Próba wejścia z piłką w pole karne Sadio Mane, ale piłka ugrzęzła w nogach obrońców. Chwilę później na spalonym Wijnaldum.
3
5
4
5'
Alexander Arnold dośrodkowywał z miejsca na głowę Mane, piłkę spokojnie łapie Oblak.
5
2
2
1
5
6'
Poszukiwanie podaniem Diego Costy, ale ten był zbyt blisko bramki rywali. Nie można było do niego podawać. Ryzyko pozycji spalonej.
4
4
3
3
3
7'
Faulowany Joao Felix w środkowej strefie boiska. Rzut wolny z opcją dośrodkowania w pole karne dla gości.
6
5
4
4
5
8'
Uciekał do piłki zagranej w pole karne Trippier, ale nie zdołał jej dogonić. Ta trafiła w boczną siatkę.
4
2
2
2
2
9'
Virgil van Dijk w ostatniej chwili przeciął podanie za jego plecy do Joao Felixa.
6
2
5
2
3
10'
Przechwyt piłki Mane na połowie boiska, kilkunastometrowy drybling, podanie do Salaha, ten lewą nogą strzela z dystansu, minimalnie obok bramki.
6
3
4
2
3
11'
Blokowany strzał Salaha, dobitka Hendersona obok bramki.
4
5
1
1
1
12'
Z przymrużeniem oka.
2
6
2
3
2
13'
Na chwilę ustał napór The Reds.
4
3
3
3
3
14'
Świetna interwencja Oblaka po strzale Oxlade-Chamberlaina!
5
5
2
4
4
16'
Saul Niguez bardzo dobrze przypilnował atakującego Alexandra-Arnolda na prawym skrzydle. Nie ma nawet rzutu rożnego.
1
1
2
1
1
17'
Rzut rożny będzie mieć ekipa z Madrytu.
5
4
3
3
3
18'
Główka Felipe tuż obok bramki! To powinno być 1:0 dla Atletico!
5
5
5
8
4
19'
Teraz z kolei po wybiciu piłki przez obrońców gości korner dla gospodarzy.
1
komentarz
Dośrodkowanie Robertsona wybite. Zagrożenie zażegnane. Przynajmniej na moment.
2
1
1
1
2
21'
Faul w ataku Hendersona przy dośrodkowaniu w pole karne.
1
1
1
22'
Wejście wyprostowaną nogą Trenta Alexandra-Arnolda w rywala kończy się rzutem wolnym dla Atletico. Na razie bez kartki.
1
1
2
2
23'
Spalony Diego Costy. Po chwili gracz gości odrzucił piłkę tak, by szybko nie mógł wznowić gry Adrian.
4
4
1
2
5
25'
Kolejny rzut rożny dla Liverpoolu, ciągle są problemy z pozycją strzelecką dla ekipy Kloppa.
4
2
1
26'
Był jeszcze jeden rzut rożny, ale podanie Van Dijka zbyt mocne.
1
5
1
28'
I znów przez moment piłka w środkowej strefie boiska.
1
2
1
1
2
29'
Rzut oka na historię.
1
2
1
1
30'
Teraz próbuje atakować Atletico. Faulowany Saul. Wzmagają się trybuny.
1
31'
Świetnie zatrzymany rajd Correi na prawej stronie.
2
32'
Joao Felix dośrodkowuje piłkę w poszukiwaniu Diego Costy. Interwencja Van Dijka. Rzut rożny dla Rojiblancos.
1
1
1
1
33'
Zablokowane podanie Diego Costy do Correi. Czujnie Liverpool w obronie.
1
1
1
3
34'
Salah wygrał pojedynek na prawej stronie, wyłożył piłkę na 15. metr do Mane, a ten strzelił... prosto w Oblaka.
4
5
2
4
3
36'
Kolejna świetna okazja dla Liverpoolu. Dośrodkowanie Arnolda do Firmino, a ten spóźniony dosłownie o kilka centymetrów na trzecim metrze!
2
2
1
3
37'
Correa przewracany w środkowej strefie boiska. Domagają się kartki goście.
1
2
38'
Znów popędzil Salah, zatrzymał go Savić. Kolejny rzut rożny.
4
1
1
1
1
39'
Diego Costa wspólnie z Janem Oblakiem wyprowadzają piłkę za linię końcową. Kolejny rzut rożny.
2
1
2
41'
Nie odpuszcza Joao Felix w kryciu Trenta Alexandra-Arnolda nawet na krok.
1
1
4
43'
GOOOOOOL!!!
Gol! 1:0 dla Liverpoolu! Strzelił Georginio Wijnaldum. Asystował mu Alex Oxlade-Chamberlain.
Płaskie podanie Salaha na prawym skrzydle do Oxlade-Chamberlaina, ten dośrodkował w serce pola karnego, gdzie stał akurat niekryty Wijnaldum! Straty z pierwszego meczu odrobione!
45'
Co najmniej minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.
1
4
1
45+1'
Po interwencji Thomasa Liverpool będzie mieć siódmy rzut rożny w tym meczu!
