ZMIANA
84'
ZMIANA
83'

Radomiak starał się jeszcze efektowniejszym wynikiem potwierdzić wyższość nad przeciwnikiem. Przyspieszenie Damiana Jakubika, jego wymiana podań z Patrykiem Mikitą, jednak temu drugiemu zabrakło wykończenia i piłka nie zaliczyła tym razem lądowania w bramce Górnika Łęczna.

3
79'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Karol Angielski za ostre przewinienie na Leandro.

Radomiak Radom
1
1
78'
ZMIANA

Radomiak Radom. Schodzi: Damian Gąska. Wchodzi: Dominik Sokół.

wchodzi Wchodzi
Dominik Sokół #97
schodzi Schodzi
1
78'
ZMIANA
75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu, a Radomiak nie przeprowadził jeszcze zmian w jedenastce wybranej przed meczem przez trenera Dariusza Banasika. Trudno się temu dziwić. W poczynaniach gospodarzy wszystko się zgadza i najpewniej za kilkanaście minut będą oni cieszyć się z wywalczenia kompletu punktów. Tym bardziej, że przed momentem niesygnalizowane uderzenie Bartosza Śpiączki było niecelne.

3
2
1
71'

Karol Angielski uczestniczył we wszystkich dotychczasowych akcjach bramkowych. Przed momentem niebezpieczny napastnik Radomiaka poczęstował Macieja Gostomskiego uderzeniem. Co prawda niepewnie, jednak poradził sobie bramkarz Górnika Łęczna.

4
1
70'

Radomiak dostał nieśmiałe ostrzeżenie od przeciwnika z Lubelszczyzny i ponownie przetransportował piłkę w pobliże bramki Macieja Gostomskiego. Gospodarze nie wykorzystali możliwości powiększenia prowadzenia z rzutu rożnego, a całe zamieszanie zostało przerwane gwizdkiem przez sędziego Piotra Lasyka z powodu spalonego.

2
3
65'

Najlepszą szansę na poprawienie wyniku z perspektywy Górnika Łęczna miał Adrian Cierpka, jednak mocne uderzenie wprowadzonego z ławki rezerwowych pomocnika trafiło w słupek. Po chwili pod znakiem zapytania stało pozostanie zmiennika na boisku, ale ostre starcie z Leandro Rossim nie wyeliminowało go z meczu.

2
4
1
62'

Żółtą kartkę otrzymał Leandro Rossi za ostre przewinienie na Adrianie Cierpce.

1
1
60'

Damian Gąska autorem kolejnego gola dla Radomiaka.

4
1
57'
ZMIANA

Górnik Łęczna. Schodzi: Paweł Wojciechowski. Wchodzi: Przemysław Banaszak.

Przemysław Banaszak #19
1
1
56'
ZMIANA

Górnik Łęczna. Schodzi: Bartłomiej Kukułowicz. Wchodzi: Michał Goliński.

Bartłomiej Kukułowicz #20
1
1
56'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Damian Gąska. Asystował mu Dawid Abramowicz.

Idą za ciosem gospodarze i raz po raz punktują przeciwnika. Radomiak prowadzi już 3:0 i nieomal ma komplet punktów w kieszeni. Karol Angielski uruchomił podaniem rozpędzonego Dawida Abramowicza, a dogranie bocznego defensora zostało podsumowane uderzeniem z bliska do siatki przez Damiana Gąskę.

7
2
1
54'

Miłosz Kozak szarżował na skrzydle. Jego zagranie zapowiadało się niebezpiecznie, ale nie sprawiło ostatecznie dużego problemu podopiecznym Kamila Kieresia. Płaskie wstrzelenie zostało poskromione przez Macieja Gostomskiego.

1
51'

Mateusz Radecki podwoił prowadzenie Radomiaka. 2:0!

2
48'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Radecki za przewinienie na Pawle Wojciechowskim.

1
1
47'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mateusz Radecki. Asystował mu Karol Angielski.

Rośnie przewaga Radomiaka i jest on coraz bliżej odniesienia zwycięstwa z wiceliderem! Karol Angielski tym razem w roli asystenta. Jego nieczyste uderzenie okazało się podaniem i zostało wykorzystane przez czujnego w pobliżu bramki Mateusza Radeckiego. Pomocnik kolanem strącił futbolówkę z bliska do siatki.

5
1
1
1
46'

Rozpoczęła się druga połowa spotkania, a w niej Górnik Łęczna spróbuje odrobić stratę do przeciwnika. Radomiak liczy na kontynuację tego, co było dobre w jego grze przed zejściem do szatni.

komentarz

Czy Górnik Łęczna wyrówna po przerwie?
Tak
Nie
1
45'

Doliczona minuta.

1
40'

Pozostało pięć minut do zakończenia podstawowego czasu w pierwszej połowie. Była możliwość przeprowadzenia szybkiego ataku w kierunku bramki strzeżonej przez Mateusza Kochalskiego, jednak Paweł Wojciechowski nie zabrał się umiejętnie z piłką i trzeba było zapomnieć o planie.

1
2
38'

Żółtą kartkę otrzymał Marcin Stromecki za ostre przewinienie na Leandro.

Górnik Łęczna
1
37'

Górnik Łęczna ma jeszcze trochę czasu na poprawienie wyniku w pierwszej połowie. Drużyna prowadzona przez Kamila Kieresia wyszła na boisko w zestawieniu z dwoma nominalnymi napastnikami, jednak Paweł Wojciechowski oraz Bartosz Śpiączka nie mają na razie łatwości w kreowaniu sytuacji podbramkowych.

