Serie A: 8. kolejka
21 lis 2020 20:45
90+3'

W doliczonym czasie jeszcze jedno uderzenie oddane z dystansu przez Federico Bernardeschiego. Alesio Cragno poradził sobie, więc skrzydłowy Juventusu najpewniej musi pogodzić się z tym, że nie strzeli gola mimo wielu szans.

1
90'

Doliczone cztery minuty.

1
86'

Juventus FC. Schodzi: Danilo. Wchodzi: Alex Sandro.

83'

Pozostało kilka minut podstawowego czasu i Juventus przeniósł się z futbolówką ponownie na połowę przeciwnika z Sardynii. Niebawem potrójna zmiana Andrei Pirlo.

81'

Cagliari Calcio. Schodzi: Adam Ounas. Wchodzi: Christian Oliva.

1
78'

Weston McKennie budował atak z korzystającym z tego samego fryzjera Juanem Cuadrado. Wmieszali się w to gracze z Sardynii i nie pozwolili Dejanowi Kulusevskiemu na oddanie uderzenia po dośrodkowaniu byłego zawodnika Schalke 04 Gelsenkirchen.

1
76'

Dwa uderzenia w kierunku bramki Cagliari Calcio. Jakoś wybroniła się młoda defensywa przyjezdnych i nie pozwoliła na poprawienie rezultatu Paulo Dybali oraz Dejanowi Kulusevskiemu.

1
74'

Żółtą kartkę otrzymał Riccardo Sottil za brzydki faul na Paulo Dybali.

Riccardo Sottil #33
Cagliari Calcio
71'

Cagliari Calcio. Schodzi: Razvan Marin. Wchodzi: Fabrizio Caligara.

Fabrizio Caligara #12
1
70'

Cagliari Calcio. Schodzi: Ragnar Klavan. Wchodzi: Andrea Carboni.

Andrea Carboni #44
69'
68'

Piłka w bramce Bianconerich. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego beznadziejnie interweniował Cristiano Ronaldo i po jego złym wybiciu Ragnar Klavan trafił w narożnik. Nie ma gola z powodu wcześniejszego spalonego Razvana Marina.

1
67'

Okropna jest niechlujność Cagliari Calcio w ofensywie. Zamiast przeprowadzić szybki kontratak i wybiec sam na sam z Gianluigim Buffonem, to nieomal zgubiło futbolówkę.

1
65'

Adrien Rabiot uruchomił podaniem rozpędzonego Federico Bernardeschiego, a Włoch jeszcze oddał futbolówkę Alvaro Moracie. Napastnik Juventusu strzelił z kilkunastu metrów wyraźnie obok spojenia słupka z poprzeczką.

1
63'

Pojawiły się uderzenia ze strony Cagliari Calcio, jednak niezmiennie niecelne. Marko Rogowi nie udało się przymierzyć prawą stopą i Gianluigi Buffon nie musiał wykazać się umiejętnościami między słupkami.

1
60'

Na razie trafia wyłącznie Cristiano Ronaldo.

2
1
58'

Interwencja Sebastiana Walukiewicza po płaskim dośrodkowaniu z prawego skrzydła, jednak futbolówka pozostała w posiadaniu podopiecznych Andrei Pirlo.

1
56'

Szybkie wyprowadzenie futbolówki w wykonaniu Juventusu, a konkretnie Cristiano Ronaldo. Po podaniu Dejana Kulusevskiego strzelił Federico Bernardeshi, ale nie pokonał odpowiednio ustawionego Alessio Cragno. Tylko korner dla Bianconerich.

1
1
54'

Żółtą kartkę otrzymał Arthur Melo za kolejne przewinienie.

Juventus FC
1
53'

Żółtą kartkę otrzymał Danilo za przewinienie w centrum boiska.

Juventus FC
53'

Akcja indywidualna Juana Cuadrado i boczny defensor gospodarzy postanowił zakończyć ją uderzeniem. Fabio Pisacane wiedział, co się święci i po jego bloku Juventus FC musiał zadowolić się rzutem rożnym. Dośrodkowanie spod chorągiewki trafiło do Meriha Demirala, który oddał strzał głową w poprzeczkę!

