2
4
89'

Gol! Strzelił Tomas Pekhart. Asystował mu Josip Juranović.

Tomas Pekhart bohaterem końcówki spotkania. Legia Warszawa jest już na prowadzeniu! Mistrz Polski odwrócił rezultat w Krakowie. Lider klasyfikacji strzelców PKO Ekstraklasy w swoim stylu przymierzył w narożnik bramki po dośrodkowaniu. Mateusz Lis nie zdołał dosięgnąć piłki strąconej głową.

84
43
13
20
45
85'

Tomas Pekhart stopniowo dokłada gole na swoje konto w PKO Ekstraklasie.

10
9
1
2
5
81'

Gol! Strzelił Tomas Pekhart.

Legia Warszawa odpowiedziała na gola przeciwnika. Tomas Pekhart zabrał się za wykonanie rzutu karnego i nie zadrżała mu stopa. Odpowiednia precyzja oraz energia uderzenia, a Mateusz Lis nie zdołał sparować piłki, którą dotknął dłońmi. Wyrównanie w Krakowie!

Legia Warszawa
55
34
8
29
49
79'

Żółtą kartkę otrzymał Chuca za sprokurowanie rzutu karnego.

7
5
1
4
4
79'

Chuca sfaulował Luquinhasa w polu karnym Wisły Kraków. Jedenastka!

29
21
17
21
35
76'

Zamieszanie blisko pola karnego przed wykonaniem rzutu wolnego. Uderzenie ze stojącej piłki zostało oddane przez Filipa Mladenovicia, któremu nie udało się przymierzyć w okienko bramki Mateusza Lisa. Legia Warszawa ponownie nie zdołała pozbawić prowadzenia swojego przeciwnika, a czas ucieka.

6
7
11
4
4
74'

Żółtą kartkę otrzymał Michal Frydrych za przewinienie blisko własnego pola karnego.

7
6
1
3
5
73'

Na potwierdzenie Felicio Brown Forbes ponownie przed szansą na pokonanie Artura Boruca i jeszcze raz w pojedynku górą były reprezentant Polski. Poskromił on uderzenie Kostarykanina głową po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

1
1
3
3
4
71'

Wisła Kraków miała możliwość podwojenia prowadzenia. Nie radzi sobie w sytuacjach podbramkowych Felicio Brown Forbes. Rewelacyjnie wymanewrował Mateusza Wieteskę oraz Artura Jędrzejczyka, ale nie pokonał uderzeniem z ostrego kąta Artura Boruca.

6
4
7
2
5
68'
65'

Piłka w bramce Wisły Kraków, ale nie ma gola. Mateusz Wieteska znajdował się na spalonym. Defensor wepchnął futbolówkę z bliska do siatki, ale w momencie wcześniejszego zgrania piłki, po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, znajdował się za obrońcami.

12
11
2
4
7
63'

Żółtą kartkę otrzymał Andre Martins za przewinienie na Yawie Yeboahu.

3
5
2
4
62'

Po miniserii dwóch rzutów rożnych płaskie wstrzelenie w pobliże bramki Mateusza Lisa. Poradzili sobie gospodarze i nie pozwolili Tomasowi Pekhartowi na oddanie uderzenia z bliska po dograniu Bartosza Slisza.

2
2
2
5
3
62'

Paweł Wszołek już opuścił boisko. Skrzydłowemu nie udało się tym razem wykreować akcji bramkowej.

3
1
58'

Nieudana kombinacja z udziałem Luquinhasa. Gospodarze niezmiennie są agresywni w działaniu i starają się rozbijać coraz to kolejne ataki Legii Warszawa. Na razie Czesław Michniewicz nie zdecydował się na wprowadzenie na boisko jakiegokolwiek zmiennika.

1
2
2
2
1
56'

Drużyna prowadzona przez Czesława Michniewicza stara się przechwycić na dłużej piłkę i swoim rozegraniem zepchnąć przeciwników w pobliże ich pola karnego. Do atakowania angażują się tradycyjnie Josip Juranović oraz Filip Mladenović.

