Genk. Schodzi: Theo Bongonda. Wchodzi: Joseph Paintsil.

2
1
2
88'

Odprowadzone poza boisko dośrodkowanie z lewego skrzydła Hirvinga Lozano. Tak to na pewno nie strzeli gola Napoli.

2
1
3
2
84'

Ianis Hagi mógł strzelić z bliska do bramki Napoli i odebrać wicemistrzowi Włoch nawet ten wirtualny punkcik. Rumun dopadł do futbolówki w polu karnym po tym jak poślizgnął się tam Allan, ale nie oddał sytuacyjnego strzału do sieci. Schował twarz w dłoniach pomocnik Genku. Może nie będzie już lepszej okazji na rozstrzygnięcie spotkania.

3
2
1
1
2
81'

Jose Callejon również dziś nieskuteczny. Przed momentem Hiszpan, już nieźle poddenerwowany, sfaulował Jere Uronena blisko pola karnego Genku.

3
1
1
80'

Dobra interwencja bramkarza Genku po dośrodkowaniu. Odważnie bronił i nie pozwolił na strzał z bliska polującym na piłkę Driesowi Mertensowi oraz Fernando Llorente.

2
1
1
1
78'

Żółtą kartkę otrzymał Fabian Ruiz za faul taktyczny.

SSC Napoli
2
1
3
1
75'

Gaetan Coucke popisał się robinsonadą po technicznym strzale Driesa Mertensa. Nowe siły w ataku Napoli i kolejne próby pokonania bramkarza Genku, który w razie zachowania czystego konta, będzie musiał zagrać w kolekturze. Dziś jeden słupek, dwie poprzeczki ratowały tego golkipera.

2
2
2
1
3
73'

Napiszmy tak, nie będzie wysokiej noty w La Gazzetta dello Sport dla Arkadiusza Milika. Ponadto wiadomo, że Piotr Zieliński dziś nie zagra.

9
5
1
6
2
72'
72'

Mija czas i wciąż bezbramkowo.

1
1
1
70'

Podszedł blisko linii trener gospodarzy i udzielił im wskazówek jak bronić w końcówce spotkania. Był na to czas, ponieważ była przerwa spowodowana urazem.

3
4
1
67'

Coraz mniej czasu na rozstrzygnięcie tego spotkania. Zobaczymy kto zaryzykuje, kto postawi wszystko na jedną kartę. Teoretycznie każdy punkt może się przydać, ale nie tak bardzo jak komplet punktów.

1
2
1
65'

Żółtą kartkę otrzymał Arkadiusz Milik za faul na przeciwniku przyjmującym piłkę.

18
9
3
2
3
62'

Nareszcie pokazał się w tym meczu Hirving Lozano, który zakończył solowy atak uderzeniem po ziemi obok bramki Genku. Po wejściu Driesa Mertensa przyjezdni grają trzema napastnikami, dzięki czemu Meksykanin może mieć więcej miejsca.

3
3
1
61'

KRC Genk na połowie przeciwnika. Konkretnie na lewym skrzydle szukał dla siebie miejsca na dośrodkowanie Sander Berge. Trafił w przeciwnika i wywalczył jedynie wrzut z autu dla mistrza Belgii.

1
58'

Napoli. Schodzi: Eljif Elmas. Wchodzi: Dries Mertens.

58'

Teraz to kompani mogą mieć pretensje do Jose Callejona. Po błędzie Jere Uronena miał odsłonięte 75 procent bramki, ale nie potrafił do niej przymierzyć.

1
6
2
2
57'

Jose Callejon miał pretensje do Arkadiusza Milika, któremu nie udało się opanować futbolówki na połowie przeciwnika.

1
4
3
1
3
55'

KRC Genk dłużej na połowie przeciwnika. Kwadrans otwierający mecz miał zupełnie inny przebieg. Klub z Belgii nabiera pewności siebie, ma coraz więcej ochoty na dyktowania warunków na boisku.

3
1
1
1
2
52'

Kolejny korner dla Genku, ale ich etatowy egzekutor Ianis Hagi trafił prosto w zawodnika Napoli i tylko sprowokował zespół ze Stadio San Paolo do kontrataku.

2
1
2
50'

Żółtą kartkę otrzymał Junya Ito za ostry faul.

Junya Ito #7
KRC Genk
1
1
48'

Idą do przodu gospodarze. To oni mieli rzut rożny po przerwie. Po dośrodkowaniu cała seria strzałów. Kilku piłkarzy z Genku miało możliwość pokonania Alexa Mereta, jednak albo pudłowali albo trafiali w przeciwnika.

1
1
1
2
46'

1
Czy SSC Napoli strzeli gola po przerwie?
2
1
1
3
komentarz

Hirving Lozano rozpoczął w tym sezonie podbój włoskich boisk.

2
6
1
3
45'

Doliczone dwie minuty.

3
3
1
2
43'

Alex Meret popisał się jednocześnie refleksem oraz koordynacją ruchową. Włoch nie dał się złapać na wykroku i sparował poza lustro bramki futbolówkę odbitą rykoszetem po strzale Sandera Berge. KRC Genk pokazuje pazurki.

5
2
2
1
41'

Theo Bongonda nie dokręcił piłki w okienko bramki Alexa Mereta. Mierzył z kilkunastu metrów. Zabrakło odrobiny dokładności. Piłkarze są coraz bliżej zmiany bezbramkowego rezultatu.

