Doliczone cztery minuty.

1
1
86'

Pozostało kilka minut neapolitańczykom na poprawienie wrażenia. Nie widać jednak ognia w poczynaniach podopiecznych Gennaro Gattuso. Wystartowali w tym meczu dobrze, ale być może odczuwają skutki 90 minut rywalizacji z Juventusem w meczu o Superpuchar Włoch.

1
83'
83'
80'

Żółtą kartkę otrzymał Mattia Zaccagni za podniesienie koszulki po golu.

Hellas Werona
79'

Gol! Strzelił Mattia Zaccagni. Asystował mu Darko Lazović.

Podanie do Samuela Di Carmine, którego uderzenie w sytuacji sam na sam poskromił Alex Meret. Piłka została jeszcze przechwycona blisko bramki Napoli przez Darko Lazovicia, którego miękka wrzutka została podsumowana uderzeniem przez Mattię Zaccagniego. Hellas Werona prowadzi 3:1 i biorąc pod uwagę obraz rywalizacji najpewniej wzbogaci się o komplet punktów.

6
3
1
1
2
76'

Hellas Werona. Schodzi: Koray Guenter. Wchodzi: Matteo Lovato.

wchodzi Wchodzi
Matteo Lovato #6
schodzi Schodzi
73'

Hellas Werona jeszcze nie ogranicza się wyłącznie do przeszkadzania przeciwnikom. Gospodarze poczuli się dobrze na boisku i szukają trzeciego gola. Ich ostatnia szybka akcja została zatrzymana dopiero w polu karnym Napoli.

1
71'

Żółtą kartkę otrzymał Kalidou Koulibaly za ostre przewinienie.

70'

Kombinacja z udziałem Elseida Hysaja na skrzydle. Przez moment wymiana podań Napoli wyglądała obiecująco, jednak została ostatecznie powstrzymana przez Marco Silvestriego. Po chwili przyspieszenie Hirvinga Lozano, którego niedokładne zagranie ominęło bramkę Hellasu Werona.

3
69'

Hellas Werona pokazuje lepszą twarz w porównaniu z początkiem meczu i prezentuje naprawdę solidny futbol. Prowadzenie gospodarzy nie jest dziełem przypadku. Z kolei Napoli rozczarowuje i ma problem z kreowaniem sytuacji podbramkowych. Na razie nie pomaga desant napastników Driesa Mertensa oraz Victora Osimhena.

65'
65'
62'

Gol! Strzelił Antonin Barak. Asystował mu Mattia Zaccagni.

Banalne rozegranie Hellasu Werona i gospodarze znaleźli się na prowadzeniu! Mają się z czego cieszyć podopieczni Ivana Juricia. Antonin Barak wyprzedził Tiemoue Bakayoko po podaniu Mattii Zaccagniego i pokonał uderzeniem po ziemi Alexa Mereta. Coraz bardziej skomplikowana jest sytuacja Napoli na Stadio Marcantonio Bentegodi.

5
3
1
4
5
60'

Żółtą kartkę otrzymał Giangiacomo Magnani i nie zagra w kolejnym meczu.

58'

Po przewinieniu na Samuelu Di Carmine była szansa na zaszkodzenie Napoli z rzutu wolnego. Wrzutka została wyekspediowana przez obrońców, a kończące zamieszanie uderzenie z dystansu pozostawiało bardzo dużo do życzenia.

1
1
56'

Hellas Werona. Schodzi: Nikola Kalinić. Wchodzi: Samuel Di Carmine.

Samuel Di Carmine #10
1
1
54'

Żółtą kartkę otrzymał Giovanni Di Lorenzo za przewinienie taktyczne.

Giovanni Di Lorenzo #22
SSC Napoli
1
53'

Powolne rozegranie Azzurrich z wykorzystaniem Piotra Zielińskiego. Napoli nie znalazło sposobu na stworzenie sytuacji podbramkowej i zdecydowało się na przegranie piłki przez przeciwne skrzydło.

1
1
1
1
51'

Nonszalancja w grze Piotra Zielińskiego. Po stracie piłki przez reprezentanta Polski gospodarze mieli możliwość przeprowadzenia szybkiego ataku. Nie udało się jednak uruchomić oczekującego na desancie Nikoli Kalinicia.

