Fatalny strzał Vidy. Co ten "piłkarz" robi w naszej lidze...

2
2
81'
80'

Gol! Strzelił Mateusz Mak. Asystował mu Krystian Getinger. Ależ rozklepali Piasta gospodarze! Kilka szybkich podań, wyłożenie do Maka i gol z kilku metrów byłego piłkarza Piasta!

54
27
6
4
10
79'

Holubek huknął z woleja, ale wysoko ponad bramką.

1
1
1
2
77'

Pyrka od razu przed szansą po podaniu Lipskiego. Strzał jednak za lekki.

4
4
2
2
5
76'

Spokojne ostatnie minuty. Piast bardziej chce, Stal skupiona na kontrach.

1
1
1
1
1
73'
73'

Stal Mielec. Schodzi: Marcin Flis. Wchodzi: Martin Sus.

72'

Żyro ponownie szukał gola. Ładnie dokręcał piłkę sprzed pola karnego, ale minęła cel.

2
71'

Sokołowski "wcinką" w pole karne szukał Vidy, ale Węgier rzecz jasna przegrał swój pojedynek z Flisem.

70'

Getinger uderzył prosto w mur.

1
1
2
8
69'

Flis faulowany przez Sokołowskiego. To będzie bardzo dobra okazja dla Stali.

10
2
1
2
65'

Piast potrzebuje nieco więcej spokoju w rozegraniu, a wygra ten mecz.

3
1
1
10
63'

Piast odzyskuje kontrolę nad meczem. Kolejny gol to raczej kwestia czasu.

4
3
2
7
60'

Powinno być 3:2 dla Piasta, ale w dogodnej sytuacji spudłował Steczyk!

5
7
3
4
10
57'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Patryk Sokołowski.

7
2
2
2
1
55'

Gol! Strzelił Mateusz Mak. Asystował mu Maciej Domański. Co tu się dzieje?! Nie skupili się jeszcze obrońcy Piasta i prowadzili tylko kilkanaście sekund! Długa piłka do Maka, który miał sporo miejsca w polu karnym i pewnym uderzeniem skierował ją do siatki.

52
18
4
4
7
54'

Gol! Strzelił Dominik Steczyk. Asystował mu Michał Żyro. I Piast już na prowadzeniu! Błąd w defensywie, piłkę przejął Lipski i odegrał do Żyry. Ten do Steczyka, który ładnie zachował się w polu karnym i płaskim strzałem trafił na 2:1 dla Piasta.

21
10
2
9
21
53'

Zbyt głęboka wrzutka Kirkeskova. Naciska Piast i niebawem może już prowadzić.

1
1
4
52'

Piłka znów do Żyry, który padł w polu karnym i domagał się rzutu karnego. Gramy jednak dalej.

2
1
3
2
52'

Błąd w defensywie Stali po fatalnym podaniu Vidy. Do piłki dopadł jeszcze Konczkowski, a Strączek z największym trudem na rzut rożny.

2
1
1
50'

Żyro skarcił swój były zespół i zarazem strzelił pierwszego gola dla Piasta w tym sezonie.

1
3
49'

Gol! Strzelił Michał Żyro. Asystował mu Jakub Holubek. Ruszył Piast do przodu od początku drugiej połowy i ma już wyrównanie! Holubek z rzutu rożnego na głowę Żyry, który urwał się obrońcy i trafił na 1:1.

11
3
3
3
18
47'

Żyro uderzył z dystansu. Piłka po głowie obrońcy poza boiskiem.

2
1
47'

Strzał Prokicia w rękach Placha.

1
46'

Gramy dalej. Przy piłce Stal.

2
1
1
1
45+3'

Naiwnie Żyro chciał minąć Matrasa i sfaulował pomocnika gospodarzy.

1
2
2
1
1
45+1'

Strzał Steczyka z 16 metrów minął cel o około metr.

1
2
1
1
1
45'

Doliczone 4 minuty.

2
1
1
1
1
45'

Konczkowski na głowę Żyry, ale piłka ponad bramką.

2
1
4
2
1
43'

Holubek wpadł w pole karne, ale nie do końca wiedział co zrobić z piłką. Ostatecznie znalazła się ona w rękach Strączka.

2
1
1
1
1
40'
39'

Żyro walczył, ale poległ. Usiadł na murawie i sygnalizuje zmianę.

1
1
1
2
1
38'

Żyro wraca do gry.

4
2
1
1
1
37'

Mateusz Żyro potrzebuje pomocy medycznej po starciu z bratem. Wydaje się, że może dojść do zmiany.

1
6
1
1
34'

Problemy ma Jodłowiec. Potrzebna będzie zmiana. Na boisku zamelduje się Patryk Sokołowski.

1
1
4
1
33'

Piast szuka wyrównania, ale nie bez powodu nie zdobył w lidze jeszcze gola. Wszystko wygląda nieźle aż trzeba akcję sfinalizować.

