Parma Calcio 1913. Schodzi: Jasmin Kurtić. Wchodzi: Gaston Brugman.

2
2
1
84'

Luigi Sepe odbił uderzenie zza pola karnego. Jeszcze możliwość zagrożenia gospodarzom po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale wrzutka wykonana przez Juana Cuadrado pozostawiała bardzo dużo do życzenia.

1
1
1
82'
80'

Pozostało 10 minut podstawowego czasu na poprawienie wyniku. Dwa uderzenia z dystansu oddane przez podopiecznych Fabio Liveraniego. Pierwsze z nich było zablokowane, a poprawka okazała się chybiona.

2
2
1
1
3
76'

Juventus FC. Schodzi: Weston McKennie. Wchodzi: Manolo Portanova.

Manolo Portanova #39
1
1
75'

Na kwadrans przed końcem podstawowego czasu Gianluigi Buffon popisał się interwencjami w dwóch pojedynkach z Roberto Inglese. Nie byłoby gola nawet w razie skutecznego uderzenia z powodu spalonego.

2
1
1
73'

Alvaro Morata przyciąga do siebie zdarzenia, po których uśmiech pojawia się na ustach. Przed momentem prawie wepchnął piłkę do bramki brzuchem. Nawet gdyby leżąc na boisku, udała mu się ta sztuka, to nie byłoby zmiany wyniku z powodu spalonego.

3
70'

Ekonomiczna gra Bianconerich w ostatnich minutach. Podopieczni Andrei Pirlo pozwolili gospodarzom na wywalczenie rzutu rożnego i po dośrodkowaniu nieco się zakotłowało. Poradził sobie Gianluigi Buffon oraz jego defensorzy.

1
67'

Cristiano Ronaldo poluje na hat-tricka.

7
3
2
3
65'

Parma od czasu do czasu sprawdza poziom koncentracji Gianluigiego Buffona. Dwa uderzenia z dystansu. Jedno celne, drugie Hernaniego niecelne. Po tym dokładniejszym weteran poradził sobie na linii co prawda na raty, ale spokojnie.

1
1
60'

Parma Calcio 1913. Schodzi: Simone Iacoponi. Wchodzi: Maxime Busi.

Maxime Busi #42
Simone Iacoponi #2
1
1
1
59'

Juventus konsekwentnie buduje ataki na połowie przeciwnika i nie zamierza dopuścić przeciwnika do głosu. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła otworzyła się szansa na oddanie strzału przed Alexem Sandro, jednak nie zdołał opanować piłki i skierować jej z ostrego kąta w lustro bramki Luigiego Sepe.

1
2
55'

Piłka znalazła się w siatce Crociatich po raz czwarty, ale tym razem nie ma gola. Matthijs de Ligt oddał uderzenie z bliska do bramki, a była to dobitka strzału Westona McKenniego, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego faulował defensora Parmy.

1
1
1
52'

Gianluigi Buffon interweniuje nienagannie w nielicznych sytuacjach podbramkowych. Skuteczne zachowanie po uderzeniu Juraja Kucki, a dobitkę uniemożliwił Leonardo Bonucci. Parma nie zna sposobu na pokonanie byłego reprezentanta Włoch.

3
1
2
48'

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Aaron Ramsey.

Stara Dama szybko powiększyła przewagę nad przeciwnikiem po powrocie z szatni na boisko. Aaron Ramsey znalazł się z futbolówką w polu karnym przeciwnika i oddał ją jeszcze lepiej ustawionemu Cristiano Ronaldo. Płaskie uderzenie Portugalczyka ominęło Luigiego Sepe i piłka znalazła się w narożniku bramki.

21
13
6
5
9
46'

Rozpoczęła się druga połowa rywalizacji, a Juventus przystąpił do niej z wyraźną zaliczką. Parma w trudnej sytuacji i mało wskazuje, że będzie w stanie sprawić niespodziankę.

3
1
2
46'
komentarz

Stara Dama w drodze po zwycięstwo.

1
Czy Parma wyrówna po przerwie?
45'

Leonardo Bonucci miał dużą szansę na wepchnięcie piłki z bliska do bramki. Reprezentant Włoch nie może uwierzyć w swoje pudło. Było niebezpiecznie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

1
43'

Pozostało jeszcze kilka minut na poprawienie rezultatu w pierwszej połowie. Przyspieszenie Cristiano Ronaldo, ale dośrodkowanie zostało zablokowane przez Simone Iacoponiego. Jeszcze korner, po którym strącenie Alexa Sandro nie było zagrożeniem.

1
1
40'

Żółtą kartkę otrzymał Danilo za ostre przewinienie.

Juventus FC
38'

Bianconeri domagali się rzutu karnego za przewinienie na Westonie McKennim. Jeden z parmeńczyków ściągał za koszulkę byłego pomocnika Schalke 04 Gelsenkirchen i nie pozwolił na przymierzenie po płaskim dośrodkowaniu.

1
1
35'

Rozegranie gospodarzy, ale ciasno ustawieni podopieczni Andrei Pirlo nie pozwalają podopiecznym Fabio Liveraniego na długie pozostanie na połowie przeciwnika. Tym razem wymiana podań zahamowana już kilka metrów od pola karnego strzeżonego przez Gianluigiego Buffona.

