Juventus FC
15' Arthur Melo 21' Dejan Kulusevski 47' Giorgio Chiellini 52' Arthur Melo 71' Weston McKennie
Bologna FC
14' Emanuel Vignato 62' Mitchell Dijks
2:0
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Komplet punktów pozostaje w Turynie. Juventus zwyciężył 2:0 dzięki uderzeniom Arthura Melo oraz Westona McKenniego. Rewelacyjnie interweniowali obaj Polacy. Wojciech Szczęsny zachował wyczekiwane czyste konto, a Łukasz Skorupski rozprawił się z 9 z 11 strzałów celnych Bianconerich.

Doliczone trzy minuty.

W ostatniej minucie podstawowego czasu Cristiano Ronaldo nie pokonał swoim uderzeniem Łukasza Skorupskiego. Wszystko wskazuje na to, że tym razem Portugalczyk będzie musiał zadowolić się asystą.

Aż nie chce się zapeszać, ale pozostało kilka minut do dopiero drugiego czystego konta Wojciecha Szczęsnego w lidze. Bramkarz Juventusu poprzednio zagrał "na zero" w meczu o punkty we Włoszech na inaugurację sezonu.

Pozostało jeszcze kilka minut do ostatniego gwizdka sędziego, a to okazja do zaprezentowania jeszcze kilku interwencji przez Wojciecha Szczęsnego oraz Łukasza Skorupskiego. Ten drugi rozprawił się z uderzeniem Adriena Rabiota.

Interweniował Leonardo Bonucci po dośrodkowaniu w pole karne Juventusu. Po przeciwnej stronie boiska płaskie uderzenie Cristiano Ronaldo, które nie sprawiło problemu Łukaszowi Skorupskiemu. Lider klasyfikacji strzelców ligi włoskiej kopnął piłkę zbyt delikatnie.

Juventus FC. Schodzi: Arthur Melo. Wchodzi: Adrien Rabiot.

Bologna FC. Schodzi: Riccardo Orsolini. Wchodzi: Andreas Skov Olsen.

Juventus już prawdopodobnie z bezpieczną przewagą. Byłaby wyższa, gdyby nie interwencja Łukasza Skorupskiego. Polak poradził sobie z uderzeniem Westona McKenniego po dograniu Cristiano Ronaldo. Trudno nadążyć za licytującymi się na interwencje bramkarzami.

Gol! Strzelił Weston McKennie. Asystował mu Juan Cuadrado.

Łukasz Skorupski poradził sobie ze strzałem dopiero co wprowadzonego na boisko Alvaro Moraty. Juventus po interwencji bramkarza Bologni FC miał jeszcze korner. Właśnie ten stały fragment przyniósł drugiego gola Juventusowi. W polu karnym odnalazł się Weston McKennie, oderwał się od przyjezdnych i strzelił na 2:0 po dośrodkowaniu.

Jerdy Schouten kopnął piłkę na wiwat w pole karne Bianconerich. Wojciech Szczęsny mógłby zrobić salto zanim musiał wyłapać piłkę, która szybowała przez kilka sekund.

Bianconeri na połowie przeciwników w ostatnich minutach. Gospodarze przetrwali bez strat początkowy kwadrans w drugiej połowie, w którym groźniejsi byli gracze z Emilii-Romanii.

Przed przeprowadzeniem trzeciej zmiany przez Sinisę Mihajlovicia było uderzenie Juana Cuadrado. Południowiec przeprosił kompanów z Juventusu, ponieważ kopnął piłkę bardzo niedokładnie.

Bologna FC. Schodzi: Mattias Svanberg. Wchodzi: Nicolas Dominguez.

Żółtą kartkę otrzymał Mitchell Dijks za przewinienie na Juanie Cuadrado.

Przypomniał o sobie Łukasz Skorupski, a to sprawka Juana Cuadrado. Bez zarzutu interweniują kandydaci do reprezentacji Polski pod wodzą Paulo Sousy. Juventus musiał zadowolić się rzutem rożnym po dobrym zachowaniu bramkarza z Bolonii.

Sinisa Mihajlović jest wyraźnie niezadowolony z powodu rosnącej liczby zmarnowanych sytuacji podbramkowych przez jego podopiecznych. Podanie w pole karne Juventusu do Nicoli Sansone, któremu nie udało się przymierzyć w bramkę Wojciecha Szczęsnego.

Wojciech Szczęsny musi często interweniować w drugiej połowie. Tym razem już odpowiednio rozgrzany zawodnik Juventusu nie pozwolił na lądowanie piłki w siatce po strzale z dystansu Riccardo Orsoliniego.

Brakuje fajerwerków w grze Cristiano Ronaldo. Portugalczyk co prawda asystował przy golu Arthura Melo, ale poza tym nie stwarza dużego zagrożenia dla bramki Łukasza Skorupskiego. Tymczasem Wojciech Szczęsny poradził sobie z dośrodkowaniem.

