Czerwoną kartkę otrzymał Dimitri Payet za brutalny atak na Marco Verrattiego.

6
2
88'
85'

Neymar uruchomił podaniem w pole karne Pablo Sarabię. Ten drugi prawie przewrócił się na piłce, a powinien oddać uderzenie. Ostatecznie spóźniona próba innego zawodnika i Olympique Marsylia miał trochę szczęścia.

1
1
84'

Kolejna wymiana podań zawodników w białych strojach z błękitnymi elementami. Skoncentrowani są przyjezdni i coraz więcej wskazuje na to, że Sergio Rico zachowa czyste konto.

1
82'

Zmienia szkoleniowiec gospodarzy, ale nie widać na horyzoncie nadziei. Olympique Marsylia ma w tym sezonie problem w ofensywie, a w niedzielę mierzy się z finalistą poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. Być może pomógłby gospodarzom Arkadiusz Milik, ale możemy tylko przypuszczać, ponieważ sprawdzić się nie da.

1
78'

Olympique Marsylia. Schodzi: Florian Thauvin. Wchodzi: Tomaz de Lima.

wchodzi Wchodzi
Tomaz de Lima #11
schodzi Schodzi
1
2
1
78'

Olympique Marsylia. Schodzi: Alvaro. Wchodzi: Lucas Perrin.

Lucas Perrin #32
Alvaro #3
1
76'

Zepsuli to koncertowo paryżanie. Wybiegali we dwóch przeciwko jednemu Steve'owi Mandandzie. Na dodatek byli to tak klasowi piłkarze jak Kylian Mbappe oraz Neymar. Francuz nie potrafił uruchomić dokładnym podaniem Brazylijczyka.

3
1
1
1
73'

Mało klarownych sytuacji podbramkowych w drugiej połowie. Dimitri Payet starał się zagrozić Sergio Rico uderzeniem zza pola karnego, jednak futbolówka przeleciała wyraźnie ponad poprzeczką. Z tak rozregulowanymi celownikami gospodarze nie skrzywdzą mistrza Francji do ostatniego gwizdka.

4
2
2
2
2
70'

Przerwa w grze była spowodowana urazem Alvaro. Niewykluczone, że trener gospodarzy będzie zmuszony do wprowadzenia na boisko nowego defensora. Na razie stoper próbuje kontynuować rywalizację z Neymarem.

1
68'

Bez rewelacji paryżanie w drugiej połowie. Goście chowają się przed przeciwnikami i interesują przede wszystkim utrzymaniem prowadzenia. Może ożywi poczynania ofensywne mistrza Francji dopiero co wprowadzony z ławki rezerwowych Neymar. Przed momentem Brazylijczyk domagał się podyktowania jedenastki za przewinienie Alvaro.

1
1
1
1
1
65'
62'

Niebawem dostanie swoje minuty na boisku Neymar.

1
1
1
59'

Layvin Kurzawa pograł na skrzydle z Kylianem Mbappe. Płaskie dośrodkowanie w pole bramkowe gospodarzy w kierunku Mauro Icardiego. Argentyńczykowi nie udało się wepchnąć futbolówki z bliska do siatki pod naporem Hirokiego Sakaia.

1
1
56'
1
1
1
1
2
56'
55'

Olympique Marsylia na połowie przeciwnika. Na pewno trafienie kontaktowe wprowadziłoby trochę zamętu w tym meczu. Duje Caleta-Car doszedł do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak główkował niecelnie.

2
53'

Żółtą kartkę otrzymał Mauro Icardi za atak wślizgiem w Steve'a Mandandę.

Paris Saint-Germain
2
3
1
1
1
51'

Sergio Rico pogubił się po dośrodkowaniu i miał szczęście, że Olympique Marsylia nie wymierzył mu kary za niezdarne zachowanie na przedpolu. Gospodarze mieli tylko możliwość kontynuowania naporu po rzucie rożnym.

