PKO Ekstraklasa: 4. kolejka
19 wrz 2020 20:00
90+5'

Żółtą kartkę otrzymał Josip Juranović. Rywal rzucił Hajdą, kiedy ten wybił piłkę.

Legia Warszawa
35
24
5
6
7
90+5'

Techniczny strzał oddał Giannis Massouras, piłka minęła cel.

26
11
4
7
8
90+2'

Zagranie do Lopesa, który jednak był na wyraźnym spalonym.

75
44
9
7
7
90+1'
45
19
11
5
7
89'

Zabrzanom udało się dwukrotnie wybić piłkę z pola karnego. Legia nie potrafi oddać strzału.

100
46
5
7
8
90'

Sędzia doliczył 5 minut.

13
11
8
18
86
89'

Wiśniewski w okolicach pola karnego przewrócił rywala. Będzie rzut wolny, ale bez kartki.

23
12
9
10
20
86'

Legia "klepie" piłkę w środku pola. Czasu niewiele, a gospodarzom nie spieszy się.

50
39
5
6
16
83'

Jimenez padł w polu karnym, Remy pomógł mu upaść, ale sędzia nakazał grać dalej. VAR już jednak pracuje.

57
24
23
10
18
83'
81'

Kubica uderzył z rzutu wolnego, trafił jednak w mur.

15
10
10
8
14
79'

Górnik po przejęciu piłki stara się długo ją rozgrywać. Legia ma coraz mniej czasu na złapanie kontaktu bramkowego.

35
21
4
2
5
77'

Minuty upływają, Legia przeważa, ale niewiele potrafi zdziałać.

64
46
8
9
9
76'
13
15
10
6
5
72'

Akcja Legii przerwana, na spalonym po prawej stronie znalazł się Lopes.

52
36
3
2
5
70'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Rafael Lopes.

54
26
4
8
5
68'

Rajd Slisza, ale strzał z ok. 16 metrów poszybował ponad bramką Chudego. Powinno być dużo groźniej.

27
19
5
4
8
67'

Wyraźna przewaga Legii, Górnik cofnął się i ma coraz większe problemy.

7
8
8
11
42
65'

Dogranie z rzutu wolnego, Slisz uderzył głową ponad bramką Górnika.

23
29
7
3
7
63'
63'
62'
61'

Mladenović padł z lewej strony pola karnego, sędzia nakazał grać dalej.

7
60'

Gol! Strzelił Bartosz Slisz. Asystował mu Paweł Wszołek. Legia Warszawa rozpoczyna pogoń. Wszołek z prawej strony do Slisza, a ten strzałem przy słupku pokonał Chudego. 1:3!

44
24
11
61
189
58'

Antolić z rzutu wolnego uderzył kilka metrów ponad poprzeczką.

57
44
6
4
8
57'

Wydaje się, że w obecnej sytuacji sędzia powinien wyrzucić z boiska Wiśniewskiego, który sfaulował zawodnika wychodzącego na czystą pozycję.

17
25
8
8
40
56'

Sędzia Gil zmienił decyzję. Nie ma karnego, jest wolny!

105
72
4
4
17
56'

Jeszcze trwają analizy. Do uderzenia przygotowuje się Antolić.

5
11
3
5
32
54'

Żółtą kartkę otrzymał Przemysław Wiśniewski.

10
5
8
18
49
54'

Wiśniewski sfaulował w polu karnym Luquinhasa. Będzie rzut karny!

15
4
8
20
61
53'
4
2
6
11
21
52'

Problemy ma Sobczyk, którego ostro potraktował Kante.

1
1
8
15
33
50'

Legia leży na łopatkach, a rywal jeszcze ją otłukuje. Bezradni są gospodarze.

90
48
5
3
2
47'

Gol! Strzelił Jesus Jimenez. Asystował mu Alex Sobczyk. I bum! 0:3! Sobczyk do Jimeneza, ten wszedł z piłką w pole karne, ograł Jędrzejczyka i strzałem w okienko zdobył gola!

331
172
17
12
15
46'

Sędzia wznowił grę po przerwie!

11
8
7
2
3
46'
46'

2
45'

Jeszcze minuta emocji przed nami.

27
12
4
4
6
43'

Mladenović do Pekharta, ten mógł uderzać, następnie podawać, ale wycofał piłkę do Luquinhasa. Strzał zablokował obrońca.

17
6
5
6
7
42'

Legia w okolicach środka pola bez koncepcji na rozmontowanie obrony gości.

29
15
5
2
3
40'

Piłkę w środku pola przejął Nowak, strzał z ok. 23 metrów poszybował ponad bramką Boruca.

7
4
6
7
15
37'

Atak pozycyjny Legii, ale cały czas bez efektów w postaci uderzeń, spięć, zagrożeń.

24
20
3
3
10
34'

A teraz próba Stolarskiego, po nodze obrońcy dwa metry obok bramki na rzut rożny.

11
11
4
3
6
33'

Do uderzenia doszedł Kapustka, strzał odbił się od obrońcy i wyszedł na róg.

3
10
3
6
5
31'

Szuka Legia swojej szansy, ale ataki warszawian są dość przewidywalne.

3
28'

Z prawej strony dogrywał Stolarski, obrońca wślizgiem wybił piłkę na róg.

11
6
6
7
7
27'

Przewagę uzyskała Legia. Górnik cofnął się.

6
3
11
13
25
24'

Kante znalazł sobie miejsce od oddania uderzenia. Płaski strzał obronił Chudy!

37
9
5
6
4
22'

W niej piłka trafiła do Pekharta, którego strzał z siedmiu metrów Chudy odbił nogą!

74
34
8
7
12
22'

Strzał Manneha z dystansu z problemami obronił Boruc. Legia wyprowadziła kontrę.

8
7
7
4
4
19'

Błąd obrony zabrzan, Kapustka do Kante, ten głową ponad bramką.

20
20
5
8
17
18'

Kibice Legii wściekli na swoich zawodników. Gospodarze nie potrafią się podnieść po dwóch ciosach.

60
39
4
5
7
17'

Gol! Strzelił Bartosz Nowak. Asystował mu Jesus Jimenez. Demontażu Legii ciąg dalszy. Jimenez w polu karnym dobiegł niemal do linii końcowej, zagrał do Nowaka, który strzałem z trzech metrów pokonał Boruca. 0:2!

353
172
15
14
32
14'

Górnik nie pozwala na zbyt wiele Legii. Zabrzanie po objęciu prowadzenia świetnie się prezentują.

77
29
5
4
7
11'

Nowak w polu karnym do Jimeneza, strzał Hiszpana nogą na róg odbił Boruc!

48
11
11
10
25
9'

Po dograniu z rogu głową anemicznie uderzył Remy. Wprost w Chudego.

17
13
4
3
3
6'

Strzelał Sobczyk, piłka przeleciała tuż obok bramki. Wydawało się, że jest gol, na szczęście dla Legii nie. Wciąż 0:1.

49
19
9
14
39
6'

Po stracie gola Legia nie potrafi zagrozić Górnikowi. To wymarzony początek dla lidera tabeli.

47
36
6
6
11
4'

Gol! Strzelił Alex Sobczyk. Asystował mu Bartosz Nowak. Boruc tak wybijał piłkę, że w środku pola przejął ją Manneh. Zabrzanie szybko rozegrali akcję. W końcowej fazie Jimenez do Nowaka, ten do Sobczyka, który z kilku metrów nie dał szans bramkarzowi. 0:1!

343
170
19
15
32
2'

Legia stara się zepchnąć Górnika, goście szans zamierzają szukać w kontrach. Dynamiczny początek.