Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

Hirving Lozano pozostaje na murawie i miał możliwość skompletowania hat-tricka. Po podaniu w pole karne i krótkim dryblingu Meksykanin znalazł się sam na sam z Marco Sportiello. Bombardowanemu golkiperowi udało się sparować futbolówkę na korner.

1
1
1
86'

Pozostało kilka minut do końca podstawowego czasu. Jeżeli to spotkanie miało pokazać formę drużyn przed rozpoczęciem fazy grupowej europejskich pucharów, to powód do satysfakacji ma wyłącznie Napoli. Z kolei Atalanta dostała poważne ostrzeżenie przed pojedynkiem z FC Midjylland.

83'
ZMIANA

SSC Napoli. Schodzi: Fabian Ruiz. Wchodzi: Diego Demme.

81'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Berat Djimsiti za wejście wślizgiem w nogi Victora Osimhena.

Atalanta Bergamo
1
81'
ZMIANA
79'

Żółtą kartkę otrzymał Hirving Lozano za faul na połowie przeciwnika.

1
1
77'

Druga połowa nie jest równie interesująca jak pierwsza. Napoli już nie atakuje za wszelką cenę i tylko od czasu do czasu próbuje zagrozić bramce strzeżonej przez Marco Sportiello. Atalanta nie ma już praktycznie możliwości zapunktowania.

1
73'

Nie po raz pierwszy tego popołudnia przerwa w grze spowodowana urazem Driesa Mertensa. W pierwszej połowie doświadczony napastnik narzekał na bolesny uraz barku, a obecnie ucierpiała jego noga.

69'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Sam Lammers. Asystował mu Cristian Romero.

Stopniała częściowo przewaga Neroblu. Sam Lammers zameldował się golem po wejściu na boisko z ławki rezerwowych. Zmiennik nie miał problemu z pokonaniem swoim uderzeniem w sytuacji sam na sam Davida Ospiny. Futbolówka trafiła do młodego napastnika od Cristiana Romero, który pojawił się na połowie przeciwnika i popisał przechwytem.

Sam Lammers #7
2
2
1
3
66'

Atalanta ma przewagę pod względem posiadania piłki w drugiej połowie, co absolutnie nie oznacza, że Napoli przestało atakować. Marco Sportiello został przeegzaminowany również jednym strzałem po powrocie z szatni na boisko.

1
63'
ZMIANA

Atalanta Bergamo. Schodzi: Josip Ilicić. Wchodzi: Rusłan Malinowski.

wchodzi Wchodzi
Rusłan Malinowski #18
schodzi Schodzi
58'

Atalanta przeniosła piłkę na połowę Napoli, ale tam jest problem z wymanewrowaniem skoncentrowanych oraz zdyscyplinowanych podopiecznych Gennaro Gattuso. Było jedno uderzenie Martena De Roona i wreszcie wykazał się w tym spotkaniu David Ospina.

1
55'
ZMIANA

Atalanta Bergamo. Schodzi: Alejandro Gomez. Wchodzi: Sam Lammers.

50'

Napoli nie pozwala przeciwnikom na rozpędzenie się po roszadach personalnych. Atalanta pozostaje w pobliżu koła środkowego i nie potrafi stamtąd przetransportować piłki w okolicę bramki strzeżonej przez Davida Ospinę.

1
46'

Druga połowa.

1
1
45+1'

Żółtą kartkę otrzymał Robin Gosens za faul na Fabianie Ruizie.

1
1
1
45'

Doliczona minuta.

1
1
43'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Victor Osimhen. Asystował mu David Ospina.

Tego można było się spodziewać. Po trzech golach Napoli nie przestało pachnieć czwartym. Victor Osimhen pokonał Marco Sportiello kolejnym płaskim uderzeniem zza pola karnego. Bramkarz Atalanty raz po raz sięga do siatki po futbolówkę. Neroblu są na łopatkach i nic nie wskazuje na to, żeby ich koszmar się skończył.

7
4
2
1
41'

Pozostało kilka minut na odpowiedź w pierwszej połowie gościom, ale kompletnie nie układa się gra podopiecznym Gian Piero Gasperiniego. Szkoleniowiec Atalanty wyłącznie bezradnie rozkłada ręce.

1
1
38'

Żółtą kartkę otrzymał Rafael Toloi za faul na Victorze Osimhenie.

36'

Ponownie Napoli, ale można to powtarzać w nieskończoność do znudzenia. Matteo Politano tylko strącił futbolówkę w rękawice Marco Sportiello po wrzutce innego bohatera spotkania Hirvinga Lozano.

1
1
33'

Niebawem może być jeszcze wyższe prowadzenie Napoli. Victor Osimhen dostał podanie w pole karne i przeegzaminował uderzeniem z kilkunastu metrów Marco Sportiello. Obrona Neroblu nie ma minuty na złapanie oddechu.

2
1
30'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Matteo Politano. Asystował mu Fabian Ruiz.

Napoli strzeliło Atalancie trzy gole w siedem minut. Azzurri bawią się wyśmienicie na boisku, a ich rywale praktycznie statystują. Matteo Politano szarżował przed polem karnym i ułożył sobie piłkę na lewej stopie. Kopnięta precyzyjnie wylądowała w samym narożniku bramki Marco Sportiello.

27'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Hirving Lozano. Asystował mu Dries Mertens.

