4
2
88'
87'

Mateusz Kuzimski nie wiadomo, czy centrował czy już oddał uderzenie, ale na pewno futbolówka znalazła się w rękawicach odpowiednio ustawionego Dantego Stipicy. Chorwat w tym meczu co prawda nie zachowa czystego konta, ale prezentuje się solidnie i swoimi spokojnymi zachowaniami przybliża Pogoń Szczecin do odniesienia zwycięstwa.

7
4
1
2
84'
80'

Korner dla Pogoni Szczecin po zablokowanym przez Jakuba Kuzdrę dośrodkowaniu Kacpra Smolińskiego. Przyjezdni mieli możliwość odzyskania dwubramkowego prowadzenia, ale płaskie uderzenie odbite w kotle zostało sparowane przez odpowiednio ustawionego oraz skoncentrowanego Adriana Lisa.

6
1
2
2
3
73'

Mało sytuacji podbramkowych w ostatnich minutach rywalizacji. Dużo zmian, stałych fragmentów gry oraz przerw w grze. Jan Grzesik próbował pokonać Dantego Stipicę uderzeniem z przewrotki, ale zawodnika Warty Poznań odrobinę poniosła w tej sytuacji fantazja.

2
2
1
1
68'

Żółtą kartkę otrzymał Alexander Gorgon za przewinienie taktyczne.

2
2
3
64'

Wymiana podań z udziałem wszystkich środkowych pomocników gospodarzy. Jeden z nich już szykował się do zatrudnienia swoim strzałem bramkarza, a najlepiej pokonanie go, ale interweniował defensor.

1
2
2
58'

Warta Poznań przebudziła się po mobilizującej rozmowie z Piotrem Tworkiem w szatni. Obecnie jest w kontakcie z przeciwnikiem i jednym udanym atakiem może wyszarpnąć punkt. Michał Jakóbowski próbował skompletować dublet, jednak jego uderzenie okazało się niedokładne.

3
3
4
1
55'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Kuzdra za przewinienie na uciekającym Luce Zahoviciu.

7
2
2
3
52'

Piłka w bramce Warty Poznań, ale nie ma gola Pogoni Szczecin z powodu spalonego. Alexander Gorgon oddał uderzenie z bliska do siatki po ładnej akcji z udziałem Luki Zahovicia. Powtórki pokazały, że sokole oko sędziego asystenta nie zawiodło.

7
6
1
2
10
48'

Michał Jakóbowski przywrócił nadzieję na zwycięstwo gospodarzom.

5
4
3
2
4
46'

Gol! Strzelił Michał Jakóbowski. Asystował mu Łukasz Trałka.

Po trafieniu kontaktowym Warta Poznań powinna nabrać wigoru. Dośrodkowanie Łukasza Trałki z rzutu rożnego ominęło znaczną część towarzystwa w polu karnym Pogoni Szczecin, ale na zamknięciu był jeszcze Michał Jakóbowski i mimo niskiego wzrostu strzelił z bliska głową do bramki. Dante Stipica miał piłkę na dłoniach, ale nie uratował gości.

30
19
7
10
30
46'

Rozpoczęła się druga połowa rywalizacji na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Pogoń Szczecin ma wyraźną zaliczkę, ale Warta Poznań jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa w tym meczu.

2
41'

Żółtą kartkę otrzymał Hubert Matynia za przewinienie na Michale Jakóbowskim.

3
1
1
10
37'

Konfrontacja pozostaje jednostronna i przebiega na warunkach wybranych przez Pogoń Szczecin. Warta Poznań niezmiennie zamroczona dwoma ciosami wymierzonymi w początkowym kwadransie przez Alexandra Gorgona oraz Lukę Zahovicia.

11
5
2
33'

Warta Poznań na połowie przeciwnika, a piłka została wprowadzona do gry wrzutem z autu. Szczecinianie byli ustawieni w odpowiednich miejscach i nie pozwolili Zielonymi ani na niebezpieczne dośrodkowanie, ani na oddanie uderzenia.

6
1
1
30'

Na zakończenie drugiego kwadransa szansa na strzelenie gola kontaktowego. Mateusz Kuzimski główkował ponad poprzeczką w bramce Dantego Stipicy po wrzutce z rzutu wolnego Łukasza Trałki.

2
3
29'

Luka Zahović nie potrafił utrzymać się w posiadaniu futbolówki w polu karnym poznaniaków i po stracie ratował się przewinieniem na organizującym się do przeprowadzenia kontrataku przeciwniku.