Musa Barrow był osamotniony między kilkoma zawodnikami z Turynu. Dynamicznego zawodnika Bologni FC powstrzymał Juan Cuadrado, który tym samym zrehabilitował się za lekkomyślne podanie.

Żółtą kartkę otrzymał Arthur Melo za przewinienie blisko własnego pola karnego.

Bologna FC nabrała odwagi do atakowania po rozmowie ze swoim szkoleniowcem Sinisą Mihajloviciem w szatni. Początek drugiej połowy spotkania ze wskazaniem na zawodników ze Stadio Renato dall'Ara, którzy zepchnęli mistrza Włoch do defensywy.

Musa Barrow wpadł w pole karne Juventusu i oddał płaskie uderzenie celne. Druga interwencja Wojciecha Szczęsnego, który nie daje się pokonać i ratuje ospałych po powrocie z szatni na boisko Bianconerich. Pojedynek polskich bramkarzy na wysokim poziomie.

Wojciech Szczęsny! Bramkarz Juventusu popisał się znakomitym refleksem. Zatrudnił go Juan Cuadrado, który interweniował nerwowo po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Gdyby nie reprezentant Polski, byłoby trafienie samobójcze Kolumbijczyka.

Żółtą kartkę otrzymał Giorgio Chiellini za faul na Musie Barrowie.

Rozpoczęła się druga połowa meczu w Turynie. Na razie lepszy Juventus, ale za sprawą między innymi Łukasza Skorupskiego nie ma bezpiecznej zaliczki. Bologna FC odpowiadała swoimi atakami, ale nie zapewniła równie dużo zadań Wojciechowi Szczęsnemu.

Bianconeri cieszyli się z trafienia Arthura.

Bologna FC na razie dalej od zwycięstwa.

Czy Bologna FC wyrówna po przerwie?

Pierwsza połowa całkiem dynamiczna i wypełniona sytuacjami podbramkowymi. Piłka wpadła tylko do bramki Łukasza Skorupskiego, dlatego Juventus FC prowadzi po 45 minutach 1:0. Golkiper Bologni FC nie miał dużych szans za uratowanie zespołu przed nieszczęściem. Po uderzeniu Arthura Melo zmylił go rykoszet od Jerdy'ego Schoutena.

Doliczone dwie minuty.

Płaskie wstrzelenie Juana Cuadrado w pobliże bramki Łukasza Skorupskiego. Weston McKennie nie zdołał dojść do futbolówki i wepchnąć jej z bliska do siatki. Przeszkodził w tym reprezentant Polski, który strącił futbolówkę na korner.

Nie będzie rzutu karnego dla Bologni.

Roberto Soriano złapał się za głowę po swoim minimalnie niecelnym uderzeniu. Wojciech Szczęsny został w blokach i z przerażeniem w oczach obserwował, czy piłka wturla się do bramki czy też przeleci obok niej. Sędziowie zastanawiają się, czy powinien być rzut karny za przewinienie Giorgio Chielliniego na Riccardo Orsolinim.

Tym razem interweniował Wojciech Szczęsny. Riccardo Orsolini uruchomił bramkarza Juventusu zbyt głębokim dośrodkowaniem. Musa Barrow nie miał możliwości wyprzedzenia Polaka i oddania strzału.

Szanse na powiększenie przewagi Juventusu marnuje również Federico Bernardeschi. Reprezentant Włoch tym razem co prawda oddał strzał z bliska w lustro bramki, ale nie pokonał Łukasza Skorupskiego. Były zawodnik AS Romy intuicyjnie interweniował nogami.

Podanie do Juana Cuadrado, do którego piłka została przepuszczona przez Cristiano Ronaldo. Kolumbijczyk rozpędził się i wparował w pole karne Rossoblu, ale nie zdołał oddać dokładnego strzału w bramkę Łukasza Skorupskiego. Otworzyły się wrota na połowie Bologni FC, ale boczny obrońca nie wymierzył za to kary.

Juventus przypomniał o swoich walorach ofensywnych i zorganizował się do szybkiego wypadu w pole karne Łukasza Skorupskiego. Zbudowani zdobyciem Superpucharu Włoch gospodarze jeszcze nie podwoili prowadzenia, ale mieli na to szanse w drugim kwadransie.

Bologna FC nieco przebudziła się po nieudanym początku meczu i wywiera presję na defensywie Juventusu, której postawa w tym sezonie pozostawia sporo do życzenia. Senatorowie Leonardo Bonucci i Giorgio Chiellini na razie górują w konfrontacjach z młodym Musą Barrowem.

Gospodarze trochę zwolnili w ostatnich minutach, co próbuje wykorzystać drużyna prowadzona przez Sinisę Mihajlovicia. Wojciech Szczęsny nieco denerwuje się na swoich obrońców, którzy momentami flegmatycznie organizują się w defensywie.

Żółtą kartkę otrzymał Dejan Kulusevski za podcięcie przeciwnika.

