1
2
88'

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Aaron Ramsey.

Piłka trafiła w pole karne Sampdorii do Cristiano Ronaldo, który tym razem nie pozwolił sobie na fałszywy ruch w pojedynku z Emilem Audero. 3:0 dla Juventusu! Przed oddaniem uderzenia Portugalczyk podniósł głowę i strzelił dokładnie tam, gdzie zamierzał. Drugi snajper poprzedniego sezonu w lidze włoskiej otworzył konto w nowych rozgrywkach.

35
18
7
5
10
86'

Piłka zatańczyła na linii bramkowej Sampdorii po strzale Westona McKenniego. Mało brakowało, a byłoby drugie trafienie debiutanta w meczu Juventusu. Przed przerwą przymierzył przecież nieobecny już na murawie Dejan Kulusevski.

2
1
1
1
1
85'

Po drugim golu Juventusu wreszcie popracował Wojciech Szczęsny. Bramkarz Juventusu spisał się bez zarzutu w dwóch sytuacjach. Powstrzymanie płaskiego uderzenia zza pola karnego nie było specjalnie skomplikowane, ale już druga interwencja po uderzeniu z mniejszej odległości - imponująca.

4
1
82'

Juventus. Schodzi: Giorgio Chiellini. Wchodzi: Merih Demiral.

82'

Juventus. Schodzi: Dejan Kulusevski. Wchodzi: Douglas Costa.

80'

Leonardo Bonucci zagwarantował zwycięstwo zespołowi z Piemontu.

2
3
78'

Gol! Strzelił Leonardo Bonucci.

2:0 dla Juventusu. W tej sytuacji wiadomo, że komplet punktów pozostanie w Turynie. Leonardo Bonucci wykonał dobitkę obronionego przez Emila Audero uderzenia. Powinien to dwie sekundy wcześniej wyjaśnić Bartosz Bereszyński, ale zamiast wyekspediować piłkę, to kopnął powietrze. Ewidentny błąd prawego defensora Sampdorii.

16
8
3
9
8
78'

Juventus. Schodzi: Juan Cuadrado. Wchodzi: Rodrigo Bentancur.

77'

Dla odmiany rzut wolny dla Sampdorii i po nim nawet dwa uderzenia. Fabio Quagliarella trafił w mur. Również zablokowana została dobitka Valerio Verre. Wojciech Szczęsny tak umiejętnie ustawił mur, że ponownie nie musiał ubrudzić rękawic. Wyręczył go Giorgio Chiellini.

1
1
75'

Na kwadrans przed końcem podstawowego czasu możliwość pokonania Emila Audero uderzeniem z rzutu wolnego. Nie ma Miralema Pjanicia, nie ma kontuzjowanego Paulo Dybali, więc będzie strzelać do skutku Cristiano Ronaldo. Tym razem próba Portugalczyka w środek bramki i tym samym w golkipera.

1
1
73'

Druga połowa skasowała entuzjastyczne nagłówki dotyczące Juventusu we włoskich mediach, a przede wszystkim w Tuttosport. Gospodarze już mniej energiczni i agresywni. Owszem, przybliżają się do zwycięstwa, ale trochę igrają z ogniem.

1
1
70'

Sampdoria. Schodzi: Morten Thorsby. Wchodzi: Mikkel Damsgaard.

wchodzi Wchodzi
Mikkel Damsgaard #38
schodzi Schodzi
1
67'

Juventus. Schodzi: Gianluca Frabotta. Wchodzi: Mattia De Sciglio.

Gianluca Frabotta #38
1
66'

Fabio Quagliarella próbował pokonać swoim uderzeniem Wojciecha Szczęsnego. Były król strzelców ligi włoskiej nie przymierzył idealnie i piłka, kontrolowana przez reprezentanta Polski, przetoczyła się obok słupka.

2
1
65'

Omar Colley wykonał wślizg w odpowiednim momencie i nie pozwolił Cristiano Ronaldo stoczyć pojedynku z Emilem Audero po podaniu Dejana Kulusevskiego.

2
63'

Pojedynek Bartosza Bereszyńskiego z Aaronem Ramseyem. Reprezentant Polski nie dał się oszukać naiwnym zwodem byłego zawodnika Arsenalu FC i akcja Juventusu FC została zahamowana. Jeszcze poderwał się Cristiano Ronaldo, ale akurat z nim poradził sobie Maya Yoshida.

2
1
3
1
3
60'

Minęła godzina meczu i kwadrans po przerwie można już nazwać wyrównanym. Inna sprawa, że akcje napędzane między innymi przez Bartosza Bereszyńskiego nie są podsumowywane strzałami niebezpiecznymi dla Wojciecha Szczęsnego.

2
1
58'

Bartosz Bereszyński zgarnął piłkę przed polem karnym Juventusu. Uderzenie reprezentanta Polski zostało zablokowane i Wojciech Szczęsny nie musiał zmierzyć się z próbą rodaka.

