Manchester United
61' Harry Maguire 63' Eric Bailly 95' Bruno Fernandes
FC Kopenhaga
75' Mikkel Kaufmann 77' Jens Stage 105+3' Zeca
1:0
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec. Do niespodzianki nie doszło, ponieważ awansował Manchester United. Droga do półfinału Ligi Europy była jednak skomplikowana. Zespół z Anglii rozegrał dogrywkę, a decydującego gola na 1:0 strzelił z rzutu karnego. Wyeliminowanie FC Kopenhaga nie było takim banalnym zadaniem.

Doliczona minuta.

Być może ostatnia szansa na wyrównanie. FC Kopenhaga wywalczyła rzut wolny na wysokości pola karnego Manchesteru United. Piłka została podana w pobliże 16. metra, na co podopieczni Ole Gunnara Solskjaera byli przygotowani i nie dopuścili do strzału.

Przeciągnięte dośrodowanie w pole karne Manchesteru United, a po nim żaden zawodnik w białym stroju nie miał możliwości oddania strzału. Szkoleniowiec FC Kopenhaga jeszcze namawia podopiecznych do wykrzesania z siebie resztki energii.

FC Kopenhaga. Schodzi: Rasmus Falk. Wchodzi: William Boving.

Dobre podanie Bruno Fernandesa w pole karne, a Anthony Martial, może już w powodu zmęczenia, podszedł nonszalancko do przyjęcia futbolówki. Potoczyła się ona pod nogi Karla-Johana Johnssona.

Widać rozsądek w grze podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera po zdobyciu prowadzenia, ale chyba w Manchesterze jeszcze jest odrobinę nerwowo. Jednobramkowe prowadzenie nie gwarantuje awansu.

Gra wznowiona po raz ostatni. FC Kopenhaga zostawiła na boisku sporo zdrowia, ale potrzebuje jeszcze czegoś ekstra, żeby awansować kosztem trzeciej siły Premier League.

W ostatnich minutach pierwszej połowy dogrywki warte uwagi były wyłącznie dynamiczne kontrataki Manchesteru United między coraz mniej szczelną defensywą FC Kopenhaga. Pytanie, czy ekipa z Danii stworzy sobie realną szansę na doprowadzenie do remisu w kolejnym kwadransie.

Żółtą kartkę otrzymał Zeca za protestowanie.

Doliczone dwie minuty.

FC Kopenhaga. Schodzi: Jens Stage. Wchodzi: Robert Mudrazija.

FC Kopenhaga. Schodzi: Guillermo Varela. Wchodzi: Karlo Bartolec.

Marcus Rashford na spalonym, dlatego finał rajdu reprezentanta Anglii nie miał specjalnego znaczenia. Manchester United stara się nie cofać w komplecie w pobliże bramki Sergio Romero.

Duży krok zespołu z Premier League w kierunku półfinału.

Gol! Strzelił Bruno Fernandes.

Manchester United na prowadzeniu. Za wykonanie rzutu karnego za faul na Anthonym Martialu zabrał się Bruno Fernandes. Portugalczyk oddał mocne uderzenie i choć Karl-Johan Johnsson wyczuł intencję strzelca, to nie był w stanie dosięgnąć futbolówki.

Rzut karny dla Manchesteru United! Faul Andreasa Bjellanda na Anthonym Martialu, który kilkanaście sekund wcześniej trafił w nogi bramkarza w sytuacji sam na sam.

Anthony Martial dwoi się i troi. Po jego uderzeniu z ostrego kąta piłka odbiła się od nóg pilnującego słupka Karla-Johana Johnssona, przez co Clement Turpin przyznał Manchesterowi United korner. Ten stały fragment był kolejnym zmarnowanym przez podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera.

Piłka nożna, spać nie można. Rozpoczęła się dogrywka w Kolonii i może w tych dwóch kwadransach padnie gol.

Czy zobaczymy konkurs rzutów karnych?

Tymczasem pierwszym półfinalistą Ligi Europy został Inter Mediolan. Nerazzurri dwa kroki od trofeum.

