90'

Doliczone cztery minuty.

1
89'

Płaskie uderzenie z dystansu oddane w bramkę Napoli. Poradził sobie z nim bez problemu ustawiony w odpowiednim miejscu na linii bramkowej Alexa Mereta. Były młodzieżowy reprezentant Włoch pracuje na czyste konto.

1
88'

Ostatnie minuty podstawowego czasu w derbach Kampanii. Gospodarze co prawda w osłabieniu, ale nie przeszkadza to pozostawać w posiadaniu futbolówki i nie pozwalać Benevento Calcio na zagrażanie bramce Alexa Mereta.

1
85'
83'

Żółtą kartkę otrzymał Perparim Hetemaj za przewinienie na Tiemoue Bakayoko.

Benevento Calcio
2
83'

Benevento Calcio. Schodzi: Artur Ionita. Wchodzi: Gabriele Moncini.

wchodzi Wchodzi
Gabriele Moncini #21
schodzi Schodzi
2
82'

SSC Napoli. Schodzi: Dries Mertens. Wchodzi: Eljif Elmas.

81'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Kalidou Koulibaly za przewinienie na Gaetano Letizii.

2
1
1
2
80'

Żółtą kartkę otrzymał Federico Barba za przewinienie na Matteo Politano.

78'

Benevento Calcio wymieniło podania na połowie przeciwnika, co w dotychczasowej części spotkania zdarzało się rzadko. Poradzili sobie podopieczni Gennaro Gattuso, a przechwycona futbolówka trafiła pod nogi Kalidou Koulibalego.

75'

Szansa na strzelenie gola numer trzy. Po dośrodkowaniu Faouziego Ghoulama piłka znalazła się w pobliżu Kalidou Koulibalego i dalszego słupka w bramce Benevento Calcio. Senegalczyk nie popisał się swoim uderzeniem i spudłował z dogodnej pozycji.

2
1
72'

Azzurri kontrolują wydarzenia na boisku i nie pozwalają przeciwnikom z Benewentu na odpowiedź. Generalnie jednostronna konfrontacja, w której szanse na poprawienie wyniku przez beniaminka można policzyć na palcach jednej dłoni.

1
68'

Matteo Politano podwoił przewagę Napoli.

1
1
66'

Gol! Strzelił Matteo Politano. Asystował mu Giovanni Di Lorenzo.

Piłka po raz drugi znalazła się w bramce beniaminka. Akcja została przyspieszona przez Piotra Zielińskiego, który uruchomił podaniem Lorenzo Insigne. Miękka wrzutka kapitana Napoli poleciała do ustawionych w pobliżu dalszego słupka Giovanniego Di Lorenzo oraz Matteo Politano. Ten duet znalazł sposób na wepchnięcie futbolówki do siatki. Praktycznie pozamiatane.

64'

Benevento Calcio. Schodzi: Daam Foulon. Wchodzi: Gaetano Letizia.

Gaetano Letizia #3
Daam Foulon #18
1
1
1
65'
63'

Fabian Ruiz szarżował na prawej stronie boiska. Jego przyspieszenie wyglądało interesująco, ale nie obsłużył podaniem Piotra Zielińskiego. Jeszcze poprawka w wykonaniu Lorenzo Insigne, którego uderzenie prawą stopą okazało się odrobinę niedokładne.

1
1
1
61'

Żółtą kartkę otrzymał Giovanni Di Lorenzo za ostre przewinienie w bocznym sektorze boiska na Perparimie Hetemaju.

59'

Żółtą kartkę otrzymał Kalidou Koulibaly za przewinienie na Gianluce Lapaduli.

1
1
1
58'

Artur Ionita miał możliwość doprowadzenia do remisu strzałem po miękkiej wrzutce Roberto Insigne. Piłka nie wylądowała wygodnie na głowie pomocnika Benevento Calcio, którego miękkie uderzenie nie było problematyczne dla Alexa Mereta.

