5
2
3
90+1'

Schwarz dorzucił, a piłka trafiła pod nogi Sapały. Strzał broni jednak Szromnik!

20
10
3
4
10
90'

Niemal cała jedenastka Rakowa na połowie Śląska. Za chwilę będzie rzut wolny z boku boiska.

3
1
2
2
14
89'

Bartl dorzucił z głębi pola. Zawada przepchnął obrońcę w polu karnym i dopadł do piłki, ale jego strzał głową bardzo niecelny.

8
4
4
1
3
88'

Raków Częstochowa. Schodzi: Fran Tudor. Wchodzi: Piotr Malinowski.

7
3
4
3
3
87'

Schwarz dorzuca, ale Gutkovskis głową ponad bramką.

10
6
4
2
3
87'

Ręka Pawłowskiego. Będzie rzut wolny na wysokości pola karnego. Cały Raków atakuje, Śląsk zamknięty na własnej połowie broni wyniku.

6
6
4
5
6
86'

Raków przed szansą, ale uderzenie z pola karnego zablokowali obrońcy Śląska.

10
7
1
2
4
86'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego pewnie wyłapał Szumski.

5
1
2
3
6
85'

2
84'

Schodzi: Marcin Cebula. Wchodzi: Oskar Zawada.

5
1
1
1
2
84'

Raków Częstochowa. Schodzi: Ivi Lopez. Wchodzi: Daniel Szelągowski.

83'

Strzał Iviego Lopeza z dystansu zablokowany.

5
4
2
2
5
81'

Natomiast Niewulis i Puerto mogą grać dalej.

8
2
1
1
1
81'
80'

Niewulis i Puerto leżą na murawie po zderzeniu się głowami.

2
2
6
3
4
79'

Każde dośrodkowanie z rogu kierowane jest na głowę Niewulisa. Obrońcy Śląska rozpracowali ten fragment gry i szczelnie kryją obrońcę Rakowa.

7
3
1
3
7
78'

Raków szuka teraz wyrównania, ale obrona gospodarzy szczelna, nie przepuszcza żadnego dośrodkowania.

5
76'

Kolejny rzut rożny Rakowa. Puerto uprzedza Niewulisa.

7
1
2
2
2
75'

Exposito sprzed pola karnego. Mocno, ale prosto w Szumskiego.

6
1
1
3
73'

Śląsk szybko przeniósł piłkę od własnej bramki pod pole karne rywali. Pawłowskiego w polu karnym uprzedził obrońca. Gospodarze domagali się "jedenastki", ale Marciniak wskazał na piąty metr.

5
1
1
3
5
72'

. Schodzi: David Tijanić. Wchodzi: Marko Poletanović.

71'

Gol! Strzelił Bartłomiej Pawłowski.

Pawłowski dopadł do piłki z boku pola karnego. Uderzył mocno, a piłka jeszcze nabrała rotacji po odbiciu od Niewulisa. Mimo wszystko gola trzeba zapisać na konto Szumskiego, który dał się zaskoczyć i przepuścił futbolówkę po krótkim rogu.

52
27
7
13
27
69'

Bartl dorzucił na pole karne za plecy Lopeza. Hiszpan nie zdołał opanować piłki.

3
2
1
1
2
68'

Mecz zdecydowanie toczony w szybszym tempie, a w ostatnich minutach inicjatywę przejął Śląsk.

6
1
1
2
6
67'

Exposito przejął piłkę w polu karnym zagraną przez Picha i strzelił gola. Jednak przy przyjęciu pomagał sobie ręką i Marciniak nie uznaje trafienia.

4
1
2
4
8
66'

Niewulis faulowany w polu karnym. Winowajcą Exposito. Raków od rzutu wolnego z własnego pola karnego.

4
1
2
2
3
65'

Nieudane rozegranie rzutu rożnego. Raków wybija piłkę.

6
2
2
2
1
64'

Mocny strzał Pawłowskiego po długim rogu, ale bardzo dobra interwencja Szumskiego! Będzie rzut rożny.

7
1
2
1
4
63'

Janasik dostał piłkę przed polem karnym; oddał strzał, który jednak wyszedł na aut.

1
3
3
2
2
60'

Piątkowski znów podłączył się do akcji. Najpierw zagrał prostopadle do Cebuli, a potem chciał wykończyć płaskie dośrodkowanie skrzydłowego. Uprzedzony został jednak przez obrońcę.

6
3
2
4
5
59'

Dla odmiany: piłkarze Śląska czekają, aż Raków wejdzie z piłką na ich połowę.

2
2
1
2
2
58'

Wysoko dzisiaj pressują piłkarze Rakowa. W opałach są nawet środkowi obrońcy.

5
3
2
2
1
57'

Gutkovskis zasłaniał piłkę zmierzającą poza boisko, ale ta... zatrzymała się na linii.

