Bośnia i Hercegowina. Schodzi: Sead Kolasinac. Wchodzi: Eldar Civić.

2
6
3
83'

Edin Dzeko próbował po raz drugi tego wieczoru pokonać swoim strzałem Gianluigiego Donnarummę. Celne uderzenie zawodnika z Rzymu, ale tym razem bramkarz z Mediolanu ustawił się odpowiednio i nie pozwolił Bośniakowi na poprawienie statystyk.

1
1
80'

Żółtą kartkę otrzymał Leonardo Bonucci za protestowanie.

80'

Żółtą kartkę otrzymał Gojko Cimirot za niesportowe zachowanie.

Gojko Cimirot #13
Bośnia i Hercegowina
1
1
1
80'

Żółtą kartkę otrzymał Nicolo Zaniolo za faul na Seadzie Kolasinacu.

1
2
1
79'

Coraz mniej czasu na zwycięskiego gola podopiecznych Roberto Manciniego, a może to goście sprawią niespodziankę.

1
1
77'

Bośnia i Hercegowina. Schodzi: Armin Hodzić. Wchodzi: Muhamed Besić.

Armin Hodzić #14
75'

Kwadrans do końca podstawowego czasu i gospodarze na połowie przeciwnika. Jedno uderzenie zostało poskromione przez Ibrahima Sehicia, a niewiele później Nicolo Zaniolo huknął obok bramki Bośni i Hercegowiny. Pozostaje kompromisowo.

73'

Włochy. Schodzi: Andrea Belotti. Wchodzi: Ciro Immobile.

70'

Mały czarodziej oddał uderzenie na 1:1!

1
1
2
67'

Gol! Strzelił Stefano Sensi. Asystował mu Lorenzo Insigne.

Włosi dogonili przeciwników. Po 10 minutach prowadzenia Bośni i Hercegowiny ponownie jest remis na Stadio Artemio Franchi. Napór gospodarzy przyniósł efekt. Podanie z lewej flanki Lorenzo Insigne trafiło kilkanaście metrów przez bramkę Ibrahima Sehicia. Uderzenie Stefano Sensiego odbiło się rykoszetem i okazało się niemożliwe do powstrzymania przez golkipera.

65'

Żółtą kartkę otrzymał Andrea Belotti za agresywne zachowanie w polu karnym przeciwnika. Ucierpiał Amir Hadziahmetović.

2
1
1
4
63'

Po wrzutce z rzutu wolnego gospodarze mieli pierwszą szansę na doprowadzenie do remisu. Uderzenie Nicolo Barelli było sytuacyjne, a przyblokowana piłka została ostatecznie wyłapana przez Ibrahima Sehicia.

1
1
1
60'

Edin Dzeko dał prowadzenie Bośniakom! 0:1 we Florencji.

2
1
57'

Gol! Strzelił Edin Dzeko. Asystował mu Toni Sunjić.

Coraz więcej działo się na boisku i jest trafienie do bramki. Bośnia i Hercegowina na prowadzeniu na Stadio Artemio Franchi. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka zatańczyła w polu karnym Italii, a zgrana przez przytomnego Toniego Sunjicia została wpakowana z bliska do siatki przez Edina Dzeko. Doskonale znany w calcio napastnik zaszedł za skórę Włochom.

25
10
5
7
6
55'

Nabiera rumieńców ten pojedynek. Federico Chiesa dośrodkował w kierunku wbiegającego w pobliże bramki Lorenzo Insigne, a uderzenie z ostrego kąta zawodnika SSC Napoli trafiło w słupek. Ostemplowane obramowanie po obu stronach stadionu!

1
53'

Słupek po zagraniu z ostrego kąta! Akcja indywidualna podsumowana minimalnie niecelnym strzałem i Gianluigi Donnarumma miał szczęście, że piłka nie wylądowała w jego bramce.

1
2
52'

Na pewno można pochwalić reprezentantów Włoch za większą żywotność i dynamikę na początku drugiej połowy spotkania. Wstrzelenie Lorenzo Insigne zostało zatrzymane przez Ibrahima Sehicia. Będzie to zapisane jako drugie uderzenie celne Italii.

50'

Bośnia i Hercegowina rozegrała piłkę, ale wcześnie ją straciła na rzecz gospodarzy. Akcja Squadry Azzurra, zakończona płaskim dośrodkowaniem przez Lorenzo Insigne, została zahamowana przez Amira Hadziahmetovicia. Tylko korner.

1
47'

Futbolówka posłana w pole karne Bośni i Hercegowiny do Andrei Belottiego. Napastnik Torino FC jakby ospały po kwadransie spędzonym w szatni i wystartował anemicznie do podania od działu kreacji.

46'

Druga połowa na Stadio Artemio Franchi. Na pewno należy oczekiwać od zawodników ciekawszego spektaklu, a doświadczenia z czwartkowych meczów Ligi Narodów pozwalają wierzyć, że starcie nabierze rumieńców.

1
45'

Doliczone dwie minuty.

1
1
1
44'

Akcja reprezentacji Bośni i Hercegowiny, ale nie przebiegła ona w wymarzonym tempie. Edin Dzeko przytrzymał piłkę za długo, na dodatek podał niedokładnie do Armina Hodzicia. Zdążyli wrócić na czas gospodarze.

2
1
1
2
1
42'

W ostatnich minutach jedno brawurowe i nieprzygotowane uderzenie Włocha. To Francesco Acerbi postanowił wspomóc zawodników ofensywnych, ale swoim strzałem z dystansu trafił w jednego z ciasno ustawionych podopiecznych Dusana Bajevicia.

