PKO Ekstraklasa: 18. kolejka
20 lut 2021 17:30
90+6'

Fernan Ferreiroa spowodował zamieszanie w polu karnym bielszczan swoim dośrodkowaniem z rzutu rożnego. Inni piłkarze Jagiellonii starali się w tym kotle dojść do piłki i rozstrzygnąć mecz swoim strzałem, ale górą broniący podopieczni Roberta Kasperczyka.

90+4'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Błażej Augustyn za przewinienie na Serhiju Miakuszce.

Jagiellonia Białystok
1
3
2
3
90+4'

Żółtą kartkę otrzymał Karol Danielak za niesportowe zachowanie.

Podbeskidzie Bielsko-Biała
6
2
1
4
8
90+2'

Najprostsze rozwiązania stosowane przez beniaminka. Kompletnie bez pomyślunku i piłka zagrana z głębi pola została przechwycona przez podopiecznych Bogdana Zająca.

90'

Doliczone siedem minut.

10
7
6
3
6
88'

Serhij Miakuszko ponownie zagroził przeciwnikom, jednak tym razem strzelił niecelnie. Wprowadzony z ławki rezerwowych zawodnik miał zamiar pokonać Xaviera Dziekońskiego strzałem z rzutu wolnego, ale nie przymierzył perfekcyjnie.

86'

Serhij Miakuszko miał możliwość rozstrzygnięcia tego pojedynku. Pod nogami zmiennika spadła piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Jego uderzenie było mocne, ale zbyt przewidywalne, żeby ominęło Xaviera Dziekońskiego. Młody bramkarz Jagiellonii Białystok ponownie stanął na wysokości zadania.

4
4
3
5
85'
ZMIANA
82'

Ataki a to jednego zespołu, a to drugiego. Piłkarze a to lewą, a to prawą stroną starają się stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwnika.

3
1
1
1
78'

Tym razem skuteczne zachowanie bramkarza na przedpolu. Zawodnik przyjezdnych, po wykonaniu interwencji, nakazał kojącym gestem opanowanie w swojej defensywie. Nerwy bywają złymi doradcami.

1
1
72'

Ariel Borysiuk już cieszył się z gola, a jednak Szymon Marciniak nie miał dobrych wieści. Nadal remis.

4
2
3
6
70'

Trafienie Jagiellonii zostało anulowane! Szymon Marciniak pozbawił Ariela Borysiuka radości z powodu wcześniejszego spalonego Macieja Makuszewskiego. Wideo weryfikacja sprzyjała gospodarzom.

17
3
3
3
11
66'
ZMIANA
66'

Jagiellonia nabrała wiatru w żagle i ponownie umieściła piłkę w bramce ospałego Podbeskidzia. Konkretnie zrobił to Ariel Borysiuk. Po uderzeniu z dystansu pomógł mu rykoszet od Rafała Janickiego. Michal Pesković był już na łopatkach i nie zdążył zareagować na niekorzystny obrót wydarzeń.

2
1
1
1
2
komentarz

62'

Bartłomiej Wdowik wyrasta na najbardziej niebezpiecznego zawodnika Jagiellonii. Trener Bogdan Zając wystawił go jako skrzydłowego, a ten przed momentem zapolował na drugiego gola. Tym razem próba pokonania Michala Peskovicia nie powiodła się, ponieważ Słowak przygotował się do interwencji.

10
6
1
1
2
61'

Rywalizacja o każdy centymetr w centrum boiska. Zawodnicy nie zamierzają odpuścić sobie. Walka rozgorzała na dobre i tego oczekują kibice do końca widowiska.

5
3
1
2
3
60'

W odpowiedzi po przeciwnej stronie boiska oddał uderzenie z dystansu Maciej Makuszewski. Również temu zawodnikowi nie udało się przymierzyć w bramkę przeciwnika. Michal Pesković nie musiał interweniować.

59'

Ponownie strzelał Jakub Hora zza pola karnego. Piłkarz z tak ciekawym życiorysem musi brać na siebie odpowiedzialność. Przymierzył w bramkę, ale musi kopnąć futbolówkę lepiej, żeby zaskoczyć coraz bardziej doświadczongo Xaviera Dziekońskiego.

3
1
57'

Bartłomiej Wdowik pozbawił przeciwnika prowadzenia.

2
2
2
55'

Po strzale Bartłomieja Wdowika gospodarze muszą zapomnieć o swoim prowadzeniu.

54'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Bartłomiej Wdowik.

Podbeskidzie Bielsko-Biała nie wykorzystało szans na podwojenie prowadzenia i to zemściło się. Jagiellonia Białystok doprowadziła do remisu! Bartłomiej Wdowik znalazł się w odpowiednim czasie oraz miejscu i wykonał dobitkę uderzenia Pawła Olszewskiego. Sparował je Michal Pesković, niby zgodnie z prawidłami do boku, jednak niefartownie. Zawiodła również asekuracja.

33
21
5
6
24
51'

Za wykonanie rzutu wolnego z dogodnej pozycji zabrał się Jakub Hora. Blisko szczęścia był pomocnik sprowadzony w zimowym oknie transferowym. Kopnięta przez niego piłka przeleciała nieznacznie obok słupka w bramce Xaviera Dziekońskiego.

50'

Będzie okazja na podwojenie przewagi. Szymon Marciniak przyznał bielszczanom rzut wolny blisko linii pola karnego. Faulowany był Marko Roginić.

49'

Podnieśli raban piłkarze po przewinieniu w centrum boiska. Sędzia próbuje uspokoić naładowanych energią aktorów widowiska i jasno daje do zrozumienia, że w tej sytuacji nie będzie żółtego kartonika.

1
1
1
48'

Żółtą kartkę otrzymał Martin Pospisil za przewinienie na Dominiku Frelku.

2
1
3
46'

Piłka ponownie w grze. Podbeskidzie Bielsko-Biała powinno postawić na kontynuację po powrocie z szatni na boisko, a Jagiellonia Białystok powinna wyraźnie podkręcić tempo. Już pierwsza akcja po przerwie była niebezpieczna. Piłka po strzale Bojana Nasticia zatrzymała się na słupku!

Podbeskidzie Bielsko-Biała zdobyło siedem punktów w trzech wcześniejszych meczach. Po zmianie szkoleniowca z Krzysztofa Brede na Roberta Kasperczyka beniaminek dostał potężny podmuch wiatru w żagle.mPodbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 1:0 (1:0)1:0 - Rafał Janicki 13'Składy:Podbeskidzie: Michal Pesković - Filip Modelski, Rafał Janicki, Milan Rundić, Petar Mamić - Michał Rzuchowski, Dominik Frelek - Karol Danielak, Jakub Hora, Marko Roginić - Kamil BilińskiJagiellonia: Xavier Dziekoński - Paweł Olszewski, Bogdan Tiru, Błażej Augustyn, Bojan Nastić - Ariel Borysiuk, Martin Pospisil - Maciej Makuszewski, Jesus Imaz, Bartłomiej Wdowik - Fiodor CernychŻółte kartki: Borysiuk (Jagiellonia)Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)