:1 na Stadio Luigi Ferraris.

3
3
2
5
11
48'

Andrea Pinamonti pokazał się po raz pierwszy w tym meczu. Szansa na wyrównanie uderzeniem z okolic linii pola karnego, jednak Kostas Manolas swoim rozpaczliwym wślizgiem utrudnił pokonanie Alexa Mereta.

4
1
2
1
1
46'

Druga połowa, a w niej SSC Napoli ma czego bronić. Genoa CFC nie może już zajmować się wyłącznie chronieniem dostępu do bramki Mattii Perina. Stracony w doliczonym czasie gol jest dla niej kosztowny.

2
1
1
1
1
Czy SSC Napoli powiększy przewagę po przerwie?
1
45+1'

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Lorenzo Insigne.

Do trzech razy sztuka. Piłka znalazła się po strzale Driesa Mertensa w bramce Genoi CFC. W dwóch sytuacjach doświadczonego Belga poskromił Mattia Perin, ale tym razem pozostało mu wściekać się po uderzeniu z kilkunastu metrów. Wyraźna przewaga posiadacza Pucharu Włoch została potwierdzona prowadzeniem.

14
7
2
1
45'

Doliczone trzy minuty. To konsekwencja czasu straconego na analizowanie zdarzenia z udziałem Eljifa Elmasa, kiedy piłka znalazła się w siatce Genoi CFC.

41'

Po wybiciu Cristiana Zapaty korner dla SSC Napoli. Po dośrodkowaniu i nędznej interwencji gospodarzy szansę na pokonanie Mattii Perina miał Stanislav Lobotka. Jego strzał zza szesnastki ominął bramkę i kolejna okazja Azzurrich została zmarnowana.

2
1
38'

Elegancka wymiana podań w wykonaniu zawodników z Neapolu. Na jej zakończenie zablokowane uderzenie Driesa Mertensa z kilkunastu metrów. Poprawka Lorenzo Insigne wyraźnie ponad poprzeczką w bramce Mattii Perina.

1
1
35'

Najgroźniejsza dotychczas akcja Genoi CFC! Dośrodkowanie w kierunku dalszego słupka, a tam Francesco Cassata huknął z półwoleja. Piłka zatańczyła między Alexem Meretem a słupkiem, ale nie znalazła się w siatce SSC Napoli. Poważne ostrzeżenie dla wicemistrza Włoch.

1
1
1
33'

Trochę pogubili się podopieczni Gennaro Gattuso na połowie przeciwnika, dlatego postanowili wycofać futbolówkę aż do Alexa Mereta. Ten ruch miał za zadanie wyciągnąć zawodników Davide Nicoli z głębokich okopów.

1
1
31'

Mnożą się sytuacje podbramkowe SSC Napoli. Kolejne uderzenie Driesa Mertensa zostało obronione przez odpowiednio już rozgrzanego Mattię Perina. Posiadacz Pucharu Włoch musiał zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

1
29'

Po wznowieniu rywalizacji podanie Eljifa Elmasa do Fabiana Ruiza. Blisko Hiszpana znajdował się przeciwnik i nie pozwolił na zatrudnienie albo nawet pokonanie Mattii Perina uderzeniem. SSC Napoli musiało wycofać piłkę głębiej.

1
27'

Kolizja w polu karnym Genoi CFC. Sędzia nie przyznał gościom jedenastki, natomiast gwizdnął przewinienie szarżującego Matteo Politano na Davide Biraschim. Po przerwaniu gry piłkarze mają możliwość uraczenia się napojami.

2
1
1
25'

Sporo przewinień w centralnej części boiska. Przed momentem sędzia gwizdnął faul Mario Ruiego, a Genoa CFC zdecydowała się na wznowienie krótkim podaniem z rzutu wolnego. Konstrukcja akcji w wykonaniu gospodarzy pozostawia dużo do życzenia.

22'

Podanie Eljifa Elmasa penetrujące pole karne Genoi CFC. Piłka trafiła pod nogi Driesa Mertensa, którego uderzenie bez przyjęcia nie było idealne. Nie po raz pierwszy tego wczesnego wieczoru wykazał się na linii Mattia Perin.

21'

SSC Napoli zyskuje coraz większą przewagę pod względem posiadania piłki, natomiast ekipa z Genui skoncentrowała się na hamowaniu przeciwnika w jedenastu na własnej połowie boiska.

1
18'

Lorenzo Insigne strzelił z rzutu wolnego ze znacznej odległości. Mattia Perin miał dużo czasu na powstrzymanie długo szybującej futbolówki. Pewna interwencja byłego bramkarza Juventusu FC.

17'

Azzurri wymienili podania w centrum boiska. Francesco Cassata nie znał innego sposobu na poskromienie Driesa Mertensa niż przewinienie. SSC Napoli szybko wznowiło grę od rzutu wolnego, a w polu karnym dyskusje budziła kolicja Cristiana Zapaty z Belgiem.

1
15'

Eljif Elmas ponownie zagroził gospodarzom. Pomocnik SSC Napoli pojawia się często w pobliżu bramki strzeżonej przez Mattię Perina. Tym razem Włoch musiał bronić na linii uderzenie nożycami zawodnika rodem z Bałkanów.

12'

SSC Napoli odparło atak uskrzydlonych anulowaniem gola zawodników Genoi CFC. Pomylił się we własnym polu karnym Nikola Maksimović, jednak nie miało to poważnych konsekwencji.

1
7'

Piłka w bramce Mattii Perina po uderzeniu z bliska Eljifa Elmasa, ale trafienie reprezentanta Macedonii Północnej zostało anulowane po długich konsultacjach z powodu spalonego. Wciąż bezbramkowo w Ligurii.

1
2
6'

Elegancko przeprowadzona akcja przez SSC Napoli. Dośrodkowanie z lewej flanki w kierunku Driesa Mertensa zostało przechwycone. Azzurri mieli jeszcze korner i po wrzutce ze stałego fragmentu gry ciąg dalszy oblężenia. Zakończyło się ono uderzeniem z ostrego kąta Matteo Politano w nogi Mattii Perina.

1
4'

Antonio Sanabria nie utrzymał futbolówki w obrębie boiska pod naporem Stanislava Lobotki. Paragwajczyk spowodował, że SSC Napoli rozpoczęło swój atak pozycyjny wrzutem z autu.

3'

Genoa CFC w czerwono-niebieskich strojach i początkowo zagościła na połowie przeciwnika grającego w błękitnych koszulkach oraz getrach, a także w białych spodenkach.