1
5
2
32'

Po dograniu Holubka z rzutu wolnego celnie, choć zbyt lekko główkował Czerwiński.

3
1
1
31'

Nic z tego. Zagrożenie oddalili obrońcy Stali.

1
3
1
30'

Okazja dla Lipskiego na dogranie z rzutu wolnego.

2
28'

Vida uderzył z dystansu. I jak to on - od bramki Strączek.

3
1
1
27'

Flis po przebitce w polu karnym zdołał oddać strzał, po którym złapał się za głowę. Gola i tak by nie było, bo wcześniej na spalonym Matras.

1
3
26'

Żółtą kartkę otrzymał Martin Konczkowski. Wahadłowy Piasta dał łatwo się ograć Prokiciowi i musiał ratować się faulem przed swoim polem karnym.

3
5
1
25'

Strzał Steczyka po nodze obrońcy wyszedł na rzut rożny.

2
24'

Z kontrą wychodzili gospodarze, ale Jodłowiec faulem zatrzymał Tomasiewicza w środku pola.

2
1
1
2
2
23'

Niezłe dogranie Vidy w kierunku Żyry, ale ten drugi nie sięgnął piłki w polu karnym.

1
1
4
21'

Gol! Strzelił Maciej Domański. Pewny strzał pomocnika Stali i beniaminek na prowadzeniu!

44
17
4
7
20'

Rzut karny dla Stali!

30
8
1
2
3
19'

Jarosław Przybył biegnie do monitora...

12
2
2
1
2
18'

Sytuację analizuje jeszcze VAR.

10
3
1
3
18'

Urbańczyk padł w polu karnym po starciu z Kirkeskovem, ale sędzia pozostał niewzruszony.

2
1
1
5
15'

Żyro huknął z dystansu i trafił w głowę Kościelnego, który musiał zobaczyć gwiazdki przed oczami.

2
5
14'

Długo wymieniali podania piłkarze Piasta na połowie Stali. Piłka trafiła jednak do Huka, który z hukiem posłał ją do przodu na aut.

1
1
1
3
12'

Flis szukał Prokicia długim podaniem. Na posterunku Plach.

4
1
10'

Niezłe dogranie Getingera, ale piłka w rękach Placha.

4
3
10'

Szansa dla Stali na dokładne dośrodkowanie z boku boiska.

2
9'

Gra wznowiona.

4
8'

Chwilowa przerwa w grze. Tomasiewicz potrzebuje pomocy po starciu z Żyro.

2
1
1
4
1
7'

Szybki wypad Piasta zakończony zablokowanym strzałem Steczyka.

1
2
5'

Kirkeskov uderzył sprzed pola karnego, ale jego prawa noga nie nadaje się do takich cudów. Piłka poza stadionem.

2
1
1
1
5'

Żyro w kierunku Steczyka, ale młodzieżowiec Piasta bez szans na dojście do piłki.

1
1
4'

Szybkie tempo meczu od pierwszych minut. Okazja dla Stali, rzut rożny dla Piasta. Akcje szybko przenoszą się z jednej połowy na drugą.

1
1'

Już w 17. sekundzie blisko idealnej okazji dla Stali! Mak wypuścił w bój Prokicia, który wbiegł w pole karne, ale dopadł go Czerwiński i napastnik gospodarzy się przestraszył. Mógł jednak szybciej uderzać i wówczas Plach mógłby mieć problem.

17:31

Spotkanie poprowadzi Jarosław Przybył (Kluczbork).

2
17:19

Poza tym w pierwszym składzie Stali zobaczymy Marcina Flisa, Mateusza Matrasa oraz Mateusza Maka. Cała trójka w przeszłości broniła niebiesko-czerwonych barw, choć największy sukces osiągnął ten ostatni, który przy Okrzei wywalczył wicemistrzostwo Polski. Dodajmy, że na ławce zasiada Paweł Tomczyk, który z Piastem wygrywał mistrzostwo kraju, a w kadrze z gliwicką przeszłością jest również Wojciech Lisowski. Defensor jest jednak na liście transferowej Stali.

2
17:19

W tym meczu dojdzie do wielu wątków sentymentalnych. Michał Żyro w zeszłym sezonie był architektem awansu Stali do Ekstraklasy, a teraz gra dla Piasta. Ponadto dzisiaj stoczy bój ze swoim bratem Mateuszem, który jest stoperem beniaminka. Jeden brat goli będzie szukał, drugi mu to jak najbardziej utrudniał.

2
1
17:19

Obie drużyny potrzebują punktów. Piast ma ich na koncie zaledwie jeden (zero strzelonych goli) i zamyka ligową tabelę. Stal zdobyła "oczko" więcej i plasuje się na czternastej pozycji.

2
17:19

W ostatnim meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy Stal Mielec podejmie Piasta Gliwice. Czeka nas więc pojedynek beniaminka z brązowym medalistą.