1
2
1
1
1
40'

Bośnia i Hercegowina nabrała pewności siebie na boisku. Przyjezdni radzą sobie w defensywie i co prawda sporadycznie, ale szukają sposobu na zagrożenie Gianluigiemu Donnarummie.

2
1
1
36'

Rozegranie podopiecznych Roberto Manciniego. Piłka została skierowana przez Alessandro Florenziego do Lorenzo Insigne, ale przeczytali to przyjezdni. Włosi niezmiennie w poszukiwaniu rytmu i nie zmienia tego wrażenia niecelna próba Nicola Barelli z dystansu.

33'

Andrea Belotti nie ma na razie dużo do powiedzenia między obrońcami gości.

30'

Krótka przerwa w grze i szczególnie przez Bośniaków została wykorzystana na konsultację ze swoim selekcjonerem. Była ona spowodowana urazem Alessandro Florenziego.

1
28'

Piłka w grze między innymi we Florencji.

27'

Edin Visca dopadł do piłki po płaskim dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Jeden z elementów ofensywnego tria Bośni i Hercegowiny wypracował sobie miejsce do uderzenia między stłoczonymi gospodarzami, ale nie trafił w bramkę Gianluigiego Donnarummy.

1
26'

Przewinienie Edina Dzeko na Andrei Belottim w polu karnym reprezentacji Włoch. Napastnik umiejętnie osłonił piłkę przed dobrze znanym sobie przeciwnikiem i wywalczył wznowienie dla Italii.

24'

Italia wzięła na swoje barki odpowiedzialność za obraz meczu, ale skoncentrowani oraz zdyscyplinowani w obronie goście odpierają ataki podopiecznych Roberto Manciniego. Ibrahim Sehić nie zmierzył się dotychczas z żadnym niebezpiecznym strzałem.

1
1
2
1
1
20'

Próba uruchomienia podaniem Federico Chiesy. Piłka została kopnięta niechlujnie i uciekła ona Włochom poza boisko. Zabrakło porozumienia między wykonującym dogranie zawodnikiem a oczekującym na nie.

1
1
18'

Andrea Belotti wszedł w drybling przed polem karnym przeciwnika z Bałkanów. Napastnik został sfaulowany i była szansa na pokonanie Ibrahima Sehicia z rzutu wolnego. Strzał Lorenzo Insigne był nieznacznie niecelny i piłka przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką.

1
1
1
1
1
15'

Na zakończenie premierowego kwadransa korner dla Bośni i Hercegowiny. Po Stadio Artemio Franchi poniosło się głośne "brawo" krzyknięte przez Gianluigiego Donnarummę. Bramkarz reprezentacji Włoch pochwalił swoich obrońców za ustawienie i reakcję na dośrodkowanie.

13'

Cristiano Biraghi próbował odzyskać futbolówkę od Edina Visci, ale wyraźnie przesadził i grecki arbiter gwizdnął przewinienie bocznego defensora Italii. Za to mogła być nawet żółta kartka.

1
10'

Bośnia i Hercegowina szuka swoich szans na pokonanie Gianluigiego Donnarummy po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry. Pierwszy korner nie przyniósł dużego niebezpieczeństwa dla młodego, ale już doświadczonego bramkarza reprezentacji Włoch.

1
7'

Pierwsze uderzenie w meczu. Piłka wrzucona w pole karne reprezentacji Bośni została opanowana przez obdarzonego nienaganną techniką Stefano Sensiego. Filigranowy pomocnik uderzył z powietrza ponad poprzeczką w bramce Ibrahima Sehicia.

1
6'

Konfrontacje zawodników w centralnej części boiska. Odrobinę protestowali gospodarze, kiedy sędzia Anastasios Sidiropoulos przyznał wrzut z autu Bośniakom, ale musieli szybko zorganizować się do odpierania ich ataku.

3'

Pierwsza akcja Włochów z wykorzystaniem lewego skrzydła. Piłka po dośrodkowaniu została poskromiona przez odpowiednio ustawionych Bośniaków. Przyjezdni grają w białych strojach z niebieskimi akcentami na koszulkach i spodenkach.

1
Czy Włochy wygrają mecz z Bośnią i Hercegowiną?
1
20:21

Piłkarze z Italii w klasycznych strojach.

1
1
1
1
1
15:59

Sędzia: Anastasios Sidiropoulos (Grecja)

2
1
2
15:59

Trening Bośniaków we Florencji.

15:59

Reprezentacja Bośni i Hercegowiny jest beniaminkiem dywizji A. Drużyna wywalczyła awans w poprzedniej edycji i jej celem minimum na jesień jest pozostanie w elicie. W zespole nie brakuje zawodników znanych i cenionych na Półwyspie Apenińskim jak Miralem Pjanić oraz Edin Dzeko.

15:59

Tak wyglądały przygotowania gospodarzy do meczu.

1
1
15:59

Włosi zmierzyli się z Bośniakami w eliminacjach Euro 2020. Konfrontacja na Półwyspie Apenińskim zakończyła się rezultatem 2:1, natomiast rewanż w Bośni wynikiem 3:0 dla Squadra Azzurra.

15:59

W eliminacjach Euro 2020 reprezentacja Włoch odniosła komplet 10 zwycięstw, strzeliła 37 goli, a straciła zaledwie cztery bramki. Rywalizowała w swojej grupie z Finami, Grekami, Bośniakami, Ormianami oraz reprezentantami Liechtensteinu.

1
15:59

Drużyna z Półwyspu Apenińskiego rozegrała poprzednie spotkanie 18 listopada 2019 roku i zdemolowała 9:1 Armenię na zakończenie eliminacji Euro 2020. Podopieczni Roberto Manciniego stopniowo punktowali bezradnego przeciwnika, a po dwa gole strzelili rzymianie Ciro Immobile i Nicolo Zaniolo.