PKO Ekstraklasa: 29. kolejka
10 maj 2021 18:00
90+3'

Jak to nie wpadło?!? Świerczok strzelał z pola karnego, przymierzył tuż obok słupka! Ale pech!

7
13
7
4
7
90+1'

Niecelny strzał Żyry po pięknej akcji!

8
7
5
5
1
90'

Sędzia przedłużył czas gry o minimum 4 minuty.

3
4
3
2
89'

Gliwiczanie faulują rywali, którzy urywają cenne sekundy.

2
2
88'

Niecelny strzał Alvesa z dystansu.

1
1
1
1
2
87'

Piłka w kierunku Żyry, który jednak nie trafił czysto w piłkę.

1
1
4
83'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Wdowiak. Za niesportowe zachowanie.

Raków Częstochowa
5
1
4
2
1
83'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Żyro. Kopnął Wdowiaka, który wziął piłkę w ręce po faulu.

Piast Gliwice
4
2
1
5
81'

to powinien być gol! Świerczak kopnął piłkę w kierunku bramki, jednak trafił nieczysto. Zabrakło centymetrów!

1
2
9
3
3
81'

. Schodzi: Ivi Lopez. Wchodzi: Daniel Szelągowski.

80'

Alves próbował przewrotki, jednak nie trafił czysto w światło bramki.

1
76'

Z boku boiska piłkę posyłał Ivi Lopez, Jakub Arak miał na sobie przewracającego go Czerwińskiego, jednak posłał piłkę do bramki ręką! Gol nie został uznany.

5
2
1
3
9
75'

Celne uderzenie Ivi Lopeza z rzutu wolnego, obronił Plach.

5
1
1
1
71'

Po rzucie rożnym Schwarza, Piast zdołał wybić piłkę.

3
1
1
1
5
70'

Co za szansa Rakowa! Po strzale Wdowiaka, doskonałą obroną popisał się Plach! Próbował dobijać Arak, ale skutecznie interweniował Mokwa.

5
2
1
4
69'

Niecelny strzał Patryka Sokołowskiego. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

2
2
1
2
2
67'

. Schodzi: Vladislavs Gutkovskis. Wchodzi: Jakub Arak.

66'

Strzelał Tudor, jednak piłkę odbili obrońcy z Gliwic.

1
2
65'
64'

A teraz akcję kończył Czerwiński, który strzałem zza pola karnego minimalnie chybił!

1
2
2
64'

Zamieszanie w polu karnym i Jodłowiec trafił w poprzeczkę! Ale pech gliwiczan!

2
2
2
63'

. Schodzi: Marko Poletanović. Wchodzi: Petr Schwarz.

63'

Strzał Świerczoka, piłkę zablokował Tudor!

1
1
1
63'

Tudor zgrał piłkę w pole karne, tam jednak czujni rywale z Gliwic.

1
2
60'

Dośrodkowanie w kierunku Świerczoka, ten strzelał głową - piłka uderzyła w zewnętrzną część słupka.

2
1
1
58'

Bilard w polu karnym Piasta. Ostatecznie piłka w rękach Placha.

1
1
1
57'

Tym razem akcja z drugiej strony boiska, piłkę wybił Huk po akcji Wdowiaka.

56'

Świerczok podał piłkę do Chrapka, ten jednak przewrócił się bez większego kontaktu z rywalem.

1
1
55'

Piast gra atakiem pozycyjnym, na razie nic z tego nie wynika.

1
1
1
52'

Chrapek strzelał głową z 16. metra, prosto w bramkarza. To pierwszy celny strzał Piasta.

1
1
1
52'

Piłka przede wszystkim przebywa w środku boiska. Styl gry obu zespołów znacznie się nie zmienił.

1
1
49'

Chrapek wrzucił piłkę w pole karne, tam jednak czujni gospodarze.

1
47'

Po długiej akcji Jodłowiec podał piłkę do Żyry, ten jednak został ograny przez częstochowian.

1
czas Druga połowa
46'
46'

. Schodzi: Marcin Cebula. Wchodzi: Mateusz Wdowiak.

17:54

Piłkarze wychodzą na boisko - szczególnie w przypadku gliwiczan, wyjście z szatni może mocno podbić mocno statystykę przebiegniętych kilometrów, gdyż gliwiczanie łącznie przebiegli zaledwie 46 kilometrów do przerwy. Dramatycznie niski wynik.

1
3
45+1'

Po rzucie rożnym strzelał Gutkovskis, jednak obronił Plach! Słowak odbił też dobitkę Niewulisa! Świetna szansa Rakowa.

