2:0
Zakończony
Everton
90+4'

Mocno z dystansu uderzył Romeu, bramkarz z małymi problemami, ale piłkę w końcu złapał.

90+2'

Żółtą kartkę otrzymał Dominic Calvert-Lewin.

90'

Sędzia doliczył 5 minut.

89'

Southampton FC. Schodzi: Che Adams. Wchodzi: Dan Nlundulu.

wchodzi Wchodzi
Dan Nlundulu #40
schodzi Schodzi
87'

Techniczny strzał Ingsa, zamiary dobre, wykonanie dużo słabsze.

1
86'

Southampton FC. Schodzi: Stuart Armstrong. Wchodzi: Ibrahima Diallo.

Ibrahima Diallo #27
84'

Zagranie do Ward-Prowse'a, ten jednak stojąc siedem metrów przed bramką nie zdołał opanować piłki.

1
81'

Southampton cały czas w ataku, Everton przegrywa, ale grając w osłabieniu szans na kontaktowego gola musi szukać w kontrach.

2
78'

Strzelał Jannik Vestergaard, Pickford końcami palców na rzut rożny.

1
77'

Armstrong starał się dogrywać do Adamsa, dobrze zachowali się obrońcy.

75'

Niewiele ponad kwadrans do końca. W meczu już wszystko jasne. Evertonowi trudno będzie odrobić straty.

72'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Lucas Digne. Zawodnik Evertonu ostro potraktował Walker-Petersa. Sędzia nie miał wątpliwości. Goście w dziesiątkę!

70'

Niewiele potrafi zdziałać Everton. Gospodarze mecz mają pod kontrolą.

67'

Gospodarze chcą wykorzystywać fakt, że mają z przodu coraz więcej miejsca i starają się kontrować lidera.

64'

Żółtą kartkę otrzymał Bernard.

62'

Przed momentem to się mogło udać. Armstrong do Ingsa, ten jednak nie zdołał dołożyć nogi.

61'

Optyczna przewaga Evertonu, gospodarze chcą skontrować gości i zamknąć mecz.

58'

Everton. Schodzi: Abdoulaye Doucoure. Wchodzi: Anthony Gordon.

Anthony Gordon #24
57'

Żółtą kartkę otrzymał Kyle Walker-Peters.

55'

Redmond starał się uderzyć sprzed pola karnego. Piłka poszybowała wysoko ponad bramką.

53'

Bednarek trafiony łokciem w twarz przez Digne. Sędzia nic nie widział, kartki także nie ma. VAR milczy.

1
2
1
52'

Ryan Bertrand padł w polu karnym, sędzia nakazał grać dalej.

49'

Po przerwie stara się atakować Everton. Southampton na razie bez problemów rozbija akcje gości.

1
46'

I już akcja gospodarzy, płaski strzał Adamsa pewnie złapał bramkarz.

46'

Everton. Schodzi: Alex Iwobi. Wchodzi: Bernard.

46'

Wracamy do gry!

1
1
45'

Sędzia doliczył minutę.

1
42'

James Rodriguez domagał się podyktowania rzutu karnego. Sędzia faulu nie widział i nakazał grać dalej.

39'

Armstrong do siatki, gola jednak nie ma. Spalony!

38'

Everton przegrywa 2:0 i nie jest w stanie zagrozić gospodarzom.

1
35'

Gol! Strzelił Che Adams. Asystował mu Danny Ings. Ings ruszył lewą stroną, precyzyjnie dośrodkował. Piłki nie sięgnął Gylfi Sigurdsson, przejął ją Adams i mocnym strzałem trafił na 2:0!

5
2
1
33'

Niewiele dzieje się na boisku. Częściej przy piłce utrzymują się gospdoarze.

30'

Everton po stracie gola nie potrafi odpowiedzieć Świętym. Spokojne tempo gry.

27'

Gol! Strzelił James Ward-Prowse. Podanie w pole karne do Ward-Prowse'a, ten mocno uderzył z ok. 15 metrów. Bramkarz bez szans. 1:0!

5
3
1
26'

Groźny strzał Romeu, Pickford zdołał obronić.

1
22'

Coraz więcej do powiedzenia w meczu mają gracze Evertonu. Gospodarze sporo uwagi poświęcają defensywie.

19'

Sporo szczęścia mieli gospodarze! Mocny strzał sprzed pola karnego Sigurdssona, po którym piłka wylądowała na poprzeczce!

1
1
16'

Wzrosło tempo meczu. Piłkarze zaczęli kreować okazje bramkowe.

1
13'

Odpowiedź gości, do uderzenia doszedł Iwobi. Strzał został zablokowany.

12'

W doskonałej sytuacji znalazł się Redmond, ale piłkarz Świętych spudłował!

8'

Jak na razie brakuje dokładności w grze obu drużyn. Czekamy na pierwsze okazje bramkowe.

6'

Akcja Evertonu, dogrywał Iwobi, ale w zasięgu rąk bramkarza.

3'

Rzut wolny dla Świętych. Dośrodkowanie na rzut rożny wybił obrońca.