5
1
4
1
1
45+2'
Dośrodkowanie do Wijnalduma, ale ten do niego nie doszedł.
1
5
1
komentarz
Oba zespoły już na boisku. Za chwilę zaczynamy druga połowę!
2
1
czas Druga połowa
47'
Kolejna szansa dla The Reds. Salah ładnie wbiegał z piłką z prawej strony, ale uderzył miękko prosto w Oblaka.
3
1
1
49'
Oxlade-Chamberlain miękko, nad głowami obrońców, do Mane i znów dobrze ustawiony Oblak!
3
1
1
2
50'
Ale i tak Sadio Mane był na spalonym.
1
2
1
52'
Próba centrostrzału Oxlade-Chamberlaina. Nieudana.
1
54'
Oxlade-Chamberlain próbuje z 20 metrów, po ziemi, jedną ręką broni Oblak.
3
1
1
1
55'
Correa faulował, rzut wolny będzie mieć Liverpool blisko narożnika pola karnego.
3
1
1
56'
Do dośrodkowania Alexnadra-Arnolda wyszedł Oblak i wypiąstkował piłkę.
1
1
2
57'
ZMIANA
Zmiana w Atletico. Schodzi: Diego Costa. Wchodzi: Marcos Llorente.
59'
Faul Thomasa przed polem karnym Atletico. Znów będzie stały fragment gry dla Liverpoolu.
2
1
60'
Alexander-Arnold na dłuższy słupek, Firmino uprzedzony przez Oblaka!
2
3
2
1
61'
Strzał Joao Felixa broni Adrian. Na raty, ale broni.
2
2
2
3
62'
Salah do Chamberlaina, strzał tego drugiego zablokowany. Który to już raz dzisiaj?
5
4
4
1
1
63'
Szybko przechwycona piłka, strzał z połowy boiska Saula, ale niecelny. A i tak Adrian zdążył wrócić do bramki Liverpoolu.
3
2
2
2
3
64'
Nie doszedł do prostopadłej piłki na prawym skrzydle Trent Alexander-Arnold.
4
3
4
4
4
66'
Znów zamieszanie w polu karnym Atletico, Robertson trafia w poprzeczkę!
6
3
5
5
3
67'
Napór Liverpoolu trwa, teraz Trippier wyekspediował piłkę za linię końcową.
3
2
1
2
1
68'
Oblak minął się z piłką przy próbie złapania piłki z dośrodkowania. Na szczęście dla niego, asekurowali obrońcy.
5
2
3
1
3
69'
Strzał Alexandra-Arnolda odbija Oblak, ale piłka trafia do Firmino. Zatrzymał go Trippier.
3
3
2
3
3
71'
Następny rajd Oxlade-Chamberlaina zatrzymany. Pogubiliśmy się już w liczeniu rzutów rożnych dla The Reds.
2
1
72'
Bardzo dobre wyjście Oblaka. Uprzedził wbiegającego Salaha w pole karne.
1
4
1
3
73'
Robertson pod chorągiewką z piłką, tym razem nie dał rady wywalczyć rzutu rożnego.
3
2
1
1
75'
Salah spod linii bocznej do Oxlade-Chamberlaina, lecz nie zrozumieli się panowie przy oddaniu piłki.
1
2
1
76'
Koke na spalonym. Za szybko urwał się obrońcom.
4
1
78'
Llorente blokowany, ale jeszcze miał okazję Joao Felix. Jego próba z 25 metrów daleka od światła bramki.
7
8
80'
Mane napędzał akcję, wysoka piłka do Salaha. W ostatniej chwili zdążył Felipe.
6
1
1
3
4
81'
Alexander-Arnold wyłożył piłkę Robertsonowi, ale ten strzela ponad bramką.
4
2
1
3
3
82'
Salah adresatem kolejnego podania. Nie był faulowany przez Felipe, więc... sfaulował Lodiego.
2
2
3
2
3
84'
Strzał Wijnalduma z ostrego kąta znów jedną ręką broni Oblak.
1
2
1
2
85'
Wijnaldum głową do Mane na 4. metr, ten złożył się do przewrotki, ale strzelił nad poprzeczką.
3
6
3
5
87'
Salah z prawej strony przed polem karnym. Ogrywa dwóch obronów, po czym strzela z kilkunastu metrów lewą nogą. Tuż nad spojeniem.
5
1
4
6
88'
Alexander-Arnold z dystansu... trafia w jednego z obrońców. Ależ to jest napór!
1
4
4
4
88'
Jeszcze jedna przewrotka Mane! Tym razem wysoko nad bramką.
4
2
5
5
11
89'
Salah przewracany, ale nie faulowany. Od bramki Oblak. Rośnie dramaturgia z każdą sekundą.
3
2
6
4
3
90'
Dwie minuty dłużej potrwa druga połowa.
4
5
4
6
6
90+2'
Rzut wolny ma Atletico. 30 metrów od bramki. Czyżby piłka meczowa?