1
2
2
51'

Legia Warszawa odpowiedziała na akcje Wisły Kraków. Również podopieczni Czesława Michniewicza są niebezpieczni na początku drugiej połowy spotkania. Uderzenie Bartosza Slisza było nieprecyzyjne, a poprawka Pawła Wszołka została poskromiona przez Mateusza Lisa.

1
2
3
1
49'

Yaw Yeboah oddał uderzenie z dystansu w rękawice Artura Boruca. Były reprezentant Polski nie musiał przesuwać się ani o krok w lewo, ani w prawo, żeby poskromić próbę autora dotychczas jedynego gola. Po chwili kolejna niedokładna próba z kilkunastu metrów Felicio Browna Forbesa.

1
1
1
47'

Pierwsza próba uruchomienia dalekim podaniem ustawionego na desancie Felicio Browna Forbesa. Tym razem z powodzeniem zagrał na wyprzedzenie Mateusz Wieteska i wyekspediował futbolówkę z pola karnego Legii Warszawa. Gorzej poszło gościom zorganizowanie się do kontrataku.

2
4
1
1
46'

Legia Warszawa musi przyspieszyć po powrocie z szatni na boisko, jeżeli zamierza wywalczyć komplet punktów na stadionie Wisły Kraków. Gospodarze wznowili rywalizację z jednobramkową zaliczką, a także z nowym zawodnikiem w jedenastce.

1
2
1
46'

Wisła Kraków. Schodzi: Michał Mak. Wchodzi: Chuca.

2
45'

Doliczona minuta.

6
4
2
3
1
43'

Filip Mladenović poczęstował mocnym uderzeniem odpowiednio ustawionego Mateusza Lisa. Nawet w razie lepszego uderzenia reprezentanta Serbii, nie byłoby uznanego gola z powodu spalonego. Zaczynają denerwować się na sędziów Czesław Michniewicz oraz jego sztabowcy.

3
6
1
2
41'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Mak za przewinienie na Tomasie Pekharcie.

4
3
2
3
9
39'

Interwencja Macieja Sadloka po płaskim dośrodkowaniu Pawła Wszołka. Legia Warszawa musiała zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego, choć pewnie kompani liczyli na uderzenie Tomasa Pekharta. Całe zamieszanie, już po dośrodkowaniu spod chorągiewki, zostało wyjaśnione chwytem przez Mateusza Lisa.

3
3
1
3
2
37'

Wisła Kraków nie pozwala Legii Warszawa na przejęcie inicjatywy. W dotychczasowej części rywalizacji niewidoczny jest Tomas Pekhart, którego uruchomienia dobrym podaniem okazuje się skomplikowanym zadaniem dla Joela Valencii czy Luquinhasa.

16
7
2
3
5
34'

Yaw Yeboah chciał skompletować dublet. Uderzenie autora dotychczas jedynego gola zostało oddane ze znacznego dystansu. Futbolówka przeleciała po nim wyraźnie ponad poprzeczką w bramce Artura Boruca. Aktualnie Yaw Yeboah zwija się z bólu po przewinieniu Artura Jędrzejczyka.

2
3
3
4
7
30'

Dwa kwadranse rywalizacji za drużynami. Na razie przebiega ona po myśli Wisły Kraków. W ostatnich minutach drużyny wymieniły się ciosami, które tylko zapowiadały się niebezpiecznie. Piłka sunęła żwawo w kierunku bramek Mateusza Lisa oraz Artura Boruca, ale żadna z akcji nie została podsumowana dobrym strzałem.

2
3
4
4
28'

Po przewinieniu Pawła Wszołka na Michale Maku była możliwość sprawienia problemu Legii Warszawa dośrodkowaniem z rzutu wolnego. Futbolówka, bita w pole karne przyjezdnych przez Yawa Yeboaha, ominęła całe towarzystwo i została odprowadzona przez Artura Boruca poza boisko.

