Premier League: 34. kolejka
13 maj 2021 21:15
90+4'

Rashford zmarnował stuprocentową sytuację w samej końcówce. Strzelił obok słupka.

6
3
1
1
90+2'
ZMIANA
90'

Sędzia doliczył minimum cztery minuty.

1
1
3
1
1
90'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mohamed Salah. Asystował mu Curtis Jones.

Egipcjanin wbija gwóźdź do trumny. Sam na sam z Hendersonem, techniczny strzał przy dalszym słupku i mamy zmianę wyniku na 4:2!

37
18
3
4
5
86'
ZMIANA
2
4
2
3
5
85'

1
85'

Skiksował teraz Firmino. Nie wyszło dośrodkowanie Brazylijczykowi. Piłka ewidentnie zeszła mu z nogi.

1
1
5
83'

McTominay zagrywał na skrzydło do Rashforda, ale dobrze zachował się Alexander-Arnold, który ze spokojem odegrał piłkę do Alissona.

6
3
1
1
1
80'

Liverpool robi wszystko, by odzyskać kontrolę nad spotkaniem. Udaje się to połowicznie, bo goście utrzymują się w posiadaniu piłki na połowie rywala, lecz brakuje konkretów w postaci sytuacji podbramkowych.

3
2
1
79'

Żółtą kartkę otrzymał Scott McTominay. Za ostry i niebezpieczny faul na Fabinho.

5
2
79'

Bruno Fernandes zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, jednak pomylił się o dobry metr.

2
2
2
1
77'

Thiago ręką zablokował strzał Bruno Fernandesa. Będzie doskonała okazja dla gospodarzy z rzutu wolnego.

1
1
2
5
2
76'

A teraz Rashford świetnie wymanewrował w polu karnym Phillipsa, poszukał strzału przy bliższym słupku, ale trafił tylko w boczną siatkę. Wydaje się, że lepszym wyborem byłoby podanie do Cavaniego.

2
1
1
75'

I od razu mógł zabłysnąć Mane. Alexander-Arnold podawał prostopadle w kierunku Senegalczyka, któremu zabrakło centymetrów, by zdołał trącić piłkę przed Hendersonem. Ostatecznie szybszy był bramkarz United.

2
2
74'
ZMIANA

Liverpool FC. Schodzi: Diogo Jota. Wchodzi: Sadio Mane.

73'

Kontratak gości, Thiago wypuścił w uliczkę Salaha, ale ten dość wyraźnie spudłował.

1
1
1
1
73'

Shaw dośrodkowywał z rzutu wolnego, Lindelof zdecydowanie wygrał walkę w powietrzu, jednak uderzył zbyt lekko, by zaskoczyć Alissona.

1
1
72'

Strzelał z dystansu Greenwood, ale trafił w przebiegającego obok McTominaya.

1
3
71'

Niesamowitą przemianę przeszli gospodarze. Znakomicie dośrodkowywał Rashford i niewiele zabrakło, by do wyrównania doprowadził Bruno Fernandes.

1
1
2
2
70'

Ależ dzieje się na Old Trafford. Phillips i Williams ratują Liverpool! Ogromne zamieszanie w polu karnym, strzelali kolejno Cavani i Greenwood, ale za każdym razem ofiarnie interweniowali środkowi obrońcy gości.

1
1
3
69'

W odpowiedzi mieliśmy bardzo mocny strzał Alexandra-Arnolda z około dwudziestu metrów, ale piłka poszybowała dość wyraźnie nad poprzeczką.

4
1
2
68'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Marcus Rashford. Asystował mu Edinson Cavani.

Niespodziewanie gospodarze łapią kontrakt! Dobre prostopadłe podanie Cavaniego, Rashford przyjął piłkę prawą nogą, uderzył lewą i futbolówka wpadła do siatki po uprzednim odbiciu się od słupka.

15
7
2
5
9
67'

Nie było zagrożenia w polu karnym Liverpoolu, a ponadto goście ruszyli z kontratakiem, jednak Wan-Bissaka zdołał wygarnąć piłkę spod nóg Diogo Joty.

1
1
66'

I jeszcze jeden rzut rożny. Tym razem Cavani zdołał go wywalczyć, choć momentalnie doskoczyło do niego dwóch zawodników Liverpoolu.

1
1
65'

Korner dla United po dośrodkowaniu Greenwooda.

1
1
65'

Kontratak United, Pogba wybrał niekonwencjonalne podanie do wybiegającego na wolne pole Rashforda, ale ten ostatecznie nie zdołał opanować piłki.

1
1
63'
ZMIANA
1
2
1
62'

Po błędzie Wana-Bissaki przed szansą znalazł się Alexander-Arnold, ale jego płaski strzał pewnie obronił Henderson. Niewytłumaczalne pomyłki robią dziś w defensywie miejscowi.

1
1
62'

Shaw wrzucał piłkę z rzutu wolnego, ale dobrze interweniował Williams i oddalił zagrożenie.

61'

Rashford wywalczył rzut wolny w niedalekiej okolicy pola karnego Liverpoolu. Jedna z nielicznych szans dla gospodarzy w drugiej połowie.

59'

A tymczasem po fatalnym podaniu Freda znakomitą okazję wypracowali sobie goście. Wydawało się, że będzie to perfekcyjny kontratak, Firmino podał do nieatakowanego w polu karnym Diogo Joty, ale ten strzelił jedynie w słupek! Mogło być już definitywnie po zawodach.

3
58'

Williams faulował Rashforda. Gospodarze mieli nadzieję na wyjście z szybkim kontratakiem, jednak momentalnie został on przerwany faulem.

56'

I kolejny daleki wykop Hendersona, nie opanował piłki Shaw i odzyskują posiadanie goście. Olbrzymie problemy United.

2
55'

Obraz gry się nie zmienia. Liverpool podchodzi wysoko i zmusza Hendersona do dalekich wybić piłki.

1
53'

Długie podanie w kierunku Rashforda, ale ten nie opanował piłki, a po chwili padła ona łupem Alissona.

52'

Gospodarze mają problemy, by w ogóle zbliżyć się w okolice pola karnego Alissona.

51'

Świetna reakcja Liverpoolu, który zakłada wysoki pressing i nie wypuszcza Manchesteru United z własnej połowy.

1
49'

Diogo Jota musi na moment opuścić boisko, ponieważ był opatrywany przez klubowych lekarzy.

1
48'

Żółtą kartkę otrzymał Eric Bailly. Brzydko był faulowany w tej sytuacji Diogo Jota.

1
47'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Roberto Firmino.

Cóż za początek drugiej połowy w wykonaniu Liverpoolu! Strata gospodarzy na własnej połowie, Alexander-Arnold oddał mocny strzał z bocznego sektora, Henderson odbił piłkę przed siebie, na co tylko czekał Firmino, dla którego jest to drugie trafienie dzisiejszego wieczora.

25
17
4
4
4
46'

Nieporozumienie pomiędzy Diogo Jotą, Robertsonem i Firmino. Piłka oddana za darmo gospodarzom.