13
2
6
6
6
90+3'
Jest gol! Ale i jest spalony Saula! Pół metra!
5
91'
ZMIANA
Zmiana w Atletico. Schodzi: Kieran Trippier. Wchodzi: Sime Vrsaljko.
92'
Pierwsze dośrodkowanie w ciągu dodatkowych pół godziny. Łapie Oblak.
3
2
1
3
3
93'
Wijnaldum miękko na głowę Firmino, lecz ta próba daleko od słupka bramki rywali.
5
4
4
5
4
94'
GOOOOOOL!!!
Gol! 2:0 Roberto Firmino! Asystował mu Georginio Wijnaldum.
Co za prędkość Wijnalduma na prawym skrzydle! Dośrodkowanie na głowę Firmino i... słupek, ale dobitka napastnika Liverpoolu już wpada do siatki! Anfield w ekstazie!
69
33
13
27
35
96'
Dośrodkowanie Alexandra-Arnolda wybija Savić. Liverpool nie rezygnuje z atakowania!
12
5
5
4
2
97'
GOOOOOOL!!!
Tymczasem bramka dla Atletico! Strzelił Marcos Llorente. 2:1! Asystował mu Joao Felix.
Złe wybicie Adriana, dopadł do piłki Felix, który zagrał do Llorente. Był tam jescze Correa na spalonym, ale nie uczestniczył w akcji. A ten gol oznacza, ze to Rojiblancos na tę chwilę są w ćwierćfinale.
81
42
18
23
39
100'
Strzał Salaha, ale na wiwat. Ależ to jest mecz!
7
3
2
3
3
101'
Minął się z piłką Oblak. Wyglądało na pomyłkę, ale chyba to było zagranie celowe, by wznowił od bramki...
5
1
1
3
2
102'
Henderson za mocno na prawe skrzydło do Wijnalduma.
4
2
3
2
9
103'
ZMIANA
Kolejna zmiana w Atletico. Schodzi: Joao Felix. Wchodzi: Alvaro Morata.
9
5
7
9
5
104'
Teraz chwila dla Atletico, ale stracił piłkę Lodi.
6
2
4
2
2
105'
Wijnaldum szukał pozycji do strzału, ale za długo. Stracił ją. Faulu nie było.
8
2
2
2
2
105+1'
GOOOOOOL!!!
Ależ akcja! Ależ gol! Marcos Llorente! 2:2! Asysta: Alvaro Morata.
Morata znalazł się z piłką na prawym skrzydle, po czym zagrał do Llorente. Ten ograł trzech obrońców i uderzył z dystansu tuż obok słupka. Adrian bezradny!
88
54
19
19
29
105+2'
Trwa druga z dwóch doliczonych minut.
11
2
2
2
3
106'
ZMIANA
106'
ZMIANA
Czwarta zmiana w Atletico. Schodzi: Angel Correa. Wchodzi: Jose Maria Gimenez.
czas Druga połowa dogrywki
107'
Uderzenie Mane odbija Oblak.
8
4
3
5
8
108'
14. rzut rożny w meczu ma Liverpool, ale nikt nie zamknął piłki dośrodkowanej na piąty metr.
2
2
1
5
109'
Mane szuka rzutu karnego, ale muszą być podstawy do jego podyktowania. A tu raczej gracz The Reds przewrócił się sam.
8
8
5
5
7
110'
Fabinho dośrodkowuje na dalszy słupek, ale któryś z jego kolegów faulował w ataku.
3
4
2
4
9
112'
Origi po ziemi zza pola karnego... niecelnie.
5
4
4
5
7
113'
ZMIANA
Czy Liverpool zdobędzie jeszcze gola w tym meczu?
5
115'
Ale pamiętajmy, że The Reds do awansu potrzebują dwóch trafień.
8
18
6
8
6
116'
I znów rzut rożny, Liverpool zamknął rywala w hokejowym zamku, ale nie zadaje dobrych ciosów.
15
4
2
1
4
117'
Milner wbiegł w interweniującego Oblaka. Bramkarz Atletico padł na murawę. Gra przerwana na chwilę.
6
3
5
7
12
118'
A teraz rzut rożny ma Atletico, ale... coś zwiewa piłkę. Przypadek?
6
11
8
8
10
119'
9
119'
Żółtą kartkę otrzymał Alvaro Morata.
18
8
11
5
12
120'
Żółtą kartkę otrzymał Thomas Partey.
12
9
4
7
14
120+1'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Alvaro Morata. To ostateczny koniec! Atletico w ćwierćfinale! Marcos Llorente z asystą!
Wybili piłkę obrońcy, ta w środkowej strefie dotarła do Moraty, który wymienił sobie podanie z Llorente. Rezerwowy zagrał na dobiegnięcie do Moraty, który w sytuacji sam na sam z Adrianem się nie pomylił! To jest gwóźdź do trumny The Reds!
147
70
22
17
18
120+2'
Gwoli formalności dodamy, że druga część dogrywki została przedłużona o co najmniej dwie minuty...