1
52'

Eusebio Di Francesco prowadzi polemikę na swojej "ławce" rezerwowych. Szkoleniowiec przyjezdnych nie jest specjalnie zainteresowany nużącymi rozegraniami jego podopiecznych na połowie przeciwnika. Cagliari Calcio miało rzut wolny na połowie Juventusu, jednak po wrzutce oraz zgraniu Gabriela Zappy nie było strzału.

2
1
2
1
2
49'

Przyglądamy się wydarzeniom na boisku po powrocie z szatni na boisko. Pokazał się Sebastian Walukiewicz, który wybiegł daleko za przeciwnikiem. Nie pogubił się i wyekspediował futbolówkę poza boisko. Od wrzutu z autu Bianconeri.

1
46'

Rozpoczęła się druga połowa konfrontacji w Turynie. Przed przerwą Cagliari Calcio nie zadbało o rozgrzewkę dla Gianluigiego Buffona. Atakowała niemal wyłącznie Stara Dama i trudno będzie zrobić jej krzywdę.

3
1
1
46'

Cagliari Calcio. Schodzi: Alessandro Tripaldelli. Wchodzi: Riccardo Sottil.

komentarz

Cagliari Calcio daleko od korzystnego wyniku.

1
Czy Cristiano Ronaldo strzeli hat-tricka?
1
1
1
45'

Doliczona minuta.

2
2
2
42'

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Merih Demiral.

O właśnie, nie wypada narzekać. Cristiano Ronaldo znalazł się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców ligi po oddaniu drugiego uderzenia do bramki Alessio Cragno. Portugalczyk przyczaił się po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i wykorzystał przedłużenie Meriha Demirala. Odpowiednio ustawiona stopa i Alessio Cragno pozostało sięgnąć do siatki po futbolówkę. Rozsypała się defensywa z Sebastianem Walukiewiczem w szeregach.

22
13
3
2
2
40'

Na skuteczność tego pana nie można narzekać.

6
2
38'

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Alvaro Morata.

Trzeba było trochę poczekać na pierwszego gola, ale jest, w kwadransie poprzedzającym przerwę. Cristiano Ronaldo dostał podanie od Alvaro Moraty i ułożył sobie futbolówkę na prawej stopie. Przyjezdni byli za daleko od gwizdora Juventusu, więc ten przymierzył z kilkunastu metrów w narożnik bramki Alessio Cragno. Cagliari Calcio nie wytrwało z czystym kontem do końca pierwszej połowy i musi zaproponować coś wiecej niż destrukcja.

28
18
3
3
2
37'

Piłka po wrzutce z rzutu wolnego została wybita przed pole karne Cagliari Calcio. Została ona zebrana przez Federico Bernardeschiego, który potężnym uderzeniem trafił prosto w odpowiednio ustawionego Alessio Cragno. Nadal bez gola dla Juventusu.

1
35'

Żółtą kartkę otrzymał Alessandro Tripaldelli za przewinienie na Juanie Cuadrado.

33'

Żółtą kartkę otrzymał Adrien Rabiot za odłożone w czasie przewinienie.

32'

Wymiana podań na obrzeżach pola karnego Juventusu. Wstrzelenie wewnątrz szesnastki odbiło się fartownie dla podopiecznych Andrei Pirlo i Cagliari Calcio nie dostało od sędziego Fabio Maresci nawet rzutu rożnego.

1
30'

Dwa kwadranse za zespołami i pozostaje bezbramkowo. Goręcej pod bramką Cagliari Calcio niż Juventusu. Przyjezdni byli kilkakrotnie na połowie faworyta, ale niezmiennie nie zatrudnili żadnym niebezpiecznym uderzeniem głośnego Gianluigiego Buffona.

1
1
28'

Przewinienie na próbującym rozpędzić się Juanie Cuadrado. Po wznowieniu gry krótkim podaniem od rzutu wolnego Juventus stworzył sytuację podbramkową. Dejan Kulusevski strzelił z kilkunastu metrów technicznie nieznacznie obok słupka w bramce Alessio Cragno!

1
26'

Świetne zachowanie Sebastiana Walukiewicza. To reprezentant Polski przerwał kombinację gospodarzy w polu karnym. Gdyby nie wślizg byłego zawodnika Pogoni Szczecin, byłoby uderzenie, prawdopodobnie do siatki, Cristiano Ronaldo.