3
3
1
1
56'
55'

Indywidualna akcja Cebuli! Wyszedł sam na sam z bramkarzem, a jego strzał minął nogę Szromnika. Zmierzającą piłkę do bramki wybił Puerto!

1
5
2
4
5
53'

Obrońcy Śląska uratowali piłkę przed rzutem rożnym. Po rozegraniu autu Schwarz dośrodkował, ale w polu karnym nie było nikogo, kto wykończyłby akcję.

6
1
1
1
2
52'

Kolejny raz Stiglec wrzuca w pole karne gości, ale Niewulis czujny.

12
2
1
1
2
51'

Robert Pich próbował nożycami wykończyć dośrodkowanie, ale minął się z piłką, a ta trafiła do rąk Szumskiego.

2
3
1
2
1
50'

Szybka akcja Rakowa, Ivi Lopez dobrze odnalazł się w polu karnym, ale jego strzał obił słupek!

2
4
2
3
8
50'

Faul w ofensywie Stigleca. Raków zacznie blisko własnej bramki.

2
1
1
1
49'

Lepiej w drugą połowę wszedł Śląsk. Trzy dośrodkowania nie dotarły jednak do adresatów, a strzał z dystansu Pawłowskiego minął bramkę.

2
1
1
2
1
46'

. Schodzi: Patryk Kun. Wchodzi: Daniel Bartl.

3
1
1
1
46'

Rozpoczynamy drugą połowę. Czekamy na gole.

8
6
1
45'

Ivi Lopez indywidualnie. Jego strzał bardzo niecelny.

2
1
1
2
44'

Sapała wyprostowaną nogą w piłkę. Mączyński domagał się żółtej kartki dla rywala, ale Marciniak tym razem oszczędził piłkarza Rakowa.

6
3
1
1
1
43'

Stiglec wrzucił, a Szumski minął się z piłką. Zylla jednak nie próbował strzelać, a jego dośrodowanie wybili obrońcy.

5
1
1
2
42'

W końcu akcja Śląska. Dośrodkowanie płaskie wybijają obrońcy. Będzie rzut rożny.

1
7
41'

Dobre dośrodkowanie Schwarza, ale w ostatniej chwili Niewulisa uprzedził obrońca Śląska.

5
2
2
4
40'

Ivan Tudor przejął piłkę i spróbował szybkiego dośrodkowania. Będzie rzut rożny.

2
40'

Piłkarze Śląska starają się wyjść z własnej połowy. Raków zarzucił wysoki pressing.

9
2
1
1
39'

Szumski za mocno zagrał piłkę. Szromnik zacznie z piątego metra.

1
2
1
1
4
38'

Raków przy piłce rozpoczyna konstruowanie ataku pozycyjnego.

8
4
1
1
1
37'

Szumski dzisiaj niczym libero - znów przejął piłkę poza swoim polem karnym.

8
3
1
1
2
36'

Pawłowski mocno, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką.

5
1
1
4
35'

Faul Sapały przed polem karnym. To będzie szansa dla Śląska.

3
2
1
1
35'

Kiepskie dośrodkowanie Mączyńskiego. Śląsk od swojej połowy buduje atak.

3
4
34'

Śląskowi udało się odciągnąć grę od własnego pola karnego. Uzyskał rzut wolny na połowie gości.

3
2
4
32'

Kapitalna akcja Rakowa! Piłkarze gości wymienili trzy podania na jeden kontakt, ale Piątkowski w sytuacji sam na sam, zamiast strzelać - szukał podania.

3
3
2
3
31'

Raków uśpił czujność Śląska. Cebula przyspieszył i zagrał po ziemi, ale strzał Piątkowskiego z pola karnego minimalnie minął bramkę Szromnika.

7
5
1
1
4
30'

Od kilku minut piłka nie opuszcza połowy Śląska. Gospodarze zamknięci na własnej połowie.

6
3
1
1
28'

Dośrodkowanie Schwarza przecięli obrońcy. Kolejne dośrodkowanie również nie przyniosło rezultatu.

4
1
5
27'

Rzut wolny z głębi pola dla Rakowa.

7
3
1
26'

Przewagę ma teraz Raków. Śląsk wycofany głęboko, czeka na możliwość kontrataku.

5
2
1
25'

Potężny strzał Ivi Lopeza, ale jeszcze lepsza interwencja Szromnika!

11
5
4
24'

Gutkovskis faulowany przed polem karnym Śląska przez Picha. To będzie dobra okazja dla Rakowa.

10
4
1
23'

Leży na murawie Janasik, ale nie będzie potrzebna interwencja medyczna.

3
2
1
3
21'

Daleko wyszedł z bramki Szumski i zatrzymał kontratak Śląska.

10
4
5
3
20'

Raków cały czas ma przewagę, ale nie potrafi jej udokumentować. Brakuje strzałów.