Podniosła się temperatura w polu karnym Wojciecha Szczęsnego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka poszybowała w pobliże Riccardo Orsoliniego, który w ostatnim momencie został powstrzymany przed uderzeniem z bliska do siatki.

Po uderzeniu do bramki Arthura Melo były dwie szarże gospodarzy. Federico Bernardeschi znalazł się w polu karnym, ale kompletnie przestrzelił swoim lobem. Z kolei Dejan Kulusevski tak się rozpędził, że staranował przeciwnika. Koszykarski faul w ataku.

Gol! Strzelił Arthur Melo. Asystował mu Cristiano Ronaldo.

Bianconeri na prowadzeniu. Dostali nagrodę za energiczne rozpoczęcie meczu. Arthur Melo prawdopodobnie strzelił z dystansu w lustro bramki. Tryb przypuszczający wynika z rykoszetu od Jerdy'ego Schoutena, który zmylił Łukasza Skorupskiego. Trudno było Polakowi cokolwiek zdziałać w tych okolicznościach.

Żółtą kartkę otrzymał Emanuel Vignato za ostre przewinienie na zastawiającym dostęp do piłki Rodrigo Bentancurze.

Ponownie próba przeprowadzenia ataku z wykorzystaniem skrzydła. Był tam Cristiano Ronaldo, którego powstrzymał niezgodnie z przepisami Danilo Larangeira. Po wrzutce z rzutu wolnego Federico Bernardeschiego zapachniało delikatnie golem samobójczym Mattiasa Svanberga.

Lorenzo De Silvestri interweniował na prawym skrzydle. Po tym starciu Juventus wznowił grę od rzutu rożnego. Po dośrodkowaniu sędzia Juan Luca Sacchi nie pozwolił nikomu na oddanie strzału, ponieważ odgwizdał przewinienie zawodnika atakującego.

Premierowe uderzenie oddane na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Reprezentant Polski nie musiał interweniować, ponieważ Riccardo Orsolini nie przymierzył zza pola karnego. Tylko ostrzeżenie dla podopiecznych Andrei Pirlo.

Już z dwoma poszkodowanymi zawodnikami Juventus. Andrea Pirlo musi z zatroskaniem spoglądać nie tylko na Rodrigo Bentancura, ale również na Juana Cuadrado. Dużo wskazuje na to, że piłkarze pochodzący z Ameryki Południowej będą w stanie kontynuować rywalizację z przyjezdnymi.

Juventus nadal radzi sobie bez Rodrigo Bentancura. Podanie zostało skierowane do Juana Cuadrado, który żywiołowo domagał się podyktowania rzutu karnego po kolizji z Emanuelem Vignato.

Rozegranie z wykorzystaniem Wojciecha Szczęsnego. Gospodarze dostali piłkę w swoje posiadanie i zastanawiają się nad sposobem przedostania się w pole karne Bologni FC.

Juventus w granatowych strojach z białymi elementami, a przeciwnik z Bolonii w jasnych koszulkach oraz spodenkach. Pierwszym poszkodowanym w meczu jest Rodrigo Bentancur, który musiał zejść do ławki rezerwowych gospodarzy i prawdopodobnie poprosił o zamrażacz.

Początek rywalizacji w Turynie. Juventus może pochwalić się bardzo dobrym bilansem w rywalizacji z Bologną FC w poprzedniej dekadzie. Nie zamierza zepsuć go sobie w niedzielne wczesne popołudnie. Podopieczni Sinisy Mihajlovicia mają z kogo brać przykład, żeby sprawić niespodziankę na terenie Bianconerich.

I przygotowania Wojciecha Szczęsnego do meczu.

Bramkarz Bologni FC na rozgrzewce.

Od początku meczu zagra również Łukasz Skorupski.

Wojciech Szczęsny w podstawowym składzie Juventusu.

Sędzia: Juan Luca Sacchi

Rossoblu w drodze do Turynu.

Bologna FC długo czekała na zdobycie kompletu punktów.

Bologna FC w poprzednim meczu przerwała pasmo niepowodzeń. Wygrana 1:0 z Hellasem Werona zbiegła się z powrotem do bramki Łukasza Skorupskiego. Reprezentant Polski zachował czyste konto, a konfrontację rozstrzygnął strzałem z rzutu karnego Riccardo Orsolini.

Krótkie przygotowania Bianconerich do meczu.

Juventus wygrał poprzednie spotkanie 2:0 z SSC Napoli. Stawką tej konfrontacji było zdobycie Superpucharu Włoch. Strzelanie rozpoczął Cristiano Ronaldo po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a wynik ustalił w doliczonym czasie Alvaro Morata.

Niedzielne granie w lidze włoskiej rozpocznie się na terenie mistrza kraju. Juventus FC ma możliwość odrobienia strat do lidera AC Milanu, który przegrał 0:3 z Atalantą BC, a także wicelidera Interu Mediolan, który zremisował 0:0 z Udinese Calcio. Przeciwnikiem podopiecznych Andrei Pirlo będzie Bologna FC.