Anglia. Schodzi: Mason Mount. Wchodzi: Jadon Sancho.

Druga połowa dużo gorsza w wykonaniu Belgów. Czasu na wyrównanie coraz mniej.

1
1
85'

Świetna okazja Rashorda! Declan Rice odnalazł niekrytego napastnika w polu karnym. Piłkarz Manchesteru United przeniósł jednak piłkę tuż nad poprzeczką.

2
1
83'

Belgia. Schodzi: Yannick Ferreira Carrasco. Wchodzi: Jeremy Doku.

wchodzi Wchodzi
Jeremy Doku #19
schodzi Schodzi
1
82'

W końcu strzał Anglików. Mount spróbował sprzed pola karnego. Na drodze piłki do bramki stanął jeden z obrońców. Po rzucie rożnym Kane głową obok bramki.

2
80'

Carrasco zakręcił się pomiędzy Anglikami - wywalczył jednak tylko rzut rożny. Po dośrodkowaniu z boku boiska piłka trafiła w ręce Pickforda.

1
1
77'

Lukaku w ostatnich minutach jest bardzo aktywny w polu karnym gospodarzy. Jego strzały blokują jednak obrońcy.

1
76'

Po zamieszaniu w polu karnym strzał oddał Toby Alderweireld. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

1
75'

Lukaku ograł dwóch obrońców i strzelił. Wywalczył jednak tylko rzut rożny.

74'

Ostry wślizg Meuniera w nogi Rashforda. Sędzia jednak nie odgwizdał faulu.

73'

Belgia. Schodzi: Kevin De Bruyne. Wchodzi: Yari Verschaeren.

Yari Verschaeren #18
72'

Świetne podanie De Bruyne pomiędzy trzech obrońców. Carrasco w sytuacji sam na sam strzelił obok Pickforda, ale też obok dalszego słupka.

1
69'

Timothy Castagne na czwartym metrze podał piłkę wzdłuż bramki. Zabrakło jednak kogoś do wykorzystania sytuacji.

1
67'

Kieran Trippier ratował sytuację głową - piłka przeszła obok bramki Pickforda. Belgowie jednak nie stworzyli większego zagrożenia z rzutu rożnego.

1
66'
65'

Gol! Strzelił Mason Mount - po rykoszecie piłka spadła w samo okienko bramki Mignoleta. Głową futbolówkę zgrał mu Kieran Trippier.

61'

Strzał Calverta-Lewina prosto w Mignoleta. Nadal utrzymuje się remis.

60'

Mignolet wyszedł daleko poza swoje pole karne i wyprzedził Rashforda. Bramkarz wybił piłkę.

1
57'

W końcu pierwszy atak Belgów w drugiej połowie. Niebezpieczeństwo zażegnał Kyle Walker.

54'

Kolejny rzut rożny wywalczył Mason Mount. Strzał głową Calverta-Lewina daleko od bramki.

1
53'

Calvert-Lewin minął się z piłką w polu karnym, a akcję zakończył strzałem Alexander-Arnold. Po rykoszecie piłka wyszła poza boisko - gospodarze jednak nie stworzyli zagrożenia po rzucie rożnym.

1
1
51'

Druga połowa - podobnie jak pierwsza - rozpoczyna się znaczną przewagą Synów Albionu. Goście zamknięci pod własną bramką.

1
49'

Anglicy rozpoczęli wysokim pressingiem, co przynosi rezultaty. Strzał Calverta-Lewina sprzed pola karnego jednak daleko od bramki.

46'

Początek drugiej połowy. Rozpoczynają Anglicy. Obie drużyny bez zmian.

1
1
45'

Belgia chce zejść na przerwę z prowadzeniem. Obrońcy Anglii jednak co rusz wybijają dośrodkowania gości. Niemiecki sędzia dolicza minutę.

1
1
43'

Doskonała sytuacja Carrasco! Lukaku piętą zgrał do skrzydłowego, ale ten z kilku metrów strzelił obok dalszego słupka. Nadal 1:1.

1
39'

Gol! Trafił Marcus Rashford po mocnym strzale w górny róg bramki z jedenastu metrów. 1:1!

8
4
1
1
1
38'

Będzie rzut karny dla Anglii! Thomas Meunier szarpnął i w konsekwencji przewrócił jednego z Anglików po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Obrońca otrzymał żółtą kartkę.

35'

Calvert-Lewin po indywidualnym rajdzie wywalczył rzut rożny. Gospodarze wykonali go jednak słabo i piłka trafiła prosto do rąk bramkarza.

1
1
34'

Intensywniejszy pressing Anglików. Gra przeniosła się na połowę Belgii.

33'

Faul blisko pola karnego Belgii. Żółtą kartkę otrzymał Declan Rice.