3
1
1
25'

Interwencja Alessio Cragno po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Znalazł się tam Dejan Kulusevski i zyskał przestrzeń, jednak nie obsłużył swoim dograniem ani Cristiano Ronaldo, ani Alvaro Moraty.

2
1
23'

Minuty bez klarownych sytuacji podbramkowych. Futbolówka trafiła w pole karne przyjezdnych i nawet było stamtąd uderzenie, ale na wiwat. Ponowienie ataku przez Juventus i kolejna próba. Cristiano Ronaldo dał się przyblokować i wywalczył tylko i aż korner dla mistrza Włoch.

1
18'

Cagliari Calcio wymieniło podania w centrum boiska. Drużyna prowadzona przez Eusebio Di Francesco poradziła sobie z początkowymi atakami Juventusu, miała odrobinę szczęścia i próbuje pokazać coś kreatywnego na Allianz Stadium.

2
1
15'

Na zakończenie kwadransa otwierającego mecz Adrien Rabiot postanowił sprawdzić czujność Alessio Cragno uderzeniem z dystansu. Francuz kopnął piłkę zbyt anemicznie i generalnie ceniony na Półwyspie Apeninskim specjalista musiał poradzić sobie z powstrzymaniem sunącej po murawie piłki.

1
11'

Ostrzeżenie dla Cagliari Calcio. Piłka w bramce zespołu Sebastiana Walukiewicza, ale nie ma gola Federico Bernardeschiego z powodu spalonego asystującego w tej sytuacji Alvaro Moraty. Hiszpan w swoim stylu znalazł się w nieodpowiednim miejscu.

2
2
1
10'

Po płaskim dośrodkowaniu w pole karne Cagliari Calcio interweniował Sebastian Walukiewicz. Piłkarze z Turynu krzątają się wokół szesnastki przyjezdnych, ale przynajmniej na razie nie zatrudnili niebezpiecznym uderzeniem Alessio Cragno.

2
2
8'

Podanie na prawe skrzydło do próbującego rozpędzić się Juana Cuadrado. Kolumbijczyk nie zauważył korytarza w kierunku bramki strzeżonej przez Alessio Cragno i zdecydował się jeszcze na wymienienie kilku podań z kompanami z Juventusu.

1
5'

Gospodarze w klasycznych biało-czarnych pasiakach adekwatnych do przydomka Bianconeri. Cagliari Calcio wybiegło na boisko w mniej rozpoznawalnych żółtych strojach. Pięć minut konfrontacji ze wskazaniem na Juventus, ale futbolówka znalazła się już raz w polu karnym Gianluigiego Buffona.

2
20:27

Wojciech Szczęsny rozpocznie mecz na ławce rezerwowych, a Sebastian Walukiewicz jest w podstawowym składzie Cagliari.

23:25

Sędzia: Fabio Maresca

1
1
1
23:25

Trening Cagliari Calcio przed wyprawą do Turynu.

1
23:25

Po ostatnim zwycięstwa Cagliari Calcio otwierało dolną połowę tabeli. Drużyna Sebastiana Walukiewicza doczekała się meczu rozegranego bez straconego gola, a jej bilans to trzy wygrane oraz trzy porażki, a także jeden remis.

1
23:25

Cagliari Calcio odniosło zwycięstwo 2:0 w poprzednim meczu z UC Sampdorią. Podopieczni Eusebio Di Francesco zdobyli swoje gole w drugiej połowie, a ich autorami byli Joao Pedro oraz Nahitan Nandez. Pomogła im czerwona kartka, którą zobaczył wcześnie Tomasso Augello.

1
23:25

Przygotowania Bianconerich do meczu z przeciwnikiem z Sardynii.

23:25

Juventus w poprzednim meczu rywalizował na Stadio Olimpico z Lazio. Był wyraźnie lepszy od przeciwnika, ale nie potrafił powiększyć jednobramkowego prowadzenia i na własne życzenie zremisował 1:1. Genialny w końcówkach Felipe Caicedo pokonał Wojciecha Szczęsnego już po upływie pierwotnie doliczonych minut.

1
23:25

Matthijs de Ligt powrócił do treningów po kontuzji.

23:25

Juventus FC powraca do rywalizacji po przerwie reprezentacyjnej. Przed nią forma Bianconerich nie była ustabilizowana, mimo to znajdują się stosunkowo blisko najlepszego w lidze AC Milanu i na miejscu premiowanym awansem do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.