PKO Ekstraklasa: 33. kolejka
27 cze 2020 17:30
90+2'

Piast stara się oddalać grę od własnej bramki, Legia szybko organizuje swoje akcje.

22
6
6
6
13
90'

Sędzia doliczył 4 minuty.

20
5
7
3
12
90'

Sprzed pola karnego uderzył Gwilia, Plach odbił piłkę przed siebie, ale nikt nie zdążył z dobitką.

12
2
4
5
6
89'

Wieteska ostro potraktował Tuszyńskiego. Należała się kartka, ale sędzia Marciniak nie zdecydował się na nią. A byłaby to już druga żółta kartka dla obrońcy.

11
10
7
4
11
87'

Po raz kolejny niepewnie w bramce Plach. Po chwili uderzał Luquinhas, ale ponad bramką.

17
6
10
5
12
86'
ZMIANA
84'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Maciej Rosołek. Asystował mu Michał Karbownik. Dogrywał Karbownik, uderzał Rosołek. Plach odbił piłkę i po chwili ją złapał. Uczynił to za linią. 1:1!

63
34
12
19
52
84'

Powtórki pokazały, że za linią, trwa jeszcze weryfikacja.

10
6
13
3
7
84'

Strzelał Rosołek, Plach złapał piłkę. Za linią czy przed?

11
2
7
1
9
82'

8
80'

Kolejne dogranie w pole karne Piasta, nikt nie przeciął wrzutki.

7
7
3
3
6
78'

Dwukrotnie Legia stworzyła zagrożenie pod bramką Placha. Za pierwszym razem zabrakło uderzenia, za drugim Pekhart strzelił wprost w Placha.

14
5
3
3
5
76'
ZMIANA
4
3
10
4
2
75'

Sędzia wznowił mecz. Do końca niewiele ponad kwadrans.

6
3
8
3
4
74'

Przerwa na uzupełnienie płynów.

4
5
4
3
8
73'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Walerian Gwilia.

11
1
2
6
73'
ZMIANA
72'

Karbownik do Pekharta, ten głową obok słupka! Mogło być 1:1.

8
10
4
5
10
71'

Uderzał Pekhart, piłka poszybowała ponad bramką Placha.

3
1
2
1
6
68'

Piast w końcu wyprowadził kontrę, ale akcji nie zakończyli gliwiczanie uderzeń.

1
3
3
3
65'

Legia zamknęła Piasta niemal w jego polu karnym. Trudne chwile przed gliwiczanami.

6
9
3
3
6
63'

Niepewnie w bramce Plach, ale golkiper na raty złapał dośrodkowanie z prawej strony.

10
2
1
2
3
62'
ZMIANA
60'

Pól godziny ma Legia na wyrównanie. Piast ustawił się na własnej połowie.

2
59'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jorge Felix. Pewny strzał Felixa i osłabiony Piast prowadzi w Warszawie. 0:1!

Piast Gliwice
83
44
7
6
16
59'

Gliwiczanie jeszcze domagają się kartki dla gracza Legii, ale sędzia nie zdecydował się na to.

6
1
2
13
58'

Rzut karny dla Piasta! Wszołek podciął Milewskiego.

55
23
7
12
13
58'
ZMIANA
55'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Bartosz Rymaniak. Bezmyślnie zagranie obrońcy Piasta. Kolejny faul, Luquinhas po chwili wykorzystał to, że rywal go zatrzymał.

14
4
11
9
28
53'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Bartosz Rymaniak.

3
1
6
4
8
53'

Z ok. 25 metrów uderzył Andre Martins. Piłka poszybowała ponad poprzeczką.

1
1
4
4
4
51'

Piłka w polu karnym spadła pod nogi Wszołka, ten uderzył, ale wyraźnie chybił.

4
2
4
2
49'

Dośrodkował Milewski, piłka otarła się o obrońcę, ale Majecki był czujny i ją złapał.

2
2
5
3
8
48'

Wysoki pressing Piasta opłacił się. Karbownik podawał do Majeckiego, ale zagrał zbyt mocno. Będzie rzut rożny.

8
3
3
1
1
46'

1
45+4'

Po rzucie rożnym uderzał Sokołowski, piłka o centymetry minęła cel!

7
2
2
7
3
45+2'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Paweł Wszołek.

9
5
3
1
45'

Sędzia doliczył 3 minuty.

2
1
7
1
45'

Techniczny strzał oddał Gwilia, piłka poszybowała pół metra ponad bramką.

2
2
1
3
1
43'

Powoli zbliżamy się do przerwy. Piłkarze starają się atakować, ale wszystko co dobre kończy się przed polem karnym.

1
1
3
1
1
40'

Przerwa na uzupełnienie płynów. A na murawie opatrywany jest Rymaniak.

5
3
3
3
3
38'

Gospodarze szukają dziury w defensywie gości. Przed momentem Piast wyprowadził kontrę, szarżował Felix, ale zagrozić Majeckiemu nie dał rady.

2
4
1
2
1
35'

Od kilku minut ponownie przeważa Legia. Piast skupiony na własnej połowie.

5
1
2
6
32'

Sprytne zagranie Antolicia do Jędrzejczyka. Obrońca chciał zgrać piłkę, ale w sytuacji zorientowali się gliwiczanie.

1
30'

Wiele się zmienia, ale kultury tzw. kibice Legii nie mają. Aktualnie obrażają sędziego Marciniaka. Nie jest to miłe dla ucha. A na murawie optyczną przewagę uzyskał Piast.

1
3
2
1
4
27'

Teraz Piast dłużej rozgrywa piłkę. Wszystko dzieje się w dość wolnym tempie. Piłkarzom dają się we znaki warunki atmosferyczne. Jest parno.

7
3
2
1
24'

Legia pod polem karnym Piasta. Aktywniejsi w ostatnich minutach są piłkarze gospodarzy.

2
2
1
2
4
21'

Po dograniu Sokolowskiego główkował Czerwiński. Piłka poszybowała ponad poprzeczką i spadła na bramkę.

1
1
1
2
20'

Odpowiedź Piasta. Felix przed polem karnym do Kirkeskova. Duńczyk potężnie uderzył, tuż obok słupka!

11
10
2
2
6
17'

Luquinhas znalazł sobie miejsce do oddania uderzenia. Strzał z ok. 16 metrów kapitalnie odbił Plach!

14
8
2
5
5
15'

Dośrodkowanie w pole karne Legii, ale Jędrzejczyk zdołał wybić piłkę.

4
3
2
2
4
13'

Niewiele dzieje się pod bramkami. Piłkarze sporo uwagi poświęcają defensywie.

1
1
1
1
2
11'

Na murawę boleśnie upadł Sokołowski. Zawodnik Piasta był opatrywany, ale wstał z murawy.

3
3
6
1
1
9'

Parzyszek starał się dogrywać do Felixa, ten jednak otrzymał dogranie do boku i nie mogł do niego dojść.

3
3
4
4
3
6'

Gra toczy się w środku pola. Czekamy na pierwsze okazje, spięcia, strzały.

4
3
2
1
2
3'

Żadna z drużyn nie zamierza czekać na rywala. Wiele wskazuje na to, że obserwować będziemy otwarty mecz.