1
1
49'

Tym razem Napoli budowało atak między zdyscyplinowanymi w defensywie przeciwnikami. Wymiana podań z udziałem Hirvinga Lozano zakończyła się lądowaniem piłki poza boiskiem. Meksykanin nie zdołał uruchomić żadnego kompana zdolnego do oddania uderzenia.

1
1
48'

Napoli przyjmuje przeciwnika na własnej połowie i pozwoliło gospodarzom na wymienienie podań. Dośrodkowanie Pawła Dawidowicza było zbyt głębokie, dlatego powstrzymanie go w pobliżu bramki nie było problematyczne dla Alexa Mereta.

1
46'

Rywalizacja na Stadio Marcantonio Bentegodi została wznowiona przez sędziego Michaela Fabbriego. Trudno powiedzieć, która z drużyn powinna być bardziej zadowolona ze swojej postawy w pierwszej połowie. Dobrze rozpoczęło Napoli, a później rozkręcił się Hellas Werona.

komentarz

Po jednym golu obu drużyn przed przerwą.

1
1
Czy SSC Napoli odzyska prowadzenie po przerwie?
45'

Doliczone dwie minuty.

1
1
43'

Dries Mertens rozgrzewa się. Reprezentant Belgii, podobnie jak Victor Osimhen, jest gotowy do zwiększenia mocy rażenia Napoli. Andrea Petagna ponownie rozpoczął mecz w podstawowym składzie, ale wyróżnił się dotychczas tylko jednym interesującym atakiem.

1
1
1
41'

Hirving Lozano przed szansą na skompletowanie dubletu. Ponownie prosta akcja przeprowadzona przez Napoli, ale mogła się okazać równie efektywna jak ta przeprowadzona krótko po rozpoczęciu meczu. Tym razem Meksykaninowi nie udało się przymierzyć.

1
3
2
38'

Hellas Werona próbuje pójść za ciosem po doprowadzeniu do remisu. Gennaro Gattuso po strzale Federico Dimarco spoglądał z wyrzutem na swoich podopiecznych. Ci niby mieli wydarzenia boiskowe pod kontrolą, a tymczasem zostali trafieni.

1
2
1
34'

Gol! Strzelił Federico Dimarco. Asystował mu Davide Faraoni.

Napoli musi już zapomnieć o swoim prowadzeniu. Utrzymanie się przy piłce wychodziło zawodnikom z Kampanii niezdarnie, więc ta trafiła w posiadanie Hellasu Werona. Gospodarze skorzystali z prezentu, a Federico Dimarco swoim uderzeniem zrehabilitował się za błąd popełniony przed golem Hirvinga Lozano. 1:1 i konfrontacja na Stadio Marcantonio Bentegodi rozpoczyna się praktycznie od początku.

6
8
3
2
7
32'

Napoli postanowiło spokojnie przytrzymać piłkę i wymienić kilkanaście podań na własnej połowie boiska. Problem w tym, że Alex Meret ma problem z dokładnym wprowadzeniem futbolówki do gry i pozwala Hellasowi Werona na jej przechwycenie.

1
30'

Minął drugi kwadrans spotkania, które przebiega pod dyktando uczestnika Ligi Europy. Hellas Werona co prawda już nie pozwala przeciwnikom na częste kreowanie sytuacji podbramkowych, ale jednocześnie nie odpowiada groźnymi atakami na bramkę Alexa Mereta.

28'

Dośrodkowanie w pole karne zespołu ze Stadio Diego Armando Maradona. Alex Meret zaprezentował podręcznikowy chwyt i nie pozwolił na oddanie strzału żadnemu przeciwnikowi z Nikolą Kaliniciem na czele.

25'

Andrea Petagna umiejętnie przytrzymał futbolówkę i wystawił ją do strzału Diego Demme. Nie ma gola, ponieważ interweniował Marco Silvestri. Bramkarz Hellasu Werona wykazał się nienagannym refleksem.

1
24'

Marco Silvestri nie popisał się swoim wybiciem futbolówki prosto pod nogi przeciwnika. Tym razem Napoli nie zorganizowało się do przeprowadzenia szybkiego ataku. Udało się przyjezdnym wywalczyć wyłącznie wrzut z autu na wysokości pola karnego przeciwnika.

1
1
23'

Hellas Werona przetransportował piłkę bliżej bramki Alexa Mereta. Strzelił w tym krótkim oblężeniu Ivan Ilić, ale nie zatrudnił Alexa Mereta. Niecelna próba środkowego pomocnika i tylko ostrzeżenie dla Napoli.