2
2
2
26'

Sytuacja na boisku jest w stu procentach kontrolowana przez podopiecznych Kosty Runjaicia, którzy grają rozsądnie i nie pozwalają Warcie Poznań na przetestowanie Dantego Stipicy jakimkolwiek uderzeniem. Dobra gra na utrzymanie Pogoni Szczecin, a Zieloni mają dużo do poprawienia, żeby zapunktować.

3
1
1
3
22'

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Kieliba za zaatakowanie łokciem Kamila Drygasa.

5
4
2
2
2
19'

Kolejne niebezpieczne dośrodkowanie z prawego skrzydła Jakuba Bartkowskiego. Tym razem Warta Poznań nie pozwoliła przeciwnikowi na zanotowanie kolejnej asysty, ale aktywność Jakuba Bartkowskiego jest nadspodziewana.

8
1
1
17'

Warta Poznań nie zorganizowała się do ataku po ciosach Alexandra Gorgona oraz Luki Zahovicia. Na razie Dante Stipica interweniował wyłącznie po dośrodkowaniach. Gospodarze mają problem z wykreowaniem sytuacji podbramkowej Mateuszowi Kuzimskiemu.

8
3
1
3
3
13'

Luka Zahović coraz skuteczniejszy w barwach Pogoni Szczecin. Mają powody do radości przyjezdni.

13
2
1
2
11'

Gol! Strzelił Luka Zahović. Asystował mu Jakub Bartkowski.

Idą po swoje podopieczni Kosty Runjaicia. 2:0 dla Pogoni Szczecin w Wielkopolsce. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła blisko piłki byli Kamil Drygas oraz Jakub Bartkowski. Ten drugi wykonał drugą asystę w meczu. Z jego zgrania skorzystał Luka Zahović. Syn legendarnego Zlatko przymierzył w drugim meczu z rzędu do siatki. Adrian Lis bezradnie rozkładał ręce, ponieważ Warta Poznań jest w ogromnych tarapatach.

48
19
4
8
13
9'

Alexander Gorgon na 1:0 dla Pogoni Szczecin. Wymarzone otwarcie.

12
3
1
2
2
7'

Gol! Strzelił Alexander Gorgon. Asystował mu Jakub Bartkowski.

Pogoń Szczecin na prowadzeniu w Grodzisku Wielkopolskim. Rozegranie przyjezdnych przyniosło odpowiedni efekt. Podanie z prawego skrzydła Jakuba Bartkowskiego trafiło na linię pola karnego Warty Poznań do Alexandra Gorgona. Austriak nie zastanawiał się długo, nie poprawiał sobie piłki, a po prostu technicznie przymierzył w narożnik bramki Adriana Lisa.

42
18
3
6
9
6'

Premierowe próby przedostania się pod bramkę przeciwnika. Crossowe podanie, skierowane przez Wartę Poznań na lewe skrzydło, zostało przechwycone przez Pogoń Szczecin. W odpowiedzi rozegranie przyjezdnych, którym dyrygował Kacper Kozłowski.

4
1
3'

Warta Poznań w zielono-białych strojach, a jej przeciwnik z województwa zachodniopomorskiego przystąpił do rywalizacji w białych koszulkach i spodenkach z granatowo-bordowymi akcentami.

02:21

Szczecinianie zagrali w poprzednim meczu ze Stalą Mielec, a wynik 2:0 był najniższym wymiarem kary dla beniaminka z Podkarpacia. Do bramki oddali uderzenia Luka Zahović oraz Kamil Drygas z rzutu karnego.

3
02:21

Przygotowania zespołu ze Szczecina.

02:21

Pogoń Szczecin może dzięki ewentualnemu zwycięstwu odniesionemu w Grodzisku Wielkopolskim zadomowić się w czubie tabeli. Drużyna Kosty Runjaicia prezentuje nierówną formę, ale pozostaje w kontakcie z klubami walczącymi o awans do europejskich pucharów.

1
1
02:21

Podopieczni Piotra Tworka ponieśli porażki w dwóch poprzednich meczach o punkty. Warta Poznań została pokonana 0:1 przez Raków Częstochowa oraz 3:4 przez Jagiellonię Białystok. W sobotę po raz pierwszy od 21 listopada będzie rywalizować na swoim terenie.

1
1
02:21

Najskuteczniejszym graczem Zielonych jest Mateusz Kuzimski.

2
02:21

Warta Poznań postara się powiększyć przewagę nad zamykającym tabelę Podbeskidziem Bielsko-Biała. Drużyna z Wielkopolski ma obecnie cztery punkty więcej niż Górale. Jej bilans po awansie do PKO Ekstraklasy to cztery zwycięstwa, remis oraz siedem porażek.