1
45'

Arbiter przedłużył czas gry o minimum minutę.

2
45'

Dośrodkowanie Cebuli, piłkę na rzut rożny wybił Badia.

2
2
45'

Piłka w pole karne w kierunku Niewulisa, wybili ją obrońcy Piasta.

1
2
43'

Żółtą kartkę otrzymał Gerard Badia. Za faul.

2
1
42'

Nieszablonowe podanie Chrapka w pole karne rywala, zaskoczył jednak również swoich kolegów. Od bramki Holec.

1
1
1
40'

Gra toczy się głównie w środkowej części boiska.

1
3
1
35'

Badia wbiegał w pole karne po podaniu Chrapka, jednak nie zmieścił się w polu gry.

2
2
1
1
32'

Gol! Strzelił Vladislavs Gutkovskis. Asystował mu Ivi Lopez.

Huk złamał linię spalonego. Vladislavs Gutkovskis otrzymał doskonałe podanie od Lopeza, podbiegł w pole karne i strzelił wprost w samo okno bramki Piasta!

31
19
8
6
10
31'

Zaskakujący strzał Piątkowskiego, który jednak nie trafił czysto w piłkę. Od bramki Plach.

2
1
1
1
29'

To mógł być gol! Świetne uderzenie Ivi Lopeza po rzucie rożnym, strzelił z woleja, jednak piłkę zablokował ustawiony przed Plachem Konczkowski!

4
2
1
1
29'

Patryk Kun wywalczył rzut rożny. Piłkę wybił Jodłowiec.

1
1
2
28'

Na razie mecz walki w Częstochowie.

1
2
1
25'

Powtórki pokazały, że Gutkovskis przewrócił się stając na piłce. Aż dziwne, że protestował, może lepiej powinien przemilczeć sprawę?

6
25'

Wrzutka Kuna w pole karne. Tam upadł Gutkovskis, sędzia pozostał niewzruszony.

2
21'

Po rzucie rożnym Piasta, szybko sytuację wyjaśnili częstochowianie.

2
20'

Akcja Piasta Gliwice! Arsenić zablokował strzał Steczyka, piłka wyszła na rzut rożny!

2
2
19'

Mokwa dośrodkował piłkę w pole karne, tam jednak byli piłkarze Rakowa.

3
2
18'

Gutkovskis tym razem stracił piłkę w polu karnym rywala.

1
16'

Ale szansa Rakowa! Piłkę w polu karnym przyjął Gutkovskis, który doskonale urwał się rywalom. Do tego obiegł bramkarza i nie trafił w pustą bramkę.

3
4
4
1
11
15'

Akcję po rzucie rożnym próbował zamknąć Ivi Lopez, jednak przedryblował sam siebie, odbijając piłkę od własnej ręki.

1
3
15'

Znów skuteczny Czerwiński, tym razem wybił piłkę na rzut rożny.

1
1
14'

Czerwiński wybił piłkę posłaną w pole karne Piasta.

1
13'

Z rzutu wolnego w pole karne piłkę wrzucał Badia, wybili ją jednak zawodnicy z Częstochowy.

3
9'

Ivi Lopez wrzucał piłkę w pole karne w kierunku Tudora. Wydawało się, że akcję przerwał Czerwiński, sędzia zdecydował jednak, że za pole gry wybił ją Tudor.

1
2
7'

Kun wrzucał piłkę w pole karne, Mokwa interweniował. Piłka znalazła się w rękach Placha.

1
4'

Wrzutka piłki w pole karne Rakowa, tam jednak czujny Piątkowski.

3
1
2'

Cebula podał piłkę do Kuna, ten jednak na spalonym.

1
1
3
1
3
1'

Od pierwszych sekund Raków rzucił się na Piasta, jednak zabrakło dokładności w premierowej akcji.

3
2
czas Start meczu
17:54

Mecz sędziuje Daniel Stefański. Sędzia VAR, to Paweł Raczkowski

17:54

Piłkarze wychodzą na boisko! Raków zagra na czerwono-niebiesko, Piast na błękitno-biało.

1
Jakim wynikiem zakończy się mecz w Częstochowie?
Wygra Raków
Padnie remis
Wygra Piast
1
17:22

Raków obecnie plasuje się na 2. miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy i gdy wygra to spotkanie, zapewni sobie wicemistrzostwo Polski. Piast jest czwarty w tabeli i zwyciężając praktycznie sobie zapewnia awans do europejskich pucharów.