PKO Ekstraklasa: 1. kolejka
22 sie 2020 15:00
90+4'

Mariusz Fornalczyk pokazał się na prawej stronie boiska. Dynamiczne przyspieszenie zmiennika, ale nie odpuszczał go do końca Michal Siplak. Dlatego młodzieżowiec nie mógł swobodnie wykonać dośrodkowania, a nawet nie wywalczył rzutu rożnego dla Pogoni Szczecin.

7
6
1
5
1
90+1'

Żółtą kartkę otrzymał Tomas Vestenicky za faul na Dante Stipicy, kiedy próbował wykonać dobitkę strzału.

10
5
3
1
5
90'

Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

5
2
2
1
4
87'

Cracovia kontroluje sytuację na boisku i nie dopuszcza przyjezdnych w pobliże bramki strzeżonej przez Karola Niemczyckiego. To gospodarze są groźniejsi w ostatnim kwadransie spotkania.

10
6
2
2
85'

Ogrom zmian personalnych, ale nie zmienia się obraz spotkania. Obecnie mecz przypomina to, co działo się w pierwszej połowie. Cracovia częściej na połowie przeciwnika, a klarowne sytuacje podbramkowe były, ale wyłącznie między 57. a 62. minutą spotkania.

4
6
1
1
83'
79'

Cracovia. Schodzi: Sergiu Hanca. Wchodzi: Thiago.

4
2
1
2
2
78'
77'

Żółtą kartkę otrzymał Hubert Matynia za faul na Sergiu Hance.

Pogoń Szczecin
2
3
2
75'

Przerwa na napoje.

2
74'

Pogoń Szczecin ma jeszcze kilkanaście minut na zapunktowanie w Krakowie. Po trafieniu Sergiu Hancy działo się niewiele. Przed momentem mały przełom, ponieważ Paweł Cibicki sprawdził płaskim uderzeniem umiejętności Karola Niemczyckiego.

2
1
1
komentarz

1
70'

Sergiu Hanca dał prowadzenie Pasom. 2:1 dla Cracovii.

6
1
2
4
67'

Cracovia. Schodzi: Marcos Alvarez. Wchodzi: Milan Dimun.

4
2
3
1
3
67'

Cracovia. Schodzi: Rivaldinho. Wchodzi: Tomas Vestenicky.

3
3
8
2
2
62'

Gol! Strzelił Sergiu Hanca. Asystował mu Marcos Alvarez.

Cracovia na prowadzeniu! Błyskawiczny zwrot akcji i podopieczni Michała Probierza już mają zaliczkę w pojedynku z Pogonią Szczecin. Sergiu Hanca został obsłużony podaniem z drugiej linii przez Marcosa Alvareza i w sytuacji sam na sam przytomnie znalazł sposób na pokonanie Dantego Stipicy. Pogubiła się obrona z północy Polski.

34
14
9
6
35
60'

Wymiana mocnych ciosów i 1:1 na stadionie Cracovii. Na gola Adama Frączczaka odpowiedział Marcos Alvarez.

3
1
1
58'

Gol! Strzelił Marcos Alvarez.

Już wyrównanie w Krakowie. 1:1! Kompletnie zaspali przyjezdni i piłka znalazła się w ich bramce. Po dośrodkowaniu Sergiu Hancy oddał uderzenie Rivaldinho. Poradził sobie z nim co prawda Dante Stipica, ale nadbiegł jeszcze Marcos Alvarez i wykonał dobitkę z bliska do odsłoniętej sieci.

33
13
6
11
39
57'

Gol! Strzelił Adam Frączczak. Asystował mu Damian Dąbrowski.

Korner dla Portowców i 1:0 dla nich. Pogoń Szczecin na prowadzeniu. Adam Frączczak w roli głównej. Najpierw wywalczył stały fragment gry, a następnie uciekł Cornelowi Rapie i główkował z bliska po dośrodkowaniu Damiana Dąbrowskiego. Karol Niemczycki miał małą szansę na interwencję.

51
24
5
4
11
55'

Pogoń Szczecin straciła tydzień w okresie przygotowań na domową kwarantannę. Powoli widać braki szybkościowe w zespole z Pomorza Zachodniego, ale potrafią się zaasekurować podopieczni Kosty Runjaicia.

1
52'

Akcja Macieja Żurawskiego przerwana, tyle że ręką, dlatego Pogoń Szczecin miała rzut wolny na połowie Cracovii. Dośrodkowania przyjezdnych nie były problematyczne dla podopiecznych Michała Probierza.

3
2
1
2
1
komentarz

50'

Ponownie centra pod bramkę Dantego Stipicy. Tym razem wykonana z lewego skrzydła przez Mateusza Wdowiaka. Odrobinę za głęboka, dlatego Pelle van Amersfoort nie zamknął akcji uderzeniem.

4
3
3
47'

Druga połowa rozpoczęła się od niebezpiecznego dośrodkowania w pole karne Pogoni Szczecin. Poradził sobie z nim i nie dopuścił do oddania uderzenia Dante Stipica.

4
2
1
46'

Druga połowa spotkania w Krakowie. Tym razem od środka zespół prowadzony przez Michała Probierza.