Liverpool FC. Schodzi: Sadio Mane. Wchodzi: Curtis Jones.

1
1
90'

Gol! Strzelił Thiago Alcantara. Asystował mu Roberto Firmino.

Zamknięcie spotkania. Thiago Alcantara strzelił pierwszego gola w sezonie. Lepiej późno niż wcale. Po podaniu Roberto Firmino pomocnik Liverpool FC ułożył sobie futbolówkę na prawej stopie i pokonał Frasera Forstera płaskim uderzeniem w narożnik bramki.

12
8
1
3
2
84'

Georginio Wijnaldum interweniował jak profesor na własnej połowie boiska. Nie dość, że opanował piłkę, to jeszcze sprowokował przeciwnika do popełnienia faulu. Nie minęło dużo czasu i Nathaniel Phillips zaliczył skuteczną interwencję po płaskim wstrzeleniu w pole bramkowe The Reds.

1
81'

Piłka w bramce Southampton FC, ale nie ma mowy o uznaniu trafienia Sadio Mane z powodu spalonego. The Reds niezmiennie na skromnym prowadzeniu.

1
79'
79'
77'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu zawodnikom z Southampton na poprawienie wyniku. Była taka szansa po katastrofalnym zachowaniu Alissona. Piłka kopnięta przez Brazylijczyka trafiła pod nogi Che Adamsa, który powinien oddać lepsze uderzenie. Była możliwość przelobowania Alissona, płaska próba nie była najszczęśliwszym rozwiązaniem.

1
74'

Bezradni są piłkarze Southampton FC wobec pieczołowitych wymian podań zawodników Liverpool FC. Trudno jest po przerwie odebrać futbolówkę gospodarzom, nie pozwalają oni sobie na nieodpowiedzialne straty.

1
70'

Southampton FC ma coraz mniej czasu na poprawienie rezultatu. James Ward-Prowse dysponuje niebezpiecznym strzałem z dystansu, dlatego gospodarze musieli uważać na jego przekładaniec przed polem karnym.

1
66'

Southampton FC. Schodzi: Theo Walcott. Wchodzi: Ibrahima Diallo.

wchodzi Wchodzi
Ibrahima Diallo #27
schodzi Schodzi
1
66'

Southampton FC. Schodzi: Nathan Tella. Wchodzi: Michael Obafemi.

Nathan Tella #23
64'

Liverpool FC pozostaje w posiadaniu piłki i oblega pole karne przeciwnika. Drużyna prowadzona przez Juergena Kloppa kontroluje wydarzenia po przerwie i zmusza menedżera Southampton FC do zaproponowania korekt personalnych.

1
61'

Żółtą kartkę otrzymał Nathan Redmond za przytrzymanie przeciwnika.

Southampton FC
61'

Ponad godzina rywalizacji za drużynami. Niezmiennie bliżej odniesienia zwycięstwa jest Liverpool FC, który po przerwie prezentuje dojrzałość w grze. Wygląda na to, że gospodarzom przysłużyło się spotkanie ze swoim menedżerem Juergenem Kloppem w szatni.

1
58'

Obudzili się piłkarze Southampton FC po bezbarwnym fragmencie w ich wykonaniu. Możliwość zagrożenia gospodarzom dośrodkowaniem z rzutu wolnego Jamesa Warda-Prowse'a. Niezła futbolówka, ale padła ona łupem znakomicie interweniującego na przedpolu Alissona.

1
55'

Liverpool FC spędza więcej czasu na połowie przeciwnika. Może zamierza kontrolować wydarzenia właśnie poprzez utrzymywanie się przy piłce i odpychanie rywali z okolicy bramki Alissona. Southampton FC nie przekonuje swoimi działaniami po powrocie z szatni na boisko.

1
50'

Akcja zespołu z Liverpoolu z wykorzystaniem szeroko ustawionego Diogo Joty. Ten nie szukał już skomplikowanego rozwiązania i zatrudnił Frasera Forstera uderzeniem z ostrego kąta. Piłka została sparowana jedną dłonią na korner. Po stałym fragmencie gry główkował Nathaniel Phillips, ale bardzo niecelnie.

1
46'

Rozpoczęła się druga połowa na Anfield. Pierwsza była energiczna, dynamiczna i oby tak pozostało po przerwie. Liverpool FC wypracował sobie zaliczkę, ale jeszcze nie może być pewny odniesienia zwycięstwa. Southampton FC pozostaje w kontakcie z przeciwnikiem, a także dało do zrozumienia, że potrafi stwarzać sytuacje podbramkowe.