Napoli ma dwubramkową zaliczkę i ponownie z pokonania Marco Sportiello cieszy się Hirving Lozano. Bramkarz Atalanty wyciągnął się jak struna, mimo to nie zdołał powstrzymać technicznego uderzenia z kilkunastu metrów. Przyjezdni mają pretensje do sędziego, ale zdaniem Marco Di Bello nie było powodu do nieuznania gola.

25'

Po zmianie wyniku jeszcze raz zaatakowali gospodarze i ponownie w roli głównej występował Hirving Lozano. Tym razem strzelcowi gola nie udało się przymierzyć do bramki zespołu z Lombardii.

2
2
1
1
23'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Hirving Lozano. Asystował mu Matteo Politano.

Napoli na prowadzeniu i jest to zasłużony wynik po nieco ponad 20 minutach pojedynku. Hirving Lozano przyczaił się w pobliżu dalszego słupka i wykorzystał płaskie dośrodkowanie Matteo Politano. Akcja na prawym skrzydle została rozegrana przez byłego pomocnika Interu Mediolan z Giovannim Di Lorenzo.

22'

Pierwsza akcja Atalanty, która była godna odnotowania. Alejandro Gomez przeprowadził rajd przed polem karnym po podaniu Josipa Ilicicia. Zakończył się on płaskim strzałem nieznacznie obok słupka w bramce Napoli.

1
21'

Gra niemal nieustannie na połowie podopiecznych Gian Piero Gasperiniego. Ofensywni przyjezdni Duvan Zapata, Alejandro Gomez czy Josip Ilicić mają problem z przeprowadzeniem ataku niebezpiecznego dla bramki Davida Ospiny.

1
1
17'

Atalanta odrobinę zaskoczona agresywną i energiczną postawą podopiecznych Gennaro Gattuso. Matteo Politano oddał uderzenie zza pola karnego, a że zostało ono przyblokowane, to Napoli musiało zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

1
1
13'

Azzurri są niebezpieczni dla przeciwnika z Bergamo. Victor Osimhen popracował ciałem i wywalczył piłkę dla Napoli na połowie Atalanty. Po wymianie podań z Driesem Mertensem strzelił Nigeryjczyk, ale ponownie zbyt łatwo, żeby pokonać Marco Sportiello.

1
11'

Dries Mertens wrócił na boisko, więc prawdopodobnie kontuzja Belga nie jest bardzo poważna. Nawet próbował już zaskoczyć Marco Sportiello lobem za kołnierz, tyle że chybił. Po kilkudziesięciu sekundach strzelił Victor Osimhen, tyle że prosto w golkipera.

1
1
8'

Niebezpieczny upadek Driesa Mertensa na wysokości pola karnego Neroblu. "Ciro" sygnalizuje uraz barku po staranowaniu przez Christiana Romero. Protestuje między innymi Victor Osimhen, ponieważ Marco Di Bello nawet nie odgwizdał faulu.

1
6'

Po rajdzie Victora Osimhena gospodarze mieli korner, z którego nic nie wynikło. Piłka uciekła podopiecznym Gennaro Gattuso poza boisko i wznowienie od bramki zostało przyznane Marco Sportiello.

1
1
4'

Podanie do Hirvinga Lozano od Matteo Politano. Meksykanin opanował futbolówkę i oddał uderzenie nieznacznie obok słupka. Marco Sportiello rzucił się, ale na razie nie musiał interweniować. Napoli jednak w natarciu.

3'

Gospodarze w błękitnych koszulkach i getrach, a także w białych spodenkach. Ich przeciwnik w biało-niebieskich koszulkach, czarnych spodenkach oraz białych getrach. Była już jedna szarża Kalidou Koulibalego, ale trafił w nogi defensora.

1
1
Czy SSC Napoli wygra mecz z Atalantą BC?
Tak
Nie
14:13

Sędzia: Marco Di Bello

04:20

W poprzednim sezonie w bezpośrednich pojedynkach lepsza okazała się Atalanta. Po remisie 2:2 na Stadio San Paolo doszło do rewanżu w Bergamo, który podopieczni Gian Piero Gasperiniego wygrali 2:0.

1
1
1
04:20
04:20

Przygotowania Neroblu do konfrontacji w Neapolu.

04:20

Atalanta zdobyła komplet dziewięciu punktów w trzech dotychczasowych spotkaniach. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego w swoim stylu strzelili aż 13 goli i pokonali kolejno 4:2 Torino FC, 4:1 Lazio oraz 5:2 Cagliari Calcio.

1
1
04:20

Trening Azzurrich przed nadchodzącym meczem.

1
04:20

Podopieczni Gennaro Gattuso spędzili część przerwy reprezentacyjnej izolowani z powodu wykrycia zakażeń koronawirusem u Piotra Zielińskiego oraz Eljifa Elmasa. Dopiero kilka dni przed meczem z Atalantą wyjechali z ośrodka treningowego do domów.

1
1
04:20

Napoli wygrało poprzedni mecz na Stadio San Paolo z Genoą CFC.

04:20

Kiedy Azzurri rozgrywali swoje mecze, schodzili z boiska zadowoleni i z kompletem punktów. Po zwycięstwie 2:0 z Parmą była demolka 6:0 w konfrontacji z Genoą CFC.

1
04:20

SSC Napoli powraca do walki o punkty w lidze włoskiej po trzech tygodniach. Do dwutygodniowej przerwy reprezentacyjnej doszło nierozegrane spotkanie z Juventusem FC. W sobotę podopieczni Gennaro Gattuso podejmą Atalantę BC.