W doliczonym czasie Anthony Martial zdecydował się na ułańską szarżę między przeciwnikami, ale został powstrzymany wślizgiem w polu karnym. Po 90 minutach bezbramkowo i niestety taki rezultat oddaje obraz spotkania. Trochę lepsza druga połowa w wykonaniu Manchesteru United, ale to naprawdę trochę i trzeba jeszcze pobiegać w dogrywce.

Doliczone trzy minuty.

Anthony Martial cofnął się po futbolówkę przed pole karne FC Kopenhaga. Oddane stamtąd uderzenie było niedokładne. Clement Turpin zobaczył rykoszet i przyznał przyjezdnym z Anglii korner.

Guillermo Varela domagał się podyktowania rzutu karnego po starciu z Brandonem Williamsem. Clement Turpin zdecydowanym gestem pokazał aktywnemu defensorowi FC Kopenhaga, że pora żwawo podnosić się z boiska.

Manchester United ponownie na połowie przeciwnika w ataku pozycyjnym. W pewnych fragmentach drugiej połowy można było pochwalić to, w jakim tempie cyrkulowała piłka w pobliżu pola karnego FC Kopenhaga, ale na pewno nie można tego zrobić w ostatnich minutach.

Żółtą kartkę otrzymał Jens Stage za prztrzymanie przeciwnika.

Żółtą kartkę otrzymał Mikkel Kaufmann za faul blisko linii bocznej boiska.

Jak widać, coraz mniej czasu na rozstrzygnięcie meczu w podstawowym czasie. Nie jest to spotkanie wypełnione klarownymi sytuacjami podbramkowymi. Manchester United odrobinę podeperował statystykę strzałów celnych, ale to głównie próby z dystansu.

Przerwa na napoje.

Manchester United. Schodzi: Fred. Wchodzi: Nemanja Matić.

Bruno Fernandes przestraszył uderzeniem z dystansu Karla-Johana Johnssona. Interwencja bramkarza FC Kopenhaga nie była idealna. Po kilkunastu sekundach poprawił się i już w stu procentach pewnie powstrzymał piłkę po dobitce Paula Pogby.

Piękna akcja FC Kopenhaga, ale zakończyła się ona zablokowanym uderzeniem z kilkunastu metrów. Bryan Oviedo oszukał finezyjnym zwodem dwóch zawodników Manchesteru United. Po tym dryblingu było jeszcze jedno podanie zanim obrońcy z Anglii rozpaczliwie uratowali sytuację.

Żółtą kartkę otrzymał Eric Bailly za przerwanie faulem kontrataku FC Kopenhaga.

Żółtą kartkę otrzymał Harry Maguire za przewinienie, po którym został zastosowany przywilej korzyści.

Zablokowane podanie penetrujące pole karne FC Kopenhaga. Akcja przyniosła Manchesterowi United wyłącznie korner. Za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się Bruno Fernandes i nie sprawił dużego problemu zawodnikom z Danii.

FC Kopenhaga. Schodzi: Mohamed Daramy. Wchodzi: Mikkel Kaufmann.

FC Kopenhaga. Schodzi: Pep Biel. Wchodzi: Bryan Oviedo.

Ostre starcie w pobliżu koła środkowego, ale Clement Turpin nie zdecydował się ponownie na pokazanie agresywnie faulującemu zawodnikowi żółtego kartonika. Francuz stawia na edukowanie.

Wymiana podań przed polem karnym FC Kopenhaga. Na oddanie płaskiego strzału zdecydował się Fred, jednak Karl-Johan Johnsson miał obowiązek powstrzymania powoli sunącej po murawie futbolówki.

Przedstawiciel Premier League w ataku pozycyjnym i stara się narzucić swoje warunki przeciwnikowi. Odrobinę przyspieszyli w środku pola Bruno Fernandes oraz Paul Pogba.

W przerwie norwescy trenerzy nie zdecydowali się na przeprowadzenie zmian personalnych. W pierwszej połowie była jedna roszada z powodu kontuzji Nicolaia Boilesena.

