Premier League. Southampton - Everton. Bednarek i spółka zatrzymali lidera!

Lider Premier League Everton doznał pierwszej porażki w sezonie. Drużyna z Liverpoolu przegrała na boisku Southampton 0:2. Dobry mecz w barwach Świętych rozegrał Jan Bednarek.

Michał Piegza
Jan Bednarek (w środku) PAP/EPA / Frank Augstein / Na zdjęciu: Jan Bednarek (w środku)
Lider Premier League Everton po raz pierwszy w sezonie przegrał! Pogromcą drużyny z Liverpoolu był Southampton. Już po 1. połowie wszystko było niemal jasne.

Gospodarze prowadzenie mogli objąć w 12. minucie. Jednak Nathan Redmond nie potrafił skierować piłki do bramki w dobrej sytuacji. Everton swoją szansę miał siedem minut później. Sprzed pola karnego mocno uderzył Gylfi Sigurdsson, futbolówka odbiła się od górnej części poprzeczki i wyszła na aut.

Na premierowe trafienie musieliśmy czekać do 27. minuty. Podanie Ingsa w pole karne do Jamesa Ward-Prowse'a, ten mocno uderzył z ok. 15 metrów. Bramkarz był bez szans.

Osiem minut później padł drugi gol. Danny Ings ruszył lewą stroną, precyzyjnie dośrodkował. Piłki nie sięgnął Gylfi Sigurdsson, przejął ją Che Adams i mocnym strzałem trafił na 2:0. W 39. minucie Jordana Pickforda pokonał Stuart Armstrong, wcześniej jednak był spalony. Sędzia trafienia nie uznał.

Po zmianie stron Everton starał się atakować. Kilka razy pod bramką gospodarzy zakotłowało się. Alex McCarthy nie musiał interweniować, Jan Bednarek i koledzy w defensywie robili swoje.

Southampton nastawiony na wyprowadzanie kontr często niepokoił defensywę lidera. Od 72. minuty Święci mieli ułatwione zadanie. Za ostry faul na Kyle Walker-Petersie z boiska wyleciał Lucas Digne. Obrońca już wcześniej mógł być ukarany, kiedy łokciem uderzył w twarz Bednarka.

Grając w przewadze gospodarze atakowali, stworzyli sobie kilka kolejnych okazji na podwyższenie wyniku. Ostatecznie więcej goli w meczu nie padło. Everton musiał pogodzić się z pierwszą porażką w sezonie. Święci w tabeli wskoczyli na 5. miejsce.

Southampton FC - Everton 2:0 (2:0)
1:0 - James Ward-Prowse 27'
2:0 - Che Adams 35'

Southampton FC: Alex McCarthy - Kyle Walker-Peters, Jan Bednarek, Jannik Vestergaard, Ryan Bertrand - Stuart Armstrong (86' Ibrahima Diallo), James Ward-Prowse, Oriol Romeu, Nathan Redmond - Che Adams (89' Dan Nlundulu), Danny Ings.

Everton: Jordan Pickford - Ben Godfrey, Yerry Mina, Michael Keane, Lucas Digne - Abdoulaye Doucoure (58' Fabian Delph), Allan, Gylfi Sigurdsson (58' Anthony Gordon) - James Rodriguez, Dominic Calvert-Lewin, Alex Iwobi (46' Bernard).

Żółte kartki: Kyle Walker-Peters (Southampton) oraz Bernard Calvert-Lewin (Everton).

Czerwona kartka: Digne (Everton) /za faul, 72'/.

Sędzia: Kevin Friend.

Czytaj także: Premier League. Liverpool - Sheffield United. Firmino i Jota uratowali mistrza Marcus Rashford zaapelował do premiera Wielkiej Brytanii. Media twierdzą, że nie dostał odpowiedzi

Everton zakończy sezon na podium Premier League?