1
1
55'

Napoli ruszyło odważnie w kierunku bramki Lorenzo Montipo. Interweniowali odrobinę nerwowo, ale skutecznie podopieczni Filippo Inzaghiego. Druga połowa rozpoczęła się niemrawo i częstotliwość stuprocentowych sytuacji podbramkowych pozostaje niska.

1
52'

O piłkę na połowie przeciwnika powalczył Gianluca Caprari, jednak sędzia Rosario Abisso nie pozwolił mu popędzić w kierunku bramki strzeżonej przez Alexa Mereta z powodu popełnienia przewinienia.

1
50'

Piłka wrzucona w pobliże bramki strzeżonej przez Alexa Mereta. Nie zdołał jej opanować i tym samym zorganizować się do oddania uderzenia z bliska Gianluca Lapadula.

2
48'

Napoli broni prowadzenia po przerwie.

2
46'

Rozpoczęła się druga połowa konfrontacji na Stadio Diego Armando Maradona. Gospodarze mają zaliczkę gola i dla pełnego spokoju potrzebują jeszcze jednego trafienia. Benevento Calcio pozostaje w kontakcie z przeciwnikiem i spróbuje wykorzystać to po przerwie.

1
1
46'

Benevento Calcio. Schodzi: Pasquale Schiattarella. Wchodzi: Roberto Insigne.

Pasquale Schiattarella #28
Czy Benevento Calcio wyrówna po przerwie?
1
40'

Po nieuznanym za gola trafieniu Piotra Zielińskiego, odpowiedzieli przyjezdni. Benevento Calcio dało do zrozumienia gospodarzom, że wbrew pozorom również potrafi niebezpiecznie zaatakować. Uderzenie oddane przez Gianlucę Caprarego zostało sparowane na korner przez Alexa Mereta.

1
1
3
38'

Piotr Zieliński zatańczył z piłką i z przeciwnikami na linii pola karnego. Uderzenie reprezentanta Polski prosto do siatki, ale nie ma magicznego gola. Lorenzo Insigne stanął w nieodpowiednim miejscu na spalonym i utrudniał interwencję Lorenzo Montipo.

1
1
1
2
4
36'

Dries Mertens na 1:0 dla wyżej notowanego klubu.

1
1
1
34'

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Lorenzo Insigne.

Napoli znalazło sposób na zdobycie prowadzenia. Mało działo się w pobliżu bramki Lorenzo Montipo i może to właśnie uśpiło podopiecznych Filippo Inzaghiego. Benevento Calcio nie potrafiło zneutralizować serii dośrodkowań i wyekspediować piłki. Trafiła ona ostatecznie pod nogi Driesa Mertensa. Belg uniknął spalonego i oddał uderzenie z dogodnej pozycji do siatki.

30'

Dwa kwadranse pojedynku o panowanie w Kampanii za zawodnikami. Trudno przypomnieć sobie stuprocentowe sytuacje podbramkowe. Benevento Calcio na pewno takich nie stwarza, ale również szanse na gola SSC Napoli nie były z gatunku koniecznych do wykorzystania.

1
28'

Nic wynikło z wspomnianego rzutu rożnego SSC Napoli i generalnie ostatnie minuty derbów były nieatrakcyjne. Starał się to ożywić Piotr Zieliński, po którego wstrzeleniu interweniował odrobinę nerwowo Federico Barba.

1
24'

Porozumiewawcze gesty Piotra Zielińskiego oraz Fabiana Ruiza. Niewiele wynikło z konsultacji reprezentantów Polski i Hiszpanii. Napoli musi zadowolić się wywalczeniem kolejnego rzutu rożnego.

1
22'

Coraz więcej stałych fragmentów gry wykonywanych przez podopiecznych Gennaro Gattuso. Podanie z rzutu rożnego pod nogi ustawionego blisko pola karnego Lorenzo Insigne. Uderzenie reprezentanta Włoch zostało zablokowane przez ciasno ustawionych zawodników Benevento Calcio.