Paul Pogba znalazł się w polu karnym przeciwnika w pobliżu futbolówki. Miał tam odrobinę miejsca oraz czasu na oddanie uderzenia. Reprezentant Francji nie przymierzył jednak w bramkę strzeżoną przez Karla-Johana Johnssona.

Rozpoczęła się druga połowa w Kolonii. Piłkarze mieli możliwość wdrożenia poprawek do swojej gry ofensywnej przez kwadrans spędzony ze szkoleniowcami w szatni.

Ole Gunnar Solskjaer potrzebuje lepszego planu na drugą połowę.

Poprawne 45 minut zespołu z Kopenhagi.

Czy ćwierćfinał zostanie rozstrzygnięty w podstawowym czasie?

Manchester United nie zdominował swojego przeciwnika w pierwszej połowie i zakończyła się ona bezbramkowym remisem. Jeden strzał celny nie jest dobrą rekomendacją ani dla tego spotkania, ani uczestniczących w nim drużyn. Po przerwie powinno być lepiej.

Doliczone cztery minuty.

Manchester United przeprowadził groźny atak w ostatniej minucie podstawowego czasu. Po uderzeniu Masona Greenwooda piłka znalazła się w siatce, ale podopieczni Ole Gunnara Solskjaera nie nacieszyli się golem. Został on anulowany z powodu spalonego.

Próba uruchomienia Anthony'ego Martiala, jednak podanie posłane przez Marcusa Rashforda w uliczkę zostało poskromione przez ciasno ustawionych obrońców FC Kopenhaga. Pozostało pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie.

Piąstkowanie Sergio Romero po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie było może idealne, ale Argentyńczyk mógł liczyć na obrońców swojego klubu, którzy natychmiast doskoczyli do posiadającego piłkę przeciwnika i uniemożliwili mu oddanie strzału.

W równolegle rozgrywanym meczu Interu Mediolan z Bayerem 04 Leverkusen jest 2:1. Ponadto sędziowie przy monitorach anulowali jedenastkę dla Nerazzurrich. W Kolonii na razie zdecydowanie mniej wrażeń.

Kolejne dośrodkowanie w pole karne coraz wyraźniej cofniętych zawodników z Kopenhagi. Jeszcze poradzili sobie piłkarze z Danii, a uderzenie Masona Greenwooda zza szesnastki zostało zablokowane.

Na zakończenie drugiego kwadransa meczu dośrodkowanie w kierunku dalszego słupka w bramce FC Kopenhaga. Rzucił się tam ambitnie Anthony Martial, ale wślizg nie wystarczył na dotkniecie futbolówki. Ta uciekła napastnikowi Manchesteru United poza boisko.

Po wznowieniu meczu szansa na pokonanie Karla-Johana Johnssona z rzutu wolnego. Piłkę ustawił sobie Bruno Fernandes, po czym z 25. metra oddał uderzenie prawą stopą. Wyraźne pudło.

W pewnym momencie lepiej zapowiadała się niż zakończyła akcja Manchesteru United. Anthony Martial dostał wyrzucające podanie i kiedy zobaczył, że nie ma dobrej możliwości uruchomienia kogoś w centrum pola karnego, wykonał wycofanie piłki do ustawionego przed szesnastką Paula Pogby.

Przedstawiciel Premier League odpowiedział swoim atakiem i Karl-Johan Johnsson interweniował na linii. Nawet gdyby przeciwnik przymierzył do siatki, nie byłoby gola z powodu spalonego. Clement Turpin jeszcze oczekiwał na komunikat z wozu, czy aby nie było powodu do podyktowania rzutu karnego, ale nie.

Interwencja Sergio Romero na przedpolu. Doświadczony bramkarz Manchesteru United zaczyna denerwować się na swoich kompanów z pola, którzy mają kłopot z odpieraniem ataków FC Kopenhaga.

FC Kopenhaga pokazała pazurki w ostatnich minutach. Dwie akcje formalnych gości. Było niebezpiecznie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale było też groźnie po akcji zespołowej. Manchester United miał szczęście, że Jens Stage oddał anemiczne uderzenie i trafił w Paula Pogbę.