2
1
35'

Żółtą kartkę otrzymał Paweł Baranowski za przewinienie na Damianie Gąsce.

2
33'

Karol Angielski i 1:0 dla Radomiaka!

2
29'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Karol Angielski.

Radomiak na prowadzeniu. Zdążył wywalczyć dla siebie zaliczkę w drugim kwadransie spotkania. Dobre zachowanie Karola Angielskiego, który starannie ułożył sobie futbolówkę na stopie i znakomicie przymierzył w okienko. Tym razem Maciej Gostomski bez szans i musiał skapitulować. Górnik Łęczna będzie musiał zainteresować się odrabianiem strat do podopiecznych Dariusza Banasika.

8
1
2
1
27'

Skuteczna interwencja defensywy Górnika Łęczna. Radomiak przeprowadził żwawy kontratak zakończony uderzeniem Mateusza Radeckiego. Piłka, odbita rykoszetem, została sparowana ponad poprzeczkę przez skoncentrowanego na linii bramkowej Macieja Gostomskiego.

4
1
24'

Żółtą kartkę otrzymał Marcin Orłowski za uderzenie łokciem w twarz Miłosza Kozaka.

4
1
1
22'

Mateusz Kochalski poradził sobie na przedpolu i interweniował podręcznikowo po dośrodkowaniu. Pewny chwyt bramkarza Radomiaka i tym samym nie pozwolił żadnemu z podopiecznych Kamila Kieresia na podsumowanie ataku uderzeniem.

2
1
18'

Damian Jakubik zameldował się w pobliżu pola karnego przeciwnika. Jego uderzenie nie poleciało w bramkę strzeżoną przez Macieja Gostomskiego. Piłka została odprowadzona wzrokiem przez doświadczonego bramkarza Górnika Łęczna. To jemu zostało polecone wznowienie rywalizacji przez Piotra Lasyka.

1
3
1
16'

Minął bezbramkowy kwadrans spotkania w Radomiu. Górnik Łęczna rozpoczął energicznie pojedynek, ale gospodarze nie potrzebowali dużo czasu na dojście do głosu. Rywalizacja wyrównała się i ciekawi, która z drużyn będzie prezentować się lepiej w dalszej części meczu.

1
12'

Kolejna niebezpieczna akcja Radomiaka zakończyła się nieskutecznym uderzeniem Dawida Abramowicza. Nie wykorzystał on bardzo pomysłowego podania i nie pokonał ustawionego między słupkami w bramce łęczanian Macieja Gostomskiego. Początek pojedynku z szansami na otwarcie wyniku przed obiema drużynami.

2
6'

Radomiak odpowiada na pierwszy atak przeprowadzony przez przeciwnika z Lubelszczyzny. Drużyna prowadzona przez Dariusza Banasika wywalczyła dla siebie korner, więc jej najwyżsi piłkarze wbiegli w pobliże bramki strzeżonej przez Macieja Gostomskiego. Cała sytuacja zakończona strzałem Karola Angielskiego, które nie sprawiło problemu bramkarzowi przyjezdnych.

1
1
2'

Pierwsza akcja przeprowadzona przez Górnika Łęczna i znalazł się on z piłką w polu karnym gospodarzy. W ostatnim momencie poradził sobie Mateusz Radecki i powstrzymał przymierzającego się do oddania strzału przeciwnika. Radomiak mógł mieć problem po błędzie Meika Karwota.

2
1
1
12:26

Zestawienie Górnika Łęczna.

12:26

Jedenastka wybrana przez Dariusza Banasika.

23:17

23:17

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)

23:17

Poznaj najlepszych pierwszoligowców poprzedniej kolejki.

23:17

Przygotowania Górnika Łęczna do meczu w Radomiu.

23:17

Górnik Łęczna nie popisał się w poprzednim meczu. Podopieczni Kamila Kieresia nie wykorzystali rzutu karnego, zrobił to natomiast ich przeciwnik, a porażka 0:1 z Koroną Kielce była ich pierwszą w rundzie wiosennej po serii wygranych.

1
23:17

Tak wyglądały przygotowania Radomiaka.

23:17

W poprzednim tygodniu Radomiak nie rozegrał meczu z powodu zakażeń koronawirusem w Puszczy Niepołomice. Dwukrotnie przekładane spotkanie z podopiecznymi Tomasza Tułacza zostało wyznaczone na kwiecień. Gospodarze sobotniego meczu mieli dużo czasu na przygotowania do niego.

1
23:17

Od poprzedniego występu Radomiaka minęły dwa tygodnie. Drużyna prowadzona przez Dariusza Banasika zagrała na własnym stadionie z GKS-em 1962 Jastrzębie. O zwycięstwie 2:0 zdecydowały uderzenia oddane przez Leandro oraz Meika Karwota. W sobotę radomianie postarają się ponownie wykorzystać atut własnego boiska.

1
23:17

Konfrontacja Radomiaka z Górnikiem Łęczna to jedna z najlepiej zapowiadających się w 22. kolejce Fortuna I ligi. Drużyna z województwa mazowieckiego znajduje się w strefie barażowej, a jej przeciwnik z Lubelszczyzny jest na drugim miejscu premiowanym awansem do PKO Ekstraklasy.