Serie A: 34. kolejka
19 lip 2020 19:30
90+5'

Gol! Strzelił Matteo Politano. Asystował mu Elseid Hysaj.

Nagle piłka znalazła się w siatce. Mało wskazywało na rozstrzygnięcie meczu w doliczonym czasie, a jednak! Matteo Politano huknął zza pola karnego, a futbolówka jeszcze odbiła się od poprzeczki zanim znalazła się w bramce.

24
12
5
2
3
90+3'

Żółtą kartkę otrzymał Diego Demme za przewinienie taktyczne.

SSC Napoli
1
90+2'
90'

Doliczone sześć minut.

5
3
89'

Udinese Calcio. Schodzi: Walace. Wchodzi: William Ekong.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Walace #11
1
1
3
89'

Żółtą kartkę otrzymał Walace za faul na połowie przeciwnika.

Walace #11
Udinese Calcio
84'

Piłka w dłoniach Davida Ospiny! Nie do wiary, że Napoli pozwoliło przyjezdnym na dojście do tak genialnej sytuacji podbramkowej. Po podaniu Kevina Lasagni oraz uderzeniu Rodrigo De Paula interweniował Kalidou Koulibaly. Senegelczyk kopnął piłkę prosto w słupek i dopiero po tym posprzątał Kolumbijczyk.

1
1
82'

Udinese Calcio. Schodzi: Marvin Zeegelaar. Wchodzi: Hidde Ter Avest.

Hidde Ter Avest #18
1
1
80'

SSC Napoli. Schodzi: Fabian Ruiz. Wchodzi: Eljif Elmas.

80'

SSC Napoli. Schodzi: Piotr Zieliński. Wchodzi: Allan.

78'

Żółtą kartkę otrzymał Kalidou Koulibaly za ostre przewinienie.

1
1
1
3
1
75'

Trener przyjezdnych nie ma dużego pola manewru. Na ławce rezerwowych Udinese Calcio sporo nieopierzonych zawodników. Łukasz Teodorczyk nie zagra z powodu kontuzji, której doznał w poprzednim meczu z Lazio.

1
1
1
1
73'

Po zmianach podopieczni Gennaro Gattuso mają przyspieszyć w ofensywie. Dotychczas w drugiej połowie Juan Musso był raz w poważnych opałach, ale nie musiał sięgnąć po futbolówkę do bramki po strzale Piotra Zielińskiego.

2
71'
71'
68'

Kevin Lasagna poczęstował Davida Ospinę potężnym uderzeniem. Kolumbijczyk stanął na wysokości zadania i nie dał się pokonać. Rutyniarz ugasił pożar po koszmarnym błędzie Kostasa Manolasa w okolicy własnego pola karnego.

1
61'

Piotr Zieliński wymienił podania z Lorenzo Insigne i oddał trzecie uderzenie z dystansu. Coraz bliżej gola reprezentanta Polski przeciwko byłemu klubowi! Tym razem futbolówka pocałowała poprzeczkę i jeszcze odbiła się od ziemi w pobliżu linii bramkowej. Interweniował tam ratunkowo Juan Musso.

1
4
3
60'

Trochę mało sytuacji podbramkowych w kwadransie po przerwie. Udinese Calcio jakby już przywyczaiło się do obecności na boisku Arkadiusza Milika, który jeszcze przez przerwą poważnie zaskoczył przyjezdnych.

1
58'

Piotr Zieliński dyryguje atakiem pozycyjnym Azzurrich. Przed momentem piłka trafiła na lewe skrzydło do szeroko ustawionego Mario Ruiego, którego dosrodkowanie w kierunku Arkadiusza Milika zostało poskromione przez Zebrette.

1
1
1
53'

Dużo krzyków na boisku. Udinese Calcio słynie z twardej gry i pressowania preciwnika wszystkimi możliwymi sposobami. Napoli jednak jakby nie przejmowało się żywiołowością podopiecznych Luki Gottego i kontynuuje rozgrywanie futbolówki.

2
1
1
2
49'

Udinese Calcio odpiera wysoki pressing SSC Napoli, ale Rodrigo Becao nie był w stanie uruchomić dalekim podaniem Kevina Lasagnę oczekującego na futbolówkę na desancie.

1
46'

Pora na drugą połowę konfrontacji na Stadio San Paolo. SSC Napoli może w niej zintensyfikować działania ofensywne, ale Udinese Calcio pokazało już, że na jego kontrataki trzeba uważać.

1
1
1
1
komentarz

Napoli na razie remisuje. Obrazki ze Stadio San Paolo.

1
1
Czy Arkadiusz Milik strzeli drugiego gola po przerwie?
1
2
45'

Doliczone dwie minuty.

1
1
1
43'

Napoli kontynuuje natarcie, ale przyjezdni otrząsnęli się po mocnym ciosie otrzymanym od Arkadiusza Milika i prawdopodobnie nie pozwolą gospodarzom na odwrócenie wyniku w pierwszej połowie.

1
3
40'

Arkadiusz Milik wpadł w pole karne zespołu z Udine i poczęstował Juana Musso płaskim uderzeniem. Argentyńczyk zatrzymał futbolówkę i nie pozwolił reprezentantowi Polski na skompletowanie błyskawicznego dubletu.

4
1
2
6
6
38'

Żółtą kartkę otrzymał Arkadiusz Milik za ostre przewinienie. To było niebezpieczne.

3
1
4
11
35'

Arkadiusz Milik odrobił stratę do przeciwnika.