1
49'

Żółtą kartkę otrzymał Pape Gueye za przewinienie na Mauro Icardim.

Pape Gueye #22
1
1
46'

Rywalizacja w Marsylii została wznowiona przez sędziego Benoita Bastiena. Paris Saint-Germain na odpowiedniej drodze do zdobycia kompletu punktów. Gospodarze daleko od tego celu, ale nie jest to jeszcze totalnie niemożliwe.

komentarz

Olympique w opałach.

komentarz

Pierwsza połowa dla zespołu z Paryża.

1
1
Czy Paris Saint-Germain powiększy prowadzenie po przerwie?
2
45+2'

Żółtą kartkę otrzymał Leandro Paredes za protestowanie.

1
1
45'

Doliczone dwie minuty.

43'

Podanie w pole karne Olympique Marsylia do Mauro Icardiego. Po pierwsze napastnik gości nie oddał dobrego uderzenia, a po drugie był na spalonym. Nawet gdyby przymierzył, nie byłoby gola.

1
2
1
40'

Pozostało kilka minut gospodarzom w pierwszej połowie, żeby urealnić zapunktowanie w klasyku. Arkadiusz Milik przygląda się wydarzeniom na boisku z trybun. Nie może pomóc pozostałym zawodnikom Olympique z powodu urazu.

2
37'

Florian Thauvin szuka sposobu na poprawienie wyniku z perspektywy gospodarzy. Blisko zawodnika ofensywnego Olympique Marsylia był Presnel Kimpembe i nie pozwolił piłce polecieć w kierunku bramki Sergio Rico.

1
1
35'

Kylian Mbappe rozpędził się na lewej stronie boiska. Przez moment reprezentant Francji miał możliwość uruchomienia Mauro Icardiego, jednak zwlekał i ostatecznie udało mu się dryblingiem wypracować rzut wolny blisko pola karnego. Faulował Alvaro.

32'

Leandro Paredes oddał potężne uderzenie zza pola karnego. Dużo szczęścia miał Steve Mandanda, że szybująca z olbrzymią prędkością piłka otarła się tylko o zewnętrzną część słupka. Paris Saint-Germain nie atakuje z wysoką częstotliwością, ale zdecydowanie konkretniej niż Olympique Marsylia.

1
1
30'

Mauro Icardi i już 2:0 dla Paris Saint-Germain!

28'

Florian Thauvin oddał niecelne uderzenie zza pola karnego. Na dodatek akcja została przerwana przez sędziego gwizdkiem. Tylko ostrzeżenie dla Paris Saint-Germain.

1
1
1
2
2
24'

Gol! Strzelił Mauro Icardi. Asystował mu Alessandro Florenzi.

Argentyńczyk zadał drugi cios gospodarzom. Paris Saint-Germain przybliża się dużymi krokami do odniesienia zwycięstwa! Akcja przeprowadzona przez zawodników znanych doskonale z ligi włoskiej. Mauro Icardi karkiem przelobował Steve'a Mandandę po dośrodkowaniu Alessandro Florenziego. Na plecach miał Alvaro, ale to nie przeszkodziło mu w podwojeniu przewagi zespołu.

3
4
2
3
5
23'

Valentin Rongier zatrudnił uderzeniem Sergio Rico. Delikatna próba pomocnika Olympique Marsylia i żaden profesjonalny bramkarz nie mógłby przepuścić futbolówki do sieci. Po minucie poprawka i Pape Gueye był już blisko doprowadzenia do remisu potężnym strzałem z dystansu.

1
1
20'

Jedna, mała szansa na doprowadzenie do remisu. Po dośrodkowaniu przez moment zakotłowało się w pobliżu bramki Sergio Rico, jednak ostatecznie defensywa nie pozwoliła na przeegzaminowanie Hiszpana strzałem.

