SportoweFakty
PKO Ekstraklasa: 10. kolejka
21 lis 2020 17:30
16:47
Po wygranej Piasta Gliwice Stal Mielec spadła na ostatnie miejsce w tabeli. Swoje ambicje mają gracze Zagłębia Lubin.
16:47
Mecz poprowadzi Daniel Stefański (Bydgoszcz).
2
1
1
1
1
2'
Rzut wolny dla Stali. Dośrodkowanie w pole karne, piłkę jednak zdołali wybić obrońcy.
4
1
1
2
2
5'
Dobry początek w wykonaniu mielczan. Bardzo agresywnie grają goście.
8'
Dośrodkował w pole karne Szysz, ale bez zagrożenia pod bramką Strączka.
1
11'
ŻÓŁTA KARTKA
Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Mak.
Stal Mielec
3
1
1
14'
Cały czas czekamy na pierwsze zagrożenie pod bramkami. Sporo walki, ale brakuje strzałów.
1
17'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Kacper Chodyna. Chodyna wpadł z piłką w pole karne. Strzał z ostrego kąta wpadł do bramki obok słupka i bramkarza. 1:0!
KGHM Zagłębie Lubin
16
10
2
4
8
19'
Zagłębie po objęciu prowadzenia dość spokojnie, Stal nie potrafi przejąć piłki.
2
1
2
1
23'
Flis padł w polu karnym Zagłębia. Sędzia jednak nakazał grać dalej.
1
1
1
2
26'
Stal Mielec stara się atakować. Jednak defensywa Zagłębia nie pozwala gościom na wiele.
29'
Gospodarze długo rozgrywają piłkę na własnej połowie. Wszystko dzieje się jednak w dość wolnym tempie.
17:01
32'
Trwały analizy VAR czy gościom należał się rzut karny. W końcu sędzia uznał, że Mak faulowany nie był.
1
2
33'
Po dograniu z rogu Mraz uderzył głową, ale dobrze w bramce zachował się Strączek.
1
1
34'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Sasa Balić. Asystował mu Lubomir Guldan. Po rzucie rożnym mielczanie nie potrafili wyjść z akcją i piłkę zgubili. Z prawej strony dośrodkował Guldan, a Balić głową trafił na 2:0!
13
11
1
5
13
37'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Maciej Domański. Stal wraca do gry! Złe wybicie Guldana, do piłki szesnaście metrów przed bramką dopadł Domański i huknął na bramkę. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i przekroczyła linię. 2:1!
23
14
6
2
4
40'
Mielczanie poczuli, że w Lubinie nie muszą przegrać i starają się atakować. Zagłębie cofnęło się.
2
2
1
4
42'
Zagłębie stara się dowieźć prowadzenie do przerwy. Miedziowi utrzymują się przy piłce.
1
3
44'
Akcja mielczan przerwana. Sędzia dostrzegł spalonego.
2
1
2
45'
1
46'
Wracamy do meczu!
1
1
1
46'
ZMIANA
Stal. Schodzi: Andreja Prokić. Wchodzi: Petteri Forsell.
46'
ZMIANA
Stal. Schodzi: Łukasz Zjawiński. Wchodzi: Paweł Tomczyk.
46'
Żółtą kartkę za ostry faul otrzymał Mateusz Żyro.
Stal Mielec
47'
Sędzia jeszcze konsultuje się z VAR-em czy obrońca nie powinien wylecieć z boiska.
1
48'
Sędzia biegnie do monitora. Może być ciekawie!
6
2
1
1
49'
Gramy jednak po jedenastu. Sędzia nie zdecydował się pokazać czerwonej kartki.
2
1
1
1
3
50'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Petteri Forsell. Wrócił stary, poczciwy Peteri! Fin huknął z rzutu wolnego swoją małą stopeczką. Piłka leciała w niewiarygodny sposób i odbijając się od poprzeczki wpadła do siatki. 2:2!
35
21
6
3
3
53'
Lubinianie chyba są w małym szoku. Gospodarze muszą wszystko zacząć układać sobie od początku. A Stal? Stal się nakręciła.
6
5
1
3
1
55'
Żółtą kartkę za faul otrzymał Lorenco Simić.
1
1
1
1
1
59'
Mogło być 2:3! Przed szansą znalazł się Kościelny, strzał głową z pięciu metrów poszybował ponad poprzeczką!