2
1
1
56'

Może być ciekawie. Juventus nie potrafił zagwarantować sobie zwycięstwa w pierwszej połowie, a Sampdoria w ustawieniu z dwoma napastnikami Federico Bonazzolim oraz Fabio Quagliarellą jest groźniejsza dla faworyta.

1
1
54'

Żółtą kartkę otrzymał Gianluca Frabotta za przewinienie taktyczne.

Juventus FC
3
2
3
2
2
53'

Cristiano Ronaldo strzelił ponad bramką. Po drodze był rykoszet od Mayi Yoshidy, więc Juventus FC dostał od sędziego korner. Całe zamieszanie wyjaśnił chwytem Emil Audero.

2
52'

Podanie do Bartosza Bereszyńskiego ustawionego wysoko na prawym skrzydle. Po dograniu reprezentanta Polski było uderzenie Federico Bonazzolego. Napastnik Sampdorii chybił z niewygodnej pozycji.

1
1
1
50'

Dejan Kulusevski ścigał się z Omarem Colleyem. Obrońca Sampdorii miał odrobinę bliżej do futbolówki, wbiegł przed autora dotychczas jedynego gola i sprowokował go do faulu.

1
46'

Już w przerwie Claudio Ranieri przeprowadził trzy zmiany - nie miał na co czekać. W drugiej połowie w drużynie z Ligurii zagrają Fabio Quagliarella, Gaston Ramirez oraz Maya Yoshida. Czas pokaże, czy to trio cokolwiek zmieni i pomiesza szyki Juventusowi.

2
1
46'
46'

Sampdoria. Schodzi: Fabio Depaoli. Wchodzi: Gaston Ramirez.

Fabio Depaoli #12
1
1
46'

Sampdoria. Schodzi: Mehdi Leris. Wchodzi: Fabio Quagliarella.

Mehdi Leris #26
2
1
20:33

Sampdoria ma jeszcze szansę na zapunktowanie, ale musi dużo poprawić.

1
20:33

Juventus w drodze po zwycięstwo na inaugurację.

1
2
Czy UC Sampdoria wyrówna po przerwie?
2
1
2
43'

Weston McKennie zabrał piłkę zawodnikom Sampdorii w pobliżu pola karnego. Akcja indywidualna pomocnika sprowadzonego z Schalke 04 Gelsenkirchen zakończyła się udereniem ponad bramką strzeżoną przez Emila Audero.

2
1
40'

Pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie. Poderwał się Cristiano Ronaldo, którego staranował blisko linii bocznej boiska Lorenzo Tonelli. Sędzia nie gwizdnął przewinienia obciążonego już kartonikiem zawodnika.

2
1
1
1
1
38'

Odrobina spokoju na boisku. Ostatnia akcja zespołu z Turynu zakończyła się zablokowanym wstrzeleniem Adriena Rabiota. Odpowiednio ustawieni byli Bartosz Bereszyński i spółka, więc Juventus musiał zadowolić się wrzutem z autu na wysokości pola karnego Sampdorii.

2
1
34'

Spokojne rozegranie Bianconerich i radzą sobie oni pod ciężarkiem pressingu Sampdorii. Akcja Juventusu zakończyła się strzałem Cristiano Ronaldo z kilkunastu metrów obok bramki. Powinno być już przynajmniej jedno trafienie gwiazdora klubu z Piemontu.

1
2
2
31'

Federico Bonazzoli przejął piłkę po błędzie Adriena Rabiota. Sytuacyjne uderzenie napastnika Sampdorii z dystansu nie stanowiło zagrożenia dla Wojciecha Szczęsnego. Piłka przeturlała się obok bramki Juventusu.

3
2
1
30'

Dwa kwadranse rywalizacji za drużynami i przebiega ona ze zdecydowanym wskazaniem na Juventus. Mistrz Włoch prowadzi i mocniej pachniało jego drugim, trzecim golem niż pierwszym Sampdorii. Stara się popracować na skrzydle Bartosz Bereszyński, ale podobnie jak kompani odbija się od defensywy Juventusu.

2
1
27'

Sampdoria znalazła się w pobliżu bramki Wojciecha Szczęsnego, ale nie zatrudniła reprezentanta Polski uderzeniem. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie zdołał oddać strzału Omar Colley. Po chwili ponowienie ataku, jednak zabrakło gościom boiska.

3
2
24'

Brawa od tysiąca osób rozrzuconych po trybunach. Cristiano Ronaldo finalizował szybki atak Juventusu mocnym strzałem. Najskuteczniejszy zawodnik Bianconerich w poprzednim sezonie jeszcze nie może cieszyć się z premierowego trafienia w nowych rozgrywkach. Poprzeczka!

4
2
3
23'

Wojciech Szczęsny próbował otworzyć grę wykopem na skrzydło. W stylu zaprezentowanym już w meczu reprezentacji Polski z Holandią skierował piłkę poza boisko.

2
2
2
3
1
22'

Wycofali się po energicznym otwarciu meczu podopieczni Andrei Pirlo, ale niezmiennie szybko doskakują do nieudolnie próbujących rozgrywać atak zawodników Sampdorii.

