PKO Ekstraklasa: 11. kolejka
28 lis 2020 15:00
90+1'

Gol! Strzelił Łukasz Zjawiński. Asystował mu Robert Dadok.

Getinger podał piłkę w pole karne, Dadok dość przypadkowo wyłożył ją Zjawińskiemu, a ten podwyższył na 3:1!

44
26
4
8
10
90'

Arbiter przedłużył mecz o minimum 3 minuty.

2
1
2
90'

Dynamiczna akcja Prokicia, ten jednak nie podał w tempo do Dadoka.

1
3
89'

Jagiellonia dąży do wyrównania, Stal jednak jak na razie bardzo dobrze zorganizowana w obronie.

2
1
87'

Piłkę w pole karne wrzucał Prikril, tam był jednak dobrze ustawiony Czorbadżijski.

1
1
1
2
85'

A teraz z dystansu strzelał Imaz, jednak posłał piłkę metr nad poprzeczką bramki Strączka.

1
2
2
4
85'

Zablokowany strzał Tarasa Romanczuka!

2
2
1
84'

Kompletnie nieudane dośrodkowanie Forsella z rzutu wolnego. Później jeszcze próbował Żyro, fatalnie spudłował.

1
1
1
1
1
83'

To powinien być gol! Po błędzie Borysiuka szansę na strzelenie gola miał Dadok, ale spudłował mając przed sobą tylko bramkarza!

2
2
6
2
2
82'

Głębokie dośrodkowanie Wdowika, piłka przeleciała nad spojeniem słupka z poprzeczką.

1
1
80'

Szansa Jagiellonii, Wojtkowski mający asystę dwóch piłkarzy rywala uderzył w boczną siatkę.

2
3
1
1
78'

Forsell lewą nogą strzelał z dystansu, jednak nie trafił do bramki.

5
2
3
4
1
78'

Nieudany rzut rożny Forsella.

2
1
77'

Okazja Stali Mielec, zablokowany Dadok.

1
1
75'

. Schodzi: Maciej Domański. Wchodzi: Łukasz Zjawiński.

75'

. Schodzi: Mateusz Mak. Wchodzi: Robert Dadok.

74'

Domański stanął przed okazją, przegrał jednak rywalizację z Pankiewiczem.

1
1
1
72'

Stuprocentowa szansa Stali Mielec! Mateusz Mak uderzył "krzyżakiem" do niemal bramki w której nie było bramkarza, wprost w obrońcę stojącego na linii!

4
6
4
1
6
71'

Strzał Prokicia, bezproblemowo obronił Węglarz.

2
1
1
1
71'

Jagiellonia miała problemy, jednak zdołała wybić piłkę po długiej akcji Stali.

2
1
1
69'

Odchodząca piłka Wdowika. Getinger uderzony w szczękę. Od bramki Strączek.

2
1
68'

Pankiewicz wrzucał piłkę, piłkę na rzut rożny wybił Kościelny.

1
1
1
1
1
67'

Sędziowie sprawdzali jeszcze tę akcję , wszystko było prawidłowo!

5
6
1
1
3
66'

Gol! Strzelił Grzegorz Tomasiewicz. Asystował mu Kamil Kościelny.

Co za sprawa! Po podaniu Kościelnego, gola głową zdobył najniższy na boisku, mierzący 168 centymetrów wzrostu Grzegorz Tomasiewicz. To jego pierwszy gol w PKO Ekstraklasie.

25
16
3
8
16
64'

Romanczuk ostro sfaulował Matrasa, sędzia go jednak oszczędził.

2
2
4
62'

Forsell z autu w pole karne rywala, ostatecznie od bramki Węglarz.

1
1
1
1
61'

Tym razem Tomasiewicz szukał Prokicia, sytuację wyjaśnił Bodvarsson.

61'

Getinger odgrywał piłkę w polu karnym rywala, jednak nie doszli do niej jego koledzy z drużyny.

60'

. Schodzi: Marcin Flis. Wchodzi: Krystian Getinger.

60'

. Schodzi: Jakub Wróbel. Wchodzi: Andreja Prokić.

58'

Zablokowany strzał Domańskiego.

3
1
1
1
57'

Nieudane dośrodkowanie do Prikrila z głębi pola. Od bramki Strączek.

1
2
56'

Flis zablokował dośrodkowanie Prikrila.

1
56'

Nie będzie to bardzo śmiała teza gdy stwierdzimy, że pierwsze 10 minut I połowy było lepsze do oglądania niż pierwsze 10 minut II połowy.

2
3
1
53'

Wdowik dośrodkował piłkę z rzutu wolnego w pole karne rywala, ze spokojem mielczanie.

1
3
2
51'

Gra przeniosła się do środka pola.

49'

Ciekawe rozegranie rzutu rożnego, ostatecznie Jagiellonia wywalczyła z tego tylko aut.

2
1
2
48'

Flis wybił piłkę na rzut rożny. To dopiero druga okazja Jagiellonii z rogu boiska - przy pierwszej padł gol.

47'

Nieporozumienie w szeregach Jagiellonii. Puljić miał pretensje do Wdowika po tym jak podał piłkę na aut.

1
czas Druga połowa
45'

Arbiter przedłużył czas gry I połowy o minimum minutę.