1
5
2
4
2
24'

Widać mobilizację w szeregach Wisły Kraków. Konfrontacja z utytułowanym przeciwnikiem wyzwoliła pokłady energii w gospodarzach. Ostatnia ich akcja została przerwana gwizdkiem przez sędziego Jarosława Przybyła z powodu spalonego Georgija Żukowa.

4
6
2
7
3
22'

Szansa Felicio Browna Forbesa na podwojenie prowadzenia Wisły Kraków. Napastnik gospodarzy opanował piłkę po podaniu z głębi pola przy nieporadnej postawie Mateusza Wieteski oraz Artura Jędrzejczyka. Brawurowe wyjście na przedpole Artura Boruca pozbawiło Kostarykanina możliwości oddania strzału.

2
5
3
4
3
20'

Legia Warszawa próbuje przejąć inicjatywę w meczu. Trener Czesław Michniewicz mobilizuje swoich podopiecznych do energicznego oraz agresywnego pressingu. Inna sprawa, że po przechwyceniu piłki przyjezdnych było w ostatnich minutach stać wyłącznie nie niedokładne uderzenia Luquinhasa i Josipa Juranovicia.

3
8
6
4
17'

Pierwsza szansa Legii Warszawa na doprowadzenie do remisu. Po niedokładnym uderzeniu Luquinhasa zza pola karnego sędzia nakazał wznowienie gry od bramki Mateuszowi Lisowi. Na razie nie panikują piłkarze z Krakowa.

2
5
2
4
3
15'

Yaw Yeboah dał prowadzenie Wiślakom!

11
5
2
4
4
12'

Gol! Strzelił Yaw Yeboah. Asystował mu Georgij Żukow.

Wisła Kraków na prowadzeniu w konfrontacji z mistrzem Polski. Zbyt bierni w defensywie byli przyjezdni. Najpierw pozwolili bezkarnie zatańczyć z piłką Georgijowi Żukowowi, a następnie na opanowanie jej po dośrodkowaniu Yawowi Yeboahowi. Skrzydłowy gospodarzy pokonał Artura Boruca sprytnym płaskim uderzeniem. Legia Warszawa musi gonić wynik po niepowodzeniu w kwadransie otwierającym szlagier.

82
47
12
10
26
10'

Tym razem Paweł Wszołek w ofensywie. Pierwsza szarża byłego reprezentanta Polski została poskromiona przez Michala Frydrycha. Nie trzeba było długo czekać na ponowienie ataku, jednak odnalazł się zagubiony kilka sekund wcześniej Maciej Sadlok. Legia Warszawa nadal bez klarownej sytuacji podbramkowej.

1
3
2
2
7'

Wymiana ataków w przeciwnych stronach boiska. Patryk Plewka nie pozwolił na zatrudnienie uderzeniem Mateusza Lisa. Zablokował on kopniętą zza pola karnego futbolówkę. W odpowiedzi oskrzydlająca akcja Wisły Kraków i w defensywie musiał popracować Paweł Wszołek.

4
4
2
3
2
5'

Mgliście na stadionie w Krakowie, ale widać wyraźnie zawodników obu drużyn. Wisłą Kraków w czerwonych koszulkach, a także białych spodenkach oraz getrach. Legia Warszawa przystąpiła do prestiżowej rywalizacji w zielono-czarnych strojach.

02:38

W poprzednim meczu Legia Warszawa odniosła zwycięstwo 2:0 z Lechią Gdańsk. Prowadzenie liderowi dał Tomas Pekhart uderzeniem po dośrodkowaniu Luquinhasa. Rezultat ustalił już w doliczonym czasie Rafael Lopes. Dzięki tej wygranej drużyna Czesława Michniewicza odzyskała prowadzenie w tabeli.