2
1
2
20'

Bianconeri nie dopuszczają przyjezdnych w okolicę bramki Wojciecha Szczęsnego. Denerwuje się Claudio Ranieri przy boisku, ponieważ drużyna z Genui statystuje wobec dynamicznie poruszającego się mistrza Włoch.

1
2
16'

Dejan Kulusevski przywitał się golem z kibicami z Turynu. Pavel Nedved ma pierwszy raz powód do dumy ze sprowadzenia byłego zawodnika Parmy.

5
1
2
13'

Gol! Strzelił Dejan Kulusevski.

Stara Dama zdobyła prowadzenie w początkowym kwadransie. Dejan Kulusevski z golem w debiucie. Szwed miał piłkę pod nogami po niefortunnej interwencji Tommaso Augello w pojedynku z Cristiano Ronaldo. Nie zastanawiał się długo co zrobić i technicznym, płaskim strzałem pokonał Emila Audero. Pogubiła się Sampdoria pod energicznym naporem Juventusu.

31
12
4
3
6
11'

Suną ataki Juventusu. Tym razem Cristiano Ronaldo uniknął spalonego. Miał on szansę na pokonanie z ostrego kąta Emila Audero, jednak bramkarz Sampdorii sparował futbolówkę na korner. Przeszkadzał Portugalczykowi rozpaczliwym wślizgiem Omar Colley.

1
1
2
1
2
9'

Podanie Gianluci Frabotty w pole karne Sampdorii w kierunku rozpędzonego Aarona Ramseya. Przed pomocnika pochodzącego z Walii wbiegł Lorenzo Tonelli i umiejętnie ograniczył dostęp do piłki. Uciekła ona Bianconerim poza boisko.

2
1
2
1
6'

Pierwsza szansa na umieszczenie piłki w bramce Blucerchiatich. Trafiła ona przed pole karne Sampdorii do Danilo, którego uderzenie było nieznacznie niecelne. Futbolówka przeleciała nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką. Rozpaczliwie szybował Emil Audero i mógł nie zdążyć, gdyby uderzenie było dokładne.

3
1
2
1
1
6'

Bianconeri w strojach adekwatnych do tego przydomka. Z kolei UC Sampdoria w niebieskich trykotach z białymi oraz czerwonymi elementami. Piłka na początku spotkania na połowie zespołu z Genui, który reaguje na ataki gospodarzy faulami.

2
2
4'

Żółtą kartkę otrzymał Lorenzo Tonelli za przewinienie ratunkowe na Aaronie Ramseyu.

Sampdoria Genua
3
1
1
20:33

Piłkarze wyszli na boisko. Przed meczem nagrodzony między innymi Wojciech Szczęsny za poprzedni, bardzo udany sezon.

3
4
2
2
2
Czy Juventus FC wygra na inaugurację sezonu z UC Sampdorią?
8
1
1
1
1
20:21

Wojciech Szczęsny od początku w Juventusie, a Bartosz Bereszyński w podstawowym ustawieniu Sampdorii.

02:14

Claudio Ranieri przed kolejnym sezonem w roli szkoleniowca Sampdorii.

1
02:14

W poprzednim sezonie drużyna z Genui walczyła przede wszystkim o utrzymanie. Sampdoria zajęła ostatecznie 15. miejsce w tabeli ligi włoskiej z 42 punktami zdobytymi w 38 kolejkach. Rozgrywki podsumowała czterema spotkaniami bez zwycięstwa.

1
02:14

W poprzednim sezonie klub z Turynu wygrał oba mecze z UC Sampdorią. Na wyjeździe zwyciężył 2:1, a na własnym stadionie 2:0. Tym wynikiem przypieczętował zdobycie mistrzostwa Włoch w dziewiątym sezonie z rzędu.

2
02:14

W niedzielę w Juventusie będzie mógł zadebiutować między innymi Arthur Melo.

1
02:14

Przed sezonem do zespołu z Turynu dołączyli pomocnicy Weston McKennie, Dejan Kulusevski oraz Arthur Melo. Dużo mówi się o sprowadzeniu do Juventusu FC napastnika, który zastąpi w kadrze Gonzalo Higuaina. Blisko klubu jest Edin Dzeko.

02:14

Trening Bianconerich w przeddzień meczu.

02:14

W poprzednim sezonie Stara Dama wywalczyła mistrzostwo Włoch przed Interem Mediolan, Atalantą BC oraz Lazio. Na pozostałych frontach nie wiodło jej się dobrze. Przegrała półfinał Pucharu Włoch, mecz o Superpuchar Włoch, a także odpadła z Ligi Mistrzów na początku fazy pucharowej. Juventus FC został wyeliminowany przez Olympique Lyon.

02:14

Juventus FC zagra po raz pierwszy pod wodzą Andrei Pirlo. Młody szkoleniowiec zastąpił na stanowisku znacznie bardziej doświadczonego Maurizio Sarriego i rozpocznie swoją przygodę meczem na własnym stadionie z UC Sampdorią.