20'

Podopieczni Gennaro Gattuso częściej są na połowie przeciwnika i budują tam konkretniejsze ataki. Hellas Werona nie potrafi realnie zagrozić Alexowi Meretowi. Rywalizacja przebiega ze wskazaniem na posiadacza Pucharu Włoch.

1
1
1
1
1
18'

Napoli szuka sposobu na uspokojenie sytuacji na boisku drugim golem. Futbolówka trafiła przed pole karne Hellasu Werona do Lorenzo Insigne, którego uderzenie zostało zablokowane przez Federico Dimarco. Tym razem podopieczni Gennaro Gattuso musieli zadowolić się wypracowaniem rzutu rożnego.

2
1
16'

Żółtą kartkę otrzymał Diego Demme za ostre przewinienie w centrum boiska na Mattii Zaccagnim.

SSC Napoli
2
2
1
2
14'

Przerwa w grze była spowodowana kolejnym urazem. Mattia Zaccagni nie spieszył się z podniesieniem z boiska, a następnie z opuszczeniem go. Tak jakby chciał dać swoim kompanom z klubu czas na pozbieranie się po nieudanym początku pojedynku i przypomnienie sobie przedmeczowych założeń taktycznych.

1
1
1
11'

Wymiana podań w polu karnym Napoli w wydaniu Nikoli Kalinicia oraz Antonina Baraka. W ostatnim momencie wmieszali się w to przyjezdni. Konkretnie Kalidou Koulibaly nie pozwolił na przetestowanie strzałem Alexa Mereta.

1
1
1
8'

Piorunujące otwarcie Azzurrich i Hellas Werona ma szczęście, że nie poniósł większych strat niż jedna bramka. Ivan Jurić stara się pobudzić swoich podopiecznych wyrazistymi okrzykami. Na razie gospodarze stanowią tło dla Napoli.

1
6'

Przerwa w grze spowodowana niebezpiecznym zderzeniem. Sędzia natychmiast wezwał na boisko medyków obu klubów, którzy musieli udzielić pomocy poszkodowanym. Na szczęście nie ma żadnych poważnych konsekwencji dla zdrowia.

1
1
1
4'

Kolejne przyspieszenie Napoli. Tym razem w centrum wydarzeń był Piotr Zieliński, ale zabrakło zdecydowania przy podsumowaniu ataku. Otworzyła się przed reprezentantem Polski szansa na podwojenie przewagi Azzurrich, jednak nie została ona wykorzystana.

1
1
1'

Gol! Strzelił Hirving Lozano. Asystował mu Diego Demme.

Azzurri już na prowadzeniu. Nie minęło nawet 10 sekund. Po prostu beznadziejne otwarcie Hellasu Werona. Podanie do Hirvinga Lozano, który na dodatek skorzystał z niezdarnej interwencji Federico Dimarco. Pozostało pokonać Marco Silvestriego sytuacyjnym uderzeniem.

18
10
8
1
2
14:34

Paweł Dawidowicz i Piotr Zieliński w podstawowych składach swoich drużyn.

02:17

Lorenzo Insigne i Hirving Lozano w czasie przygotowań do meczu.

1
02:17

SSC Napoli rywalizowało w środę o Superpuchar Włoch z Juventusem FC. Konfrontacja w Reggio Emilia nie potoczyła się po myśli podopiecznych Gennaro Gattuso. Przegrali 0:2 po strzałach Cristiano Ronaldo oraz Alvaro Moraty. Lorenzo Insigne nie potrafił wykorzystać nawet rzutu karnego do pokonania Wojciecha Szczęsnego.

1
02:17

Hellas pozwolił na przełamanie podopiecznym Sinisy Mihajlovicia.

1
1
1
02:17

Hellas Werona nie popisał się w poprzednim meczu. Miał problem z kreowaniem sytuacji podbramkowych i poniósł porażkę 0:1 z Bologna FC. Jedynego gola strzelił Riccardo Orsolini z rzutu karnego podyktowanego za przewinienie Marco Silvestriego.

1
1
02:17

Hellas Werona nie ma dobrych statystyk w rywalizacji z SSC Napoli. Podopieczni Ivana Juricia spróbują postawić opór drużynie z Kampanii i zapunktować jej kosztem na Stadio Marcantonio Bentegodi. Przyjezdni nie zamierzają jednak łatwo oddać pola Hellasowi.