Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

3
2
3
89'

Trochę niechlujnie została wybita futbolówka po wrzutce Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego. Narodziła się szansa na gola kontaktowego, ale blokował mur Tomas Petrasek, Kamil Piątkowski oraz Maciej Wilusz.

2
1
2
1
1
86'

Cillian Sheridan próbuje coś zdziałać na połowie Rakowa Częstochowa. Może przynajmniej celne uderzenie, ponieważ Jakub Szumski wykonał jakieś 500 procent więcej trudnych chwytów na rozgrzewce.

3
3
1
1
1
85'
2
1
1
1
1
82'

Ponad 80 minut i zero strzałów celnych przyjezdnych. Coś tam kombinują podopieczni Radosława Sobolewskiego, ale najczęściej kończy się to takimi zagraniami jak przed momentem. Cillian Sheridan praktycznie oddał futbolówkę za darmo częstochowianom.

4
4
5
3
3
80'
2
2
3
2
1
77'

Vladislavs Gutkovskis trochę zniknął w tym spotkaniu, choć na początku pokazywał się raz po raz do grania. Tomas Petrasek, Marcin Cebula oraz David Tijanić zabrali swojemu napastnikowi zadanie do wykonania - zdobywanie bramek.

2
1
2
1
1
75'

W Rakowie Częstochowa wszystko działa jak w zegarku, więc Marek Papszun nie musi nerwowo spoglądać w kierunku stopera. Pewnie trochę porwie końcówkę meczu swoimi zmianami, ale ma takie prawo. Nie on wprowadzał możliwość przeprowadzenia pięciu roszad.

2
2
2
1
1
73'
73'
71'

Ponad 60 procent posiadania piłki po stronie Rakowa Częstochowa. Z przyjezdnych nie ma czego zbierać. Trener Radosław Sobolewski może jeszcze wprowadzić dwóch rezerwowych, ale czy ktokolwiek jeszcze doda pikanterii widowisku, wątpliwe.

3
1
1
1
1
68'

David Tijanić również z golem oraz asystą. Liderzy Rakowa Częstochowa grają koncert.

3
1
1
1
1
66'

Gol! Strzelił David Tijanić. Asystował mu Patryk Kun.

Zanim trzyosobowa ekipa ratunkowa Wisły Płock zdążyła zainstalować się na swoich pozycjach na połowie przeciwnika, padła trzecia bramka dla Rakowa Częstochowa. Pora rozwiać ostatnie wątpliwości, co do tego, która drużyna zejdzie z boiska z kompletem punktów. David Tijanić dostał podanie od Patryka Kuna i zabawił się w sytuacji sam na sam z Krzysztofem Kamińskim. Płocczanie zostawili bramkarza samego!

Raków Częstochowa
28
14
3
2
3
62'

Żółtą kartkę otrzymał Damian Michalski za faul na Marcinie Cebuli. Była rozważana czerwień.

Wisła Płock
6
2
2
1
1
62'

Przewinienie na Marcinie Cebuli i pytanie, jakiego koloru kartonik zostanie pokazany Damianowi Michalskiemu.

2
2
1
1
1
60'
60'
1
1
1
1
1
58'

Za wykonanie rzutu wolnego zabrał się Mateusz Szwoch, któremu również nie udało się przymierzyć w bramkę strzeżoną przez Jakuba Szumskiego. Trener Radosław Sobolewski wprowadzi z ławki rezerwowych na boisko kolejnego napastnika Cilliana Sheridana.

1
1
1
57'

Żółtą kartkę otrzymał Tomas Petrasek za faul na Dawidzie Kocyle blisko własnego pola karnego.

1
1
4
komentarz

1
53'

Nie Tomas Petrasek. Marcin Cebula na króla strzelców PKO Ekstraklasy. Była kolejna szansa kreatywnego pomocnika na poprawienie wyniku i tylko dzięki wyczuciu Krzysztofa Kamińskiego przyjezdni jeszcze trzymają jedną ręką na powierzchni w tym meczu.

2
2
1
50'

Marcin Cebula z golem oraz asystą. 2:0 dla Rakowa.

3
2
1
3
48'

Gol! Strzelił Marcin Cebula. Asystował mu David Tijanić.

Może rywale są niedostatecznie zmobilizowani w meczach z Rakowem Częstochowa po wyjściu na boisko, a może powinni na siebie głośniej krzyknąć. Z kolei dla podopiecznych Marka Papszuna brawa. Marcin Cebula dołożył gola do wcześniejszej asysty i to kolejny milowy krok w kierunku zwycięstwa. Pomocnik dostał podanie od Davida Tijanicia i podsumował strzałem do bramki zgrabny atak. 2:0!

27
15
4
1
5
46'

Pora wznowić rywalizację na stadionie w Bełchatowie. Wynik nadal na styku, więc Wisła Płock ma możliwość zapunktowania. Warunkiem jest wyraźne poprawienie swojej gry.

2
45'

Doliczona minuta.

2
1
1
1
3
44'

Przewinienie blisko pola karnego Wisły Płock. Poszkodowany Marko Poletanović przez Alana Urygę. Raków Częstochowa miał możliwość podwojenia prowadzenia, ale nie pozwolił na to Alan Uryga i naprawił błąd sprzed kilkudziesięciu sekund.

2
1
2
1
42'

Na razie sporo na to wskazuje, ale przewidzieć cokolwiek w PKO Ekstraklasie to duża sztuka.

2
2
2
1
1
41'

Pozostało kilka minut na reakcję w pierwszej połowie drużynie z województwa mazowieckiego. Inną reakcję niż ostre przewinienie wycenione przez sędziego Daniela Stefańskiego na pierwszą żółtą kartkę w meczu.

1
2
1
2
1
38'

Żółtą kartkę otrzymał Dusan Lagator za faul na Vladislavsie Gutkovskisie.

Wisła Płock
2
3
3
4
36'

Brakuje w zasadzie wszystkiego po trochę w atakach Wisły Płock. Damian Rasak postanowił trochę obudzić resztę towarzystwa i zdecydował się na oddanie uderzenia z dystansu. Gorzej dla przyjezdnych, że kompletnie nie przymierzył w bramkę Jakuba Szumskiego.

2
3
4
4
34'

Gwizdek Daniela Stefańskiego, ale niezmiennie bez żółtego kartonika. Damian Rasak sprowadził na ziemię w niezgodzie z przepisami Marcina Cebulę. Futbolówka dla Rakowa Częstochowa.

1
1
1
1
3
31'

Poradzili sobie Nafciarze z dośrodkowaniem Patryka Kuna posłanym w kierunku Vladislavsa Gutkovskisa. Za drużynami dwa kwadranse rywalizacji i na prowadzeniu dzięki Tomasowi Petraskowi znajduje się Raków Częstochowa.

5
1
2
1
1
28'

Tomas Petrasek nie doskoczył do piłki wrzuconej w pole karne przyjezdnych z rzutu rożnego, ale nie zdołał jej dosięgnąć. W efekcie trzeba było gnać za próbującymi rozpędzić się podopiecznymi Radosława Sobolewskiego. Kapitan nie próżnował i dogonił gości.