1
2
4
3
1
40'

Arkadiusz Milik już mocno poddenerwowany tym, że piłka nie trafia do bramki.

4
30
2
9
4
38'

Dwa uderzenia po rzucie rożnym Napoli i fura szczęścia zespołu z Belgii. Najpierw piłka po strzale Kalidou Koulibalego została zatrzymana pół metra przed linią bramkową. Jeszcze próbował Arkadiusz Milik, który marnuje szansę za szansą. Tym razem główkował nad poprzeczką.

4
13
5
7
4
35'

KRC Genk rozpoczął celne strzelanie w tym meczu. Wcześniejsze uderzenia Jose Callejona oraz Arkadiusza Milika, choć bliskie celu, były niecelne.

4
7
1
1
3
36'

Alex Meret pod ostrzałem. Włoch wykazał się na linii bramkowej. Pomruk niezadowolenia na trybunach, ponieważ Napoli uratowała ostatnia instancja.

1
2
1
1
2
33'

Napoli. Schodzi: Mario Rui. Wchodzi: Kevin Malcuit.

2
2
1
1
32'

Będzie zmiana spowodowana urazem Mario Ruiego.

1
1
5
1
30'

Na zakończenie drugiego kwadransa Mbwana Samatta przestrzelił z dystansu. Nadal bezbramkowo w meczu klubów z wysoką średnią goli na spotkanie w tym sezonie.

1
1
1
3
27'

Nieudana próba pokonania Gaetana Coucke z rzutu wolnego. Na początek Jose Callejon musi uderzyć tak, żeby piłka ominęła mur.

1
1
1
2
27'

Faul na Arkadiuszu Miliku blisko pola karnego Genku.

2
1
1
1
2
26'

Jeszcze większa szansa Arkadiusza Milika na gola. To już spektakularne pudło! Polak główkował z trzech metrów w poprzeczkę po dośrodkowaniu Jose Callejona. Napastnik Napoli oderwał się od Carlosa Cuesty, ale nie przymierzył. Sytuacja nie była najwygodniejsza, ale można to było skończyć.

6
22
4
5
4
24'

Po ogromnej sytuacji podbramkowej Napoli rozpędzili się podrażnieni gospodarze. KRC Genk wywalczył korner, a po nim strzał Jere Uronena z dystansu bardzo wyraźnie ponad bramką strzeżoną przez Alexa Mereta.

1
1
1
21'

Fernando Llorente został ściągnięty do Neapolu latem. Jest nową bronią w zespole Carlo Ancelottego. Czeka na swoją szansę na ławce rezerwowych.

1
19'

Uderzył Patrik Hrosovsky, a odbita rykoszetem piłka nieomal wpadła do bramki Alexa Mereta. Szczęście po stronie golkipera reprezentacji Włoch.

1
1
18'

Stara się odgryźć drużyna z Belgii. Kalidou Koulibaly wyjaśnił sytuację po płaskim zagraniu w pole karne Joakima Maehle.

1
2
1
16'

Ogromna szansa na gola Napoli. Nawet kilka szans po jednym dośrodkowaniu. Przyblokowane uderzenie Jose Callejona w słupek. Jeszcze Arkadiusz Milik, dwie próby dobitki, ale nie udało się wepchnąć futbolówki do siatki Genku. Zaplątała się ona pod nogami Polaka, a szkoda, bo mogło być wymarzone otwarcie drugiego kwadransa.

4
9
2
3
14'

Theo Bongonda często prowadzi piłkę po połowie Napoli. Ma problem z dostarczeniem jej zawodnikowi mogącemu oddać uderzenie.

2
1
1
12'

Przewaga w posiadaniu piłki Napoli, ale tylko w tym. Mario Rui prowadzi bombardowanie dosrodkowaniami, jednak radzą sobie gracze Genku. Raz doszedł do futbolówki Kostas Manolas, ale przestrzelił nożycami.

1
4
10'

Wymiana podań Fabiana Ruiza z Mario Ruim. Młodemu Hiszpanowi nie udało się przedrzeć na lewym skrzydłe i po kolejnej akcji w tym spotkaniu trzeba powiedzieć, że czegoś zabrakło.

2
8'

Wysoko wyszli gospodarze i wypchnęli zawodników Napoli z własnej części boiska. Włoski zespół uratował sędzia, który gwizdnął faul Jere Uronena.

1
1
6'

KRC Genk coraz odważniej odwiedza okolicę pola karnego Napoli. W konfrontacji Joakima Maehle z Mario Ruim lepszy Portugalczyk i nie pozwolił na dośrodkowanie.

1
4'

W odpowiedzi dwie wrzutki Ianisa Hagiego. Carlos Cuesta wygrał walkę w powietrzu z Kalidou Koulibalim i główkował ponad bramką.

1
1
2
1
3'

Długo wymieniali podania podopieczni Carlo Ancelottego. Piłka wędrowała z jednej strony boiska na drugą aż Mario Rui posłał kolejne dośrodkowanie. Tym razem prosto do Gaetana Coucke.

1
1
2
1
2'

Zagranie Mario Ruiego z lewego skrzydła w kierunku centralnie ustawionego Arkadiusza Milika. Napastnikowi Napoli nie udało się opanować mocno bitej piłki.