7
4
1
1
33'

Wszedł i strzelił. Arkadiusz Milik!

39
18
7
1
6
31'

Gol! Strzelił Arkadiusz Milik. Asystował mu Fabian Ruiz.

Pierwszy kontakt z piłką Arkadiusza Milika i od razu uderzenie do bramki Udinese Calcio. Polskie trafienie na Stadio San Paolo! Kilkadziesiąt sekund po wejściu z ławki rezerwowych na boisko napastnik Napoli wykorzystał płaskie dośrodkowanie z prawego skrzydła Fabiana Ruiza. Hiszpan sokolim okiem wypatrzył Arkadiusza Milika, a ten nie zmarnował dogrania.

102
51
14
1
6
31'
25
14
4
1
6
30'

Napoli musi gonić przeciwnika. Podopieczni Gennaro Gattuso w rozegraniu, a jedynym zawodnikiem z Udine, który od czasu do czasu stawia stopy na połowie Napoli jest Kevin Lasagna.

4
2
1
2
1
28'

Siódme trafienie w sezonie Rodrigo De Paula! 1:0 dla Udinese po blisko dwóch kwadransach.

26'

Przerwa na napoje.

1
22'

Gol! Strzelił Rodrigo De Paul.

Udinese Calcio nie potrzebowało wielu akcji, żeby objąć prowadzenie. Premierowe celne uderzenie Zebrette i to oni mają zaliczkę. Rodrigo De Paul zamknął akcję, przyjął futbolówkę po dośrodkowaniu z lewego skrzydła i pokonał w sytuacji sam na sam Davida Ospinę. Za liderem Udinese Calcio nie pobiegł Lorenzo Insigne, a przytomnym przepuszczeniem wykazał się Kevin Lasagna.

6
3
2
3
5
18'

Aktywnie i odważnie gra Piotr Zieliński. Reprezentant Polski ponownie mierzył w bramkę Juana Musso z dystansu. Tym razem więcej energii niż dokładności, więc pomocnik Napoli musi poszukać złotego środka.

1
1
1
16'

Czujnie w defensywie piłkarze ze Stadio Friulli. Na razie pozwalają Napoli na prowadzenie rywalizacji i na wymienianie podań, ale nie dają abonamentu na oddawanie groźnych strzałów dla Juana Musso. Za nami jednak dopiero kwadrans rywalizacji.

14'

Żółtą kartkę otrzymał Rodrigo Becao za spóźnione wejście wślizgiem w nogi Piotra Zielińskiego.

Rodrigo Becao #50
1
1
9'

Piłka w bramce gospodarzy, ale nie ma mowy o uznaniu gola po strzale głową Iliji Nestorovskiego, ponieważ w momencie wrzutki z głębi pola reprezentant Macedonii Północnej był na ewidentnym spalonym.

1
1
8'

Elseid Hysaj wycofał futbolówkę na linię pola karnego, dokąd nadbiegł Piotr Zieliński. Reprezentant Polski oddał płaskie uderzenie, a futbolówka została po nim powstrzymana przez odpowiednio ustawionego Rodrigo Becao.

1
7'

Jose Callejon zabrał się za wykonanie rzutu wolnego na wysokości pola karnego przeciwnika. Dośrodkowanie doświadczonego Hiszpana poszybowało w kierunku Kalidou Koulibalego, jednak obrońca SSC Napoli nie miał swobodnej możliwości oddania uderzenia głową.

1
3'

Udinese Calcio wzięło się za wymienianie podań na własnej połowie boiska, ale nie ma na razie zamiaru zaangażować dużej liczby swoich zawodników do ataku. To SSC Napoli ma prowadzić grę na Stadio San Paolo.

1
19:17

Piotr Zieliński zagra od pierwszego gwizdka.

2
2
2
03:12

Więcej o najważniejszych wydarzeniach 34. kolejki.

03:12

Kolejka rozpędzonej Serie A rozpoczęła się trzema meczami w sobotę.

1
03:12

Sędzia: Daniele Chiffi

03:12

W środę Udinese Calcio zremisowało bezbramkowo z Lazio. Piłkarze ze Stadio Friuli mieli więcej szans na rozstrzygnięcie konfrontacji, ale na ich drodze stawał dobrze dysponowany tego dnia Thomas Strakosha. Sami w defensywie zaprezentowali się skutecznie.

2
03:12

Piotr Zieliński był w przeszłości zawodnikiem Udinese Calcio. Z tego klubu trafił do SSC Napoli za 14 milionów euro. Reprezentant Polski nie rozegrał wielu meczów dla Zebrette, wypromował się przede wszystkim błyskotliwymi występami na wypożyczeniu do Empoli FC.

1
1
1
03:12

SSC Napoli ma zagwarantowane miejsce w fazie grupowej kolejnej edycji Ligi Europy dzięki wywalczeniu Pucharu Włoch. W Serie A drużyna Gennaro Gattuso rywalizuje o piąte miejsce z AS Romą i z AC Milanem.

1
1
1
03:12
1
03:12

Podopieczni Gennaro Gattuso zremisowali w dwóch poprzednich spotkaniach. Na Stadio San Paolo podzielili się punktami z AC Milanem, a konfrontacja zakończyła się rezultatem 2:2. W środę SSC Napoli zanotowało wynik 1:1 z Bologna FC na Stadio Renato dall'Ara.

1
1
03:12

W niedzielę SSC Napoli zmierzy się na własnym stadionie z Udinese Calcio. Azzurri są niepokonani w roli gospodarzy w meczach z Zebrette od kwietnia 2011 roku.