PKO Ekstraklasa: 7. kolejka
18 paź 2020 15:00
87'

Michał Mak uruchomił podaniem Chucę, którego uderzenie z powietrza ominęło bramkę beniaminka. Gospodarze już myślami w szatni.

1
2
2
85'

Konfrontacje w centralnej części boiska. Piłkarze nie przebierali w środkach, mimo to sędzia nie zdecydował się na użycie gwizdka. Dominik Sulikowski pozwolił ostro rywalizować aktorom widowiska. Ciekawe, czy coś doliczy.

1
3
2
1
82'

Fatos Beciraj próbował strzelić gola po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Trafił w lustro bramki beniaminka, ale zarazem w odpowiednio ustawionego Rafała Strączka. Golkiper gospodarzy nie traci ducha, choć wyciągnął piłkę z bramki już sześć razy.

6
7
1
1
1
80'

Były dwie szanse na gola honorowego z rzutu wolnego. Kilka minut temu próbował przymierzyć ze stałego fragmentu gry Grzegorz Tomasiewicz, a przed momentem Jakub Wróbel. Obu zawodnikom nie udało się umiejętnie dostawić stopy do piłki i zatrudnić Mateusza Lisa. Pozostało 10 minut podstawowego czasu.

3
2
2
2
1
78'
ZMIANA
komentarz

3
75'
ZMIANA
5
1
1
2
1
74'

Akcja przeprowadzona z wykorzystaniem prawego skrzydła. Wyglądała ona obiecująco. Piłka sprawnie krążyła między zawodnikami, jednak zabrakło strzału po dośrodkowaniu.

3
1
2
1
3
72'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Zjawiński za przesadną agresję w grze.

2
2
1
1
1
69'

Konfrontacja na skrzydle i długo nie było wiadomo, który zawodników okaże się lepszy w pojedynku biegowym. Defensor nie dał się zaskoczyć zbyt naiwnym zwodem zaproponowanym przez przeciwnika.

1
68'

Żółtą kartkę otrzymał Jean Carlos Silva za ostre przewinienie.

67'

Jean Carlos w polu karnym Stali Mielec. Ten zawodnik jeszcze nie strzelił gola, więc szuka swoich szans. Interweniował po uderzeniu Rafał Strączek, a jeszcze zdołał podnieść się z boiska i uniemożliwić skuteczną dobitkę z bliska Dawida Abramowicza.

3
64'

Maciej Sadlok w odpowiednim miejscu oraz czasie. Piłka powstrzymana przez doświadczonego obrońcę blisko linii bramkowej. Znalazła się tam ona po lobie Pawła Tomczyka w sytuacji sam na sam z Mateuszem Lisem.

1
2
1
1
63'

Dobrze interweniowali podopieczni Artura Skowronka i powstrzymali rozegranie na obrzeżach ich pola karnego. Szukali tam miejsca do oddania uderzenia mielczanie, jednak Mateusz Lis z powodzeniem rozstawił swoich kompanów z bloku obronnego.

2
1
2
2
61'

Stal Mielec próbuje strzelić przynajmniej gola honorowego. Otworzyła się szansa na przymierzenie do bramki przed Pawłem Tomczykiem, ale Mateusz Lis nie zamierza pomagać gospodarzom i popisał się efektowną interwencją.

5
3
3
1
60'
ZMIANA
58'

Patryk Plewka również z golem dorzuconym do asysty! Na zdjęciu w tle, a w Mielcu na pierwszym planie.

6
3
3
5
5
55'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Patryk Plewka.

Niekończąca się historia w Mielcu. W takim tempie będzie dwucyfrówka. Wisła Kraków nie zwalnia. Tak jakby chciała odkupić wszystkie niepowodzenia sprzed przerwy reprezentacyjnej. Patryk Plewka przymierzył na 6:0. Wykonał on skuteczną dobitkę uderzenia oddanego przez Jeana Carlosa, które powstrzymał Rafał Strączek.

Wisła Kraków
48
24
9
5
6
53'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Yaw Yeboah.

Przydałby się biały ręcznik gospodarzom, ponieważ Biała Gwiazda strzela im gola za golem. Rozpędzeni po przerwie reprezentacyjnej przyjezdni prowadzą już 5:0. Yaw Yeboah z dubletem skompletowanym w nieco ponad pięć minut. Tym razem zaskoczył Rafała Strączka precyzyjnym uderzeniem zza linii pola karnego.

43
18
5
4
5
52'

Stal Mielec próbuje coś zdziałać, ale wygląda to jak wygląda. Zanim wprowadzeni z ławki rezerwowych podopieczni Dariusza Skrzypczaka zdążyli dotknąć piłki i zainstalować się na boisku, padła kolejna bramka dla Białej Gwiazdy.

3
1
1
50'

Yaw Yeboah szybko wpadł na pomysł jak podwyższyć prowadzenie po powrocie z szatni.

3
1
1
2
47'
GOOOOOOL!!!

Nie ma żadnego zwrotu wydarzeń. W tym meczu odbywa się ruch jednokierunkowy. Już 0:4 w Mielcu! Demolka, a to wcale nie musi być jej koniec. Yaw Yeboah dorzucił swojego gola do asysty przy trafieniu Chuci. Mielczanie ponownie nie zareagowali na wrzut z autu jak Polska w meczu z Ekwadorem i kolejna kapitulacja stała się faktem.

30
18
4
3
6
46'

Pora na drugą połowę rywalizacji w Mielcu. Konfrontacja wydaje się rozstrzygnięta, ale polska piłka ligowa lubi płatać figle. Jeżeli Stal strzeli niebawem gola, może być jeszcze interesująco. Biała Gwiazda zamierza kontrolować wydarzenia.