19'

Napoli miało rzut wolny kilka metrów od narożnika pola karnego Benevento Calcio. Gospodarze długo przymierzali się do wykonania stałego fragmentu i ostatecznie głębokie wstrzelenie Faouziego Ghoulama zostało sparowane ponad poprzeczkę przez Lorenzo Montipo.

2
1
16'

Na rozpoczęcie już drugiego kwadransa derbów przyspieszenie Napoli na lewej stronie boiska. Podanie do Faouziego Ghoulama, który ruszył na obieg. Dośrodkowanie Algierczyka prosto do aktywnego na przedpolu Lorenzo Montipo.

1
2
1
14'

Gianluca Lapadula ponownie poderwał się do ataku na połowie przeciwnika. Nie wykorzystał on błędu Piotra Zielińskiego i nie oddał niebezpiecznego strzału na bramkę strzeżoną przez Alexa Mereta. Trafił po przeciwnej stronie boiska Fabian Ruiz, jednak nie pokonał Lorenzo Montipo.

1
1
10'

Ciekawie zapowiadająca się kombinacja w polu karnym Azzurrich. Gianluca Lapadula znalazł się jednak na spalonym w momencie odegrania swojego imiennika Caprarego. Od rzutu wolnego na własnej połowie boiska Napoli.

8'

Bez huraganowego szturmu na bramkę regionalnego przeciwnika. Przez chwilę była szansa na oddanie niebezpiecznego uderzenia na bramkę Lorenzo Montipo, jednak przekombinowali gospodarze i wyłącznie skrzywił się blisko ławki rezerwowych Gennaro Gattuso.

1
4'

Piłka skierowana na lewe skrzydło, skąd dośrodkowanie poszybowało w kierunku centralnie ustawionego Driesa Mertensa. Lorenzo Montipo interweniował na przedpolu i nie pozwolił doświadczonemu reprezentantowi Belgii na oddanie uderzenia.

1
1
3'

Gospodarze w błękitnych koszulkach, a także białych spodenkach i getrach. Z kolei drużyna z Benewentu gra w żółto-czerwonych pasiakach, a ponadto czarnych spodenkach oraz getrach.

1
1
17:34

Sędzia: Rosario Abisso

1
17:22

Kamil Glik nie może wystąpić z powodu kartek.

1
1
1
17:22

Piotr Zieliński w podstawowym składzie Napoli.

1
1
01:49

Więcej o trwającej kolejce we Włoszech.

1
01:49

Ostatnie przygotowania gospodarzy do rywalizacji z regionalnym przeciwnikiem.

1
01:49

Benevento Calcio cieszyło się z zapunktowania w poprzednim meczu.

01:49

Benevento Calcio w poprzednim meczu zremisowało bezbramkowo z AS Romą na Stadio Ciro Vigorito. Skrajnie defensywna taktyka przygotowana przez trenera Filippo Inzaghiego okazała się skuteczna. Beniaminek nie pozwolił przeciwnikom z Rzymu na strzelenie gola nawet w rywalizacji dziesięciu przeciwko jedenastu.

2
1
01:49

Azzurri mają problem z regularnym punktowaniem. W poprzednim meczu na krajowym podwórku ponieśli porażkę 2:4 z Atalantą BC. Jednego z goli strzelił Piotr Zieliński, jednak w ostatecznym rozrachunku nie pozwolił on drużynie z Neapolu uchronić się przed przegraną w Bergamo.

1
01:49

Napoli nie zaprezentowało się dobrze w europejskich pucharach.

01:49

Napoli odpadło z Ligi Europy i nie ma już innych obowiązków niż rywalizacja w Serie A. Drużyna z Kampanii odniosła w czwartek zwycięstwo 2:1 z Granada CF, które nie przyniosło żadnej korzyści w kontekście poniesionej tydzień wcześniej porażki w Hiszpanii.

1
01:49

SSC Napoli spróbuje poprawić swoją sytuację na górze tabeli ligi włoskiej. W przedostatnim meczu kolejki podopieczni Gennaro Gattuso będą rywalizować na Stadio Diego Armando Maradona z regionalnym przeciwnikiem Benevento Calcio.