Serie A: Juventus zremisował z Atalantą. Piękne gole i parady Wojciecha Szczęsnego

Federico Chiesa i Remo Freuler strzelili piękne gole, Alvaro Morata i Cristiano Ronaldo zmarnowali wielkie szanse, a Wojciech Szczęsny oraz Pierluigi Gollini bronili popisowo. Juventus FC zremisował 1:1 z Atalantą BC w 12. kolejce ligi włoskiej.

Rodrigo Bentancur i Duvan Zapata PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: Rodrigo Bentancur i Duvan Zapata
Juventus FC może pochwalić się długą serią meczów bez porażki u siebie z Atalantą. Rozpoczęła się ona jeszcze w poprzednim wieku. Nie można powiedzieć, że Neroblu nie sprawiają problemów mistrzom Włoch, ale kiedy dochodzi do ich spotkania w Turynie, to na swoim stawiają z reguły gospodarze.

Drużynom przyszło spotkać się w środę - tydzień po generalnie udanej dla nich fazie grupowej Ligi Mistrzów. Obie wywalczyły awans i powalczą o wejście do ćwierćfinału. Po jedenastce Atalanty było widać problemy wewnętrzne. Skonfliktowany z trenerem Alejandro Gomez rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Przyjezdni musieli sobie radzić również bez Josipa Ilicicia, a za plecami Duvana Zapaty zostali ustawieni Matteo Pessina i Rusłan Malinowskij.

Andrea Pirlo wrócił do ustawienia z Cristiano Ronaldo oraz Alvaro Moratą w ataku. Duet ten wykreował dużą szansę na gola na początku drugiego kwadransa. Powinien ją wykorzystać reprezentant Hiszpanii, ale po zderzeniu Portugalczyka z Pierluigim Gollinim zaczął kombinować, cudować i zamiast po prostu trafić do odsłoniętej bramki, to strzelił piętą niecelnie. Został mocnym kandydatem do autora największego pudła rundy.

Federico Chiesa zdobył prowadzenie 1:0 dla Juventusu w 29. minucie. Reprezentant Włoch był w trudniejszym położeniu niż Alvaro Morata, ale był skuteczniejszy. Dostał podanie od Rodrigo Bentancura blisko linii pola karnego i ułożył sobie futbolówkę na prawej stopie. Kopnięta precyzyjnie piłka wylądowała w okienku bramki Pierluigiego Golliniego, który nie miał szans na interwencję. Paulo Dybala złapał się za głowę z zachwytu na ławce rezerwowych.

Atalanta odpowiadała swoimi atakami i Juventus trzymał prowadzenie 1:0 w dużej mierze dzięki Wojciechowi Szczęsnemu. Reprezentant Polski był w dobrej dyspozycji i poradził sobie ze strzałami Matteo Pessiny, Duvana Zapaty oraz Rusłana Malinowskiego. Kolumbijczyk nie pokonał bramkarza Juventusu z kilkunastu metrów, a Ukrainiec z rzutu wolnego. To Atalanta zeszła do szatni z większą liczbą oddanych uderzeń celnych, mimo to przegrywała i po przerwie musiała nadal martwić się o odrobienie strat.

Uskutecznić ataki Atalanty miał Alejandro Gomez, który w 53. minucie wszedł na boisko za Matteo Pessinę. Neroblu nie potrzebowali dużo czasu na wyrównanie z Argentyńczykiem w szeregach. W 57. minucie Remo Freuler huknął na 1:1 zza pola karnego, a uderzenie Szwajcara było przynajmniej równie efektowne jak trafienie Federico Chiesy. Wojciech Szczęsny nie zdołał dosięgnąć piłki i skapitulował.

Dobrą szansę na odzyskanie prowadzenia dla Juventusu miał Cristiano Ronaldo. W 61. minucie Portugalczyk zabrał się za wykonanie rzutu karnego przyznanego za przewinienie Hansa Hateboera na Federico Chiesie. Płaskie uderzenie w kierunku prawego narożnika zostało obronione przez Pierluigiego Golliniego. Obaj bramkarze nie pozwalali na rozstrzygnięcie pojedynku. Ten Atalanty poradził sobie w sytuacji sam na sam z Alvaro Moratą, a Wojciech Szczęsny interweniował pięknie po próbie Cristiana Romero. W tym meczu Polak grał świetnie i bez niego nie byłoby remisu 1:1.

Juventus FC - Atalanta BC 1:1 (1:0)
1:0 - Federico Chiesa 29'
1:1 - Remo Freuler 57'

W 61. minucie Cristiano Ronaldo (Juventus) nie wykorzystał rzutu karnego. Pierluigi Gollini obronił.

Juventus: Wojciech Szczęsny - Matthijs De Ligt, Leonardo Bonucci, Danilo - Juan Cuadrado, Rodrigo Bentancur, Arthur Melo (27' Adrien Rabiot), Weston Mckennie, Federico Chiesa (75' Alex Sandro) - Alvaro Morata (84' Paulo Dybala), Cristiano Ronaldo

Atalanta: Pierluigi Gollini - Berat Djimsiti, Cristian Romero, Jose Palomino - Hans Hateboer, Marten De Roon, Remo Freuler, Robin Gosens - Matteo Pessina (53' Alejandro Gomez), Rusłan Malinowskij (71' Aleksiej Miranczuk) - Duvan Zapata (71' Luis Muriel)

Żółte kartki: Rabiot, Morata, McKennie (Juventus) oraz Romero, De Roon (Atalanta)

Sędzia: Daniele Doveri