32'

A jednak Anglikom udało się oddać strzał. Główka Calverta-Lewina niecelna.

30'

Castagne fauluje w środku pola. Anglia jednak nie jest w stanie zbliżyć się do bramki Mignoleta.

2
28'

Anglicy wciąż bez strzału na bramkę. Belgia zamknęła gospodarzy na ich połowie.

2
1
23'

Jednak nie Meunier był na spalonym przy akcji z 11. minuty. To Castagne - zasłaniający piłkę Pickfordowi - stał za linią obrony.

1
1
20'

Trudny fragment meczu dla Anglików, którzy praktycznie nie opuszczają własnego pola karnego. Z woleja spróbował Meunier, ale piłka przeszła obok słupka.

1
19'

Błąd Kierana Trippiera w wyprowadzeniu piłki. Strzał De Bruyne'a sprzed pola karnego jednak w środek bramki i Pickford nie miał żadnych problemów z jego obroną.

16'

Gol! Romelu Lukaku wykorzystuje jedenastkę strzałem w dolny róg. Pickford zmylony.

11
11
3
4
3
15'

Rzut karny dla Belgii! Eric Dier faulował w polu karnym Romelu Lukaku!

2
2
3
13'

Znaczna przewaga Belgów. Za chwilę De Bruyne wykona rzut rożny.

1
11'

Yannick Carrasco trafił do siatki! Wcześniej jednak Thomas Meunier - podający do skrzydłowego - był na spalonym. Niemieckiemu sędziemu pomógł w tym przypadku VAR.

1
1
10'

W końcu groźna sytuacja. Romelu Lukaku w polu karnym próbował wykończyć głową - niecelnie.

1
8'

Anglicy z ponad 75-proc. posiadaniem piłki. Belgia jednak zaczęła stosować intensywniejszy pressing.

1
1
6'

Belgia broni się całą jedenastką na własnej połowie. Anglicy szukają sposobu na skruszenie tego muru. Wciąż bez strzału na bramkę.

1
3'

Przewagę w posiadaniu piłki mają Anglicy, gra toczy się na połowie Belgii. Nie przekłada się to jednak na strzały.

1
czas Start meczu
17:20

Zespoły są już na boisku. Po odśpiewaniu hymnów rozpocznie się mecz na pustym - z powodu trwającej pandemii SARS-CoV-2 - Wembley.

1
1
17:20

Reprezentacja Anglii zajmuje obecnie 4. miejsce w Rankingu FIFA. Belgia natomiast jest liderem tegoż rankingu. Obie reprezentacje ostatni raz grały ze sobą w 2018 podczas Mistrzostw Świata w Rosji. Czerwone Diabły okazały się wtedy dwukrotnie lepsze od Synów Albionu i w grupie zwyciężyły 1:0 a w meczu o 3. miejsce - 2:0. Historyczny bilans natomiast przemawia za Anglikami, którzy pokonali Belgów 15 razy, przegrali 4 mecze, a kolejne 4 zakończyły się remisem.

1
1
17:20

Mecz z Belgami będzie jubileuszem Kyle'a Walkera. Obrońca zagra z trzema lwami na piersi po raz 50.

1
17:20

Obie drużyny dawno już nie zaznały smaku porażki. Anglicy ostatni raz przegrali w listopadzie 2019 roku. Od tamtego momentu zanotowali passę sześciu spotkań bez porażki - pięć wygrali, jeden zremisowali. Jeszcze lepiej natomiast prezentuje się passa Belgów, którzy są niepokonani od trzynastu spotkań. Aż dwanaście z nich kończyło się wygraną kadry prowadzonej przez Roberto Martineza. Ostatni raz Belgia zeszła z boiska pokonana w listopadzie 2018 roku.

1
17:20

Zaskoczeniem jest nieobecność w pierwszym składzie Anglii Harry'ego Kane'a. Selekcjoner reprezentacji Gareth Southgate na konferencji przed meczem tłumaczył, że napastnik zmagał się z problemami mięśniowymi. Nie są one jednak na tyle poważne, aby całkowicie wykluczyć go z udziału w dzisiejszym spotkaniu. Southgate zapewnił, że Kane pojawi się na boisku, jeżeli pomoże to jego drużynie w zdobyciu trzech punktów.

1
17:20

Za ok. 25 minut rozpocznie się hitowe spotkanie Ligi Narodów grupy 2 Dywizji A. Na Wembley Anglicy podejmą liderów - reprezentację Belgii. Synowie Albionu zgromadzili obecnie 4 punkty: po pokonaniu 1:0 Islandii oraz bezbramkowym remisie z Danią. Belgowie natomiast mają na koncie komplet oczek. Czerwone Diabły na pokonanym polu zostawiły Duńczyków (2:0) oraz Islandczyków (5:1).