2
32'

Drugi kwadrans konfrontacji przyniósł dwa gole Juventusu. Trudno będzie pozbierać się po nim gospodarzom. Parma wypracowała dla siebie korner, a nieszczęśliwie wybite dośrodkowanie sprawiło, że była jeszcze możliwość uderzenia z dystansu. Poradził sobie z nim spokojnie Gianluigi Buffon.

2
28'

Cristiano Ronaldo strzelił gola na 2:0.

5
2
2
1
4
26'

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Alvaro Morata.

Rośnie przewaga Bianconerich na terenie przeciwnika. Ofensywny duet Juventusu dał o sobie znać. Cristiano Ronaldo zagrał na nosie tym, którzy wypominają mu strzelanie goli wyłącznie z rzutów karnych. Tym razem przepiękne wyjście w powietrze i uderzenie głową po dośrodkowaniu z lewej flanki Alvaro Moraty. Obrona Crociatich w roli statysty.

30
13
9
5
8
25'

Dejan Kulusevski strzelił na 1:0! Juventus prowadzi.

5
3
2
1
23'

Gol! Strzelił Dejan Kulusevski. Asystował mu Alex Sandro.

Dejan Kulusevski strzelił gola swojemu poprzedniemu klubowi. Do Parmy był wypożyczony z Atalanty przed transferem do Juventusu. Reprezentant Szwecji wykorzystał płaskie dośrodkowanie Alexa Sandro przepuszczone przez Alvaro Moratę. Płaskie uderzenie było nie do zatrzymania dla Luigiego Sepe. Stara Dama na prowadzeniu na Stadio Ennio Tardini!

13
9
6
3
7
20'

Rozegranie podopiecznych Andrei Pirlo, a były reprezentant Włoch dowodzi aktywniej niż zwykle swoimi podopiecznymi. Nieudane podanie w pole karne parmeńczyków zostało przechwycone przez Bruno Alvesa. Kolejne przyspieszenie Juventusu podsumowane strzałem po ziemi Rodrigo Bentancura w Luigiego Sepe.

1
1
15'

Nieudane rozegranie z udziałem Alexa Sandro. Piłka uciekła turyńczykom poza boisko tak jak uciekł kwadrans otwierający widowisko. O mały włos prowadzenia nie zdobyli gospodarze. Po płaskim dośrodkowaniu Gervinho nie oddali strzału do bramki ani Andreas Cornelius, ani Jasmin Kurtić.

1
13'

Dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła od Westona McKenniego do Aarona Ramseya. Walijczykowi nie udało się oddać uderzenia i Luigi Sepe spokojnie przechwycił piłkę. W odpowiedzi szybki sprint Gervinho po połowie Juventusu, ale poradzili sobie z nim podopieczni Andrei Pirlo.

10'

Alex Sandro przyspieszył na lewej stronie boiska. Jego dośrodkowanie miało zostać wykorzystane przez Cristiano Ronaldo, ale Portugalczykowi wszedł w paradę Weston McKennie i ostatecznie akcja podopiecznych Andrei Pirlo zakończyła się fiaskiem.

1
7'

Akcje po przeciwnych stronach boiska. Uderzenie Hernaniego nie poleciało w lustro bramki Gianluigiego Buffona. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, w pole karne Parmy, nie popisał się jakością swojego chwytu Luigi Sepe, ale uratowali go obrońcy.

1
5'

Akcja Cristiano Ronaldo oraz Alvaro Moraty przyniosła Bianconerim korner. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry próbowali oddać uderzenie Matthijs de Ligt oraz Leonardo Bonucci, ale żaden z obrońców nie zagroził realnie Luigiemu Sepe.

3'

Parma wyszła na boisko z biało-czarnych strojach z charakterystycznym krzyżem. Juventus przystąpił do rywalizacji na Stadio Ennio Tardini w pomarańczowych koszulkach oraz spodenkach z czarnymi akcentami. Było uderzenie Alvaro Moraty, ale poskromione przez Luigiego Sepe oraz ze spalonego.

1
20:04

Wojciech Szczęsny rozpocznie mecz na ławce rezerwowych Juventusu.

03:59

Parma zremisowała w poprzednim meczu z Cagliari Calcio.

1
03:59

Również Parma podzieliła się punktami z poprzednim przeciwnikiem. Podopieczni Fabio Liveraniego rywalizowali na Stadio Ennio Tardini z Cagliari Calcio i nie zdołali przedrzeć się przez obronę z Sebastianem Walukiewiczem w szeregach. Stanęło na remisie 0:0.

2
03:59

Parma liczy na kolejny pamiętny występ Gervinho przeciwko Juventusowi.

1
1
1
03:59
1
03:59

Juventus w poprzednim meczu zremisował 1:1 z Atalantą. Drużyna z Turynu nie wykorzystała atutu własnego boiska oraz prowadzenia. Po przerwie na efektownego gola Federico Chiesy odpowiedział podobnie spektakularnym trafieniem Remo Freuler. Rzutu karnego nie wykorzystał Cristiano Ronaldo.

2
1
03:59

Bianconeri w drodze do Parmy.

2
03:59

W ostatnim sobotnim meczu ligi włoskiej dojdzie do konfrontacji Parmy z Juventusem. Niepokonana Stara Dama nie zamierza tracić punktów w rywalizacji z przeciwnikiem ze Stadio Ennio Tardini. To przedłuży szansę, że znajdzie się w tym roku na pierwszym miejscu w tabeli ligi włoskiej.