PKO Ekstraklasa: 8. kolejka
24 paź 2020 17:30
90+3'

Augustyn wszedł na murawę kilka minut temu chyba tylko po to, aby wyładowywać swoje frustracje. Rezerwowy co chwilę taranuje rywali. Dlaczego nie otrzymał kartki?

5
4
3
1
10
90+3'

Śląsk kradnie cenne sekundy, wygraną gospodarze mają na wyciągnięcie ręki.

10
4
1
2
90+1'

Sędzia ukarał trenera Zająca za protesty.

14
11
2
1
90'

Sędzia doliczył 3 minuty.

2
90'

Strzał rozpaczy z dystansu Augustyna daleko od celu.

1
4
2
89'

Piasecki już posklejany, a Śląsk stara się oddalać grę od własnej bramki i jest z piłką na połowie gości.

7
3
87'

Piasecki ma rozbity łuk brwiowy po zderzeniu z rywalem. Jest krew, jest przerwa.

1
4
4
1
83'

Do dogrania doszedł Pospisil, ale uderzył ponad bramką.

1
1
1
1
81'

Cały czas w ataku Jagiellonia, Śląsk broni się niemal całym zespołem. Goście jednak nie są w stanie poważniej zagrozić wrocławianom.

6
2
1
2
2
79'

Przed szansą Imaz, ale Hiszpan w dobrej sytuacji uderzył bardzo źle.

3
3
3
2
1
78'

Do strzału doszedł Praszelik, piłka poszybowała wysoko ponad bramką.

3
2
2
1
1
76'

5
75'

Przed szansą Piasecki, akcja zmarnowana, ale i tak był spalony.

3
3
69'

Utrzymuje się optyczna przewaga Jagiellonii. Śląsk jednak nie dopuszcza gości do sytuacji.

1
1
1
66'
65'

Goście często dośrodkowują w pole karne Śląska, ale brakuje dokładności.

1
1
2
62'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Dino Stiglec.

Śląsk Wrocław
6
5
3
2
12
60'

Z pola karnego uderzał Exposito, piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

2
1
2
1
komentarz

1
59'

Cały czas gramy na połowie Śląska, wrocławianie szukają możliwości do wyprowadzenia zabójczej dla rywala kontry.

3
2
57'

Strzał sprzed pola karnego Makuszewskiego bez problemów złapał Putnocky.

3
1
2
2
56'

Coraz wyraźniejsza przewaga Jagiellonii. Śląsk cofa się coraz głębiej.

5
3
4
5
53'

Starała się zaatakować Jagiellonia, przed momentem dogranie z prawej strony pewnie złapał Putnocky.

5
2
1
1
50'

Śląsk prowadzi, Śląsk poczuł się mocny, Śląsk szuka gola na 2:0.

7
5
2
3
5
48'

Gol! Strzelił Mateusz Praszelik. Bida dał sobie odebrać piłkę w okolicach środka pola. Praszelik ruszył z piłka, obok siebie miał tylko rywala. Młodzieżowiec nie podawał, tylko sam wykończył akcję. 1:0!

42
22
6
8
16
47'

Po przerwie ruszyła Jagiellonia. Śląsk musi bronić się niemal we własnym polu karnym.

6
1
1
46'

1
45+1'

Węglarz ponownie świetnie w bramce. Po niepewnym wybiciu strzał Exposito, ale golkiper zdołał sparować piłkę na korner.

1
2
45'

Sędzia doliczył minutę.

43'

Węglarz uratował Jagiellonię! Głową z sześciu metrów uderzył Celeban, bramkarz zdołał sparować strzał!

5
2
2
42'

Miejsce do uderzenia z pola karnego znalazł sobie Bida. Pewnie w bramce Putnocky. To najlepsza okazja w meczu.

3
1
1
41'

Śląsk Wrocław. Schodzi: Marcel Zylla. Wchodzi: Mateusz Praszelik. Zawodnik Śląska nie dał rady grać z kontuzją.

39'

Dogranie Pospisila, głową obok bramki uderzył Romanczuk.

1
1
1
38'

Uwidoczniła się przewaga Jagiellonii. Jednak cały czas piłkarze poruszają się w tempie spacerowym.

1
2
2
36'

Pospisil dośrodkował z rzutu wolnego, ale zbyt nisko i zbyt lekko.

2
33'

Exposito uprzedził Tiru, głową z siedmiu metrów uderzył dwa metry obok słupka. Coś się w końcu podziało.

1
31'

Zagranie do Musodny, skuteczniejszy Węglarz, ale dodatkowo był spalony.

1
1
31'

Ponad dwa kwadranse za nami. Bez strzałów, bez szans. Taka taktyka? Mamy nadzieję.

1
1
17:28

1
1
28'

Dogranie w pole karne Jagiellonii, sędzia dopatrzył się faulu w ataku.

2
26'

Golla ostro potraktował rywala. Obyło się bez kartki, a mogła zostać pokazana. Chwilę wcześniej główkował Imaz, Putnocky końcami palców wybił piłkę!

2
2
24'

We Wrocławiu jak na razie klasycznie. Jak na imprezie na jubileusz 98. urodzin ciotki z małej wioski. Czuć koniną.

4
2
1
21'

Po starciu z rywalem problemy z zębami ma Celeban.

1
2
20'

Zagranie do Musondy, ten jednak pilnowany przez Tiru niewiele zdziałał.

1
1
1
1
2
18'

Typowa, polska walka w środku pola. Z tego co widzimy dużo więcej dzieje się na ulicach Warszawy.

1
15'

Dośrodkowanie z prawej strony Celebana. Wprost na głowę obrońcy. Wciąż czekamy...

2
13'

Bardzo nieśmiała próba Jagiellonii. Nic z akcji nie wyszło, piłka w rękach bramkarza.

1
1
1
10'

Aktywniejszy z przodu jest Śląsk. Jednak cały czas bez celnych strzałów, spięć.

3
2
7'

Jagiellonia na dłużej na połowie Śląska, ale goście nie potrafią zagrozić gospodarzom.

4
2
1
4'

Seria rzutów rożnych dla wrocławian. W końcu od bramki Jaga po niecelnym strzale Exposito.

3
3
2
1
1
3'

Pierwszy rzut rożny dla gości. Dogrywał Mączyński, głową niezbyt czysto trafił Celeban. Będzie kolejny korner.