Śląsk Wrocław
48' Mateusz Praszelik 62' Dino Stiglec
Jagiellonia Białystok
76' Bogdan Tiru
1:0

Koniec. Po błędzie Bidy wykorzystanym przez Praszelika Śląsk 1:0 pokonał Jagiellonię.

Augustyn wszedł na murawę kilka minut temu chyba tylko po to, aby wyładowywać swoje frustracje. Rezerwowy co chwilę taranuje rywali. Dlaczego nie otrzymał kartki?

Śląsk kradnie cenne sekundy, wygraną gospodarze mają na wyciągnięcie ręki.

Sędzia ukarał trenera Zająca za protesty.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Strzał rozpaczy z dystansu Augustyna daleko od celu.

Piasecki już posklejany, a Śląsk stara się oddalać grę od własnej bramki i jest z piłką na połowie gości.

Piasecki ma rozbity łuk brwiowy po zderzeniu z rywalem. Jest krew, jest przerwa.

Do dogrania doszedł Pospisil, ale uderzył ponad bramką.

Cały czas w ataku Jagiellonia, Śląsk broni się niemal całym zespołem. Goście jednak nie są w stanie poważniej zagrozić wrocławianom.

Przed szansą Imaz, ale Hiszpan w dobrej sytuacji uderzył bardzo źle.

Do strzału doszedł Praszelik, piłka poszybowała wysoko ponad bramką.

Żółtą kartkę otrzymał Bogdan Tiru.

Przed szansą Piasecki, akcja zmarnowana, ale i tak był spalony.

Utrzymuje się optyczna przewaga Jagiellonii. Śląsk jednak nie dopuszcza gości do sytuacji.

Goście często dośrodkowują w pole karne Śląska, ale brakuje dokładności.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Dino Stiglec.

Z pola karnego uderzał Exposito, piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

Cały czas gramy na połowie Śląska, wrocławianie szukają możliwości do wyprowadzenia zabójczej dla rywala kontry.

Strzał sprzed pola karnego Makuszewskiego bez problemów złapał Putnocky.

Coraz wyraźniejsza przewaga Jagiellonii. Śląsk cofa się coraz głębiej.

Starała się zaatakować Jagiellonia, przed momentem dogranie z prawej strony pewnie złapał Putnocky.

Śląsk prowadzi, Śląsk poczuł się mocny, Śląsk szuka gola na 2:0.

Gol! Strzelił Mateusz Praszelik. Bida dał sobie odebrać piłkę w okolicach środka pola. Praszelik ruszył z piłka, obok siebie miał tylko rywala. Młodzieżowiec nie podawał, tylko sam wykończył akcję. 1:0!

Po przerwie ruszyła Jagiellonia. Śląsk musi bronić się niemal we własnym polu karnym.

Sędzia wznowił grę po przerwie.

Przerwa. Emocje jak na grzybach. Coś się podziało dopiero pod koniec premierowej odsłony.

Węglarz ponownie świetnie w bramce. Po niepewnym wybiciu strzał Exposito, ale golkiper zdołał sparować piłkę na korner.

Sędzia doliczył minutę.

Węglarz uratował Jagiellonię! Głową z sześciu metrów uderzył Celeban, bramkarz zdołał sparować strzał!

Miejsce do uderzenia z pola karnego znalazł sobie Bida. Pewnie w bramce Putnocky. To najlepsza okazja w meczu.

Śląsk Wrocław. Schodzi: Marcel Zylla. Wchodzi: Mateusz Praszelik. Zawodnik Śląska nie dał rady grać z kontuzją.

Dogranie Pospisila, głową obok bramki uderzył Romanczuk.

Uwidoczniła się przewaga Jagiellonii. Jednak cały czas piłkarze poruszają się w tempie spacerowym.

Pospisil dośrodkował z rzutu wolnego, ale zbyt nisko i zbyt lekko.

Exposito uprzedził Tiru, głową z siedmiu metrów uderzył dwa metry obok słupka. Coś się w końcu podziało.

Zagranie do Musodny, skuteczniejszy Węglarz, ale dodatkowo był spalony.

Ponad dwa kwadranse za nami. Bez strzałów, bez szans. Taka taktyka? Mamy nadzieję.

Dogranie w pole karne Jagiellonii, sędzia dopatrzył się faulu w ataku.

Golla ostro potraktował rywala. Obyło się bez kartki, a mogła zostać pokazana. Chwilę wcześniej główkował Imaz, Putnocky końcami palców wybił piłkę!

We Wrocławiu jak na razie klasycznie. Jak na imprezie na jubileusz 98. urodzin ciotki z małej wioski. Czuć koniną.

Po starciu z rywalem problemy z zębami ma Celeban.

Zagranie do Musondy, ten jednak pilnowany przez Tiru niewiele zdziałał.

Typowa, polska walka w środku pola. Z tego co widzimy dużo więcej dzieje się na ulicach Warszawy.

Dośrodkowanie z prawej strony Celebana. Wprost na głowę obrońcy. Wciąż czekamy...

Bardzo nieśmiała próba Jagiellonii. Nic z akcji nie wyszło, piłka w rękach bramkarza.

Aktywniejszy z przodu jest Śląsk. Jednak cały czas bez celnych strzałów, spięć.

Jagiellonia na dłużej na połowie Śląska, ale goście nie potrafią zagrozić gospodarzom.

Seria rzutów rożnych dla wrocławian. W końcu od bramki Jaga po niecelnym strzale Exposito.

Pierwszy rzut rożny dla gości. Dogrywał Mączyński, głową niezbyt czysto trafił Celeban. Będzie kolejny korner.