5
6
18'

Przewaga Rakowa. Goście wywalczyli pierwszy rzut rożny; Schwarz ustawił piłkę z boku, ale bez zagrożenia.

6
3
2
17'

Świetny kontratak Rakowa, Sapała dostał piłkę za plecy obrońców. Jego przyjęcie pozostawiło jednak sporo do życzenia i do daleko wypuszczonej futbolówki pierwszy dopadł Szromnik.

5
2
15'

W odpowiedzi Śląsk. Gospodarze wpadli w pole karne "Medalików", ale nie zdołali oddać strzału.

4
1
2
2
3
14'

Tudor ładnie zagrał za plecy obrońców do Cebuli. Dośrodkowanie skrzydłowego jednak wybili obrońcy Śląska.

2
3
2
13'

Cebula ruszył sam, minął rywala, po czym zagrał piłkę do Ivi Lopeza. Hiszpan przerzucił piłkę nad bramkarzem, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę.

7
1
4
1
12'

Dośrodkowanie z rogu sprawiło problemy obrońcom Rakowa, ale ostatecznie nikt z piłkarzy gospodarzy nie oddał strzału.

4
3
3
11'

Niezłe dośrodkowanie Exposito po ziemi. Wybija Schwarz i za chwilę będzie rzut rożny.

3
1
2
3
10'

Daleki wyrzut z autu, ale piłkarze Rakowa strzału nie oddali. Niewulis faulował obrońcę przy walce o górną piłkę.

2
2
1
9'

Śląsk "nabija" licznik celnych podań. Piłkę wymieniają między sobą obrońcy z bramkarzem.

5
1
3
7'

Śląsk ruszył z kontratakiem, ale obrońcy Rakowa powstrzymali rywali. Akcję zakończył Mączyński strzałem z dystansu. Szumski pewnie łapie.

6
1
3
1
6'

Rzut wolny Rakowa z głębi pola. Dośrodkowanie wybijają obrońcy.

6
3
1
5'

Po mocnym początku nastąpiło uspokojenie gry. Obie drużyny, kiedy zdobędą piłkę, grają nią wzdłuż boiska, nie przesuwając się pod pole karne rywlai.

1
1
2
4'

Przy piłce teraz piłkarze Rakowa. Za chwilę rozegrają rzut wolny na połowie Śląska.

6
1
2
2
1
2'

Mocne uderzenie, ale w środek bramki. Jakub Szumski odbija do boku.

8
5
1
1'

Śląsk od razu ruszył pod pole karne Rakowa. Dośrodkowanie Stigleca obrońcy wybili, ale za chwilę będzie rzut wolny z dobrej odległości do strzału.

4
1
2
1
czas Start meczu
16:36

Piłkarze są już na boisku. Za chwilę usłyszymy pierwszy gwizdek.

4
2
16:36

Sędziego tego meczu nikomu przedstawiać nie trzeba, bowiem Szymona Marciniaka kojarzy każdy fan piłki nożnej. Arbiter ten w tym sezonie poprowadził 9 spotkań PKO Bank Polski Ekstraklasa. Pokazał w nich 35 żółtych kartek i jedną czerwoną (po drugiej żółtej) oraz podyktował trzy rzuty karne.

1
3
1
16:36

Na ławkę trenerską w tym meczu wraca Marek Papszun. Opiekun "Rakowa" odcierpiał już karę dwumeczowego wykluczenia za czerwoną kartkę, którą trener obejrzał w meczu z Wisłą Kraków.

2
3
16:36

Śląsk Wrocław nie może skorzystać z jednego piłkarza, który jest zakażony koronawirusem (klub nie podał, o kogo chodzi). Do zdrowia wrócił Waldemar Sobota, który dzisiaj zasiądzie ławce rezerwowych. Raków Częstochowa nie może natomiast skorzystać z kontuzjowanego Tomasa Petraska. Obrońca jest wykluczony z gry co najmniej do końca roku.

1
2
1
16:36

Śląskowi "nie leży" Raków. W poprzednim sezonie "Medaliki" wygrały jesienią w lidze 1:0, a we wiosennym rewanżu padł remis 1:1.

1
1
2
1
2
16:36

- Na pewno pozycja Rakowa może być dla kogoś zaskoczeniem, ale z mojego punktu widzenia to ocena konsekwentnej pracy nad tą drużyną w długim okresie czasu. Częstochowianie dobrze grają, w ubiegłym sezonie spokojnie się utrzymali. Mają dobrego trenera, który realizuje swoje wizje. Mentalnie zasługują na tę pozycję i jest to lider, więc przed nami duże wyzwanie, żeby wykonać dobrą pracę - skomplementował rywala Vitezslav Lavicka (więcej TUTAJ>>>).

3
2
1
16:36

Za ok. 30 minut rozpocznie mecz, którego start stał pod znakiem zapytania. U jednego z piłkarzy Śląska Wrocław wykryto obecność koronawirusa (więcej TUTAJ>>>).