Przerwa w grze spowodowana dwoma całkiem innymi urazami. Aaron Wan-Bissaka oberwał piłką w twarz blokując dośrodkowanie, natomiast Nicolai Boilesen doznał kontuzji mięśniowej.

Ponownie akcja FC Kopenhaga z wykorzystaniem prawego skrzydła. Piłka trafiła w pole karne do Mohameda Daramy'ego dzięki sprytnemu przepuszczeniu Jensa Stage. Mogło być uderzenie, ale zawodnik ofensywny nie zorientował się w sytuacji.

Guillermo Varela zaatakował ułańsko. Zamarzyło się mu ominięcie całej grupki zawodników swojego byłego klubu. Manchester United nie pozwolił długo potańczyć przeciwnikowi na jego połowie.

Jeszcze jedna akcja Manchesteru United, który rozwija skrzydła. Po raz pierwszy interweniował Karl-Johan Johnsson, którego tym razem nie zdążyli wyręczyć obrońcy FC Kopenhaga.

Rzut wolny dla Manchesteru United po faulu na Anthonym Martialu. Odległość do bramki Karla-Johana Johnssona była wyraźna, mimo to Marcus Rashford postanowił oddać uderzenie. Jakość tej próby była niska i piłka potoczyła się po niewłaściwej stronie słupka.

Pierwszy w meczu korner dla Manchesteru United. Głębokie dośrodkowanie Bruno Fernandesa w kierunku Harry'ego Maguire, który przesadził w walce o pozycję z Andreasem Bjellandem.

Manchester United w czerwonych koszulkach, a także w ciemnych spodenkach oraz getrach. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera wymienili podania we wszystkich formacjach, ale nie jest jeszcze łatwo przebić się w pobliże bramki Karla-Johana Johnssona.

Agresywnie na połowie przeciwnika FC Kopenhaga, ale nie wypracowała sobie pozycji do oddania uderzenia. Drużyna z Danii gra w białych koszulkach i spodenkach z niebieskimi wstawkami.

Manchester United jest najwyżej notowanym ćwierćfinalistą Ligi Europy w rankingu UEFA. Z kolei FC Kopenhaga awansowała tak daleko po raz pierwszy w historii. Pierwszy gwizdek!

Czy Manchester United awansuje do półfinału Ligi Europy?

Piłkarze z Kopenhagi na stadionie.

Więcej o składach przygotowanych przez szkoleniowców.

Sędzia: Clement Turpin (Francja)

Ostatni trening FC Kopenhaga przed ćwierćfinałem.

FC Kopenhaga wygrała rewanż na własnym stadionie z Istanbul Basaksehir i w ten sposób zapewniła sobie awans do ćwierćfinału Ligi Europy.

FC Kopenhaga awansowała do najlepszej ósemki Ligi Europy po raz pierwszy w historii. W poprzedniej rundzie klub z Danii odrobił z nawiązką straty poniesione w pierwszym meczu z Istanbul Basaksehir i wyeliminował mistrza Turcji z rozgrywek.

Manchester United był wyraźnie lepszy od przeciwnika z Linzu.

W poprzednim dwumeczu Manchester United pokonał LASK. Już po wyprawie do Austrii miał awans w kieszeni. W rewanżu na Old Trafford co prawda stracił pierwszego gola, ale zdążył odwrócić wynik na 2:1 i ponownie zwyciężyć.

Manchester United jest najbardziej bramkostrzelnym i oddającym najwięcej uderzeń zespołem Ligi Europy. Ole Gunnar Solskjaer może liczyć na skuteczność swoich podopiecznych. FC Kopenhaga stanie w poniedziałek przed dużym wyzwaniem.

Przygotowania Manchesteru United.

Manchester United powalczy o awans do półfinału Ligi Europy z FC Kopenhaga. Klub z Anglii jest wymieniany wśród głównych kandydatów do wygrania całych rozgrywek.