6
15'

Drużyna ze stolicy Francji zdobyła prowadzenie i pozostaje na połowie przeciwnika. Paris Saint-Germain szuka sposobu na powiększenie przewagi, a już na pewno nie zamierza pozwolić na zagrożenie bramce strzeżonej przez Sergio Rico.

1
1
1
1
12
13'

Przykra strata Paris Saint-Germain. Angel Di Maria, krótko po zanotowaniu asysty przy golu Kyliana Mbappe, musiał opuścić boisko z powodu urazu. Za niego Pablo Sarabia.

11
10
5
5
6
11'
10
10
5
6
5
9'

Gol! Strzelił Kylian Mbappe. Asystował mu Angel Di Maria.

Dla odmiany stały fragment gry mieli gospodarze. Konkretnie rzut rożny, z którego dośrodkował Dimitri Payet. Jego zagranie okazało się zbyt płaskie i zostało wybite przez Mauro Icardiego. Argentyńczyk zainicjował ekspresową akcję bramkową Paris Saint-Germain. Przyjezdni popisali się znakomitym wyprowadzeniem piłki, a Kylian Mbappe pokonał Steve'a Mandandę uderzeniem z ostrego kąta w sytuacji sam na sam. Przyjezdni na prowadzeniu w Marsylii.

15
11
9
17
18
5'

Hiroki Sakai sfaulował Layvina Kurzawę w bocznym sektorze boiska. Szansa na pokonanie Steve'a Mandandy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Za jego wykonanie zabrał się Angel Di Maria, po którego zagraniu strącenie Mauro Icardiego było niedokładne. Od bramki Marsyli

3
2
2
7
6
3'

Olympique Marsylia w białych koszulkach oraz spodenkach z błękitnymi elementami. Również Paris Saint-Germain w klasycznych strojach. Przyjezdni na granatowo z czerwonymi oraz białymi elementami. Spróbowali zaatakować gospodarze, jednak nie przedarli się w pobliże bramki Sergio Rico.

01:31

Paris Saint-Germain na obecnym etapie sezonu musi gonić przeciwników w wyścigu po mistrzostw Francji. Podopieczni Mauricio Pochettino są na trzecim miejscu w tabeli za Olympique Lyon oraz Lille. Dlatego nie mogą pozwalać sobie na kolejne potknięcia. W 23 kolejkach stracili punkty osiem razy.

2
1
01:31

Praca przed meczem z najsilniejszym zespołem w kraju.

01:31

Paris Saint-Germain wygrało w środku tygodnia z Nimes. Poprawiło się po wpadce w meczu z Lorient i tym razem odniosło przekonujące zwycięstwo 3:0. W pierwszej połowie do bramki przymierzyli Angel Di Maria oraz Pablo Sarabia. Z kolei po przerwie wynik ustalił Kylian Mbappe.

1
1
1
01:31

W poprzednim meczu Olympique zdołał tylko zremisować mimo prowadzenia.

1
01:31

W poprzednim spotkaniu Olympique zremisował 2:2 z Lens. Na terenie przeciwnika miał dwubramkową zaliczkę dzięki uderzeniom Floriana Thauvina oraz Arkadiusza Milika. Po przerwie nie potrafił jej utrzymać i odnieść przełomowego zwycięstwa. Do kompromisowego wyniku doprowadzili Florian Sotoca oraz Facundo Medina.

1
01:31

Drużyna z Marsylii znajduje się na dziewiątym miejscu w Ligue 1. Bez natychmiastowego przyspieszenia awans do europejskich pucharów okaże się niemożliwy. Olympique nie potrafi zwyciężyć od pięciu kolejek. Ostatni komplet punktów wywalczył 6 stycznia.

1
1
01:31

Na zakończenie niedzieli w Ligue 1 konfrontacja uznanych marek francuskiego futbolu. Olympique Marsylia zmierzy się z Paris Saint-Germain. W zeszłorocznej fazie grupowej Ligi Mistrzów uczestniczyły oba kluby, ale wyłącznie finalista poprzedniej edycji wywalczył awans.