Serie A: Atalanta BC nie zatrzymała się. Mariusz Stępiński i Łukasz Teodorczyk zmiennikami

Atalanta BC ponownie zeszła z boiska z kompletem punktów. Sebastian Walukiewicz, Mariusz Stępiński oraz Łukasz Teodorczyk zaprezentowali się w niedzielę na włoskich boiskach.

Luis Muriel PAP/EPA / FABIO MURRU / Na zdjęciu: Luis Muriel
Cagliari Calcio z Sebastianem Walukiewiczem w podstawowym składzie zmierzyło się z Atalantą BC, która posiada najsilniejszą ofensywę w lidze. Ekipa z Bergamo objęła prowadzenie po blisko dwóch kwadransach, a do bramki trafił Luis Muriel z rzutu karnego. Na tym się w niedzielę skończyło i Atalanta odniosła skromne jak na siebie zwycięstwo 1:0 na Sardynii. Jej przewaga była jednak niepodważalna. Przez większą część meczu grała jedenastu na dziesięciu, oddała 22 strzały, a w statystyce uderzeń celnych była lepsza 12:1. Blisko powiększenia przewagi był na przykład Hans Hateboer, który trafił w słupek.

Hellas Werona miał obowiązek wygrać z najgorszą w tabeli Brescią Calcio, żeby pozostać poważnym kandydatem do awansu do Ligi Europy. To maruder objął jednak prowadzenie na początku drugiej części spotkania. Andrea Papetti wykorzystał dogranie Sandro Tonalego z rzutu rożnego. Od 72. minuty na boisku przebywał Mariusz Stępiński, ale nie uratował wyniku Hellasowi. W doliczonym czasie Alfredo Donnarumma ustalił go na 2:0 dla Brescii. 62 procent posiadania piłki przez przyjezdnych oraz ich dziewięć strzałów celnych na nic się nie przełożyło. Paweł Dawidowicz nie grał.

Na boisku zaprezentował się Łukasz Teodorczyk w zremisowanym 2:2 meczu Udinese Calcio z Genoą CFC. Był zmiennikiem od 82. minuty. Nie przyniósł szczęścia drużynie w biało-czarnych pasiakach, ponieważ to ekipa z Ligurii ustaliła wynik w doliczonym czasie. Andrea Pinamonti wyszarpnął punkt, dobijając własne uderzenie z rzutu karnego. Udinese miało czego żałować, ponieważ w ostatni kwadrans pojedynku wchodziło z dwubramkowym kapitałem. Filip Jagiełło spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych Genoi.

ACF Fiorentina przyjechała do Parmy i zagrała z Pietro Terraciano, a nie z Bartłomiejem Drągowskim w podstawowym składzie. Po 45 minutach Viola prowadziła 2:0, a oba gole strzelił Erick Pulgar z rzutów karnych. Dubler Drągowskiego nie zachował czystego konta, ponieważ po przerwie pokonał go Juraj Kucka i również było to trafienie z jedenastki. Terraciano wyczuł intencję strzelca, ale nie zatrzymał mocno kopniętej piłki. Fiorentina nie pozwoliła na więcej przeciwnikowi i zwyciężyła 2:1. Sędzia Rosario Abisso pokazał w nerwowym meczu 10 żółtych kartek, a obie połowy zostały przedłużone o siedem minut.

30. kolejka Serie A:

Cagliari Calcio - Atalanta BC 0:1 (0:1)
0:1 - Luis Muriel (k.) 27'

Brescia Calcio - Hellas Werona 2:0 (0:0)

2:2 - Andrea Pinamonti 90'

Parma Calcio 1913 - ACF Fiorentina 1:2 (0:2) 0:1 - Erick Pulgar (k.) 19' 0:2 - Erick Pulgar (k.) 31' 1:2 - Juraj Kucka (k.) 49'