1
3
2
44'

Stal szła z szybką akcją, Imaz ograł jednak Forsella.

2
1
1
41'

Mecz, który miał zaskakująco szybkie tempo nieco zwolnił.

1
3
1
1
39'

Stracona szansa Jagiellonii po dziwnie rozegranym rzucie wolnym.

1
3
38'

Nieco zbyt głęboko dograna piłka ze strony Flisa. Piłka w rękach Węglarza.

36'

Mateusz Mak doszedł do piłki, wyszedł sam na sam i strzelił do siatki rywala. Arbiter liniowy długo nie pokazywał spalonego, zrobił to od razu po tym jak piłka wpadła do bramki.

1
3
1
34'

Tym razem akcja Jagiellonii, goście zgubili piłkę w polu karnym rywala.

1
1
5
31'

Dwa zablokowane strzały Stali po rzucie rożnym. Mielczanie od dobrych kilku minut dominują na boisku.

3
2
1
2
30'

Strzelał jednak Domański, Węglarz wyjął piłkę z okna bramki!

2
1
29'

Borysiuk kopnął Flisa, rzut wolny niespełna 20 metrów od bramki. Szansa dla Forsella.

1
1
28'

Po rzucie wolnym Stali, przy próbie strzału Flis kopnął z całej siły Mystkowskiego, myląc jego łydkę z piłką.

2
27'

Nieudane dośrodkowanie Domańskiego z rogu boiska.

2
27'

Wdowik zażegnał zagrożenie wybijając piłkę.

24'

Już ósmy rzut rożny dla Stali.Po zamieszaniu z dystansu strzelał Żyro, ale mocno niecelnie.

2
23'

Po strzale Pospisila obronił Strączek.

22'

Węglarz złapał piłkę po rzucie rożnym bitym przez Domańskiego.

21'

Teraz strzelił Domański, w obronie skuteczny Borysiuk.

21'

Po błędzie Jagiellonii sam na sam z bramkarzem zaczął wychodzić Wróbel. Podczas sprintu piłka mu jednak mocno przeszkadzała i przegonił go obrońca rywali.

1
19'

Po dośrodkowaniu Stali celnie strzelił Kamil Kościelny, w bramce czujny był jednak Węglarz.

19'

Tym razem strzał Matrasa po rzucie rożnym, piłkę palcami strącił Węglarz.

1
18'

Z rzutu rożnego tym razem Domański. Szansy szukał Flis, białostoczanie zdołali jednak wybić piłkę.

1
16'

Bardzo dobre dośrodkowanie Forsella, w bramce pewnie Węglarz, który piąstkował piłkę i oddalił zagrożenie.

1
1
16'

Borysiuk próbował rozegrać piłkę, ale nie zmieścił się w polu gry. Rożny dla Stali.

1
1
14'

Mamy kolejny strzał Jagiellonii! Tym razem Imaz próbował głową, nie trafił w światło bramki.

1
1
1
12'

Wdowik podał piłkę przez całe pole karne, chybił Prikril.

1
3
2
2
1
11'

Trzeci strzał Puljicia, tym razem wyraźnie chybił.

1
1
2
9'

Stuprocentowa szansa Jagiellonii! Piłkę dostał Puljić od Wdowika, ale nie trafił celnie do bramki. Sędzia liniowy nie podniósł chorągiewki, jednak może się wydawać że nawet gdyby był gol, we wszystko wmieszałby się VAR.

3
3
1
1
7'

Teraz przed szansą stanął Jakov Puljić, który jednak strzelił minimalnie nad poprzeczką.

1
1
3
6'

Gol! Strzelił Przemysław Mystkowski. Asystował mu Bartłomiej Wdowik.

Rzut rożny dla Jagiellonii i remis! Wdowik podał piłkę przed pole karne do wbiegającego Mystkowskiego, a ten uderzył piłką od poprzeczki, a ta wpadła do bramki! Mamy kandydata do gola kolejki.

26
17
4
8
12
4'

Gol! Strzelił Marcin Flis.

Po rzucie rożnym Flis zgrał piłkę za siebie, piłkę musnął Prikril, a Pankiewicz zdrzemnął się we własnym polu karnym. Wykorzystał to Flis, który wcisnął piłkę w krótki róg Węglarza.

Stal Mielec
18
9
3
7
18
3'

Mak wrzucał piłkę w pole karne, wybijał Borysiuk.

1
1
1
1'

Węglarz piąstkował po rzucie rożnym bitym przez Forsella.

1
1'

Już w 12. sekundzie mielczanie wywalczyli rzut rożny.

1
1
czas Start meczu
14:10

Mecz poprzedziła minuta ciszy ku czci Diego Armando Maradony.

1
14:10

Arbiter VAR, to Tomasz Musiał.

14:10

Mecz sędziuje Jarosław Przybył.

14:10

Stal zagra na biało-niebiesko, Jagiellonia w koszulkach z żółto-czerwonymi pasami.

14:10

Piłkarze wychodzą na boisko.

Jakim wynikiem zakończy się mecz w Mielcu?
Wygra Stal
Padnie remis
Wygra Jagiellonia
1
2
14:10

W tabeli Jagiellonia zdobyła jak dotąd 14 punktów i plasuje się na 8. pozycji, Stal Mielec z 6 punktami zamyka ligową tabelę.